Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem trzy fotki z TGS.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Sony ma zamiar sprzedac 100 milionów konsol w...2006

http://www.digitimes.com/systems/a20060216PR206.html

 

Na TGS ogłoszono ze RSX jest juz skonczony!

http://www.ga-forum.com/showthread.php?t=86493

 

 

A Clue From Nvidia On PlayStation 3 Schedule

 

Dean Takahashi, 06:28 PM in Dean Takahashi, Gaming

 

Graphics chip maker Nvidia reported today that it doesn't anticipate any royalties from Sony during the current fiscal quarter which closes at the end of April. In a conference call, Chief Financial Officer Marv Burkett made the statement. Jen-Hsun Huang, CEO, said that he couldn't talk about the schedule for the PlayStation 3. He said that Nvidia's RSX graphics chip for the PS 3 is done and the company has production silicon for it.

 

However, since Nvidia won't be collecting royalties on the chip this quarter, that suggests that Sony isn't going to be producing machines during the months that close at the end of April, 2006. That suggests that Sony won't be shipping the PS 3 anytime soon, despite its comment last May that it would ship in the spring of 2006.

 

Nvidia got license and engineering revenue from Sony amounting to $20 million in its previous quarter that ended Jan. 29. Publications such as Next Generation Biz have said that the launch of the PS 3 won't happen until the fall. Burkett said that Nvidia got follow-on engineering contracts from Sony and so that it continued to spend money on engineering development for Sony.

 

Nvidia had a strong quarter with net income doubling to $98 million and sales growing 12 percent to $633.6 million compared to a year ago. Huang predicted that the graphics business will do well this year from the adoption of high-definition TV/computing as well as the launch of the Windows Vista operating system. Regarding a new PC graphics chip, Huang said, "I don't have anything to announce today. The buzz around the industry is we have something to announce soon."

Edytowane przez PanKleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

oj chyba zle zinterpretowales newsa bo raczej Sony ma ogolnie zamiar sprzedac 100 mil konsol ,tak jak podobnie wczesniej ps1 i ps2 ,sprzedanie takiej ilosci w 2006 roku byloby niemozliwe,no chyba ze kazdy fan kupowalby po 5 konsol naraz :) ale i tacy znalezliby sie na tym forum gdyby mieli zaplecze finansowe,ja narazie przechodze do bojkotu produktow Sony -poprostu mam ta firme juz [gluteus maximus]

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladiac jestes niepoprawnym optymista albo bardzo zapatrzony w produkt ixa wrecz maniak!. Port, portem ale czy ty naprawde myslisz, ze np. taki UT2007 bedzie tak samo wygladal jak na konkretnie wypasionym kompie? :blink: :lol2: Powiem ci, ze i na ps3 i na 360-tke to bedzie wygladalo napewno w jakis sposob(nizsza rozdzialka) gorzej jak nie UT2007 to gierki, ktore wyjda za pare lat. Architektura kompa jest otwarta i programisci moga sobie pakowac dowolnie wielkie teksturki nie to co na konsoli wiec po cholere takie chrzanienie i proba udowdnienia, ze 360-tka potrafi wiecej od pc??

W tej chwili komp juz przebil zapewne mozliwosciami klocka(2xX1900xtx :lol: ), ale wydac 2tys. na konsole czy 6 tys. na same karty graficzne?? No wlasnie i w tym wlasnie lezy caly sukces konsol, a niektorzy niestety jeszcze probuja udowodnic, ze konsole sa bardziej zaawansowane technicznie a to jest gowno prawda. Nie te czasy panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

W tej chwili komp juz przebil zapewne mozliwosciami klocka(2xX1900xtx :lol: ), ale wydac 2tys. na konsole czy 6 tys. na same karty graficzne?? No wlasnie i w tym wlasnie lezy caly sukces konsol, a niektorzy niestety jeszcze probuja udowodnic, ze konsole sa bardziej zaawansowane technicznie a to jest gowno prawda. Nie te czasy panowie.

No to pojdzmy krok dalej: mozesz kupic sobie do domu stacje graficzna takiego Silicon Graphics i taki komp z 2xX1900XTX bedzie przy tym pikusiem. Ewentualnie zafundowac sobie Craya. Co z tego, ze w grach na kompa mozesz pakowac dowolnie duze tekstury, jak bedzie Ci to skakac nawet na takim 2xX1900XTX bo procek nie bedzie za wszystkim nadazal,a jak procek sie wyrobi, to okaze sie, ze pamieci nie nadazaja. Albo dysk? Taki Flight Simulator 2004 stal sie tak naprawde grywalny w high detail dopiero wraz z pojawieniem sie SLI - wczesniej cial nawet na 6800GT w 1280x1024 bez AA jak wlaczyles wszystko na maxa. U znajomego na 2x7800 (256MB kazda) w SLI FS2004 chodzi obecnie w 1280x1024 z AAx4 predkoscia ~40 FPS (ale ma dwa monitory - jeden do widoku z zewnatrz i drugi pokazujacy zegary. A sa scenerie, ktore nawet taka konfiguracja potrafia zarznac - nie pamietam nazwy tego lotniska, ale znajduje sie na wyspie i laduje sie centralnie nad plaza Juliana czy jakos tak - przy wszystkim na maxa ma momentami 15 FPS. I nie mow mi, ze wstarczy, zeby dolozyl RAMu czy cos - 2GB i procek A XP 3800+ powinny wystarczyc zeby pograc w gre sprzed DWOCH lat.

Porownaj DOOM III z PC i XBoxa - wygladaja praktycznie tak samo. Trzeba naprawde porownywac screeny, zeby dostrzec roznice. A na kompie - nawet 3xlepszym niz XBox w DOOMa III mozna bylo grac. I tyle - bo o komfortowej grze mowy byc nie moglo.

Far Cry na Athlonie XP3200+ z 768MB RAMu i karta Radeon 9600 Pro chodzil gorzej niz na XBoxie FarCry Instincts. A XBox mial karte nVidia GF3 (kastrat!) i 64MB RAMu. Procek to jakis celleron. Skomentuj to. A gra nie wyglada wcale gorzej niz na PC - oczywiscie jak odpalisz ja na kompie z najnowszymi kartami to bedzie roznica, ale odpal ja u siebie i powiedz, ze wyglada lepiej.

Siedzialem w tym temacie cicho, ale juz nie moge. Morrowind nowy ma byc wykastrowany wlasnie przez limity jakie ma PC a nie konsola. Nowy silnik Cryteca jakos jest prezentowany na XBoxie 360 a nie na piecach. Silnik Unreal 3 na PC nie ma podanych wymagan do plynnej gry w minimum 60FPS - na takim PS3 podobno ma dzialac z palcem w *Ł&"" - nawet Revolution ma to podobno udzwignac!

Do tego dochodzi zupelnie inna architektura, zupelnie inny system pod jakim dziala gra i przede wszystkim 100% zgodnosc sprzetowa. Wiec z konsoli mozna wycisnac 100% a z PC? Widziales demka technologiczne np. 6800? Te demka maja lepsza grafike niz najlepsze gry z konsol. Co z tego, skoro sa zoptymalizowane pod 6800 i na takim X1900XT beda sie ciac (jesli w ogole sie uruchomia)?

Nizsza rozdzialka? Wiesz czym jest tryb 720p? Do tego na TV np. 42"? Z dolozonym AAx4 nic wiecej nie potrzeba. A skoro uwazasz inaczej, pokaz mi screena z FEARa w rozdzialce 1600x1200 z detalami na max i widocznym Framerate. A potem zmien rozdzialke na 1024x768 i AAx4 i porownaj. Faktycznie straszne straty jakosci... :mur:

No i faktycznie lepiej grac w 1600x1200 na 19" niz w 1366x768 na 42"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie/Panie i Ci oburzający się :wink:

 

Jak już pisałem wcześniej, Sony oficjalnie nie informowało, że pokaże PS3 w pełnej krasie na TGS. Dlatego wszelkie żale proszę kierować pod adres np. Digitimes. Uwielbiam, gdy takie strony pieprzą głupoty i ubarwiają je na swój sposób. Następnie wszystkie serwisy traktujące o konsolach powielały to. W momencie gdy nic się nie wydarzyło, słyszymy jakie to Sony jest niedobre (patrz: cytowany przez Gladiaca Xbox Online).

 

Przypominam: oficjalnie o PS3 w szerszym zakresie usłyszymy zapewne na Devstation 2006 (aspekt techniczny i online) i zapewne na E3 2006.

 

Co do pamięci, to dodam od siebie jedną istotną rzecz -> zobaczę gry - ocenię. Szkoda tracić czas na polemikę w tej kwestii.

 

I na koniec powód opóźnienia startu konsoli (choć zapewne nie jedyny):

 

PS3focus

 

Polecam filmik z Virtua Fighter 5:

 

IGN

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Sialala jak najbardziej cie popieram, a co do Sony to samo jest sobie winne ,najpierw podgrzewa atmosfere zeby zainteresowanie wzroslo a pozniej daje nam siana , tylko slepy nie zauwazlby gry Sony aby jak najbardziej odciagnac uwagie od konkurencji,widicznie uwazaja ze kazde chwyty dozwolone ,ale korzystajac z tego ze to forum to powiem ze zwyklymi ...!$$$!"..

 

ps virtua fighter5 ,graficznie niezle ,ale zauwazylem cos "dziwnego"? ,otoz moim zdaniem postacie azjatyckie sa o wiele bardziej dopracowane -rasisci??;), wyglada na to ze wiekszasc postaci ktora jest ubrana tylko w spodnie i gdzie widac budowe ciala pozostawia sporo do zyczenia moim zdaniem , ale moze to tylko moje odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie i tak najbardziej smieszy ze strony o xboxie, nawet w nazwie czy adresie maja tą nazwę... interesuja sie PS3 i oczywiscie pisza tylko newsy negatywne... ahh ten obiektywizm :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kupilem ps za 1999 w promocji.. mialem pare gier i czekalem na nastepne, po 1, 5 roku sie zepsula. nie czytala plyt. nie bylo chipa itp. Kupilem nastepna chyba za 1299.... dziala dlugie lata ale wyszlo GT4 i okazalo sie ze moja konsola jest za stara......... znowu kupilem tym razem ps two. fakt ladniejsza, malutka cudo poprostu :)

Ale jesli mam znowu kupic 3x ps3 to mnie to lekko irytuje....Niestety uwazam, ze ps3 jak kazdy prawe sprzet sony bedzie awaryjny i nie dopracowany. Wcale mnie to nie cieszy :/

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Mialem ten sam problem ze konsola lezala i sie kurzyla bo nie bylo co grac a jak kupilem gt4 to byl zonk bo konsola nie czytala dwuwarstwowych dvd -czyli moim zdaniem sony polecialo w kulki bo jesli kupiles konsole i nawet jej nie przerabiales tylko kupowales legalne gry to i tak nie mogles pograc w gt4 .

Tak samo z kompatybilnoscia gier na psTwo ,to bylo smieszne ze gry z ps2 moga nie dzialac w jej ostatniej wersji!!! poprostu paranoja !! a teraz najlepsze , najpierw Sony zapowiada ze ps3 bedzie jak najbardziej kompatybilne z ps2 i ps a pozniej zacyna krecic ze moze jednak nie ,ze sie zobaczy itd itp , konkurencja Sony byla o wiele bardziej w porzadku bo podali ze nowa konsola moze nie dzialac z grami poprzednika ale jak sie okazalo choc nie musieli to udalo im sie przeniesc wiekszasc tytulow na next gena ,jak bedzie z tym problemem w stajni Sony ?,wspomniana ostatnia wersja psTwo pokazala nam zalazek tego czego mozemy sie spodziewac :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dla rownowagi powiem tylko ze konsole dostalem jak tylko w polsce sie ukazala i do tej pory dziala, wszystko smiga gt4,3,2,1 i ile tam chcecie jedyny mankament to dziwne zwieszaanie sie czasem w gt4 [tylko jak pokazuje sie czerwony "predkosciomierz" - wtedy i tylko wtedy, jak nie ma czerwonego- mozna grac i 3 dni z rzedu (testowane)] :)

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morrowind nowy ma byc wykastrowany wlasnie przez limity jakie ma PC a nie konsola.

Pozwole sobie zdementowac: Oblivion jest ciety, bo opracowany przez developerow system cieniowania byl o kant d... potluc i ani PC, ani X360 by tego nie pociagnely. Po prostu spartolili robote, ale mieli na tyle jaj zeby sie do tego przyznac i poprawic to przed premiera.

 

A nie zostalo to zrobione w formie opcji do wlaczenia z powodu umowy z Microsoftem, ze wersja PC i X2360 beda wygladac identycznie w max detalach - a danie PC mozliwosci rzucania cieni przez wszystkie obiekty (co kompy by w koncu pociagnely) byloby zlamaniem tej zasady.

 

Aha, uprzedzajac: zanim ktos wyskoczy z filmikiem z pewnej niemieckiej strony o grach rzekomo pokazujacym, jak to Oblivion zostal pociety, polecam poczytac najpierw oficjalne forum Bethesdy. Mozna sie stamtad dowiedziec, ze filmik ten zostal nagrany przy obnizonych detalach i z powylaczanymi niektorymi efektami, ktore w finalnej wersji beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dla rownowagi powiem tylko ze konsole dostalem jak tylko w polsce sie ukazala i do tej pory dziala, wszystko smiga gt4,3,2,1 i ile tam chcecie jedyny mankament to dziwne zwieszaanie sie czasem w gt4 [tylko jak pokazuje sie czerwony "predkosciomierz" - wtedy i tylko wtedy, jak nie ma czerwonego- mozna grac i 3 dni z rzedu (testowane)]

oczywiście, że tak, bo legalne GT4 nie działa na modowanych konsolach, bo chipy sobie z tym nie radzą. Co ciekawe, nawet po wyłączeniu chipa legalne GT4 nie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak, bo legalne GT4 nie działa na modowanych konsolach, bo chipy sobie z tym nie radzą. Co ciekawe, nawet po wyłączeniu chipa legalne GT4 nie chce działać.

 

zo za bzdura :wink: :) dzialą na każdej zmodowanej konsoli, nie działą wtedy tylko jak laser jest lekko dobity, DVD9 jest dużo bardziej uciązliwe dla laserka niż normalna jedno warstwówka.

 

GT4 działa (sprawdzone na chipach) Mars 3, ripper 2, dou se, ripper 3.2, na tych wszystkich chipsach działa bez problemu. A czemu ma niedziałac jak to oryginal ? :)

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT4 działa (sprawdzone na chipach) Mars 3, ripper 2, dou se, ripper 3.2, na tych wszystkich chipsach działa bez problemu. A czemu ma niedziałac jak to oryginal ?

nie wiem :) Widziałem bardzo różne utyskiwania osób, który GT4 nie działa z właczonym chipem. Zresztą sam to sprawdzałem, GT4 nie odpalało się na przerobionej konsoli. Filmy na dvd-9 szły, a GT4 - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :) Widziałem bardzo różne utyskiwania osób, który GT4 nie działa z właczonym chipem. Zresztą sam to sprawdzałem, GT4 nie odpalało się na przerobionej konsoli. Filmy na dvd-9 szły, a GT4 - nie.

to nie wina GT4, tylko lekko nadpadnietych laserów. Zresztą co bede się spierał, jak sam sprawdzalem i wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam PS2 z listopada 2000 roku, czyli miesiac po premierze. Do tej pory czyściłem regularnie i jakoś wszystko działa, łacznie z ORYGINALNYM Gran Turismo 4.

 

Pozatym przemol... jak "się zepsuła - przestała czytać płyty" to wcale nie znaczy, że sie zepsuła. Mój kumpel miał identyczną sytuacje i wystarczyło przeczyscić soczewkę, bo osiadł się na niej jakiś preparat w stylu OFF na komary czy cuś, bo kolega psikał w momencie jak wiatrak działał i wtedy wszystko wciągnoł. Soczewke czyscił serwisant przez 40 min jakimiś preperatami. Objawy były takie jak umarł laser, a działał i działa do teraz bez problemu.

 

Mialem ten sam problem ze konsola lezala i sie kurzyla bo nie bylo co grac a jak kupilem gt4 to byl zonk bo konsola nie czytala dwuwarstwowych dvd -czyli moim zdaniem sony polecialo w kulki bo jesli kupiles konsole i nawet jej nie przerabiales tylko kupowales legalne gry to i tak nie mogles pograc w gt4 .

Tak samo z kompatybilnoscia gier na psTwo ,to bylo smieszne ze gry z ps2 moga nie dzialac w jej ostatniej wersji!!! poprostu paranoja !! a teraz najlepsze , najpierw Sony zapowiada ze ps3 bedzie jak najbardziej kompatybilne z ps2 i ps a pozniej zacyna krecic ze moze jednak nie ,ze sie zobaczy itd itp , konkurencja Sony byla o wiele bardziej w porzadku bo podali ze nowa konsola moze nie dzialac z grami poprzednika ale jak sie okazalo choc nie musieli to udalo im sie przeniesc wiekszasc tytulow na next gena ,jak bedzie z tym problemem w stajni Sony ?,wspomniana ostatnia wersja psTwo pokazala nam zalazek tego czego mozemy sie spodziewac icon_sad2.gif icon_sad2.gif

1. Moze jakieś źródło co do kompatybilności wtecznej i ich problemów? bo mi to wyglada na kolejny elo-news w stylu dyrektora sony chcącego się związać z M$

2. Jak kupiłeś konsole i dopiero po zakupie patrzyłeś na gry jakie wychodzą i dochodziłes do wniosku ze nic ci sie nie podoba oprocz GT4, ktore sie pojawiło po 4 latach, to ja nie mam w ogole pytan.

3. A to ze teraz nie chce czytac jakis tytułów, to bylo chyba tylko w jednej rev. konsoli i po to są takie źródła jak internet i gazety, aby sie ustrzec przed tym. Pozatym nie działa tylko kilka tytułow. I to nie jest ostatnia wersja PSTwo demagogu.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

a ja pisalem o konsoli nie przerobionej i pierwszym modelu ktory wyszedl na zachodzie a nie w Polsce i te modele nie radza sobie z podwojnymi warstwami dvd wiec Sony polecialo w kulki bo dopuscilo do wydania produkt ktory nie spelnial standartow wzgledem wszystkich konsol, i wcale nie jest winna jest ze sa "nadpadniete" lasery jak ktos tu pisze tylko dlugosc wiazki promienia bo dla jednowarstwowych plyt jest chyba inna i 2warstwowych chyba tez inna

 

Solid -RAIDEN pisalem ci abys do mnie nigdy wiecej sie nie zwracal poprostu sie "O.D..P..I..E..R" a jak sobie nie przypominasz to wroc z 10 stron do tylu albo wiecej i poczytaj o czym tutaj pisalismy to bedziesz wiedzial o czym pisalem, i pamietaj gadanie z toba to strata czasu wiec spadaj!!!!!!!!

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Fatal Interia to ciekawie zapowiadajace sie wyscigi ktore mozna porownac do "PodRacera",gra ma oferowac mnostwo broni i przeciwnikow

kilka zdjec

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

i jeszcze trailer do nadchodzacego "After burner" arcadowej strzelanki gdzie oczoplas za sprawa blyskawicznych akcji-gwarantowany!! :)

 

trailer

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie było :lol2:

W trakcie odbywających się na Tajwanie targów Taipei Game Show dyrektor zarządzający Sony Computer Entertainment Asia poinformował dziennikarzy, że koncern nie zdecydował jeszcze kiedy wprowadzi na rynek długo oczekiwaną konsolę PlayStation 3.

 

Przedstawiciel Sony przyznał jednocześnie, że największym obecnie zmartwieniem koncernu jest kwestia piractwa i fałszerstwa. Podobno firma intensywnie pracuje nad sposobami rozwiązania tego problemu. Dyrektor zarządzający Sony Computer Entertainment Asia, zapowiedział, że firma chce być w 100% gotowa w każdym możliwym aspekcie, jeszcze zanim rozpocznie produkcję i wypuści konsolę na półki sklepowe. Uciął jednocześnie jakiekolwiek spekulacje na temat, kiedy by to mogło nastąpić.

 

Niektórzy eksperci spodziewają się, że sprzedaż konsoli PlayStation 3 może ruszyć już wiosną. Tym bardziej, że nie ma na co czekać. Wyprodukowana przez koncern Microsoft konsola Xbox 360 miała już swój debiut w Stanach Zjednoczonych pod koniec zeszłego roku, a w marcu ma pojawić się w sklepach na Tajwanie. Firma Nintendo także zapowiedziała, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż swojej nowej konsoli nazwanej Revolution. Wszystko wskazuje na to, że wakacje w tym roku będą wyjątkowo gorące.

http://www.idg.pl/news/89147.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

z serwisu gram.pl

 

PlayStation 3 jednak na wiosnę?

Poniedziałek, 20 lutego 2006, godzina 10:28

Przedstawiciel Sony zdementował pogłoski, jakoby konsola PlayStation 3 miała zadebiutować jesienią w Japonii, zaś w pozostałych regionach nawet w przyszłym roku. Powtórzył po raz kolejny, że firma planuje wejść na rynek ze swoją platformą na wiosnę tego roku.

 

Temat daty premiery PlayStation 3 jest o tyle ciekawy, że teoretycznie pozostało już do niej bardzo niewiele czasu (przynajmniej do tej zakładanej przez Sony), a praktycznie w ogóle tego nie widać. O konsoli wiadomo bardzo niewiele, brakuje choćby kilku potwierdzonych tytułów startowych. To wprawdzie zrozumiałe, że Japońska korporacja pewna jest sukcesu swojej platformy (marka PlayStation robi swoje), ale kompletny brak informacji z ich strony jest naprawdę zaskakujący.

 

Dlatego też mimo tak bezpośrednich zapewnień trudno uwierzyć w rychłą premierę PlayStation 3. Nawet jeżeli konsola w jakiejś formie pojawi się w jednym z regionów (najpewniej w Japonii), to będą to raczej symboliczne ilości. Czy wystarczy to, by nawiązać równą walkę z konkurencyjną konsolą Microsoftu? W Japonii - być może (tam Xbox 360 nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem - delikatnie mówiąc), ale w pozostałych regionach - śmiemy powątpiewać.

 

w sumie to juz mi wszystko jedno ,moze byc nawet w 2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam info z linka :D

 

Nowa konsola Sony może trafić na kluczowe dla tego sprzętu rynki nawet dopiero w przyszłym roku. Financial Times wspomina za analitykami Merrill Lynch, że początkowy koszt wytworzenia konsoli sięgnąć może nawet 900 dolarów. Pierwsze konsole PlayStation 3 miały pokazać się, zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, wiosną tego roku w Japonii i prawdopodobnie do jesieni w Stanach Zjednoczonych. Jednak specjaliści Merrill Lynch wspominają o raportach z Japonii wskazujących, że premiera konsoli może być przesunięta o od 6 do 12 miesięcy. Oznaczałoby to jesienną premierę w Japonii i przesuniętą nawet do pierwszych miesięcy 2007 roku prezentację w Stanach Zjednoczonych.

 

Co do kosztów produkcji PS3, tzw. BOM (Bill Of Materials) wynieść ma 900 dolarów tylko w pierwszej fazie produkcji zabawki. Specjaliści przewidują, że w ciągu trzech lat od jej wejścia na rynek, koszt produkcji mógłby spaść do około 320 dolarów.

 

Financial Times pisze, że więcej na temat nowej konsoli będzie można dowiedzieć się zapewne już niebawem, podczas dwóch dużych imprez poświęconych grom, marcowemu spotkaniu Game Developers Conference w San Jose oraz majowym targom E3 w Los Angeles.

coraz lepsze wiadomości dochodzą z frontu <_< ale ja i tak uważam że konsolka pojawi się najpóźniej przed świętami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto choć trochę orientuje się w analizach tego typu lub studiuje ekonomię, wie że są one ogólnikowym odniesieniem/symulacją do danej kwestii. Analityk to nie wytwórca/producent - nie znajduje się w samym centrum analizowanej rzeczy (w tym przypadku PS3). Nie ma więc pełnych/dokładnych/szczegółowych informacji odnośnie wielu czynników. Takimi akurat dysponuje wyłącznie producent danego urządzenia (Sony). Widać to bardzo dobrze na przykładzie wszystkich, dotychczasowych analiz przyszłego kosztu wytwarzania/sprzedaży tej konsoli - a więc kwestia sporej rozbieżności, wynikająca z niemożności dokładnego oszacowania wspomnianych wcześniej elementów na chwilę obecną. Radzę takie analizy traktować z przymróżeniem oka. Tym bardziej, że podana kwota przez ludzi z Merrill Lynch jest raczej nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie dyskusji i nieczytajacych GT 4 konsol, to PS2, o której mowilem, to była ona kupiona w Niemczech, a nie w Polsce (2700zł phiii!) , czyli jakby nie patrzeć - kupiona na zachodzie i GT4 jakoś działa. Nie mowie, ze na kazdej PS2 dziala i nie wiem od czego zalezy to. Natomiast wiem, ze nie jest tak, ze cała dana wersja konsoli nie czyta GT4. Wiem natomiast ze to napewno zależy od mod-chip'a, bo kumpel konsole ma przerobioną jakimś chipem co obslugi DL nie ma i nie ma bata, aby GT4 ruszyło. Nie da sie jednak ukryc ze z generacją konsol, do której należy PS2, to sony dało największą plame właśnie z czytnikami i chyba tylko tu. No jeszcze ramu troche mało dali w fazie projektowania konsoli, przez co nie wytrzymała zbytnio zbyt rozległych map w grach jak wlasnie w GTA. Mam nadzieje ze nowe czytniki bluray bedą mniej podatne na awarie i moze sony odzyska w moich oczach pod tym wzgledem.

 

A co do ramu, to w sumie do konca nie wiem czy starczy, bo nie znam zasad developingu i wykorzystania takich konstrukcji. Podchodze do tego tak. PS2 w stosunku do ówczesnych PC (chodzi mi o premiere) miał stosunkowo mniej ramu niż PS3 w stosunku do teraźniejszych PC wiec daje mi to jakąś nadzieję, ze PS3 da rade pod tym wzgledem.

Głównie mi chodzi o VRam. W 2000 roku tak karta zapewniajaca w miare dobrą rozrywke na PC miala 16-32MB. PS2 miał 4MB. Czyli stosunek 1:4 lub nawet 1:8

biorąc pod uwagę 32MB. I jakoś (w wiekoszości jako-tako, ale jednak) ps2 sobie poradzila z uplywem czasu. Teraz karty video do PC maja 256 lub 512 czyli daje to stosunek 1:1 lub 1:2 wiec moze jednak ta wielkosc ramu, przynajmiej video jest OK.

 

No i mi się marzy ze DS2 bedzie można podłączyć pod PS3. Na dev-kit'ach można, ale w konsoli chyba wejscia na DS2 nie bedzie. Oby pad byl podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi się marzy ze DS2 bedzie można podłączyć pod PS3. Na dev-kit'ach można, ale w konsoli chyba wejscia na DS2 nie bedzie. Oby pad byl podobny.

sorki za nup pytanko, ale co to ds2? dual screen ninetendo gejmboj? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tukamon: heretyku ! :) DS2 - Dual Shock 2 - zdaniem niektorych najlepszy pad jaki kiedykolwiek powstal na konsole (bo nie widzieli pada od Gacka i Revolution - joke :) )

no revo nie sprawdzalem ;) Ale od gacka tak. Mało wytrzymały imo. Wgodny to fakt, ale mi bardziej pasuje DS2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - kwestia przyzwyczajenia, po paru setkach godzin w RE pad od GC stal sie dla mnie przedluzeniem dloni ;) DS2 jest swietny, ale nie pasuje mi az tak bardzo, ponadto w niektorych grach ciezko mi sie bylo do niego przyzwyczaic. Ciekawe jak "bumerang" bedzie sie sprawowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...