Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Some interesting news came from Reuters last week. Nvidia Corp. has signed another contract with Sony. The contract will extend into 2007 and is for "slightly more" than the 30 million Sony paid for the PS3 graphics chip design. This news came from Nvidia’s chief financial officer Marv Burkett who said that "We had anticipated that (contract revenue) would drop off, but that's not going to happen, we have new contracts with Sony to do some further designs."

 

When asked about the product Nvidia would be developing for Burkett was not forthcoming, only saying "We have a contract to do engineering work for them. I don't think I should discuss what that product is."

 

It is far too early to begin development on a graphics chip for the PS4, which leaves the possibility that this is for a new PSP or another Sony product. Development for a new PSP still seems a little early, but you never know since designing can take years. The high contract price tag certainly suggests an item they expect a sizable return on. PS3Portal will keep an eye out for any news as to what this mystery product will be.

O co tu dokładnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post skopiowany z innego forum.

 

 

Graphics

http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/2...329/3dps309.jpg

 

SPE Summary

http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/2...329/3dps308.jpg

 

PS3 System Overview

http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/2...329/3dps303.jpg

 

 

"Godzina zero" wybiła, czyli premiera GeForce7800GTX

http://www.nvidia.pl/object/event_20050628_01.html

 

Jak zgodnie twierdzą obecni zaproszeni dziennikarze najnowsza propozycja NVIDII robi ogromne wrażenie, a sama impreza była wielce udana. Najważniejszą jednak dla wszystkich informacją jest ta, że karta GeForce7800GTX oferowana jest przez wszystkich partnerów NVIDIA, w Polsce jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje 2399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc może gdybym nie trzymał w ręku oryginalnego pada od xboxa360 to bym twierdził że najlepszym jest pad od ps2, ale niestety już tak nie twierdzę , wszyscy moi znajomi którzy mieli namacalną styczność z padem ood x-a 360 potwierdzą moje słowa. Pad od x360 mimo iż z wyglądu podoba mi się mniej niż dualshock od ps2 jest od niego wygodniejszy, Zarówno kształt samego pada jak i rozmieszczenie gałek oraz buttonów jest naprawdę lepsze - to się czuje od razu (w domu mam dwa oryginalne dualshocki i ps2 więc nie są to bezpodstawne słowa)

 

Dodatkowo gałki analogowe w padzie x-a 360 chodzą o wiele lepiej niż gałki z oryginalnego dualshocka od ps2 (chodzą bardziej miękko i pozwalają na o wiele precyzyjniejsze celowania w ffp-ach - tutaj duży plus dla microsoftu).

Podsumowując - nie jestem fanbojem x-a i xbox 360 z wyglądu mi się nie podoba zupełnie , wygląd pada x-owego też nie powala mnie osobiscie ale starając się oceniać w miarę obiektywnie i bez fanbojskich odchyleń w zadną stronę uważam ze pad od 360 jest na chwilę obecną najwygodniejszy i najprecyzyjniejszy (prezyzyjne gałki i dolne triggery rządzą, dodatkowa zaleta to wersja bezkablowa - naprawdę wygoda) , minusem pada od 360 jest imho gorsze oznaczenie przycisków (ja rozumiem ze nie mogli oznaczyć tak jak sony - wiadoma sprawa ale to co jest na buttonach naprawdę nie jest intuicyjne i dające się łatwo zapamiętać)

 

Tak samo jak pad do X360 podoba mi sie pad do zwyklego Xboxa - w tym miejscu wielkie brawa dla Microsoftu.

 

Bardzo zaluje, ze sa przejsciowki pad PS2 -> Xbox, a nie ma w druga strone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nikt nie poda Ci precyzyjnej odpowiedzi. Umowa podpisana między Sony a Nvidią jest tajna i wątpię, aby w najbliższym czasie coś wypłynęło na wierzch w tym temacie. Oczywiście możemy spekulować, że chodzi o PS4, PSP2 lub jakiś inny wymysł. W poniższej informacji poddano w wątpliwość, że umowa dotyczy przyszłego układu do kolejnej konsoli Sony. Natomiast spotkałem się z opiniami, że tak wcześnie rozpoczęty projekt wyszedłby Sony tylko na korzyść. Dobrze znamy plotki jakoby Sony w ostatniej chwili zleciła Nvidii tworzenie RSXa. Choć sama firma zaprzecza twierdząc, że prace trwały łącznie ponad dwa lata. Nikt już się nie dowie jak to było naprawdę i mniejsza z tym. Ważne, aby wszystko działało :wink:

 

Kolejna prezentacja fizyki firmy AGEIA:

QJ.NET

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Pan kleks

wlasciwie po co wstawiles te linki???? ,stare info z ponad roku o starcie 7800gtx , i jeszcze ten komentarz, nastepnym razem sprawdzaj info ktore wstawiasz bo data w newsie o Nvidi to 22 czerwiec 2005!!! wiec pomysl troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY MOJ BŁĄD

 

Chodzi o to ze RSX to GeForce7800GTX (z tym ze RSX jest wykonany w 90mn) to informacja nie jest pewna, trzeba poczekac na E3 tam Sony poda oficialna specyfike RSX.

RSX is based on the GeForce7800GTX NV47 (G70)

 

 

post skopiowany z innego fora.

 

"Next week we'll have a World Exclusive announcement" - Jeremy Dunham (PS3 related)

 

A World Exclusive

The title of my blog is a phrase that print magazines get to toss around quite a bit, but we in the online press barely get to touch it (it's all part of the perception that having a magazine is better than getting online eyeballs - but I'll never agree with that. IGN and even our competitors at GameSpot both destroy the print mags in terms of readers, but that's a bitch-fest for another time).

 

Anyhow, next week we'll have a World Exclusive announcement (that with my luck will be leaked somewhere first, but hey, I can't say I didn't warn myself... er, if that's possible). I'm actually pretty excited about it and 100% positive that it will generate a huge reaction from a large group of people.

 

So, for the two or three of you that actually read my blog (which means my wife, a few guys at work, and the occasional lost person looking for Matt Casamassina's journal), that's all for this installment. Back to GDC stuff I go.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lepsze jest wrogiem dobrego" jak mowi stare porzekadlo :), popieram teze ze nie zmienia sie wygrywajacego skladu w tym wypadku uznanego juz przez graczy pada ktory jak wiemy przez wielu uznawany jest za najlepszy w swiecie konsol , osobiscie nie uwazam DS za jakis "najlepszy" ale z pewnoscia za bardzo dobry i choc fajnie bylo by dostac cos w nowej oprawie to jednak stanowczo zachowywujacego atrybuty DS .Nowa oprawa - to dla mnie moze troche przemodelowany uchwyt pada ,dodanie paru nowych drobiazgow ,w taki sposob ci co lubia nowe rzeczy dostaliby DS po malym liftingu a zwolenicy starego dobrego DS jego pelna funkcjonalnosc ,kazdy moglby byc zadowolony ,jednak Sony wolalo isc inna droga i stworzyc "rogalika" ktorego bedzie mozna wlozyc do "chlebaka-ps3" :)

 

ps.jak zmieniaja "rogalika" to powinni zmienic tez "chlebak"

Chciałbym zaznaczyć, "rogalik" jak go określiłeś, to jest dokładnie DS w nowej oprawie, układ przycisków jest dokładnie ten sam (no, może są tylko bliżej siebie, bo wkońcu pad też był mniejszy) ;)

Dokładnie tak jak sam napisałeś, to nieco przemodelowali uchwyty pada (na węższe) i zaokrąglili obudowę tam gdzie imo mogło tego nieco brakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

no tak ale dlaczego te przemodelowane uchwyty od pada maja siegac az do ..lokci ;) ;) ;) ,pozatym dla wielu graczy licza sie rowniez oddczucia wizualne i widocznie wiekszosci nie przypadl do gustu taki projekt pada

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 360-tka to x1900xt a ps3 to 7800/7900gtx. Hmm...teoretycznie kompy juz teraz potrafia wiecej, a szkoda. Zawsze z konsolami bylo tak, ze bily na leb piece no, ale zawsze pozostaje sprawa wykorzystania tego i mam nadzieje, ze tutaj sie nie zawiode.

 

A co do bumeranga to mi sie podobal, a opinie tych wszystkich "znawcow" byly zalosne bo niby skad oni mogli cos wiedziec o jego wygodzie? :blink: Byle zeby teraz sony tego nie skopalo...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 360-tka to x1900xt a ps3 to 7800/7900gtx.

Źle <_<

Xbox360 to coś pomiędzy x800, a x1800. Nie wiem jak to jest dokładnie, ale to tak jakby r420(takie miał oznaczenie rdzeń x800??) z 24potokami. Tutaj link do tego porównania: http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=2610&p=8

PS3 to 7800GTX, ale ta z 512VRAM'u.

Edytowane przez McDrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle <_<

Xbox360 to coś pomiędzy x800, a x1800. Nie wiem jak to jest dokładnie, ale to tak jakby r420(takie miał oznaczenie rdzeń x800??) z 24potokami. Tutaj link do tego porównania: 2055573[/snapback]

EOT KUFA na temat porownywania do kart komputerowych bo niby "GF3" z Xbox'a perfidnie nam zobrazował, ze takie porownanie jest BEZ SENSU!

360-tka niestety nam narazie tego perfidnie nie obrazuje i watpie zeby mialo to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myślał, że filmy z GDC nigdy nie ujrzą światła dziennego, to się pomylił :wink:

Motorstorm

Mieszanka pozostałych prezentacji

Tajna kamera uchwyciła to i owo. Jakość nagrań - żenada i bez głosu (przynajmniej u mnie). Powiem tak - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Nie rzuciło mnie to na kolana, ale taki Ratchet w nowej szacie jest niczego sobie. I ten moment ze smokami podczas burzy - to chyba Lair??? Najlepiej jak zobaczymy to w normalnej i bardziej zjadliwej formie na targach E3. Miłego oglądania....

 

I nowe dzieło firmy Creative (a nie Sony, co by nie było oskarżeń). Zastosowanie: PS2 oraz w opracowaniu PS3.

Dołączona grafika

 

więcej na:

QJ.NET

 

I na koniec jeszcze jedna wiadomość. Kutaragi oficjalnie zaprzeczył, że koncept aktualnego pada ulegnie zmianie. Boomerang zachowa swoją dotychczasową formę, z czego bardzo się cieszę. Myślę, że wy również.

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na koniec jeszcze jedna wiadomość. Kutaragi oficjalnie zaprzeczył, że koncept aktualnego pada ulegnie zmianie. Boomerang zachowa swoją dotychczasową formę, z czego bardzo się cieszę. Myślę, że wy również.

Jakby nie było to dziś 1 kwietnia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360-tka niestety nam narazie tego perfidnie nie obrazuje i watpie zeby mialo to miejsce.

To chyba normalne -_-

 

Ta konsola poki co raczkuje. Oczaj sobie zresztą jak wygladały pierwsze tytuły na X-Boxa, a potem jak wygladał taki FarCry. Zrozum, ze to iż konsola ma w sobie podobny uklad niz PC'towy, to nic nie znaczy, bo smiem twierdzic ze przez to, iż obok 1800 na rynku PC sa tez karty pokroju GF5900 i przez to, ze taka gra musi tez byc pod taka karte zoptymalizowana, to ten zapas mocy Radka 1800 poprostu idzie sie kochać i to w powaznym odsetku.

Bo powtorze jeszcze raz. Porownaj pierwsze tytuły z X'a, potem FC na X'a i potem odpal takiego FC na Pentiumie 3 733MHz, GF3 i 64 ramu... zycze powodzenia!

 

To są dwa światy architektury wiec logiczne ze NIE MA CO PORÓWNYWAĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dlaczego te przemodelowane uchwyty od pada maja siegac az do ..lokci ;) ;) ;) ,pozatym dla wielu graczy licza sie rowniez oddczucia wizualne i widocznie wiekszosci nie przypadl do gustu taki projekt pada

Mają sięgać do łokci? Nierozumiem. No chyba, że Ci chodzi o to, że są długie względem reszty rogala, pamiętaj jednak, żę to nadal jest malutki padzik. Wsumie to czy dobry był to pomysł to się dowiemy lub nie. Zależy czy teoria 1 kwietnia się potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne -_-

 

Ta konsola poki co raczkuje. Oczaj sobie zresztą jak wygladały pierwsze tytuły na X-Boxa, a potem jak wygladał taki FarCry. Zrozum, ze to iż konsola ma w sobie podobny uklad niz PC'towy, to nic nie znaczy, bo smiem twierdzic ze przez to, iż obok 1800 na rynku PC sa tez karty pokroju GF5900 i przez to, ze taka gra musi tez byc pod taka karte zoptymalizowana, to ten zapas mocy Radka 1800 poprostu idzie sie kochać i to w powaznym odsetku.

Bo powtorze jeszcze raz. Porownaj pierwsze tytuły z X'a, potem FC na X'a i potem odpal takiego FC na Pentiumie 3 733MHz, GF3 i 64 ramu... zycze powodzenia!

 

To są dwa światy architektury wiec logiczne ze NIE MA CO PORÓWNYWAĆ.

Zobaczymy jeszce co z tych bialych i srebrnych pudelek da sie wycisnac.

 

A to, ze na kompy gry musza byc robione tez pod katem uniwersalnosci to coz taka prawda. Co do farcry'a to nie gadaj bo szwaby sie postaraly z silnikiem i nawet na gf2 gierka niezle chodzila a na gf 3 juz wygladala ladnie.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pada, nie wiem czy to juz tu bylo pokazywane:

 

http://metagames-fr.com/hackchip/Profil/Manette%20PS3.gif

znalezione w czelusciach internetu, za wiarygodnosc nie odpowiadam ;)

 

Bylo juz dawano i co ciekawe niektorzy nawet po tej prezentacji nie przekonali sie co do tego rogalika. Sony glupie nie jest i raczej wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o PS3 8 maja

Wtorek, 4 kwietnia 2006, godzina 12:10

Firma Sony ujawniła datę swojej konferencji prasowej, przygotowanej na targi E3. Odbędzie się ona w poniedziałek, 8 maja, na dwa dni przed targami.

Sony zdecydowało się na rozpoczęcie swojej konferencji w dokładnie tym samym czasie co rok temu. Podobny też zapewne będzie temat - PlaStation 3 - a przynajmniej takie są powszechne oczekiwania (no ale o czym innym mogliby mówić?). Czy poznamy wtedy wreszcie jakieś nowe, konkretne informacje na temat konsoli? Miejmy nadzieję!

Wiadomo więc, kiedy wystąpi Sony, od jakiegoś czasu wiadomo też kiedy swoje rewelacje przedstawi Microsoft (nieco później od Japończyków - o 11:30 we wtorek 9 maja). Swojej daty nie podało jeszcze Nintendo, ale raczej mało prawdopodobne, by odeszli od swojej tradycji wtorkowego poranka. Będziemy więc mieli Sony - Nintendo - Microsoft. Ciekawe na ile przełoży się to na pozycje na rynku. ;)

To super wiadomosc:) czekam z niecierpliwoscią:)

Edytowane przez Ps3FaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super wiadomosc:) czekam z niecierpliwoscią:)

niechce psuć klimatu, ale z tego wszystkiego, to najbardziej oczekuję co pokarze (jeśli) Nintendo :P

Ale E3 to taki bajer, na który wszyscy niezależnie od "wyznania" ostrzą pazury, hehe.

Tak więc znowu nam zostało czekanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obawy, ze bedzie raczej maly, bo wtedy znowu bede go musial trzymac tylko palcami i rzekoma ergonomie pokazana na gifie szlag trafi... :|

Ale budowa nowego wskazuje na to że wzieli pod uwagę różne "łapki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Oby Sony dotrzymalo slowa ze zobaczymy grywalne wersje gier!!, bo chyba samej konsoli chyba nie zobaczymy ,bynajmniej w wersji finalnej.

 

To beda dni ktore z pewnoscia rozgrzeja nasze klawiatury do czerwonosci ;), podejrzewam ze stron w topicach o konsolach gwaltownie przybedzie :) ,a na razie mala posucha w temacie- wiec cierpliwie czekamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E3 zostanie zaprezentowany ostateczny wyglad pada i zostanie podana cena PS3.

 

No i mozna sie spodziewac prezentacji takich gier jak, MGS4, Tekken6, DMC4, WarHawk, Lair, Turok next-gen, Motor Storm, The Gateway, Ratchet & Clank, SOCOM4, GT5 itd. no i moze pokaza KZ2

Oczywiscie to jest moje zdanie, na zachodnich forach dominuja opinie ze, Sony uderzy z wielka siłą (zblizajaca sie premiera konsoli)

Edytowane przez PanKleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...