Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

(...) jedyny problem jaki mam to pamieci nie chcace pracowac przy dzielniku 266mhz dla ht 250mhz i mnozniku procesora x9 mimo ze dla 333 pracuja - czyli z wieksza czestotliwoscia (przy tych samych timingach).

 

ALE JAJA! :) Stary, ja to bym chciał miec takie problemy! ..Mówię zupełnie serio - ja mojej płytki nie mogę zmusic do pracy na dzielniku 333 właśnie...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e malo tego.. pamieci sie dziwnie zachowuja po zmianie timingow na 3/4/4/8.. potrafia przejsc SP2004 po 6h a potrafia sie wysypiac po 2sek.. roznie.. przy 2.6V chodza normalnie przy 2.7V-2.8V tez bledy juz na poczatku testu - to jest conajmniej dziwne.. niedlugo je chyba wymienie na jakies ultrax geila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie..kupilem ten niebieski radiator na chipset ale zauwazylem ,ze moze grzac sie nawzajem z pasywnym chloodzeniem karty co mam zrobic?? obudowa jest otwarta

Wykombinuj jakiś nawiew np. 80 mm wiatrakiem na zminiejszonych obrotach (można się pobawić w zrobienie czegoś w rodzaju wysięgnika ze starego śledzia, do którego choćby tylko na jednej śrubce, ale pewnie przykręcić ten wiatrak i skierować go na radiatory). Byle tylko nieco rozproszyć "poduchę" cieplną (w kierunku "od" nagrzewających się elementów) a dalej to już zadziała wentylacja budy (o ile jest ;) )

 

 

e malo tego.. pamieci sie dziwnie zachowuja po zmianie timingow na 3/4/4/8.. potrafia przejsc SP2004 po 6h a potrafia sie wysypiac po 2sek.. roznie.. przy 2.6V chodza normalnie przy 2.7V-2.8V tez bledy juz na poczatku testu - to jest conajmniej dziwne.. niedlugo je chyba wymienie na jakies ultrax geila

... tak mi się coś zdaje, że jesteś w podobnej sytuacji do mnie - jakieś Infineony są na liście QVL (Qualified Vendor List) Asusa ale całkiem prawdobodobne, że to akurat nie twoje! Musiałbyś dokładnie sprawdzić oznaczenia i looknąć na tą listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamm mam straszny problem posiadam plyte a8n-e i nie moge odpalic na niej dual ch. ...:( kupilem kosci Geil (blue) 2x512 Cl 2,5 i tylko w singlu chodza ... wog. jak wkladam np 4 kosci na wszystkie slotu to niewidzi ich ta plyta , pierwsze 2 sloty sa jakby nie aktywne :( ... co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp nie wstaje przy 9x320 tzn odpala ale zwiesza się przy ładowaniu sterowników do napędów.

Ma ktoś jakiś pomysł , czy da się temu w ogóle zaradzić?

 

Podnieść vcore a może jakaś odpowiednia wersja bios? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca kupiłem w kwietniu tamtego roku ;)

 

Teraz się chciałem trochę pobawić i zobaczyć ile wyciągnie.

 

Tamtem post nieaktualny. Na 3ghz go odpaliłem, ale temperatura już nie za bardzo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy 16M wywala błędy (w superpi) a 3dmark czasem się zawiesza. Myślę że może to być wina pamięci, gdyż one juz przy 205mhz mogą zawieszać cały system :/

 

 

Spróbuję podnieść napięcie do 1,55V....

 

@1,55V

3dmarka przechodzi(3000mhz ale na zaniżonych pamięciach(na 166:/). superpi 2M także. Ale prime wywala po 10 minutach. Na podniesienie napięcia jeszcze wyżej płyta już nie pozwoli....

Edytowane przez MirV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte a8n-sli deluxe, pamiec patriot 400mhz. 2gb. w biosie pokazuje mi 333 a kiedy przestawie na 400 po restarcie i tak nadak mam 333. co jest?

Ale jak masz te 2GB? 4x512 czy 2x1024? Bo jezeli 4x512 to poczytaj z 2-3 strony wczesniej bylo wytlumaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu udalo mi sie osiagnac stabilnie ponad 300HTT B)

 

315 synchronicznie CPU-MEM :) to maksymalna wartosc przy calkowitej stabilnosci.

 

Dołączona grafika

 

Jak bede mial wiecej czasu zrobie screeny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze na x8 to odrazu ci mowie, jest wolniejszy przy 8x315 niz 9x280. Sprawdz kazdy test to wykazuje. To nie nforce2 gdzie magistrala grala calkowita role, tu nominalny mnoznik ma bardzo duze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze na x8 to odrazu ci mowie, jest wolniejszy przy 8x315 niz 9x280. Sprawdz kazdy test to wykazuje. To nie nforce2 gdzie magistrala grala calkowita role, tu nominalny mnoznik ma bardzo duze znaczenie.

 

To zrob u siebie testy i porownamy - sam jestem ciekaw o ile jest wolniejszy wzgledem Twojego setup'u :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrob u siebie testy i porownamy - sam jestem ciekaw o ile jest wolniejszy wzgledem Twojego setup'u :wink:

 

Po co porownywac miedzy dwoma roznymi kompami, to nie ma najmniejszego sensu. Chodzi przeciez o jak najwieksza wydajnosc na twoim kompie! (chyba, ze wolisz wolniej, ale magie wielkich hercow - twoj komp twoj wybor)

Zrob testy na 8x315 i na 9x max stabilne htt (np.:280>) i porownaj wyniki i zostaw czestotliwosc bardziej wydajna. Przyczym mowie, ze bardziej wydajna, bedzie ta z mnoznikiem x9 i htt np.: 280 (moze wiecej bedziesz mial stabilne) Skad to wiem, sam robilem testy 8x312 i 9x280. Zreszta mozna o tym poczytac w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co porownywac miedzy dwoma roznymi kompami, to nie ma najmniejszego sensu. Chodzi przeciez o jak najwieksza wydajnosc na twoim kompie! (chyba, ze wolisz wolniej, ale magie wielkich hercow - twoj komp twoj wybor)

Zrob testy na 8x315 i na 9x max stabilne htt (np.:280>) i porownaj wyniki i zostaw czestotliwosc bardziej wydajna. Przyczym mowie, ze bardziej wydajna, bedzie ta z mnoznikiem x9 i htt np.: 280 (moze wiecej bedziesz mial stabilne) Skad to wiem, sam robilem testy 8x312 i 9x280. Zreszta mozna o tym poczytac w tym watku.

Zrobilem testy porownawcze programem EVEREST Ultimate Edition 2006 - roznica sa znikome, raz na korzysc 9x290, raz na 8x315. Reasumujac osobiscie nie widze znaczacej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wreszcie troche wolnego czasu pobawilem się w OC i tak:

na MoBo max 275, puźniej błędy...

procek na 1,4 max 9x250, puźniej błędy...

teraz doszedłem do 9x260 przy 1,475, puźniej błędy...

pamiątki narazie 220 (1:1) przy 2,7...

(SUPER PI -32M)

 

i pytanko do napięć na tej płycie:

jak dałem 1,475 to w ASUS Probe wacha mi się między 1,472 - 1,552 (Everest 1,46-1,55)

czy ktoś też tak ma?? Nie mam miernika więc nie wiem czy to tak jest naprawdę ale trochę to dziwne...

 

...poczytam dalej ten topic bo narazie doszedłem do 8 strony(i od 48 do tej), więc trochę przedemną...

 

EDIT: No i przez sygnaturkę od TOMAHAWKa doszedłem do wniosku że muszę pożyczyć/kupić miernik :D (tylko jak sprawdzić napięcie na procku :?)

 

EDIT 2 : Jednak na pamiątkach przy 220 i V=2.7 też byki :(

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co iszesz to dobrze piszesz. kanał_A to niebieski(A1)+czarny(A2), kanał_B to niebieski(B1)+czarny(B2). I teraz jezeli dysponujesz 2x512 to wkladasz je w oba niebieskie - A1 i B1 - tak aby jedna kosc byla na kanal_A a druga na kanal_B. Jezei chcesz dolozyc kolejne 2x512 to wkladasz je w wolne kanaly czarne - i wszystko dziala..."

...nic z tego nie rozumiem, jezeli mam cztery kosci po 512 mb, i wkladam te kosci w sloty po raz pierwszy (bo tak wlasnie bylo), tym samym posiadam na plycie cztery sloty dla ramu, wszystko jest nowiusie, po raz pierwszy odpalam komputer, to jakie ma znaczenie gdzie daną kosc wloze skoro i tak mam wszystkie gniazda zajete?

jak pisalem po przelaczeniu w biosie na 400, po restarcie ponownie stoi 333.

przyznaje ze pojecia nie mam o co chodzi, a gdzie bym nie probowal porady zasiegnac, to wszyscy odpowiadaja zargonem dla mie nie zrozumialym badz tez cynicznie i w ogole tak jakos... <_<

jam jest czlek prosty ,przyznaje, i jesli ktos moglby mi pomoc to bede wdzieczny bardzo, a i na pewno po raz kolejny o to samo nie zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nic z tego nie rozumiem, jezeli mam cztery kosci po 512 mb, i wkladam te kosci w sloty po raz pierwszy (bo tak wlasnie bylo), tym samym posiadam na plycie cztery sloty dla ramu, wszystko jest nowiusie, po raz pierwszy odpalam komputer, to jakie ma znaczenie gdzie daną kosc wloze skoro i tak mam wszystkie gniazda zajete?

jak pisalem po przelaczeniu w biosie na 400, po restarcie ponownie stoi 333.

przyznaje ze pojecia nie mam o co chodzi, a gdzie bym nie probowal porady zasiegnac, to wszyscy odpowiadaja zargonem dla mie nie zrozumialym badz tez cynicznie i w ogole tak jakos... <_<

jam jest czlek prosty ,przyznaje, i jesli ktos moglby mi pomoc to bede wdzieczny bardzo, a i na pewno po raz kolejny o to samo nie zapytam.

Otoz ma znaczenie jakie kosci masz i gdzie je wsadzisz.Kontroler pamieci Amd oficjalnie nie obsluguje 4 kosci pamieci na 400 Mhz.Masz zagwarantowane tylko 333Mhz.Jezeli ktos ma 400 przy 4x512 to ma szczescie.

Co innego gdybys mial 2x1GB wtedy moglbys odpalic je na 400 Mhz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wreszcie troche wolnego czasu pobawilem się w OC i tak:

na MoBo max 275, puźniej błędy...

procek na 1,4 max 9x250, puźniej błędy...

teraz doszedłem do 9x260 przy 1,475, puźniej błędy...

pamiątki narazie 220 (1:1) przy 2,7...

(SUPER PI -32M)

 

i pytanko do napięć na tej płycie:

jak dałem 1,475 to w ASUS Probe wacha mi się między 1,472 - 1,552 (Everest 1,46-1,55)

czy ktoś też tak ma?? Nie mam miernika więc nie wiem czy to tak jest naprawdę ale trochę to dziwne...

JA MIALEM TEN SAM PROBLEM

napiecia na procku skakaly mi od1.47 do 1.55 (wjakims programie nawet do 1.62)

czy moglbys podac jaki masz zasilacz i wartosci napiec w everescie i jaka masz plyte i procek?

teraz juz nie mam tego PROBLEMU moze przez nastepne 2tygodnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MIALEM TEN SAM PROBLEM

napiecia na procku skakaly mi od1.47 do 1.55 (wjakims programie nawet do 1.62)

czy moglbys podac jaki masz zasilacz i wartosci napiec w everescie i jaka masz plyte i procek?

teraz juz nie mam tego PROBLEMU moze przez nastepne 2tygodnie B)

Chieftec ATX-410-212 (410W)

ASUS A8N-E bios 1010

A64 3000+ @9x250 1.4V (winchester)

CPU = od 1.36 do 1.44 (przy ustawieniu z biosu 1.4V)

od 1,46 do 1,55 (przy ustawieniu z biosu 1.475V)

+3.3 V = 3.36

+5 V = 4.92

+12 V = 12.03

napięcia z Everesta :?

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do poprawnosci wyswietlania temperatur na procku, czy ta plyta nie zawyza troche ? bo ja mam w posiadaniu procka A643200+manchester i chłodzenia ACFreezer64Pro. swojego manchestera wykrecilem na 2,61GHz 1,5v i przy tym chlodzeniu w idle mam ok.35-39st a w stress ok.45-48st. wydaje mi sie to troche duzo. Co wy o tym sadzicie ?

PS. Mobo ta sama co w sygnaturce.

Edytowane przez cONmAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie dobre jak na ten cooler, jaką paste tam masz? jak tą mx1 co byla w nim to zmień na AS5 (2-3st ci da mniej)

ta pasta mx-1 choc polecana i uważana za niezłą to suchy plaster i do niczego sie to nie nadaje

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie uzywam standardowej tej co byla na coolerku, no tez slyszalem ze to jest dobra niby pasta. ale te temp. to mnie dziwią u kolegi na venice podkreconym do 2,5 sa duzo mniejszez w idle ma w granicach 20-28st a w stress powyżej 30-maksymalnie 38st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec ATX-410-212 (410W)

ASUS A8N-E bios 1010

A64 3000+ @9x250 1.4V (winchester)

CPU = od 1.36 do 1.44 (przy ustawieniu z biosu 1.4V)

od 1,46 do 1,55 (przy ustawieniu z biosu 1.475V)

+3.3 V = 3.36

+5 V = 4.92

+12 V = 12.03

napięcia z Everesta :?

nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze jest to spowodowane zasilaczem

mialem problem z 3.3V = 3.23 przez caly czas

a procek (bios 1.55V) w granicach 1.47 do 1.62

jak podkrecalem powyzej 2500 chodzil stable do czasu gdy napiecie spadlo ponizej 1.48V potem restart

teraz plyta jest w naprawie prawdopodobnie spaliły sie stabilizatory:)

jak szyne dalem na 333 jak masz z kąd to pozycz od kogos mocna zasilke i sprawdz

bo ja nie mieszkam w Polsce i mam problem ze sprawdzeniem tego

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Mam:

A8N-E

Venice 3200 na Thermal right 120

PATRIOT XBLK 600DDR CL2,5

Grafa X800GTO2

Zasilanie Chieftec 420

 

Teraz tak. Napięcie 12 V lata mi jak żyd po pustym sklepie(12.06 V - 12.24 V), ale wcześniej (przed zmianą pamięci i HTT na 300MHz) komputer działał na HTT 270 MHz x 4 i mnożnik proca 10.

To ze mam zasilator do wymiany na mocniejszy to wiem. Ale mam inne pytanie. Ostatnio moja maszyna zasypuje mnie w losowych momentach blue screenami. Zdarza sie to np. 3 razy w ciągu 2 minut, albo raz na tydzień, nie zmienia to faktu, ze problem istnieje.

 

Teraz tak:

Procek 2000@2700 MHz, HTT 300 MHz x 4, mnożnik 9, Pamięci 600@2.5-4-4-8 Napięcie nominał.

Problemy pojawiają sie(tak wynika z moich obserwacji) przy HTT 300 MHz.

 

Prosiłbym posiadaczy A8N-E (najlepiej na PW) aby napisali mi jakie macie ustawienia HTT. Wydaje mi sie ze moje problemy wynikają z braku doświadczenia z AMD.

Z góry dziękuję, Chuck Norris też.

Edytowane przez Satorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...