Skocz do zawartości
GULON

Grafika Z Directx 10?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znalazlem w sieci informacje na temat DirectX 10 i drecza mnie takie pytanie czy obece karty nie zostana wyparte przez katry z direct'em 10?? i kiedy zostana takowe zbudowane. Obawiam sie tego zeby nie bylo nowych tegnologii a obecny direct 9.0c nie byl czyms w styul dzisejszego directa 7 :D:D:D.A moze w ogole mam zle informacje i nie bedzie kart grafiocznych na direct 10?? Juz sam sie gubie w tym wszystkim gdyby ktos mial informacje na ten temat bylbym bardzo wdzieczny za nie mysle ze inni userzy tez chetnie by poczylali o nowym "wynalazku" microsoftu.

z gory dzieki i serdecznie podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jakby miał wyjść za niedługo to czy oznacza odrazu, że wszyscy rzucą sie na nowe karty zgodne z nowym directem, no panowie nie przesadzajamy bo włąsnie dzięki takim ludziom jak wy (o nowy direct, lece po nową karte) producencie kart zarabiają najwiecej, więc troche samokontroli w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazlem w sieci informacje na temat DirectX 10 i drecza mnie takie pytanie czy obece karty nie zostana wyparte przez katry z direct'em 10??

oczywiscie, ze obecne karty beda wyparte przez nowsze... longhorn bedzie podobno wymagal co najmniej karty graficznej z ps2.0

i kiedy zostana takowe zbudowane. Obawiam sie tego zeby nie bylo nowych tegnologii a obecny direct 9.0c nie byl czyms w styul dzisejszego directa 7 :D:D:D.A moze w ogole mam zle informacje i nie bedzie kart grafiocznych na direct 10?? Juz sam sie gubie w tym wszystkim gdyby ktos mial informacje na ten temat bylbym bardzo wdzieczny za nie mysle ze inni userzy tez chetnie by poczylali o nowym "wynalazku" microsoftu.

z gory dzieki i serdecznie podrawiam

1244516[/snapback]

jak zamkniesz oczy, to swiat niestey nie znika - zyje tak samo jak gdybys mial oczy otwarte... wiec nie zatrzymasz postepu technologicznego, beda nowe karty, nowe DX (pod roznymi nazwami) ale tak jak napisal Garfield^ - troszke myslenia nie zaszkodzi przy zakupie sprzetu... (np niby mamy DX9.0c a np ATI nie ma karty w pelni z tym zgodnej... bo i nie ma potrzeby ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jakby miał wyjść za niedługo to czy oznacza odrazu, że wszyscy rzucą sie na nowe karty zgodne z nowym directem, no panowie nie przesadzajamy bo włąsnie dzięki takim ludziom jak wy (o nowy direct, lece po nową karte) producencie kart zarabiają najwiecej, więc troche samokontroli w zakupach

1247296[/snapback]

Mi bardziej chodziło o to, że nie chciałbym, aby moja karta za 4miesiące była już tandetna ze wzgleu na to iż nie obsluguje DX10 (czy jak tam bedzie sie to nazywac). Sam przyznasz, że to podkurza, tymbardziej że ja swoją kuopiłem 2tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o to, że nie chciałbym, aby moja karta za 4miesiące była już tandetna ze wzgleu na to iż nie obsluguje DX10 (czy jak tam bedzie sie to nazywac). Sam przyznasz, że to podkurza, tymbardziej że ja swoją kuopiłem 2tygodnie temu.

1247914[/snapback]

Nie ma szans aby Twoja karta po pojawieniu sie DX10 była słaba. Najwyżej Twoja karta nie wyświetli paru efektów, ale potoków i MHz narazie Ci nie zabraknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze zanim DX10 (czy jak sie tam bedzie zwal) zacznie byc stosowany to minie z rok...

 

Zauwazcie, ze nawet teraz DX8.1 jest norma, 9.0 dopiero zaczyna sie masowo pojawiac w grach (a nie ma jeszcze gry, ktora by bez DX9.0 nie poszla - chyba ze sie myle?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jeszcze ciekawiej np ja mam direct 8.1 a wode w hl2 z dx 9.0 :mrgreen: (taką łatke mam jakby kto nie zajarzył)

 

Więc panowie nie bójcie sie "starych" kart z dx 9.0 bo jeszcze długo pogracie na nich we wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny... a nie doczytaliscie ludzie ze ta woda z DX9.0 to nie jest DX9.0 tylko DX8.1 (czyli to co powinniscie miec od poczatku)? :)

 

Inna rzecz, ze roznice miedzy DX8.1 a 9.0 sa w HL2 bardzo subtelne i jakbym nie zobaczyl na screenach (z dokladnym opisem na co patrzec ;) ) to bym sie nie skapnal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nikt przeciez nie mowi o rzucaniu sie na jeszcze nie wydane karty z direct10(WGF 1.0) :D chcialem tylko zaczac tremat o nowym wynalazku microsoftu i dowiedziec sie czegoss wiecej niz to ze niedlugo ma wyjsc oficjalnie WGF 1.0 czyli direct 10. Sam teraz kupuje GF 6600gt i nmie mam zamiaru czekac na WGF 1.0 jeszcze raz powiem ze jak by ktos wiedziala cos nowego to prosze o posty z gory dzieki i pozrdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo DirectX 10 będzie zastąpiony WGF (Windows Graphics Foundation) - i z tego co wyczytałem dawno temu na ten temat to raczej wyzwaniem to bedzie dla piszących stery do grafiki - ponieważ będzie wymagana możliwość pracy 2D/3D rownocześnie oraz stosowanie efektow Shaderow nawet na obiektach 2D (no pseudo-2D będą to 3d kwadratyudające 2D płaszczyzny) wyobrażacie sobie sytuację, że swobodnie sobie przełaczacie się z gry aby odpisać na maila itp i bez problemu wracacie gry ? - to niby teraz jest możliwe ale bardzo mało gier wspiera taką możliwość bezbłednie lub stery nie krzaczą się po tym. Tak, że raczej to bedzie wyzwanie dla piszących sterowniki niż wydajności karty. Jestem pewien, że na początku nie bedą przeginać z efektami graficznym w Longhorn :). Gorzej to bedzie jedno :) Max rozdzielczośc ekranu przekroczy 2000 pkt - kto ma taki monitor - podniesc reke!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tez bedzie taki, ze znikna pewnie taktowania "2D" (praca 2D/3D rownoczesnie i shadery w 2D sprowadza sie do tego, ze bedziemy mierzyc ilosc fps w Windzie :) ) - czyli karta bedzie caly czas zasuwac "na full" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie po co w ogole taki temat to ja nie rozumiem ....

pytacie czy bedzie nowy directx a odpowiedz jest tak oczywista jak jutrzejszy dzien ... PEWNIE ZE BEDZIE ...

jak nie bedzie sie nazywal directX 10 albo 1.0 to nazwa go NewAge 1 i od nowa beda trzepac kase na ludziach co sie rzuca na nowa technologie dajaca w gierkach "eyecandy MODE"

A szybsze procki beda ? z nowymi socketami ?

i nowe grafy ?

i ramy ?

i w ogole nowe budy myszki systemy operacyjne etc ????

 

ZGADNIJCIE ?

<rotfl>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie o systewmie (technologii) zwanej XNA (mowia ze nieoficialny nastepna DX 9.0) juz w ubieglym roku były prezentacje jego mozliwosci. Ponoc ten system to jakas gotowa baza pod robienie grafiki najwyzszych lotow ale niejestem pewien wiem ze nowy Xbox2 ma to podobno obslugiwac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie po co w ogole taki temat to ja nie rozumiem ....

pytacie czy bedzie nowy directx a odpowiedz jest tak oczywista jak jutrzejszy dzien ... PEWNIE ZE BEDZIE ...

jak nie bedzie sie nazywal directX 10 albo 1.0 to nazwa go NewAge 1 i od nowa beda trzepac kase na ludziach co sie rzuca na nowa technologie dajaca w gierkach "eyecandy MODE"

A szybsze procki beda ? z nowymi socketami ?

i nowe grafy ?

i ramy ?

i w ogole nowe budy myszki systemy operacyjne etc ????

 

ZGADNIJCIE ?

<rotfl>

1251557[/snapback]

 

zle mnie zrozumiales nie chodzi o to czy w ogole bedzie ale o to cvo ze soba wniesie i kiedy wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jeszcze ciekawiej np ja mam direct 8.1 a wode w hl2 z dx 9.0 :mrgreen: (taką łatke mam jakby kto nie zajarzył)

 

Więc panowie nie bójcie sie "starych" kart z dx 9.0 bo jeszcze długo pogracie na nich we wszystko

RADEON 9500 ma DX9 :mur: a nie DX8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...