Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

jak sciagnac ten wiartak zeby czegos nie schrzanic? albo chociaz ta gorna obudowe mowie o wiatraku na chipie a8n-sli

btw plyte ma okolo miesiaca a wiatrak na chipie musze odpalac doslownie reka niczym smiglo w starych samolotach jak pojde reklamowac to bede bez kompa przez ok 3 tygodnie:/

Edytowane przez PRESTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o nim myslalem, ale nie wiem czy wydoli z chlodzeniem :?

 

Tak to u mnie wyglada:

http://img226.imageshack.us/img226/8167/157dm.jpg

 

A myslal ktos z Was o tym na NB:

http://img226.imageshack.us/img226/1396/npbig7ew.jpg

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzycie temperature chipsetu?

Myśle żeby zrobić jakiś czujnik termiczny i tu pytanie czy może ktoś już coś takiego testował?

Czy na asusach jest jakieś wyjście do którego można podpiąć sonde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem zamowienie na cooler NB.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84573841

 

Sprawdzilem jego wymiary - spokojnie pasuje na Asus A8N Sli Deluxe - nawet z 7800GTX w SLI :)

 

W sobote bede go montowal u siebie, wiec w niedziele wrzuce fotki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem zamowienie na cooler NB.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84573841

 

Sprawdzilem jego wymiary - spokojnie pasuje na Asus A8N Sli Deluxe - nawet z 7800GTX w SLI :)

 

W sobote bede go montowal u siebie, wiec w niedziele wrzuce fotki B)

 

Tez ma ta grafikie i tez mam problem bo nie wiem co moge na tym chipsecie zamontowac.Niebieski zalman odpada-nie zmiesci sie tam za nic w świeice.Czekam na twoje fotki po monatazu bo moze tez kupie tego coolerka.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiście chłodzenie na swoich Asusach???W temacie o chłodzeniu pisza ze zmienija na zalmany niebieskie ale nie wiem czy by mi sie zmiescil..Jezeli chce sie bawic w o/c to musze to zrobic?Czy robicie to tylko dla ciszy?

 

Zmieniłbym to chłodzenie ale nieszczęsna grafika mi wadzi i chyba nie wsadze tam nic innego jak tego wyjca??

 

 

Co moge tu zmiescić żeby zbić temperaturke i żeby było ciszej??

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem te wyjace malenstwo i przyszedl czas na montaz radiatora. Poniewaz niebieski zalman jest troszke maly, chce zamontowac stary radiator od chlodzenia proca, ktory jest tak 2 razy wiekszy od niebieskiego zalmana (60x36x46). Problem w tym ze po zdjeciu wentylatora spotkala mnie nie mila niespodzianka poniewaz okazalo sie ze Nforce4 jest wykonany w duzej skali zintegrowania przez co jest mala powierzchnia do przyklejania a zaczepow brak.

 

Rozwazam:

 

Zastosowanie pasty klejacej (2 skladnikowej zalmana)ale nie wiem czy utrzyma. Tak przy okazji ktora pasta idzie na rdzen a ktora na radiator (zgubilem instrukcje).

 

Druga koncepcja (totalna manufaktura) to posmarowanie rdzenia jakas pozadna pasta a radiator przykleic zwyczajna tasma dwustrona (albo znowu pasta klejaca) do gumki ktora jest na Nforcie - pytanie czy tasma wytrzyma temp oraz czy czarna gumka jest wystarczajaco dobrze do Nforca przyklejona. Calosc mozna by jakims malym ZIPem wzmocnic.

 

Bede wdzieczny za wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej A8N-E mam Thermalrighta SI-97A.

Więcej informacji:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1915848

 

 

Ciekawe rozwiązanie!Ja bede musiał tez cos takie rozwarzyc poiewaz gdy założe Accelero X1 które mam w planach to nie mam szans na załozenie jakis coolerow.A to rozwiazanie ładnie ominie ten problem.

 

 

Edit:

 

Przeczytałem wątek o chłodzeniu NB DFI i przeciez mozna grafike przeniesc na pci-e 8x.Na asusie A8N-E tez tak sie da zrobic??Co musze zrobic zeby taka operacje przeprowadzic???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zalozeniu tego malenstwa: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1202

 

Dołączona grafika

 

 

I szczerze polecam go jak najbardziej. Jest cichy i wydajny. Normalnie kreci sie okolo 4000rbm. I jest cicho. Ale sprobowalem go skrecic do maxa - 2800rbm i jest rewelacja :) W ogole go nie slysze. przy czym ladnie oddaje cieplo z chipsetu.

 

Pasuje idealnie na plyte Asus A8N SLI Deluxe + 6800GS :) Miejsca jest i nic nie koliduje ze soba. Osobiscie usunalem ta tasme termoprzewodzaca i wysmarowalem NB i Cooler pasta ceramique :) Efekt: 30 stopni nie jest przekraczane w stresie :)

 

 

Pare fotek zaraz po zamontowaniu:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zalozeniu tego malenstwa: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1202

 

Dołączona grafika

 

I szczerze polecam go jak najbardziej. Jest cichy i wydajny. Normalnie kreci sie okolo 4000rbm. I jest cicho. Ale sprobowalem go skrecic do maxa - 2800rbm i jest rewelacja :) W ogole go nie slysze. przy czym ladnie oddaje cieplo z chipsetu.

 

Pasuje idealnie na plyte Asus A8N SLI Deluxe + 6800GS :) Miejsca jest i nic nie koliduje ze soba. Osobiscie usunalem ta tasme termoprzewodzaca i wysmarowalem NB i Cooler pasta ceramique :) Efekt: 30 stopni nie jest przekraczane w stresie :)

Pare fotek zaraz po zamontowaniu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Czym mierzyłes temperature?Czy to jest temperatura chipsetu mierzona termometrem czy temperatura pokazywana z pod systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie o porade do wszystkich co modyfikowali chlodzenie na nf4.

 

Chce zamontowac radiator na asusie A8N-E ale w taki sposob zeby miescila mi sie jakas lepsza grafa (tak na przyszlosc). Dlatego chce przykleic radiator tak ze czarna gumka bedzie wystawala z gory okolo pol centymetra (rdzen caly pod radiatorem).

 

Wydaje mi sie ze nie powinno to wplynac negatywnie na oddawanie ciepla ale chetnie zapoznam sie z waszym zdaniem.

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

na a8n-e nie bedziesz miał problemu - wszystko ci sie tam zmieści :)

chyba ze chcesz włożyć do PCIex 4x :lol:

poprostu stawiasz go prosto nie pod ukosem :wink:

 

ja sie nie moge zdecydować - zółty czy niebieski .... grrrr

poco ich tyle zrobili :P

wsumie na niebieski też mozna władować wentylatorek :P plastikowy pręcik wcisnać międzu zeberka i a na szczycie wiatrak :P

 

ps- Isamu - jaki ty tam radiator chcesz wcisnać :D

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie bylbym takim optymista :D Teraz mam Asusa x1300pro i radiator niemal styka sie z chlodzeniem karty. Nie ma problemu jesli karta bedzie tylko dluzsza, ale w sytuacji jesli chlodzenie karty bedzie troszke "grubsze" to juz jest lipa.

 

Generalnie rozklad tego asusa jest troszke kiespki - zeby wyjac pamieci musze pierw wyjac grafike - jakies chore :angry:

 

Na Twoim miejscu montowalbym min. niebieskiego zalmana

 

Co do mojego radiatora to jest projekt wlasny :D Wygrzebalem stary radiator od procka, przecialem go na pol i teraz jest z 2x wiekszy od niebieskiego zalmana

 

Pytanko: Co polecacie do przyklejenia radiatora - zeby bylo w stanie utrzymac cos 2x wiekszego od niebieskiego zalmana i mozna bylo ewentualnie zdjac bez strat :)

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

nie polecm przyklejać :/

ale jak juz to taśma 3M z allegro - najlepsze narazie

rdzen jest mały więc pewnie dosyć szybko sie ześlizgnie z niego (biorąc pod uwage temperature ~60*:) polecałbym dociać tak zeby był an zapinki :)

do tego stracisz pare * na na tej taśmie

 

ten asus to NAJLEPIEJ "poukładana" płyta jak narazie :) ( no przynajmniej jest w czołówce :P)

wolisz żeby Chipset był zaraz za grafą :) i karta go przecinała :P jak to ma GB i niektóre DFI/Abity :)

niewiem w czym leży problem z ramem - ja go bez problemu wyjmuje :) a mam frezzera który ich dotyka :)

gożej z wkładaniem - strasznie ciężko to tam wepchnać :D

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecm przyklejać :/

ale jak juz to taśma 3M z allegro - najlepsze narazie

rdzen jest mały więc pewnie dosyć szybko sie ześlizgnie z niego (biorąc pod uwage temperature ~60*:) polecałbym dociać tak zeby był an zapinki :)...........

 

....niewiem w czym leży problem z ramem - ja go bez problemu wyjmuje :) a mam frezzera który ich dotyka :)

gożej z wkładaniem - strasznie ciężko to tam wepchnać :D

No mysle zeby przykleic do rdzenia ale skorzystac tez z czarnej gumki - powierzchnia klejenia robi sie duzo wiekksza. Z docieciem to raczej nie da rady.

 

Co do ramu to grafika blokuje mi bank A1. Przy jakies dluzszej grafie wszystkie banki sa zblokowane - chodzi mi o zatrzaski ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura odczytana z programu PC Probe

 

No to w takim razie to nie jest temperatura chipsetu tylko temperatura czujnika ktory jest gdzies tam na MoBo wlepiony.To nie jest temperatura chipsetu.Jesli chodzi Ci o MB temperature-to jest wlasnie temperatura tegoz czujnika.Mi chodzi o realna temperature chipsetu mierzona za pomoca miernika.Moze zdarzyc sie tak ze temperatury wcale sie nie zmniejsza po zainstalowaniu nowego chłodzenia dlatego tez warto jest sprawdzic dokładnie temperature chipsetu zeby miec pewność ze cos zdziałalismy.

 

Ju chwile zastanawiam sie nad chłodzeniem NB i musze powiedzic ze najbardziej podoba mi sie rozwiazanie pociętgo freezera oraz Termalright który pojawił sie w tym temacie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Chemik89

 

Wow niezle wykreciles swojego athlona :)

Na ile masz ustawione FSB i jakim cudem te Kingstony to pociagnely (zakladam ze to standardy a nie jakies hyperx) Przy takim O/C balbym sie zostawiac tylko niebieskiego zalmana na nf4

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...