Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

No to w takim razie to nie jest temperatura chipsetu tylko temperatura czujnika ktory jest gdzies tam na MoBo wlepiony.To nie jest temperatura chipsetu.Jesli chodzi Ci o MB temperature-to jest wlasnie temperatura tegoz czujnika.Mi chodzi o realna temperature chipsetu mierzona za pomoca miernika.Moze zdarzyc sie tak ze temperatury wcale sie nie zmniejsza po zainstalowaniu nowego chłodzenia dlatego tez warto jest sprawdzic dokładnie temperature chipsetu zeby miec pewność ze cos zdziałalismy.

 

Ju chwile zastanawiam sie nad chłodzeniem NB i musze powiedzic ze najbardziej podoba mi sie rozwiazanie pociętgo freezera oraz Termalright który pojawił sie w tym temacie.

Niestety nie mam miernika. Ale rezultat jest taki, ze mam cisze, o 10 stopni mniej na tym czuniku, radiator coolera jest lekko cieply i fajny wyglad do tego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

--> Chemik89

 

Wow niezle wykreciles swojego athlona icon_smile3.gif

Na ile masz ustawione FSB i jakim cudem te Kingstony to pociagnely (zakladam ze to standardy a nie jakies hyperx) Przy takim O/C balbym sie zostawiac tylko niebieskiego zalmana na nf4

310Mhz x 9 nie było innej mozliwosci :P

ramy SAKIND15123 (chyba zwykłe :P) ale chodziły mi na niższch taktach :P nie dochodziło nawet do 200chyba :P (efektywnego 400)

ale zato ustawione 2-3-3-6 :P (org 2,5-3-3-8 :P)

ale proc chodził stabilnie :P dobry egz. trafiłem z tej noewj E6 :P

ale już tak nie mam :) musze pokupić troche radiatorów :) ten standardowy na nf4 wyciągał mi 68* przy wiatraczku na max + AC 80x80 z boku obudowy :D (mierzyłem od spodu radiatora)

 

teraz chodze skromnie na 2250Mhz ale zato 1.25v :D:D:D nie potrzeba mi puki co tkiej wydajności :)

 

na chipa chyba wezme to :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86820224

ztaniały ostatnio a jakoś do niebieskiego nie mam przekonania - za gróby spód - nie odbierze takiego ciepła jakie mój nf4 bedzie wydzielał:D a wentylacja bedzie dobra więc ten wyrobi :D

 

ps- no i ładniejszy jest :D bardziej pasuje do mojej płyty :D

hehe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86817598

Istnieje również możliwość zamontowania dodatkowego wentylatora.

lol :P kopia ze złotego :P

ciekawe jak tam chcą przykręcić wentyl :P

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

310Mhz x 9 nie było innej mozliwosci :P

ramy SAKIND15123 (chyba zwykłe :P) ale chodziły mi na niższch taktach :P nie dochodziło nawet do 200chyba :P (efektywnego 400)

ale zato ustawione 2-3-3-6 :P (org 2,5-3-3-8 :P)

ale proc chodził stabilnie :P dobry egz. trafiłem z tej noewj E6 :P

ale już tak nie mam :) musze pokupić troche radiatorów :) ten standardowy na nf4 wyciągał mi 68* przy wiatraczku na max + AC 80x80 z boku obudowy :D (mierzyłem od spodu radiatora)

 

teraz chodze skromnie na 2250Mhz ale zato 1.25v :D:D:D nie potrzeba mi puki co tkiej wydajności :)

Kurde nieczaje. Zaznaczam ze jeszcze nie bawilem sie moim A64 bo wszystko lezy w kartonach i nie mam czasu zlozyc ale skoro miales FSB na 310MHz to ramy musiales miec tez na 310 MHz (efektywnie 620 MHz). To jest nie mozliwe :blink: Gdzie sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

jest :) w A8N-E można ustawiać dzielniki :)

CPU : RAM :)

ja miałem 2 : 1 bodajrze (albo 3:2) :) a athlony 64 maja to do siebie że im taka zmiana nie zabiera bardzo mało wydajnosci :)

nie to co na intelach i starszych amd :)

 

tak więc ram i HTT może iść na innej częstotliwości :)

 

złoty ma 10x11 finów a niebieski 9x10 :)

naprawde nie wiem co brać :) chyba wezme oba :P)

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoty ma 10x11 finów a niebieski 9x10 :)

naprawde nie wiem co brać :) chyba wezme oba :P)

mi wyszlo ze zloty ma 9x11 , a niebieski 8x10

 

sa jeszcze cooler mastery - zdecydowanie lepiej sie montuje

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=1289&idk=17

 

Jak juz to bralbym niebieskiego - mino wszystko wiekszy :)

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ale te CM są mniejsze od złotego zelmana :)

dobra biore niebieskiego :)

grafe mam niebieską więc bedzie cośtam pasować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te CM są mniejsze od złotego zelmana :)

dobra biore niebieskiego :)

grafe mam niebieską więc bedzie cośtam pasować :P

przeszklona masz bude czy tak czesto sobie kompa od srodka ogladasz B)

 

a CM ma takie same a nawet ciut wieksze wymiary o zlotego zalmana (mniej ma za to finow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

hehe ha miałem zrobić podobnie tylko ze na plastikowym pręciku :)

wstawiłbym miedzy żeberka te krotkie a na szczycie w otwór od wentyla :P byłoby ciszej :)

można wtedy walnąć nawet 80mm wentyl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik MB Temperature tak jak piszecie napewno nie jest to pomiar z chipsetu, jest to gdzieś niedaleko niego, dziś to sprawdziłem dokładniej, kiedy posadzony miałem standardowy wiatraczek asusa który wyrzucał bokami ciepłe powietrze - wtedy MB rosło do niemal 35st, kiedy odłączyłem wiatraczek w tym coolerku temperatura MB spadła do 30st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja mam 29* w tym miejscu :)

czujnik musi być gdzieś pod grafą między pciex 4x w a8n-e(albo 2 pciex w sli)a chipsetem :) bo jak władowałem w tym miejscu wentyl z boku obudowy to temp. spadła z 34-36* do 29* :)

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie jest to dobre, nie polecam oszukałem sie :)

wydajne to jest bo chip ma temperature 3 stopnie niższą niż na fabrycznym ale jednak cichy nie jest, wpada w rezonans

i wszystko buczy głośniej niż ten na CPU czy zasilacz

może gdyby dać inny wiatraczek (lepszy niż ten chenri Electronics) bądz zredukować mu prędkość (obecnie leci na 6000obr) to by coś dało

 

******************************

a poza tym ten czujnik MB temperature, musi być gdzieś tu :

Dołączona grafika

 

 

- na drodze tego wiatraka 120mm wiejącego od dołu, bo z nim momentalnie spadło o przeszło 10st

 

Edited by Sikor

Nie cytujemy obrazków.

:evil:

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na standardowum wyjscu jak narazie w IDLE jest 26 C(oczywiscie temperatura czujnika) a w stresie nie przekracza 36C.Jak duze roznice w temperaturze z racji odległości czujnika od NB moga byc swiadczy fakt że temperatura graniczna NB jest 90C.Moim zdaniem temp NB tak naprawde to ok 50-60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem radiator na swoim asusie - tylko na tasmie dwu stronnej.

 

http://www.agatap.home.pl/a1.jpg

 

http://www.agatap.home.pl/a2.jpg

 

Plyta lezala do gory nogami (?) przez kilka godzin i radiator ani drgnal.

Mimo wsyztsko boje sie ze pod wplywem temperatury radiator odkleji sie i wtedy moze byc nieprzyjemnie.

 

Pytanka:

 

1. Czy nf4 ma jakies zabezpieczenia termiczne

2. Chcialbym wzmocnic mocowanie radiatorka jakims zipem np.

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=684

 

W sumie zipy sa plastikowe ale chcialbym prosic kogos kto sie zna troche na elektryce czy nie ma ryzyka jakiegos przewodzenia pradu poniewaz z tylu plyty ZIP bedzie pewnie sie z nia stykal

 

3. Moze macie jakies koncepcje jak sie zabezpieczyc przed odpadnieciem radiatora

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość ciekawe rozwiązanie :)

ładne porównanie wydajności niebieskiego zalmana z oryginalnym wiatraczkiem asusa a tym A8N

[ciach!]http://downloads.hardwarexl.com/reviews/jingting/JTS0005/temps.jpg[ciach!]

 

No i gdzie jest roznica???Ja na tym wykresie widze ze zalorzenie zalmana daje tylko cisze.No ale jezeli ktos chce zalorzyc na niego jakis cooler to juz chyba ciszy niema.Swoja droga ten heat-pipe tez wielkiej roznicy nie zrobił.

 

 

Edit:

co proponujecie pasywnego z heat-pipe na NB???Tak zeby ominąc grafike ktora skutecznie przeszkadza w wykorzystaniu innych coolerkow??Cos co pasuje idealnie na NB i nie jest potrzebna szeroko idaca modyfikacja zapiec itp.

 

Edited by Sikor

Nie cytujemy obrazków.

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to mi chodziło, że różnicy między zalmanem a stokowym wiatraczkiem asusa praktycznie nie ma i bez obawy można stosować Zalmana, nic że sie grzeje jak wypada niemal identycznie co ten głośny wiatraczek a przy tym masz cisze

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to mi chodziło, że różnicy między zalmanem a stokowym wiatraczkiem asusa praktycznie nie ma i bez obawy można stosować Zalmana, nic że sie grzeje jak wypada niemal identycznie co ten głośny wiatraczek a przy tym masz cisze

 

Myśle ze rozsądnym rozwiazaniem w zakresie obnizenia temperatury Nb jest zalorzenie porzadnego chlodzenia z heat-pipe-ale to kosztuje.Zalman oferuje zatem cisze ale nie wzrost wydajnosci na ktory przeciez liczymy zmieniajac chlodzenie NB.

 

P.s Wiecej takich wykresow i porownan naprawde by sie przydało aby moc dobrze zadecydowac w kwestii wybory chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lamerskie pytanie ale coz nie bawilem sie w to wczesniej tak wiec pytanie brzmi czym skreciles tego coolera i czy rzeczywiscie jest taki cichy (moze jakies porownanie do czegos)

 

Edited by Sikor

Nie cytujemy obrazków.

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

założyłem dzis tego blue zelmana :)

heh ta guma jest okropna :) zeskrobałem ja jakos (i wyczysciłem ładnie xD) rdzeń - dookoła tylko z grubsza :P

hym ale z drugiej strony płyty były dziwne białe ślady (a raczej wyblakły lakier) w różnych miejscach a w szczegulnśći pod chipsetem nf4

zauważyłem też ze na skoś przez kilka ścierzek jest jagby wypalona linia (z 2cm) gdzie lakier z pcb sie wytopił i zostały takie kropelki ;/ cos mi sie zdaje ze to miejsce za długo nie pociągnie :/

no ale ok nałożyłem AS5 założyłem zelmana (wsumie u mnie to on jest bardziej fioletowy niż niebieski :P)

no i mam temp ~46* w stresie i w idle :)

wieje na niego z boku obudowy jeden arctic 80x80

mam nadzieje ze ten kawałek gumy co przykrywa te elementy w bga nie dostał mi sie między radiator a rdzeń :)

 

aha mierze to miernikiem temp. który mam władowany w panel obudowy :)

sonde mam miedzy gumą a radiatorem wciśnietą :) chyba :P

 

ps- foto - troche niewyraźnie wyszło ale widać dobrze te smugi białe :/

http://img476.imageshack.us/my.php?image=112an.jpg

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie przejechałem, kupiłem wczoraj bude chiefteca LBX i zmieniłem dziś bebechy

i co mnie zdziwiło to własnie temp. MB, dziwnie podskoczyła o 10st do 51 a speed fan pokazał MB płonie :)

dziwne dziwne, wczesniej miałem słabizne tracera i miała lepszą cyrkulacje od chiefteca...

budowa chiefa LBX jest troche dziwna z tym odgrodzeniem dysków twardych od reszty obudowy i

nie ma tam bezpośredniego wpadu powietrza na reszte komponentów w kompie...

no nic, trzeba czymś dmuchnąć na chipset i okolice jakimś wentylem

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik_89

200x9 = 46*

250x9 = 50*

280x9 = 54*

310x9 = 63*

 

dziwnie prawda :/

powyżej 250 rośnie nieliniowo :/

czujnik pod radiatorem

na rdzeniu jest dzieś +2/3 *

 

 

-----

zabanowali mnie :(

Edytowane przez Chemik_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...