Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

sam zalman ZM-NB47J nie wystarczy ... grzeje sie jak diabli

 

mialem go na A8N-Sli ... ktora czym predzej wymienilem na A8N-Sli Premium

a na A8N-E wymienilem go na SilentiumPC NB Booster

 

pasywne chlodzenie nForce4 jest tylko mozliwe przez rozwiazanie typu heatpipe ... np mCubed BORG nF4

 

Dokładnie tez tak myśle.Wystarczy dotknać radiatora oryginalnego wyjca i zobaczyc jaki jest goracy.Ten silentum chodzi mi po głowie juz od dawna tylko poblemem jest chłodzenie na grafice.Zakładam Accelero i prawdopodobnie silentum sie nie zmiesci.Czekam tez na nowe testy Zalmana VF900 bo moze jak sie na niego zdecydujue to problem chłodzenia NB zniknie.

 

Co do tego borga to jest to jedyne dobre pasywne rozwiazanie chłodzenia nForce4.Tylko kto to kupi za ta cene?? :huh: Moze za pare miesiecy pojawi sie cos ciekawszego na NB w passywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze by nie wadził o Accelero na 6800gs??

jak wsadze to bede wiedzial ... :D

 

mam w szufladzie accelero na XFX 7800gt i gigabyte 6600gt na pasywnym

trzeba kupic i zobaczyc ... jak sie nie przewrucis to sie nie naucys :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w koncu mozesz tak poobijac kolana ze juz nie wstaniesz:)

 

Kupujesz go??

tak w weekend - albo przed ... podjade do chlopakow z cooling.pl - bo tylko oni go maja

 

w porownaniu z innym heatpipe'm nie wypada az tak zle

Jing Ting JTS-0005 Motherboard Chipset Cooler Review

 

tylko to swiatelko trza mu wylaczyc :rolleyes:

 

 

niebieski zalman sux :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JinTing to wypas,miodek,cudo bo jest pod skosem i nie wadzi w zaden sposob o grafike :D Tylko ze nigdzie go nie kupie oczywiscie bo nikomu nie przyjdzie do głowy ze Zalman niebieski to juz zabytek!!!!Moze wiadomo czy bedzie dostepny w Polsce??A coolermastera kupisz tez w angela.pl

 

Jakos sceptycznie podchodze do tego ze Ci sie zmiesci.Daj w gorny slot 7800gt razem z Accelero i wtedy kombinuj.Jak Ci sie uda to założe sie ze znajdzie sie wiecej chetnych-w tym ja. :wink:

 

P.s Jak bedziesz u chlopakow z cooling to zapytaj o mozliwosc sprowadzenia tego Jin Ting-mnostwo osob by go kupiło-w tym ja :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JinTing to wypas,miodek,cudo bo jest pod skosem i nie wadzi w zaden sposob o grafike :D Tylko ze nigdzie go nie kupie :angry:Moze wiadomo czy bedzie dostepny w polsce?? A coolermastera kupisz tez w angela.pl

 

Jakos sceptycznie podchodze do tego ze Ci sie zmiesci.Daj w gorny slot 7800gt razem z Accelero i wtedy kombinuj.Jak Ci sie uda to założe sie ze znajdzie sie wiecej chetnych-w tym ja. :wink:

 

P.s Jak bedziesz u chlopakow z cooling to zapytaj o mozliwosc sprowadzenia tego Jin Ting-mnostwo osob ktorzy maja sli by go kupiło.

heee ....

 

to zobacz co znalazlem ... narazie the'besciak :D

 

Thermalright HR-05

 

HR-05 Motherboard Compatibility Information(Socket 939 Platform)

 

moze lepiej poczekac :>

 

PS.: review Thermalright HR-05 Passive Chipset Cooler

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odkrylem Ameryke ale dla mnie to wielkie odkrycie :wink:

Udało mi sie speedafa skonfigurowac do zmniejszania obrotow kazdego wiatraka w budzie!!Musialem ustawiac jakies czujniki i inne esy-floresy ale sie udało.Myślalem ze moje MoBo tego nie obsługuje ale wystarczyło tam cos pozmieniac i juz działa.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy naprawde chcecie kupowac heatpipe na chipset? to jest chore, 200pln za takie cos :)

niebieski zalman i w poblizu skrecony wentyl 92mm/120mm, bezglosny, schlodzi radiator a do tego owieje cos w poblizu, lepszego chlodzenia nie znajdziecie, a do tego cena

spojrzcie na to: Moje chlodzenie, to naprawde dziala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AleX69

ja sie nie dziwie ze bardzo ci sie grzeje, masz 2 grafiki chlodzone pasywnie to w budzie na pewno nie masz chlodno

poza tym masz dwa wentyle z tylu 80mm, jeszcze jeden w poblizu zalmana nie zaszkodzi, a nawet bedzie wial na grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AleX69

zalman majac takie otoczenie nie dziwie sie ze nie wyrabia, gdybys mial montowanie dyskow poprzecznie to moglbys zamontowac wentyl przed zalmanem i przy okazji owiewalby grafiki

a tak masz problem, nie ma miejsca na cichego dziada

i jeszcze jedno: ja bym po pierwsze pozbyl sie dwoch 80 z tylu i zamontowal jedna 120, ale nie wiem czy w takiej waskiej budzie ci sie zmiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmie te koszyki, nie ma możliwości zamontować tam wentyla 120mm

niby nie problem nawiercić otworki pod nowy wiatrak, tylko siekanie obudowy za 300zł troche szkoda :D to nie tracer

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sorry ale obudowa za 300pln powinna miec szerokosc minimum 205mm i glebokosc 530mm, w innym przypadku dla mnie sa to gnioty, wentyl 120mm z tylu to koniecznosc, przestrzen pomiedzy plyta i dyskami rowniez

@alex69 pewnie ma obudowe o wymiarach szer. 180mm x gleb. 485mm (moze troszke wieksza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic jest o chlodzeniu mostka polnocnego nforce4 na asus'ach

a nie o moich obudowach ...

 

a zalman sie do tego ... poprostu nie nadaje

 

btw ... wymiary budy

szerokość 205 mm

wysokość 524 mm

głębokość 470 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.W zasadzie wiem ze to chyba niemożliwe ale moze ktos wpadnie na jakis pomysł. Chce pociac Freezera zeby mi wszedł na NB ale nie dam rady tego zrobic tak zeby miec 2 płaty radiatorów wiec moje pytanie brzmi.

 

Czy da rade z Frrezera zrobic cos co przypominaloby cos takiego :D http://www.allegro.pl/item96512022__akasa_...a_sprawdz_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zalman bez nawiewu wyrabia bez problemu, jest bardzo cieply ale nie parzy (nie wiecej niz 60C), lekki nawiew i chlod, u ciebie majac takie otoczenie nie dziwne ze moze nie wyrabiac

zalman 20pln + wentyl nawet najtanszy ostro skrecony (9pln chyba arctici) i masz bardzo dobre bezglosne chlodzenie, warto wywalac 180 na heatpipe? zreszta u ciebie i tak nie wejdzie, poza tym wentyl z tego heatpipe schlodzi tylko chipset, w moim rozwiazaniu chlodzi jeszcze grafike, u ciebie spisywaloby sie rewelacyjnie,

ps. obudowa 205mm i brak 120mm z tylu to pomylka, a glebokosc sam widzisz, mialbys 530mm to bys wcisnal tego heatpipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by sie dało cos takie zmontować..

 

Cos takiego byłoby wydajniejsze niz te JinTingi, Zalmany i Coolermastery razem wziete.

 

 

 

http://server4.pictiger.com/img/227796/pic...g/img-16321.php

 

Do tego tylo zapika od Zalmana i wszystko powinno działać.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może potnijmy ninje :P bo freezer w pasywce nie spisuje sie za dobrze

 

Do tego tylo zapika od Zalmana i wszystko powinno działać

jakim cudem bo nie załapałem ?

będziesz nitował do podstawy radiatora uszka z kompletu od zalmana ?

nie chce mi sie zdejmowac freezera by sprawdzić, ale czy ma po bokach styku takie szyny ?

jeśli są to sprawa prosta, nie trzeba kleić lutować nitować i tym podobne :P

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.....Freezer niema takich szyn ale te zapięcia od zalmana beda pasowały.Nitowanie od spodu by nic nie dało bo docisk praktycznie żadny.Jeden gosc to tak rozwiązał.

http://www.diskusjon.no/uploads/post-24-1121727920.jpg

 

Te zapinki to przciez zapinki od Zalmana prawda??Nie powinno byc zadnych problemów z instalacja takich zapinek.

 

 

Znalazłem cos lepszego co nie wymaga nawiercania Freezera ani śrubek które trzeba wsadzic w te otwory zalmanowskiego zapięcia.

 

Jedyne 9zł http://cpc.pl/cgibin/shop?info=zc4

 

http://www.flith.neostrada.pl/thermalright.jpg

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedługo skombinuje od kogoś termometr i pomierze wszystkie temperatury na chipsecie, bo widze że niektórzy tutaj mają problemy. Zawsze można na zalmana położyć 40x40 na zalmana, skręcić na 5V i mieć cisze...

 

btw smart guardian pokazuje mi temperature chipsetu, a z tego co wiem nie mam czujnika... ;]

 

fota:

 

 

 

edit:

coś się chrzani ;/

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.....Freezer niema takich szyn ale te zapięcia od zalmana beda pasowały.Nitowanie od spodu by nic nie dało bo docisk praktycznie żadny.Jeden gosc to tak rozwiązał.

http://www.diskusjon.no/uploads/post-24-1121727920.jpg

 

Te zapinki to przciez zapinki od Zalmana prawda??Nie powinno byc zadnych problemów z instalacja takich zapinek.

Znalazłem cos lepszego co nie wymaga nawiercania Freezera ani śrubek które trzeba wsadzic w te otwory zalmanowskiego zapięcia.

 

Jedyne 9zł http://cpc.pl/cgibin/shop?info=zc4

 

http://www.flith.neostrada.pl/thermalright.jpg

dzis sprawdzalem freezera 4 na A8N-E

trzeba go odchudzic ... obciac do grubosci podstawy

czyli podobnie wygladem jak Thermalright HR-05

 

mod jak przy dfi nie jest mozliwy ... przeszkadzaja sloty na pamieci

 

ale zastanawiam sie nad inna rzecza - moze byc za ciezki

 

na allegro koles sprzedaje bez wiatrakow z mocowaniem pod socket 775 i socket 478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety AleX69 ale nieda sie obciac Freezera tak jak chciałem.Czyli obciąc jedna strone wraz z heat-pipami.Okazuje sie ze to sa jednak 3 HP w kształcie litery U. Nie wiem co mi sie ubzdurało ze jest ich 6 i ze sa oddzielne :oops:

 

Obciecie Freezera po moim półgodzinnej burzy mózgów moze wyglądać jednynie tak(problem jednak z precyzyjnym cięciem aby nie uszkodzic drugiej rurki HP)

http://server3.pictiger.com/img/231645/pic...ezer-4--03l.php

 

I to przy założeniu ze korzystamy z referencyjnego chłodzenia na grafice bądz czegos co jest naprawde cienkie.Wolnej przestrzeni jest na 2,5cm +/- (2mm)

Ja bede urzywał Accelero X1 a ono jest zbyt grube.W przypadku gdybym używał referencyjne(1,5cm)mógłbym założyć Freezera.Jeśli ktos ma krótka PCB oraz cienkie chłodzenie na grafice to powinno sie zmieścić.

 

Co do Tego Thermalrighta to jest juz w Angeli dostepny za 74zł.Co z tego jak i tak mi sie nie zmiści :sad:

 

P.s Jak dostane i założe Accelero bede walczył dalej :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JejoX TR HR-05, o ktorym mowisz jest kompatybilny ze wsyztskimi asusami z sli :], co mozna przeczytac na stronie Thermalrighta, niestety prawdopodobnie nie bedzie pasowal na DFI Ultra-D/Sli-D. Apropo nie wiecie Czy Accelero X2 wejdzie na x800? Pozdrowki Edytowane przez Karoopl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moze i byc kompatybilne z asusami w SLI ale w SLI z kartami z referencyjnym chłodzeniem(Tak mi sie wydaje jak spoglądam do mojej budy gdzie bedzie Acelero na grafice).

 

Edit:Wysłałem maila z zapytaniem do serwisu Thermalrighta czy jest kompatybilny z Accelero.

 

P.s Nie bedzie pasował na DFI w SLI tylko i wyłącznie wtedy jeśli ktos bedzie używał SLI.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moze i byc kompatybilne z asusami w SLI ale w SLI z kartami z referencyjnym chłodzeniem(Tak mi sie wydaje jak spoglądam do mojej budy gdzie bedzie Acelero na grafice).

 

Edit:Wysłałem maila z zapytaniem do serwisu Thermalrighta czy jest kompatybilny z Accelero.

wlasnie oblukalem swoje pe:cki ... i wyglada na to ze masz racje JejoX@

pasywne na premium z accelero x1 ...

Dołączona grafika

 

... i nawet pasywne sli gibabyte bedzie maialo problemy :D

Dołączona grafika

 

 

jedyne rozwiazanie to jakis handmade ... podobny do pasywnego na a8n-sli premium

musze popytac sie panow naprawiajacy lodowki

 

wystarczyl by heatpipe z kawalkiem miedzi i radiatorem

podobny do Jing Ting JTS-0005 Motherboard Chipset Cooler (Review)

 

zrewidowalem jeszcze swoja spostrzezenia na temat zalman'a ZM-NB47J

grzalem dzis dwie plyty psywne zalmana i pasywne asus'a na premium

oba wskazywaly ta sama temperature ... chodz oba sie grzeja - zalman jest cieplejszy ;)

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...