Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Lol Wszystkie pasywki to jest shit wiem coś o tym! Zwłaszcza przy nforce4. Ja mam takie rozwiązanie zalman złoty na to kołki gumowe i na nich Sharkoon Supersilent 40mm. Zajebiste rozwiązanie chipset zimnitki a wiatrak ma 16dba (3,5k obrotów)- niesłyszalny. Wcześniej

chyba te kołki to sie do ucha wsadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołki się świetnie sprawdzają, a co do chłodzenia za pomocą wenta od GPU to jest to półśrodek. Ja lubie rozwiązania profesjonalne.

 

Dobre to z uszami. ;-) Na poważnie to bez użycia kołków gumowych cała wibracja z obudowy wiatraka schodzi na radiator i jest głośno nawet jak sam wiatrak nie generuje szumu. Zobaczcie sobie najnowsze produkty Arctica wszystkie maja gumowe absorbery drgań.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz tak twierdzić skoro go nie testowałeś? Wiem co mówię, jest bezgłośny, a już na pewno o niebo lepszy od tego oryginalnego złomu od Asusa. Jak goły went 40mm kosztuje 22 PLN za sztuke to musi być dobry. Zresztą nie chcę się spierać ale dla mnie 16db to mało, proponuję dobre rozwiązanie. Sharkoon bubli nie produkuje wejdź na ich stronkę to zobaczysz...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol na pewno głośniejszy od pasywki ale jakby pójść tym tropem to by trzeba też HD wymontować bo nawet najcichszy generuje minimum te 14-18 dba... Więc jaki sens zakładać pasywke jak dysk i tak "hałasuje" (zakładam że dla was 16dba to hałas)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja az takim purysta nie jestem, moj komp robi pewnie cos w okolicach 22-24 dBa... Tym niemniej mam pewne opory przed wsadzaniem kolejnego generatora halasu do kompa, jesli zblizony efekt moge osiagnac pasywnie.

 

Swoja droga, wczoraj sciagalem oryginalne chlodzenie z A8N5X - rany, co za tandeta. Pomijajac malenki, wrecz symboliczny radiatorek (bedacy w zasadzie plytka aluminiowa), to jeszcze calosc (lacznie z tym radiatorkiem) sprawiala wrazenie wykonanej z taniego, chinskiego plastiku. A na starcie (pierwsze uruchomienie kompa) robi wg. biosu 5500 RPM :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol pewnie że jak masz odpowiednią temp. w pasywie to po co Ci dodatkowy fan. Mi po prostu było szkoda 100 PLN za ten drogi radiator - jestem sknerą z Poznania ;-P i lubię pomajsterkować.

 

Rzeczywiście Asus powinien się wstydzić za te chłodzenia na chipsetach dopiero na droższych wersjach są ładne heatpipe'y itp. No ale jak by montowali wszędzie super rozwiązania to byśmy nie mieli co modować a to przecież fajna zabawa.

 

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol pewnie że jak masz odpowiednią temp. w pasywie to po co Ci dodatkowy fan. Mi po prostu było szkoda 100 PLN za ten drogi radiator - jestem sknerą z Poznania ;-P i lubię pomajsterkować.

 

Rzeczywiście Asus powinien się wstydzić za te chłodzenia na chipsetach dopiero na droższych wersjach są ładne heatpipe'y itp. No ale jak by montowali wszędzie super rozwiązania to byśmy nie mieli co modować a to przecież fajna zabawa.

 

:-D

te super HP są do [gluteus maximus] w wykonaniu asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, przepompowuja tylko cieplo z NB na mosfety i z powrotem :P

 

@Chris1981 - tez nie updlem na glowe, zeby placic 100zl za radiator - starczyl mi taki za 15 ;)

 

Jeszcze nie testowalem jakie mam na nim temperaturki, bo jeszcze nie jest zamontowany. Dopiero dzis go zloze i powiem, jak sie sprawuje. Na standardowym coolerku przy pierwszym odpaleniu mialem 38 stopni przy wejsciu do biosu (przy 5500RPM!) - nie trzeba wiele, zeby to pobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Benchmarka wypowiadali się o tych heatpipe'ach od Asusa w samych superlatywach ale też im nie dowierzam. Życzę powodzenia z nowym radiatorkiem, mniemam że to jakiś Zalman?

nie wiem po co tam jest ten HP zamist walnąć DUUUŻY radiator to dali HP który sami pewnie nie wiedza po co tam jest

jak by to miało chodzić pasywnie albo z tym wentylatorkiem co dodali to płyta by sie chyba zwęgliła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Benchmarka wypowiadali się o tych heatpipe'ach od Asusa w samych superlatywach ale też im nie dowierzam. Życzę powodzenia z nowym radiatorkiem, mniemam że to jakiś Zalman?

Ta, Zalman NB47J, popularnie znany pod nazwa "niebieski Zalman" ;)

 

Juz siedzi na mobo, z mocowaniem problemow nie bylo, temperatura NB w biosie po starcie kompa to 31-32 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ładnie, problem z głowy. Ale na Twojej płycie chipset sie tak nie grzeje jak na tych z SLI, u mnie niebieski nie zdał egzaminu, tzn system chodził bez kręcenia stabilnie ale nie chciałem degradować urządzenia tak wysoką temperaturą.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktos tego Termalrighta na Asusa A8N-E ???Kombinowałem z wieloma możliwościami ale żadne mnie nie zadowalało a ten Thermalright jest najwyraźniej strzałem w dziesiątke.

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1632

 

Chyba nie było by problemów z założeniem tego bądz, co bądz fajnego chłodzenia na NB??

 

Początkowo myślałem nad tym zalmanem ale chyba Accelero na karcie by skutecznie uniemozliwiło jego założenie.

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1469

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...