Skocz do zawartości
Fireblade

Najlepszy Producent Hdd'kow

Najlepszy producent HDD'kow  

285 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepszy producent HDD'kow

    • Caviar
      65
    • Maxtor
      40
    • Seagate
      90
    • IBM
      4
    • Samsung
      60
    • Hitachi
      26


Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie panowie:) hehe ale zonk faktycznie:) nie dopisałem w ankiecie do caviara przedrostka WD, przyznaje sie hehe lol, no ale jak widze seagacik prowadzi jak narazie:) zobaczymy jak to bedzie:) macie racje WD to producent a Caviar to nazwa dysku, no tal ale juz sie chyba nie da tego poprawic:)

 

pozdro i zapraaszam do dalszego glosowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Sonda ta mija się z celem widze. Bo nie jest do konca sprecyzowana. Bo nie za bardzo wiem czy chodzi o w miarę obecne dyski czy starocie z roku 95. Bo nie można powiedziec że samsung jest najlepsza firmą czy Wd. Wiadomo, że kiedyś samsung robił padaki. A obecnie prym wiedzie WD. No i jaki tu sens takiej sondy, ano żaden.

 

Jeżeli chodzi o dyski z ostatniego roku , czy 2 lat to samsung bije na głowe . Hitachi jest cichutki ale potrafi sie grzac.

 

 

 

 

 

 

 

PRECYZUJCIE DOKLADNIE SONDY NASTEPNYM RAZEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie naczytalem testow dyskow i postanowilem kupic nowego Samsunga SP.

 

Niestety, ale trafila mi sie jakis felerna sztuka, bo strasznie piszczala :cry: (nie mowie, ze wszystkie piszcza, pewnie mialem pecha) . Gdyby nie ten jeden szczegolik to moglbym powiedziec, ze dysk byl idealny: cichy, szybki i wogole sie nie grzal. Sprzedalem go, bo pisk byl nie do zniesienia i wrocilem do starej, sprawdzonej marki Seagate. Mam go juz jakis czas i chodzi az milo. Jest troszke glosniejszy i mocniej sie grzeje, ale roznice sa minimalne. Wybor nalezy do was !

 

POZDRO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem głos na Seagate mam teraz WD już chyba 2 ale wymienie go na Seagate ponieważ mam taki kłopot że nie chce Wd mi działać z innymi dyskami wpadnie jakiś kumpel z dyskiem i winda nie chce startować ładuje sie i blue screen :( na nowo windowsa xp stawiałem i nic nie pomogło, mam znajomego co prowadzi sklep komputerowy i powiedział ze dyski WD są bardzo wydaje ale lubią pracować same z inną firmą np Seagate sie czasem gryzą zwłaszcza gdy są jako master jako systemowe też tak u was jest ? ktoś sie spotkał z takim czymś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam często ganione za głośność i awaryjność 2x200GB Seagate SATA na Raid0 od pół roku - Żadnych problemów, cicho i bez większych trzasków, pozdrawiam. Aha mam działającego WD Caviara 280 z roku '91 :lol: mam tam 3.11 B)

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski = Loteria

Narazie moj WD 80 GB , z tej slynnej serii ktora ponoc padala jak mucha, narazie (odpukac) jakos sie trzyma.

W ankiecie oddalem glos na Hitachi :P glownie z powodu.......... ciekawosci O_o Chcialem zobaczyc wyniki ankiety :mrgreen:

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam głosowałem na Seagate ze względu na na to, że poprostu uwielbiam Barracudy (mam IV 60gb i grzeje się niemiłosiernie + jest głośna ale i tak ją lubie). Kiedyś miałem WD i też działał (3,2 gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w sobotę mi padł mój 20 GB Seagate seria IV, działał bez najmniejszych problemów ze 3 lata i nagle zgasł......

pozostała mi jeszcze 13 GB tez Seagata tylko strasznie głośno chodzi..... no i się grzeje

do zeszłego tygodnia bym powiedział i oddał głos na Seagata bez zmróżenia oka

teraz kupuje SAMSUNG 120GB SP1213N - głównie po przeczytaniu tego forum i testów z Siriusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga 60Gb i Seagate Barracude 120GB, samsung po roku chodzi strasznie glosno ale jest "zimny", barke mam ok 1 roku i narazie cisza tyle ze to jest piekarnik, sam sie aktualnie zastanawiam nad IBM podobno sa ciche, zimnie i wydajne, ale czy to prawda niewiem kazdy oczekuje czegos innego od HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja postanowiłem zamienić mojego Maxtorka 160GB ATA na Samsunga 160GB SATA, przede wszystkiem ze względu na ciszę i temperaturę, bo na temat niezawodności i wydajności Maxtora nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD800JB od pół roku. Jest cichy i szybki, ale trochę się grzeje to prawda. Zagłosowałem właśnie na tą firmę. :D

Mój Samsung (20GB) jest cichy ale jest strraaaaasznie wolny i jakoś nie lubie tej firmy. Po przesiadce na WD odczułem dużą różnicę. Z Seagatem (120GB) miałem styczność i był bardzo głośny. Jak kopiowałem z tego seagate filmy, to IE otwierało się minutę już nie mówiąc o ładowaniu się stron. Kolega ma 2 Maxtory (60GB) i (40GB) i nie narzeka. Ale dysk który będę niedługo kupował to Hitachi, bo jako pierwsza firma uraczyła nas dyskami Seria ATA II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostanio duzo testow i stwierdzilem to poki co wedlug mnie najelsze dyski sa firmy Hitachi!

Zauwazyłem ze jest mało awaryjny malo kto sie na niego skarzy na komputroniku nie widzialem zadnej noty ponizej 9 na niego! Dlatego tez mam zamiar go zakupic 160 Gb w ATA.

Na samym poczatku miałem 20 GB Segate 5400 i do tej pory działa a bedzie jzu 5-6 lat !! Potem kupiłem 80 gb WD z seri jb no i sie zawiodłem pirwszy padł po 2 h, po odbiorze nowego z serwisu padł po tygodniu! 3 działa dosyc długo ale tylko dlatego ze dokupiłem mu chłodzenie! I jak chłodzenia powoli zaczeło szwankowac to i on padł !

Dlatego mam dystans do WD teraz troche... z nimi to jest jak na loteri raz ddorby raz wadliwy jak cholera ! Teraz czekam na 4 jzu mojego WD z serwisu! Mam nadzieje ze ten bedzie juz w 100 % sprawny mam juz dosyc utraty dancyh !!

Ostanio straciłem 70 gb kolekcjonowania itp ! Wiec to boli !

Wiec zaryzkuje i kupie co innego.

 

P.S Ktos pisał ze hitachi potrafi sie grzac z tego co czytałem w testach to zaden nawet sie nie zagrzał! Cały czas zimniutki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta amkieta mija się kompletnie z celem i przeznaczeniem. Np. weźmy SEAGATE w IDE, we wszelkich testach 160 GM wypada bardzo miernie, słabo, ale już w wielkościach 200 GB są już bardzo dobre. Także która najlepsza firma oddaje raczej konkretny model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najchetniej zaglowowal bym tu na 2 firmy seagate za gezglosna prace i niezawodnosc ...

oraz samsung za cicha prace i cene niktorych modeli.

 

ankieta troszke nietrafiona bo zaloze sie ze ponad polowa glosujacych w niej nie miala wiecej niz 2 modeli dyskow z tej listy ...

 

PS. teraz IBM i HITACHI to jedno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta amkieta mija się kompletnie z celem i przeznaczeniem. Np. weźmy SEAGATE w IDE, we wszelkich testach 160 GM wypada bardzo miernie, słabo, ale już w wielkościach 200 GB są już bardzo dobre. Także która najlepsza firma oddaje raczej konkretny model...

1295005[/snapback]

po przeczytaniu kilku testów dochodzę do tych samych wniosków.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz wszystko jest be...

Potraktujcie topic z przymróżeniem oka ;)

 

Ja wybrałem Maxtora, bo ma cache na Winbondach xH6 :D a na stanie mam:

 

od najmniejszego

100MB czegoś...niepamiętam firmy, 0badów :)

2GB Seagate, 300MB badów, kompik ztoczył się z wyrka na podłogę :(

4.3GB Samsung, 0 badów

4.3GB Seagate gumowy U4chyba, zwęgliłem elektronike, szukam...

6.4GB Fujitsu ~1MB bad, troche rozproszonych... tanio dostałem

8.4GB Fujitsu ~10MB bad, j.w.

30GB IBM trafił do mnie jako martwy, teraz 0 bad

40GB WDC, moj pierwszy :) , 0 bad, działa u kuzynki do dziś

40GB Maxtor slim, 0 bad w sam raz na wypady do qmpli :) cache BH6 :lol:

2x120GB Maxtor, na sałacie teraz RAID0, cache na DH6 :) 0 bad of coz

 

chyba jeszcze o kilku zapomnialem...

a tu taka fota, tak czytam o tych antykach waszych aż pocisnołem na strych po swoje :D Normalnie miałem je w gablotce w pokoju, po remoncie wylądowały na strychu :-|

Najmniejszy "pojemnościowo" jest seagate 25MB, kto da mniej? :P

(oczywiście wszystkie uszkodzone, działających nie masakruje)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym aby WD byly ciche jak Seagate, dlatego teraz kupilbym Maxtora. A samsungi padaly kiedys jak muchy.

Dyski twarde jakie mialem:

WD 40MB (to nie blad) i 170MB

Seagate 4,3GB 5400

Seagate Barracuda 28,5GB 7200 0,5MB

Maxtor 40GB 7200 2MB

Seagate Barracuda 120GB 7200 8MB

a w lapie mam Fujitsu 20GB 4200obr

Edytowane przez misda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj zawiódł Maxtor 7200 40GB DiamondMax 8 :(

Podczas zwykłego chodzenia po zasobach dysku

wyskoczył błąd i komp zawisł. Po restarcie nie było partycji

z systemem - pozostałe partycje były OK. :zonk:

(dysk podzielony na 4 partycje)

Mam obraz zrobiony ghostem sprzed miesiąca to sobie przywrócę

ale chyba będę myślał o wymianie dysku, bo jakoś dziwnie zaczynam

na mojego Maxtora patrzeć :unsure:

 

Słyszę, że u znajomych Maxtory serii DiamondMax padają jak muchy

więc chyba zmienię firmę. Może Seagate Barracuda VII ?

Do samsungów jakoś nie mam przekonania - po prostu ta firma

nie kojarzyła mi się nigdy z niezawodnością... :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

Ja pofiem tak;)

maxtory 2xx-5xxmb - dzialcza!

wd caviar 1.5gb mam od hmm 9lat? dziala zero problemow zero badow;)

ibm deskstar 46gb - padl po jakichs 4-5 latach niby dziala niby nie cholera go wie;) i to nie byl ten od bulgarow czy wegrow:)

seagate u8 13gb - padl ale to chyba raczej wina zasilacza niz dysku;) bo przy okazji poszedl sie #%@$^^ jeszcze samsung 20gb dziwne ze potem wszystko bylo ok po podlaczeniu samsunga 40dziestki...

seagate barracuda 40gb - padl po 3-4 latach? tez niby dziala niby niedziala;)

seagate barracuda 160gb - mojej dziewczyny dzialczy niecaly rok na poczatku byl cichutki jednak po tym czasie sie troche rozkrecil i jest wyraznie duzo glosniejszy niz na poczatku;)

seagate barracuda 120gb - moj najnowszy nabytek ma ze 3 tygodnie niby wszyscy pisali ze takie ciche i $@!!# ja go slysze;) dotego czasem wydaje dziwne odglosy... mam nadzieje ze niepadnie;) ale kiedy jest "lekko" obciazony albo wogole jest cichutki;P

 

na tym przykladzie widac ze nie mozna ufac zadnej firmie-dyskowi najlepiej wszysztko na biezaco nagrywac na jakies dvd-rw/ram :mrgreen:

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu kilku testów dochodzę do tych samych wniosków.. :mur:

1311797[/snapback]

 

Dlaczego to nie jest pytanie który z obecnych modeli na rynku jest najlepszy tylko który producent biorąc pod uwagę jego całokształt dot HD jest według subiektytwnej oceny najlepszy

 

Ja odpowiem krótko

Miałem WDC 4,3GB, działa do dziś jestem zadowolony

Mam Baracude 80Gb 8MB jestem zadowolony

Będe mieć Samsunga też pewnie będe zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moze troszeczke OT ale moje przekonanie co do oddanego glosu (seagate) zostalo umocnione bo NAWET w polsce zostal wprowadzony program na nowe hdd dajacy 5 letnia gwarancje na hdd...

jak dla mnie bomba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam kompy od 4 lat i w komputerach (hipermarketowych) najczesciej sa Maxtory, WD, Samsungi..

kiedys za Maxtora rzuczil bym sie pod pociag a teraz ? szukam na niego jakiegos naiwniaka...

 

Dyski padaja jak muchy, glownie 80Gb i coraz czesciej 120Gb

Zaraz po nich sa WD ktorych tez sie bardzo duzo nawymienialem

a Samsungi ? hmm.. w calej mojej karierze wymienilem ze 2-4 dyski na kilkadziesiad WD i MAxtorow .. :| i byly to Samsungi 10-40 Gb czyli z tej czarnej serii ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na WD bo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. No i wiadomo chwalę to co mam. I składam na drugiego takiego :) Ten kto twierdzi że te dyski są głośne to nie miał np. samsunga poprzedniej generacji 60GB. Mój dysk jest nadspodziewanie cichy i chłodny. A myślałem że będzie gorzej.

A w zyciu miałem już:

40MB Seagate (chodzi do dziś :D )

650MB IBM

2,5GB WD

6,5GB WD

15GB Hitachi

60GB Samsung

80GB WD 800JB

no i teraz 74GB SATA Raptor 10000RPM :D

1257741[/snapback]

40 MB Seagate wymiata!! Tez mam taki sprawny jak złoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...