Skocz do zawartości
PeCet

Jakość Obrazu Lcd 17" W Niższych Rozdzielczościach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu monitorka LCD 17" nie wiem jeszcze jakiej firmy ale na pewno będzie na matrycy TN <16ms i bedzie miał złącze DVI. Wiadomo że większość tych monitorów ma zalecaną rozdzielczość 1280x1024 i wtedy jakośc obrazu jest najlepsza. Jednak słyszałem że po obniżeniu rozdzielczości na takim LCDku jakośc obrazu leci na łeb na szyję :/ Interesuje mnie głównie jak bedzie to chodziło w 1024x786 bo mniejszych nie bede używał. Chodzi mi o jakośc obrazu głównie w grach i podczas ogladania filmów (zaznaczam że będzie podłączony przez DVI)

 

Prosił bym o opinie na ten temat posiadaczy takich właśnie monitorów i przybliżoną ocenę od 1 do 10 załóżmy że w 1280x1024 jest 10 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wrzesnia 2003 jestem posiadaczem LG 1710B - czas reakcji podawany przez producenta jak i faktyczny pokrywa 16-17ms

- czy widze efekt smuzenia? - baardzo sporadyczne przypadki, trzeba wiedziec czego sie szuka :)

- czy obraz przez dvi jest znacznie lepszy od analogowego? - jesli porownuje go posiadacz b. dobrego kabla, grafiki i monitora oraz ma wzrok ponad przecietna - tak

- czy potrzebne jest uzywanie rozdzielczosci nizszych od zalecanych ( czyli max 1280x1024) ? - nie widze powodu - jesli nie lubisz maluskich robaczkow - czcionke ustawiasz w gore :) i jest ok ( PS: kumel kupil po mnie LCD ustawilem mu rozdzialke na max a jego mama: "marcin, ten monitor jest popsuty, wszystko takie male, nic nie widac, mialbyc taki dobry" )

- chcesz ogladac filmy? to mam dla ciebie jeden przykladzik jak to producent i np komputronik wprowadzaja w blad :)

wiesz jak wazne przy ogladaniu sa katy tutaj => http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14263 podaja ze ma 178/178 ale gdybys wiedzial ze na matrycy TN takich nie mozna uzyskac to bys nie zasmial sie glosno i nie kupil :)

producent podaje norme dla wartosci 6 a np LG dla 10, jak to rozumiec?

a staje taki tester przed LCD pod pewnym katem i mowi ze zgodnie z norma bla bla 6 obraz jest super i klaszcze uszami, potem staje inny koles i mowi: zgodnie z norma bla bla 10, obraz jest ....( tu padaja slowa ktore cenzura zjadla hehe )

 

polecam dluuga lekture na http://mva.pl/

 

jako ciekaweostke na wstepie dla gracza podam im wyszedl model 19" Benq z czasem reakcji 6 ms - ciekawe ile realnie ma :)

 

PS: z wlasnych przemyslen wywnioskowalem ze duzy kontrast i jasnosc nie zawsze oznacza dobrze :) - oczywiscie dobrze miec te parametry na wysokim poziomie ale zeby dawalo sie je bardzo latwo obnizac, bo co zrobisz o 2-3ej rano wlepiony w strone www lub worda ktory oslepia cie :) niby LCD nie mecza wzroku, gufno prawda, jak posiedziesz przy kompie po zmeczonym dniu do pozna pare dni to daje sobie reke uciac ze dlugo nie wytrzymasz, oko musi odpoczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ WIDMO82

 

Dzieki za wszystkie porady na pewno się przydadzą ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie

 

- czy potrzebne jest uzywanie rozdzielczosci nizszych od zalecanych ( czyli max 1280x1024) ? - nie widze powodu - jesli nie lubisz maluskich robaczkow - czcionke ustawiasz w gore  i jest ok

W Windowsie to nie ma problemu z rozdzielką 1280x1024 nawet mam zamiar takiej używać ale chodziło mi o to jak jest w grach bo z naszymi kartami (Radeon 9550) to w rozdzielczości 1280x1024 raczej nie pogra i trzeba ustawiac nizsze rozdzielczości ja gram we wszystko (Doom 3, NFSU2, HL2 ...) na rozdzielce 1024x786 i nawet sobie ta moja karta radzi. I dlatego mnie interesuje jaka będzie jakośc obrazu w tej rozdzielczości czy bedzie tylko troszkę gorsza, gorsza czy dużo gorsza ???

 

Byłbym wdzięczny za wszystkie opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach jest OK (mam taki sam ekran jak WIDMO82) - jedyne ubytki jakosci mozna zauwazyc w menusach - czcionka jest troche nieostra. Poza tym roznice sa pomijalne.

 

Co do filmow to ciezko mi powiedziec, czy sie cos traci - ogladam namietnie anime na fullscreen (a wiekszosc jest kodowana w rozdzielczosci PAL/NTSC, czyli okolice 800x600) i obraz jest super, nie mam mu w zasadzie nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony S-73B 16ms D-Sub:

Skalowanie obrazu w windowsach (i X'ach) w bardzo niewielkim stopniu obniża jakośc obrazu (nawet do 800x600 - niżej nie sprawdzałem) jedynie czcionka robi się troszkę "grubsza" mniej ostra, ale właściwie nie przeszkadza to bardzo. Ocena 7/10

W grach, brak smużenia, płynny obraz, zmiana rozdzielczości nie wpływa na jakość obrazu 10/10

Filmy oraz TV obraz idealny imho nawet lepszy niż na TV :) 12/10

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszych LCD jest HUB, jak przygotowac do pracy, do czego moze sie przydac? podlaczales juz cos do niego?

1279369[/snapback]

Musisz go podlaczyc kabelkiem od portu USB w kompie. Niestety porty te nie maja dodatkowego zasilania, co ograniza ich uzycie do rzeczy pobierajacych malo pradu albo majacych wlasne zasilanie.

 

Nie korzystalem, bo nie mam takich potrzeb - jesli muesze podlaczyc pendrive'a/cyfraka, korzystam z portow z przodu obudowy. Mysle jednak nad tym, zeby pociagnac sobie kabelek od portu USB2.0, ktore mam tylko z tylu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu przesiadlem sie na cyfrowe złącze DVI na moim 710T. Moge powiedziec odrazu różnice.

Przy rozdzielczosci 1280x1024 i normalnej pracy w windowsie, grach filmach itp. Roznicy praktycznie nie ma zadnej. Moze minimalnie wyostrzyla sie czcionka ale to chyba tylko mi sie wydaje.

Nie ma oczywiscie automatycznej regulacji monitora przyzmianie rozdzialki co jest dosc duzym plusem.

 

Szokiem natomiast byla dla mnie rozdzielczosc inna niz natywna na DVI. A dokladnie 640x480.

Grajac w starcrafta na D-Subie to normalnie az mi sie zygac chcialo. Czcionka w grze byla miejscami jakas taka rozmazana (chyba od lampy). Wogle gowno na maxa.

Dzis wlaczylem starcrafta na DVI i normlanie roznica widoczna golym okiem.

czcionka wyrazna wszystko pieknie ladnie. Kolorki jakies takie zywsze, pixeloza duzoooo mniejsza.

Mam teraz przez to pelny obraz d-Sub vs DVI i oczywiscie jestem pozytywnie zaskoczony.

Jak zobacze jeszcze jakies roznice to oczywiscie sie podjaram.

 

Jesli ktos chce kozystac z innej niz natywna na LCd to only z DVI

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu przesiadlem sie na cyfrowe złącze DVI na moim 710T. Moge powiedziec odrazu różnice.

Przy rozdzielczosci 1280x1024 i normalnej pracy w windowsie, grach filmach itp. Roznicy praktycznie nie ma zadnej. Moze minimalnie wyostrzyla sie czcionka ale to chyba tylko mi sie wydaje.

Nie ma oczywiscie automatycznej regulacji monitora przyzmianie rozdzialki co jest dosc duzym plusem.

 

Szokiem natomiast byla dla mnie rozdzielczosc inna niz natywna na DVI. A dokladnie 640x480.

Grajac w starcrafta na D-Subie to normalnie az mi sie zygac chcialo. Czcionka w grze byla miejscami jakas taka rozmazana (chyba od lampy). Wogle gowno na maxa.

Dzis wlaczylem starcrafta na DVI i normlanie roznica widoczna golym okiem.

czcionka wyrazna wszystko pieknie ladnie. Kolorki jakies takie zywsze, pixeloza duzoooo mniejsza.

Mam teraz przez to pelny obraz d-Sub vs DVI i oczywiscie jestem pozytywnie zaskoczony.

Jak zobacze jeszcze jakies roznice to oczywiscie sie podjaram.

 

Jesli ktos chce kozystac z innej niz natywna na LCd to only z DVI

1284592[/snapback]

Ja niewiem co ty masz za monitor ale chyba jakiś kiepski bo na moim LCD Philipsa w grach nie widzę żadnej utraty jakości przy niższych rozdzielczościach niż 1280x1024. Jedynie w Windowsie jest utrata jakości na niższchych rozdzielczościach, ale poco korzystać z niższych rozdzielczości w systemie??? Nieważne. Pozatym z DVI to ściema bo to tylko bajer za który trzeba płacic średnio 600zł. Dlatego u mnie nie ma DVI. Powiesz "to skąd niby wiem że nie ma róznicy??" a stąd że byłem u kolegi co ma LCD z DVI i wyszło na to że nacieli go na 600zł z tym DVI jeszcze raz mówie DVI a D-SUB to to samo tylko inaczej się nazywa i wyglada, a jakość taka sama. Śmiać mi sie chce z takich ludzi.

 

-----------------------------------------------

Pentuim 3,2 Ghz, 2x 1024 MB RAM (Dual channel), HDD 200GB, Ge Force FX 6800 GT LCD Philips 170S (17") Combo LG 52x 32x 52x 16x, DVD-RW Plextor 16x DL

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie śmiać chce z Ciebie że lamntujesz nad rzecza której nie masz i mowisz ze ktos za nia przeplacil 600zł :lol:

Mialem monitor podlaczony 2 miesiace na D-SUBIE potem włączyłem go na DVI.

W 1280x1024 i 1024x768 roznica praktycznie zadka. ALe w 800x600 i 640x480 to niestety jest ona zauważalna i to dużo.

 

A jesli ci tak bardzo zalezy na zobaczeniu tej roznicy włącz u siebie i u kolegi STARCRAFTA bo akurat on chodzi w 640x480. Jutro pobiegniesz do sklepu po monitorek z DVI bo roznica jest tak duza

 

I nie rob tutaj na forum grymasów o cos czego nie widziales na własne oczy. Najpierw sprawdz potem mów

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co ty masz za monitor ale chyba jakiś kiepski bo na moim LCD Philipsa w grach nie widzę żadnej utraty jakości przy niższych rozdzielczościach niż 1280x1024. Jedynie w Windowsie jest utrata jakości na niższchych rozdzielczościach, ale poco korzystać z niższych rozdzielczości w systemie??? Nieważne. Pozatym z DVI to ściema bo to tylko bajer za który trzeba płacic średnio 600zł. Dlatego u mnie nie ma DVI. Powiesz "to skąd niby wiem że nie ma róznicy??" a stąd że byłem u kolegi co ma LCD z DVI i wyszło na to że nacieli go na 600zł z tym DVI jeszcze raz mówie DVI a D-SUB to to samo tylko inaczej się nazywa i wyglada, a jakość taka sama. Śmiać mi sie chce z takich ludzi.

 

-----------------------------------------------

Pentuim 3,2 Ghz, 2x 1024 MB RAM (Dual channel),  HDD 200GB, Ge Force FX 6800 GT LCD Philips 170S (17") Combo LG 52x 32x 52x 16x, DVD-RW Plextor 16x DL

1292313[/snapback]

Do leona

Jakie 600zł, post edytowałeś wczoraj i nie zauważyłeś że różnica np. między LG1730S i B(DVI) jest około 140zł, pisałem gdzieś o tym?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do leona

Jakie 600zł, post edytowałeś wczoraj i nie zauważyłeś że różnica np. między LG1730S i B(DVI) jest około 140zł, pisałem gdzieś o tym?????

1293050[/snapback]

 

Chodzi oto że ja nie jestem zainteresowany LCD bardziewnych firm takich jak Belinea czy Szajsung heh albo jeszcze LG (Large g ó w n o) może monitory takich firm mają małą różnice w cenie z DVI lub bez. Jak ja kupowałem 4 miech temu Philipsa LCD 17" to był w cenie 1375 zł (na giełdzie komputerowej w Warszawie, a nie w hipermarketach) natomiast model z taką samą matrycą tyle że z DVI kosztował około 2000zł. Tak więc mój poprzedni post był do monitorów porządnych i znanych firm. Pozatym jak kupowałem to zależało mi na tym żeby miał 16ms reakcji i dobre kąty widzenia 140 pion i 160 poziom i jeszcze najważniejsza sprawa żeby nie miał ani jednego z j e b a n e g o pixela czy subpixela. Pracuje na tym monitorze 4 miechy i nic takiego nie zauważyłem. I to są dla mnie ważne parametry, a nie jakieś tam DVI za ponad 600zł które i tak nic nie dlaje.

 

 

 

PS. Te 600 zł wydałem na Plextora DVD+/-RW(dokładnie wtedy kosztował 580zł) i chyba lepiej na tym wyszedłem.

przypominam PLEXTOR a nie jakiś LITE ON badziewny (za 350zł) który chrzani 8 płyt na 10.

 

 

Pozdrawiam PAPA

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że ja nie jestem zainteresowany LCD bardziewnych firm takich jak Belinea czy Szajsung heh albo jeszcze LG (Large g ó w n o) może monitory takich firm mają małą różnice w cenie z DVI lub bez. Jak ja kupowałem 4 miech temu Philipsa LCD 17" to był w cenie 1375 zł (na giełdzie komputerowej w Warszawie, a nie w hipermarketach) natomiast model z taką samą matrycą tyle że z DVI kosztował około 2000zł. Tak więc mój poprzedni post był do monitorów porządnych i znanych firm. Pozatym jak kupowałem to zależało mi na tym żeby miał 16ms reakcji i dobre kąty widzenia 140 pion i 160 poziom i jeszcze najważniejsza sprawa żeby nie miał ani jednego z j e b a n e g o  pixela czy subpixela. Pracuje na tym monitorze 4 miechy i nic takiego nie zauważyłem. I to są dla mnie ważne parametry, a nie jakieś tam DVI za ponad 600zł które i tak nic nie dlaje.

PS. Te 600 zł wydałem na Plextora DVD+/-RW(dokładnie wtedy kosztował 580zł) i chyba lepiej na tym wyszedłem.

przypominam PLEXTOR a nie jakiś LITE ON  badziewny (za 350zł) który chrzani 8 płyt na 10.

Pozdrawiam PAPA

1294632[/snapback]

Prawdziwy spec :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy spec :-P

1294697[/snapback]

Tak, niesamowity profesjonalny informatyk. A jaki obeznany w rynku. Potrafi wymienić bez zastanowienia jakie firmy są do d... a jakie super, hiper ekstra. Tylko trochę dziwne, że wychwala to co posiada i krytykuje inne firmy, o których może słyszał coś złego w piaskownicy i już mu tak zostało do dziś <_<

 

Swoją drogą np. Samsung, LG i Liteon robią całkiem dobre produkty (oczywiście nie wszystkie jak każda firma), ale kolega LEONIV o nich na pewni nie słyszał tudzież nie czytał, hmmm.

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips

170B5CB (DVI, czarny, głośniki)

1236.99

170B5CG (DVI, szary, głośniki)

1236.99

170B5CS (DVI, srebrny, głośniki)

1236.99

170P5EG (DVI, szary, głośniki)

1362.00

170P5ES (DVI, srebrny, głośniki)

1362.00

170S5FG (szary)

1109.00

170S5FS (srebrny)

1109.00

 

Drogi "specu" tu masz ceny twoich ukochanych Philipsów i nie opowiadaj bzdur na forum(bo jeszcze ktoś uwierzy :lol: :D )

Philips ma teraz trochę monitorów z DVI jak widzisz a różnica w cenie przekracza trochę 100zł :wink:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_sub_kat=15

 

P.S. Pewnie chodzisz teraz sflustrowany bo za te pieniądze miałbyś teraz wypasionego 170p5es :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spec sie znalazl od monitorów i krytyki.

Samsung i LG badziewia to co dopiero ten twoj Philips.

LG moze ma zla sławe przez swoje cd-romy a samsung przed twardziele z zeszlych lat ale monitory to calkime inna dziedzina.

Chociazby poczytaj tutaj testy i zobacz sobie jakie monitorki zachwalaja:

Wlasnie te o ktorych ty powiedziales ze sa ciach!owe a zwyciezca okazal sie Samsung ciekawe czemu:

http://www.tomshardware.pl/display/20041123/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

W 1280x1024 i 1024x768 roznica praktycznie zadka. ALe w 800x600 i 640x480 to niestety jest ona zauważalna i to dużo.

(...)

1292855[/snapback]

Jeśli różnica jest widoczna tylko w 640x480 to imho jednak DVI jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie. Teraz na 100% wiem, że mój przyszły lcd MUSI mieć DVI. Lubię sobie pograć w starcrafta, diablo1, red alert2 - a to wszystko "lata" w 640 lub 800.

 

Co do speca LeonXIV - słyszałeś o czymś takim jak koncern Philips-LG produkujący matryce LCD ?? Więc jak by nie patrzeć to podstawa Twojego monitorka - czyli matryca - to w duuużej mierze LG. :P Ot i spec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips

170B5CB (DVI, czarny, głośniki) 

1236.99

170B5CG (DVI, szary, głośniki) 

1236.99

170B5CS (DVI, srebrny, głośniki) 

1236.99

170P5EG (DVI, szary, głośniki)   

1362.00

170P5ES (DVI, srebrny, głośniki) 

1362.00

170S5FG (szary) 

1109.00

170S5FS (srebrny) 

1109.00

 

Drogi "specu" tu masz ceny twoich ukochanych Philipsów i nie opowiadaj bzdur na forum(bo jeszcze ktoś uwierzy :lol:  :D )

Philips ma teraz trochę monitorów z DVI jak widzisz a różnica w cenie przekracza trochę 100zł :wink:

 

1294967[/snapback]

 

 

To że ceny się zmieniły w przeciagu 4 miesięcy to ja wiem i nie musisz mi tego powtarzać ale jak byś się rozejrzał za LCD Philipsa 4 miesiące temu to dosłownie między LCD z DVI i LCD bez DVI było 600zł !!! dziś może jest mała róznica ale ja mówiłem o tym co było wtedy kiedy kupowałm LCD. Ty nie rozumiesz że ceny ciagle spadają?? 2 lata temu mój kumpel kupił LCD 15' za 1600, a dziś możesz mieć LCD 17' za 1200zł. I zawsze wyjdzie na tym lepiej ten który kupi LCD w późniejszym czasie ale kiedyś w końcu LCD trzeba kupić :)

 

PS nie chodze sflostrowany bo potrzfiłem zdrowo ocenic co jest potrzebne i niezbędna dla LCD (jakie parametry sa najważniejsze). Pozatym mnie jaki i wiekszości na forum wyborem kierowała CENA i Parametry LCD. Może ty jesteś bardzo bogaty i kupujesz LCD 19" ze wszystkimi d u p e r e l a m i za spore pieniadze ja natomaist na LCD miałem max 1500zł.

I jeszcze raz ci mówie nie żałuje tego co kupiłem. Jestem dumny z mojego LCD.

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spec sie znalazl od monitorów i krytyki.

Samsung i LG badziewia to co dopiero ten twoj Philips.

LG moze ma zla sławe przez swoje cd-romy a samsung przed twardziele z zeszlych lat ale monitory to calkime inna dziedzina.

Chociazby poczytaj tutaj testy i zobacz sobie jakie monitorki zachwalaja:

Wlasnie te o ktorych ty powiedziales ze sa ciach!owe a zwyciezca okazal sie Samsung ciekawe czemu:

1295114[/snapback]

 

OKi no to w takim razie słucham ciebie - co ty masz za monitor i jakie firmy są THE BEST wg ciebie ???

a jakie do d u p y ???

 

jak taki masz zły stasunek do Philipsa to powiedz jakie urządzenia komputerowe wychdzą mi kiepsko??? napewnio nie LCD bo sam jestem świadkiem.

 

PS. Szajsung wygrał test możliwie z tego powodu że ma dobry servis. A ciekawe dlaczego właśnie ma dobry servis i bez problemu wymieniają na nowe modele LCD jak się coś zepsuje ??? bo tak szybko padają ich LCD że nie chce im się tego naprawiać tylko odrazu jest wymiana. I wszystko jest ładnie i pieknie tylko co zrobisz jak ci się gwarancja skończy i zobaczysz na swoim pieknym szajsungu 100 z j e b a n y c h pixeli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niesamowity profesjonalny informatyk. A jaki obeznany w rynku. Potrafi wymienić bez zastanowienia jakie firmy są do d... a jakie super, hiper ekstra. Tylko trochę dziwne, że wychwala to co posiada i krytykuje inne firmy, o których może słyszał coś złego w piaskownicy i już mu tak zostało do dziś  <_<

 

Swoją drogą np. Samsung, LG i Liteon robią całkiem dobre produkty (oczywiście nie wszystkie jak każda firma), ale kolega LEONIV o nich na pewni nie słyszał tudzież nie czytał, hmmm.

1294750[/snapback]

Drogi kolego swoją opinie o takich firmach jak Samsung LG i Liteon mam z doświedczenia.

Tak naprawde nigdy nie kupiłem żadnego produktu Samsunga, ale wiem o ich niskiej jakości bo jeden mój znajomy ma właśnie HDD 20GB Samsunga i CD-RW też SAmsunga. HDD z w a l i ł mu się po roku ( pojawiły się bad sektory), natomiast inny kolega ma SEAGATE 40GB i przez 4 lata nic się nie zepsuło ani razu nie był w serwisie i nadal chodzi bezbłędnie, a CD-RW jak robiliśmy test w Nero CD Speed (opcja test powierzchni CD) wynik był taki: około 60% czerwone około 16% zółte i 24% zielone. Potem na tej samej płycie CD-RW robiłem test z innym kumplem co ma nagrywarkę TDK i wynik był taki: 100% zielone. O czyms to świadczy pozatym różnica w cenie wynosi około 200zł między tymi nagrywarkami. Tak więć marka i cena mówią o jakości nagrywanych potem płyt.

Jeżeli chodzi o Liteona to miałem go przez 2 miesiące był to napęd COMBO (CD-RW + DVD-ROM) Odczyt DVD bez problemu, odczyt CD bez problemu natomiast jeżlei chodzi o zapis to nie mogłem nagrać bezbłędnie chociaż jednej płyty CD-RW żadnej potem nie mogłem odczytać w kompie, ani nigdzie indziej,

Wymienili mi potem ją na COMBO LG też nie jestem dokonca zadowolony ale przynajmniej to lepsze niż liteon jak narzie to przez pół roku zwalił mi 4 CD , a nie powinien żadnej. Więc nie mów że to co mam to twierdze że jest najlepsze bo tak niejest. Moje COMBO LG jest poprostu badziewne tak samo jak Samsung albo Liteon i pozbęde się go jak tylko skończy mi się gwarancja, na szczęście mam jeszcze Pelxtora z którym nie mam żadnych problemów.

 

Tak więc drogi kolego nie słyszałem że to szajs "w piaskownicy" może ty ale ja nie. Tylko wiem to z własnego doświdczenia i wiem jaki to ból mieć chałowy sprzęt. I napewno bedziecie mieć takie samo zdanie jak ja ,jak pozbedziecie się tych wszystkich badziewi i kupicie sobie coś konkretnego i porządnego

 

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie. Teraz na 100% wiem, że mój przyszły lcd MUSI mieć DVI. Lubię sobie pograć w starcrafta, diablo1, red alert2 - a to wszystko "lata" w 640 lub 800.

 

Co do speca LeonXIV - słyszałeś o czymś takim jak koncern Philips-LG produkujący matryce LCD ?? Więc jak by nie patrzeć to podstawa Twojego monitorka - czyli matryca - to w duuużej mierze LG.  :P Ot i spec :D

1295558[/snapback]

Skoro jesteś wiekszym specem to wiesz napewno że takie połaczenie nastąpiło niedawno. A jak już tak jest to wole już połaczenie Philips + LG niż Belinea która ma matryce od Samsunga. Moja niechęć do LG wynika z tego że mam ich Nagrywarkę COMBO której niedlugo się pozbęde. Pozatym mój kolega osiada monitor kineskopowy LG i po 3 latach tragicznie mu sie rozmazał i nie da się tego wyregulować. Tak więc gratuluje posiadaczom LG

 

PS. Bardzo dobrze że twój LCD będzie miał DVI tylko nie kup chały plss, bo poco ci DVI jak większości czasu twój przyszył LCD będzie siedzał w servisie z racji martwych pixeli?? LOL Postaw sobie na 1 miejscu Jakość matrycy i firmę, a dopiero potem dodatki. Chyba że dysponujesz kwotą 5000zł na porządną Matryce i full opcje dodatków.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tu znowu nie masz racji, bo piszesz tylko i wyłącznie o napędach a tu jest temat założony o jak mi się dobrze wydaje o LCD, więc Twoje słowa jak kulą w płot

a poczytaj sobie w prasie fachowej (raczej nie Komputer Świat) o monitorach LCD Samsunga i LG to może się czegoś dowiesz

wejdź na stronę www.mva.pl i tam poczytaj testy i opinie fachowców na temat

LCD i wtedy zacznij dopiero na ten temat wypowiadać, bo następnym razem to zjedzą Cię na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tu znowu nie masz racji, bo piszesz tylko i wyłącznie o napędach a tu jest temat założony o jak mi się dobrze wydaje o LCD, więc Twoje słowa jak kulą w płot

a poczytaj sobie w prasie fachowej (raczej nie Komputer Świat) o monitorach LCD Samsunga i LG to może się czegoś dowiesz

wejdź na stronę www.mva.pl i tam poczytaj testy i opinie fachowców na temat 

LCD i wtedy zacznij dopiero na ten temat wypowiadać, bo następnym razem to zjedzą Cię na tym forum

1296099[/snapback]

Qrde nie muszę czytać tych bzdur bo widziałem na własne oczy mam wielu kumpli który posiadaja LCD i róznice w jakości naprwade widziałem NA WŁASNE OCZY. wiem czym się charakteruzuja dane firmy Matryc

 

Ps. Jak mi jeszcze powiesz że produkty LCD firmy "GATE WAY" są dobre jak nie najlepsze to cię wyśmieje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak taki masz zły stasunek do Philipsa to powiedz jakie urządzenia komputerowe wychdzą im kiepsko???

Ostatnio mialem do czynienia z trzema nowiutkimi CRT Philipsa 107P50 i wszystkie mialy skopana ostrosc przy brzegach... Jak widzisz kazdej firmie zdazaja sie buble. Ja przy wyborze sprzetu staram kierowac sie parametrami/osiagami + opiniami uzytkownikow, a nie marka. Ale ja jestem lamka. Ty jestes guru i ekspert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeonXIv chyba naprawde mocno żałuje swojego zakupu skoro tak sie piłuje. Czlowieku martwe pixele to nie jest wina słabej jakości wykonania monitora tylko taki jest urok tych urzadzen. Nawet na monitorze najlepszej firmy, najwyzszej jakości i najdrozszy model moze miec padnietego pixela i nic z tym nie zrobisz bo tak jest.

 

Bylem kiedys we Wiedniu i widziałem taki olbrzymi ekran LCD z wypalonym pixelem na srodku . Uwierz mi ze nie wyglada to najlepiej na takim ekranie a kosztowal on chyba okolo 10 000 Euro.

 

I niech w koncu do ciebie dotrze co ludzie tutaj pisza i co pokazane jest w testach a nie bazujesz na jakis wypociach których dowiedziales sie od kolegów na podwórku

 

I po co sie ze mna kłocisz o jakośc na DVI skoro ja widzialem to na własne oczy i przedstawiam na forum tylko fakty i to nie zeby sie pochwalic a żeby inni wiedzieli na czym polega różnica i mieli jakas orientacje przy wyborze monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...