Skocz do zawartości
KvM

Mój Pierwszy Intel

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam do złożenia PC'ta który będzie pełnił rolę rekordera dla TV przemysłowej z obsługą 16 kamer. Do karty (geniius) zalecają P4 2,8GHz. No nie będę się upierał przy AMD złożę pierwszy od 4 lat komputer na intelu.

Nie ukrywam, że jestem zielony w temacie optymalnych płyt i procków (jak mam się w to wgryzac to wolę złożyć na AMD). Grzecznie proszę wiec Was o radę co wybrać.

Na oku mam P4 2400MHz bez HTT z fsb 533MHz. Chciałbym to puścić na 3,0-3,6GHz. Szukam do tego jakiejś sensownej płyty głównej, ale najlepiej nie za drogiej. Nie musi być jakaś odjechana im mniej bajerów tym lepiej. Liczy się trwałość i zdolności OC. Płyta oczywiście pod DDR dual channel. Poszukuję też solidnego i w miarę cichego coolera w rozsądnej cenie. Najważniejsze by był trwały (choć wiatrak zawsze można zmienić) Komp będzie chodził 24/7 przez parę lat (to się jeszcze okaże ile wytrzyma).

 

Liczę na Wasze propozycje.

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było żebyś podał jeszcze sugerowaną cene  :-P

1269577[/snapback]

Im niższa tym lepiej (ale nie kosztem jakości, może być kosztem wysposażenia) Nie orientuję się w cenach płyt głównych pod intela. Da radę dostać coś w granicach 200-300zł netto?

W kwestii OC też nie musi to być jakieś szaleństwo. Nastawiam się na podniesienie FSB z 133 na 166 bez podnoszenia napięcia i to wszystko

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka to ABIT IS7-E na i865PE - koszt jakieś 340 zł brutto

Cooler - Pentagram Q-80 AlCu ( Cu ) - koszt do 100 zł brutto spokojnie.

1269635[/snapback]

A dlaczego nie IS7-E2? Ma dla mnie tą zaletę, że nie ma wiatraka chipsecie i jest parę groszy tańsza (ale te 14 zł to sprawa drugorzędna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie IS7-E2? Ma dla mnie tą zaletę, że nie ma wiatraka chipsecie i jest parę groszy tańsza (ale te 14 zł to sprawa drugorzędna).

1269651[/snapback]

zastanawiam się też nad Asus P4P800-X Intel 865PE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy głównie od twojego gustu, ten Asus co podałeś jak i Abit IS7-E2 czy IS7-E będo się dobrze sprawować

1269713[/snapback]

Gustu nie mam żadnego. No może ciut większe zaufanie do ASUSa Ze względu na wiatrak raczej IS7-E odpada.

Na placu pozostaje E2 i Asus. Obie płyty w podobnej cenie, czy na prawdę obie równie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komp ma sluzyc do audio/vide to bierz procka z ht.

odrazam osobiscie abita is7-e2, slabo sie na nim kreci procki.

polecam abit is7-e rev1.1 lub rev1.2

chlodzenie takie jak wyzej DEVILEK podal.

Edytowane przez psychol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz abita is7-e i do tego jakiegos thermalrighta SLK947 albo tego arctica freezera 4

 

is7-e2 pomimo podobej nazwy znacznie rozni sie od IS7 i pochodnych miedzy innymi osiagami w oc - tak slyszalem

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dołożyć i zamontować heatpipe'a z jakimś wolnoobrotowym wiatraczkiem - dzieki temu chłodzenie znacząco dłuzej pożyje a i wydajnośc większa [ jak kupisz dobre ].

 

http://www.thecoolingshop.com/product_info...roducts_id/1344 <-takiego wiatraczka na przykład dołożyć do dobrego heatpipe'a.

 

Standardowe chłodzenie :

www.akasa.com.tw <-- takie www zdaje się mają, bardzo fajne ,tanie i trwałe rozwiązania.

GlacialTech - sam używam właśnie tych wentylatorków i co cenie to : super niska cena oraz bardzo długie działanie bez konieczności konsewacji w środowisku bardzo zabójczym [ jeden w zagraconej i zakurzonej pseudo-serwerowni, drugi w mieszkaniu studenckim , które było odkurzane 3 razy odkąd się wprowadziłem ;)]

 

Jak to ma długo działać to mobo weż jakieś z 36miesięczna gwarancją np. FOXCONNa.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge cos zasugerowac to do tak powaznych zadan i do pracy 24/7 nie zalecalbym podkrecania.

Lepiej zainwestowac w standardowe MHz.

Pozniej sie beda Ciebie czepiac po nocach, ze komp jest niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do monitorowania wydaje mi się że procek tak jak mówi Kaeres na standardowych Mhz i najlepiej z HT!

1270187[/snapback]

A niby co mi da to HT? Oprogramowanie nie wykorzystuje wielowątkowości

 

Co do megahertzów - jeśli będzie chodził przez tydzień w prime na 3,6GHz, to na 3,0 powinien chodzić prze zparę lat.

Wiem, że intele słabo się dość kręcą, ale jakby nie patrzeć to są procki z tej samej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mi da HT!!!

to ze jak bedziesz obrabial film to bedziesz mugl sobie pochodzic po necie i bez stresow posluchac muzy:P

1271379[/snapback]

ale ja na tym kompie nie będę ani słuchał muzy ani łaził po necie. Ten komp będzie służył wyłącznie do zgrywania video z kamer przemysłowych. Poza tym do rzeczy które opisałeś powyżej wcale nie trzeba HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się przyłącze do grona zwolenników HT. A co do IS7-E2 to porażka i tyle; miałem i wiem co to jest. A na IS7-E wentylator można zamienić na niebieskiego zalamana i już.

1271636[/snapback]

No można być zwolennikiem czegoś, ale ja nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na coś czego nie potrzebuję. Może ktoś tu poda jakieś sensowne uzasadnienie? Z tego co widziałem w testach, to często przy włączonym HT soft działa wolniej niż na wyłączonym... Program który będzie tam chodził jak już pisałem nie wspiera wielowątkowści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm HT naprawdę dużo daje.

A co do obsługi wielowątkowości przez oprogramowanie, to jeden procesor logiczny bedzie obsługiwał procesy systemowe, a drugi obróbke wideo.

Naprawdę HT dużo daje!!!!!!

A co do podkręcalności, to różnie bywa, wszystko zalerzy od egzemplarza, ale to właśnie na P4 na tom's hardware wybili 5200Mhz :/

Zresztą wiem, że procki P4 2400Mhz z HT chodzą nawet na fsb 270Mhz na chłodzeniu powietrznym.

 

A i właśnie jeżeli chcesz taniepo wydajnego pentiuma to 2400Mhz z HT na fsb 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales rad ale sluchasz tylko siebie.

Po co zakladales watek na forum ?

Komp ma chodzic przez pare lat 24/7 wiec NIE PODKRECAJ GO !

A jak nie podkrecaj to kup wielkie MHz !

A jak wielkie MHz to juz z HT !

 

Czy dosc jasno sie wyrazamy ?

Jezeli nie to zamknac ten watek bo jest bezsensowny pomalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales rad ale sluchasz tylko siebie.

Po co zakladales watek na forum ?

Komp ma chodzic przez pare lat 24/7 wiec NIE PODKRECAJ GO !

A jak nie podkrecaj to kup wielkie MHz !

A jak wielkie MHz to juz z HT !

 

Czy dosc jasno sie wyrazamy ?

Jezeli nie to zamknac ten watek bo jest bezsensowny pomalu.

1272142[/snapback]

No zamknąć bo decyzja podjęta, a co poniektóre "rady" to co najmniej śmieszne. Akurat Twoja, aby nie podkręcać procka ma sens, ale te wszystkie o HT to jakieś mocno nawiedzone. Nawet jak bym kupił z HT to bym to dziadostwo wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pochwal sie co wybrałes.

1272273[/snapback]

ICS-7E (za namowę nie E2 + zalman radiator na chipset) Prescot 2,4 FSB 533 Na cooler dam chyba jakiegoś pentagrama + dziura w obudowie, kanał i dodatkowy nadmuch na procka. Jak się któryś wiatrak zatrze to zawsze drugi będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za podkrecanie jezeli fsb ma byc podniesione z 133 na 166 - to kazda plyta potrafi

nawet te najtansze np. Abit BH7

ja tam polecam Abita VT7 bo ma dobra cene ,swietna wydajnosc i potrafi wiecej niz tylko takie podkrecanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak bym kupił z HT to bym to dziadostwo wyłączył.

Chyba ci coś od***** jak człowiek niewie ile daje HT to tak gada. U mnie po włączeniu HT nawet system się dużo szybciej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> :/. Kurde widać że typowy maniak AMD i wszystko czego niema w AMD to olewacz twierdzisz że to [ciach!]o. Pewnie jakby HT było w AMD to odrazu byś się na to żucił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawacz ma rację , jeśli jesteś zwolennikiem AMD to tak będziesz pieprzył. Spróbuję Ci to wytłumaczyć w najprostrzy , laikoniczny sposób proszę zassaj Filmik z THG gdzie porównywali P4 3.0HT i 3.6 non HT

 

http://www17.tomshardware.com/images/thg_video_5_p4_ht.zip

 

A jak jeszcze zgrywasz Video to HT daje blisko podwójne przyspieszenie (ja to tak odczuwam) , więc jeśli nie wiesz co to HT to lepiej posłuchałbyś się kolegów, którzy w przeciwieństwie do Ciebie znają się na procesrach Intel'a , no cóż skopałeś sprawę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...