Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

czy co poniektórzy tu sa nie teges? sugerowana cena detaliczna x800 256ddr3 to jest 199$ :blink: w niemczech karcty mozna dostac juz za 800, a nawet mniej, a róznica tam iedzy tyi x800 a 6600gt wynosi cos ok 20-30ojro, w polsce jest narazie jeden x800 z powercolora za 1230, po wejsciu sapphire, hisa, gigabyte, asusa, abita cluby i inne stanieja pewnie to ok 900-1000

1263026[/snapback]

Tak przegladam ebay i trudno znalezc x800(12 potokow) za 200$ ale jest x800SE(8 potokow) w granicach 310-320 ojro ;) co na zlocisze daje 1240-1280 zlociszy.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...5161305908&rd=1

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...5161717559&rd=1

Wiec prosilbym o linka.

x800 ze sklepu niemieckiego(przyklad) 366 ojro - okolo 1500zl.

http://www2.hardwareschotte.de/preise.php3...iverse+ATI+X800

 

i jakies dziwne x800 od sapphire(patrzec na raktowanie)

http://www2.hardwareschotte.de/preise.php3...e+Atlantis+X800

 

Trzeba dodac ze sa to karty PCI-E wiec wersja na AGP bedzie drozsza(mostek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mam Papsta 120mm wolnego, lezy ma szafie, wiec po wymianie plyty glownej moge myslec o chlodzeniu karty graficznej :D Koszt bedzie nie duzy a cisza - ogromna, bo tego Papsta prawie nie slychac, juz probowalem.

Martwi mnie jedynie montaż wlasnie wiatraka, trzeba go będzie albo postawic, jak kolega, albo zawiesić ...

Macie pomysły ? Może tez wiekszy radiator zamiast zalmana dac ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie działają bo źle wpisałeś adres :)

Działają jeśli wpiszesz tak:

http://elitepimps.republika.pl/4.jpg
Jeśli Ci sie chce to popraw :)
Spieszyłem się z tymi zdjęciami :mur:.

Taki niebieski radiator mam na NB :) Jaka temp. na GPU po podniesieniu na 600 ?

Na 600 temperatura na gpu od 32 do 68 stopni.

Generalnie do 70 żadne arty nie powinny się pojawiać niezależnie od podkręcenia, czy zainstalowanego chłodzenia. Powyżej to już zależy, jaki trafił Ci się egzemplarz. Najlepsze to takie które "znoszą" temperatury 70stopniowe bez syfienia.

super tylko szkoda ze nie masz tego wentyla na grafie przymocowane! wyniki rowniez rewelacyjne! jaka mas zpaste

Wentylator miałem przyczepiony na żyłkach. Z tym nie ma problemu. Po zmianie radiatorów pamięci nie chciało mi się go wiązać ponownie.

Pasta to OCZ ULTRA 5+.

Może tez wiekszy radiator zamiast zalmana dac ? :-P

Umieściłem tam tego zalmana, bo jest tani, bardzo łatwo dostępny i bezproblemowy przy nakładaniu. Edytowane przez Leprechaun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak temperatury takie, to ja przepraszam za jakies wtrącenia :D

Tez sobie cos takiego załatwie, koszt caly to okolo 70zł ( Zalman + Revolteci na pamięci[drogie strasznie...]) a cisza - kompletna z Papstem. Tylko muszę pomyśleć, jak go zamontować. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc panocki

mam taki maly problem z miom gf6600 ... mianowice w HL2 robie sobie test wszystko full i 4xAA 4xAniso na konfigu z podpisu i mam 34fps tyle ze jak przestawie w grze v-sync to mam 55-57 fps nie wazne czy v-sync jest zalaczone czy wylaczone poprostu przestawienie tego w inny tryb niz aktualnie jest ustawiony podczas gry daje znaczny przyrost fps

 

gdzie jest bubel ?

bo nie bardzp mi sie chce to zalaczac za kazdym rzem jak zaczynam grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak temperatury takie, to ja przepraszam za jakies wtrącenia :D

Tez sobie cos takiego załatwie, koszt caly to okolo 70zł ( Zalman + Revolteci na pamięci[drogie strasznie...]) a cisza - kompletna z Papstem. Tylko muszę pomyśleć, jak go zamontować.  :lol:

1263387[/snapback]

Pamiętaj tylko, że temperatury są zależne od otoczenia. Ja mam obecnie w pokoju 20 stopni. Druga sprawa, to te miedziane Revolteki. Trochę kosztują, ale są najlepsze i potrzebne są Ci tylko cztery, a nie osiem- tyle jest w opakowaniu. Na allegro, bądź w dziale sprzedam tweak.pl widziałem ludzi pylących cztery takie radiatory po te 25zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sieci jest juz troche testow 6600GT i w porownaniu z 9800PRO bez ulepszaczy jest w 90% testow szybsz. Po wlaczeniu ulepszaczy ala fsaa/af 6600GT troche slabnie i jest szybszy w okolo 75% testow. Glownie zalezy od gry ale czesciej jest szybsza od 9800PRO a nawet 9800XT a to juz cos.

6600GT mozna nazwac nastepca 5900XT. Cena podobna ale wydajnosc o wiele lepsza, szczegolnie w nowych grach(po wlaczeniu shaderow 2.0/3.0). Uwazam ze jest to najlepsza karta dla przecietnego PC'towca. Cena do 1000zl. Ati na AGP nie ma zadnego konkurenta dla 6600GT. Po sieci chodza juz pogloski o wycofaniu 9800PRO przez Ati i zastapieniu jej przez x700, x800. Ale jak narazie Ati samo nie wie co chce. Wypowiadalo sie o nie wspieraniu juz AGP tylko PCI-E ale ostatnio znowu zamierzaja wspierac jeszcze AGP wiec nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo to chodzi o forse ;). Wkoncu nVidia wyczula niezly biznesik i zapowiedziala ze AGP jeszcze dlugo bedzie dostepne ;).

A co do pytania 9800PRO czy 6600GT to ja osobiscie wybralbym 6600GT ze wzgledu na wieksza wydajnosc i wspieranie nowych efektow(moze duzo ich nie ma ale sa :P). Lub poszukalbym 9800SE@PRO bo jeszcze tanszy :). Do tego dochodza stery, ktore u Ati czasem szwankuja(nVidia ma lepiej dopracowane-wiem z wlasnego doswiadczenia), wspieranie wikeszej ilosci gier, nie potrzeba szukac patch(chociaz ostatnio jest juz bardzo dobrze i nowe gry nie wymagaja patchy).

To jest moja indywidualna opinia i zawsze ktos nie musi sie z nia zgadzac :P.

1261901[/snapback]

 

Dzięki wielkie za poświęcenie :)

 

Zdecydowałem sie na takiego GFa, w porównaniu z Gainwardem 6600GT GS jest tańszy a chłodzenie ma dość dobre.

 

MSI 6600 GT

 

a co do tego X800 za 900zł <_< z tego co pamietam mostek zmieniający sygnał z PCI-E na AGP nie jest taki tani nie uważasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś fotki ? Ciekaw jestem jak to wygląda na tej karcie....

1262359[/snapback]

Poniżej kilka fotek, sorry za jakośc ale aparat mam do bani...

pozdrawiam

 

http://img58.exs.cx/my.php?loc=img58&image=16fa.jpg

http://img58.exs.cx/my.php?loc=img58&image=23lm.jpg

http://img58.exs.cx/my.php?loc=img58&image=37mj.jpg

http://img58.exs.cx/my.php?loc=img58&image=45gu.jpg

Edytowane przez Czaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.... jestem w kropce: Czy zrobic sobie na karte WC (wiąże sie to z przeróbką obecnego układu, mam na samego procka zestaw cpc + nagrzewnica od kadetta) czy zrobic cos takiego jak @Leprechaun

1265347[/snapback]

Jeżeli tylko masz możliwości- kaskę i chęci, to zawsze uderzaj w wodne. Sam miałem wodne na procku ( nukleon- łada- pompka ) i na grafice ( abadon- kadet- pompka ) i pozbyłem się tego wyłącznie z powodów finansowych. Edytowane przez Leprechaun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się jednak, że sparkle też ma ten czujnik temepatury... zmieniłem co trzeba było w biosie no i już jest B) . Zdjołem też tą blaszke i założylem sobie wiatrak 80 zamiast tego małego wyjca ale o dziwo temepatura w zasadzie sie nie zmieniła. Jedynie można pamięci więcej podkręcić bo teraz są lepiej chłodzone. Wydaje mi się że ten referencyjny radiator jest poprostu za kiepski ale narazie zostawiam jak jest. Poczekam troche, może pojawi sie silencer albo pentagram skopiuje zalmana :) a jak nie to chyba założe ten radiator zalmana od chipsetu i do tego coś na pamięci.

1257512[/snapback]

suchyjastrzab podawał już wcześniej link... 1257591[/snapback]

 

Witam.

Podczas podmiany nie mogełem zapisac mojego biosu z grafiki na dyskietke. Save sie zapisuje jednak plik ma zero byteow. Używałem do tego NV Flash. Po kilku nieudanych próbach zapisania swojego biosu, zaryzykowalem i spróbowałem wgrac ten bios whiteLIONa, i to był mój błąd. Otóz bios whiteLIONa nie poszedł u mnie. Domyślacie sie finału. Grafa nie ma teraz biosu i lezy sobie koło mnie. Słyszalem ze jest jeszcze możliwośc (uratowania grafy) wgrania biosu uzywając karty na PCI. I tutaj prośba o instrukcje. Jak to zrobic? :-| :-| HELP :?

 

Ps. Mam próśbe do posiadaczy 6600GT SPARKLE, mógłby mi ktoś podesłać bios tomaszb1@wp.pl lub podac linka z kad moge go sciagnać bo u producena na stronie nie ma. Dzieki z góry. POzdrawiam.

Edytowane przez post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy takie pytanie już było bo nie przeczytałem całego topicu ale dlaczego nie pokazuje mi jaką mam temp na karcie. Przed chwila miałem podłączonego gf 5600 i była temp rdzenia i pamieci a na moim 6600gt nie ma :/ Może mi ktoś powiedzieć dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa nie ma teraz biosu i lezy sobie koło mnie. Słyszalem ze jest jeszcze możliwośc (uratowania grafy) wgrania biosu uzywając karty na PCI. I tutaj prośba o instrukcje. Jak to zrobic?

Możesz użyć dyskietki startowej z dobrym biosem do karty:

na dyskietce system, nvflash.exe, CWSDPMI.EXE, nowybios.rom

do tego jedna linia w autoexec.bat:

NVflash -y -fnowybios.rom

:opcje: y - reboot; f - bez potwierdzenia

 

Bios może się jednak nie wgrać automatycznie, wtedy jest potrzebna dowolna (sprawna) karta graf. PCI:

- zamontuj kartę graf PCI, podłącz do niej monitor

- w biosie komputera zmień opcję, by grafika startowała z PCI

w przypadku Awarda jest to: Integrated Peripherals.. Init Display First z Onboard/AGP na PCI Slot

- zamontuj grafikę AGP

- komputer nadal powinien startować z kart PCI, a wtedy nvflash karty AGP - z autoexeca, dosu lub win.

Jeżeli bios będzie pasował, to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas podmiany nie mogełem zapisac mojego biosu z grafiki na dyskietke. Save sie zapisuje jednak plik ma zero byteow. Używałem do tego NV Flash. Po kilku nieudanych próbach zapisania swojego biosu, zaryzykowalem i spróbowałem wgrac ten bios whiteLIONa, i to był mój błąd. Otóz bios whiteLIONa nie poszedł u mnie. Domyślacie sie finału. Grafa nie ma teraz biosu i lezy sobie koło mnie. Słyszalem ze jest jeszcze możliwośc (uratowania grafy) wgrania biosu uzywając karty na PCI. I tutaj prośba o instrukcje. Jak to zrobic? :-|  :-| HELP :?

 

Ps. Mam próśbe do posiadaczy 6600GT SPARKLE, mógłby mi ktoś podesłać bios tomaszb1@wp.pl lub podac linka z kad moge go sciagnać bo u producena na stronie nie ma. Dzieki z góry. POzdrawiam.

1266104[/snapback]

Przykro mi to słyszeć :sad: obawiam się że coś musiało się skopać w samym flashowaniu, napewno robiłeś to dobrze ?... bios raczej musi być dobry bo chodzi i mnie i afaik _piXel_ też go wgrywał (?). Jeżeli zgrywając dostałeś taki pusty plik to być może analogicznie stało się w momencie wgrywania... niewiem :-| . To jest oryginalny bios zgrany z mojej karty, mam nadzieje że Ci się uda naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć dyskietki startowej z dobrym biosem do karty:

na dyskietce system, nvflash.exe, CWSDPMI.EXE, nowybios.rom

do tego jedna linia w autoexec.bat:

NVflash -y -fnowybios.rom

:opcje: y - reboot; f - bez potwierdzenia

 

Bios może się jednak nie wgrać automatycznie, wtedy jest potrzebna dowolna (sprawna) karta graf. PCI:

- zamontuj kartę graf PCI, podłącz do niej monitor

- w biosie komputera zmień opcję, by grafika startowała z PCI

  w przypadku Awarda jest to: Integrated Peripherals.. Init Display First z Onboard/AGP na PCI Slot

- zamontuj grafikę AGP

- komputer nadal powinien startować z kart PCI, a wtedy nvflash karty AGP - z autoexeca, dosu lub win.

Jeżeli bios będzie pasował, to powinno być ok.

1266270[/snapback]

UFFFF. :lol: :lol: :lol: Udało sie!!!! Dzieki wielkie!!!!!!!!!! Chodziłem od wczoraj bardzo "struty" przez tą porażke z biosem ponieważ w mojej "karierze" juz mam dwie ofiary ( podczas OC padły mi dwa radki 9600 Pro). Za pierwszym razem sprzedawca wymienił na nową(gwarancja) , gdy spalilem kolejną gwaranncje równiez uwzględniono i za dopłatą wziąlem tego 6600GT, wiec obawiałem się kolejnej konfrontacji ze sprzedawcą który mógłby tego nerwowo nie wytzymac :-|

Pierwsza metoda nie pomogła, na sczesnie myk z PCI sie udał :D DZIEKUJE jescze raz i POZDRAWIAM:)

 

Przykro mi to słyszeć :sad: obawiam się że coś musiało się skopać w samym flashowaniu, napewno robiłeś to dobrze ?... bios raczej musi być dobry bo chodzi i mnie i afaik _piXel_ też go wgrywał (?). Jeżeli zgrywając dostałeś taki pusty plik to być może analogicznie stało się w momencie wgrywania... niewiem :-| . To jest 1266400[/snapback]

No właśnie nie wiem, być może coś z flashowanie poszlo nie tak, robiłem wszystko dobrze;) Nie dam jednak tak łatwo za wygraną, :wink: potem sprobuje jescze raz z Twoim biosikiem ale teraz juz mam kopie starndardowego biosu wiec w razie niepowidzenia poprostu wrzuce stray biosik :)

Pozdro :wink:

Edytowane przez post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się edytorem biosu X-BIOS Editor (rvbedit)

Domyślnie po włączeniu kompa przez 4sek jest wyświetlane info o karcie graf, postanowiłem zaoszczędzić te 4s.

Minimalnie można ustawić 35frames (1s=70frames), ja ustawiłem Frame Count=0 i karta się zatrzymała :(

Też wtedy potrzebowałem karty PCI, kupiłem za 20zł z komisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio probowalem zapodac pasywne chlodzenie, thermaltake ale skonczylo sie porazką, w 2D wszystko ok ale w 3D niestety artefakty, zródłem ciepła i przegrzewania nie okazał sie chipst, a chyba kondensatory i pamięci, ciezko wyczuc paluchami (pewnie w głównej mierze pamięci) mimo że miały na sobie radiatory

 

Ktory 6600gt chodzi najciszej slyszalem ze winfast....?? dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego 6600GT byscie polecili ? Tylko nie gainwarda, bo za drogi ... Moglby byc tez cichy i w miare sie krecic .. Ale wymagam ;]

 

Padl mi 9700 z podpisu i kompusronik ma mi oddac kase [ 950 zl :D ] no i musze kupic nowa grafe. Mam tez wlasne srodki... Dolozyc do 6800GT czy kupic 6600GT i zmienic na GB ramu ? Mysle, ze to drugie rozwiazanie bedzie lepsze. Co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wim jedno

Kupiłem 6600GT SPARKLE dział pięknie zmieniłem chłodznie kręci się pięknie. Ale chce ję sprzedać i kupić 6800GT i teraz z deka mysle że lepiej było odrazu kupić 6800GT chyb aże chcesz mojego sparkla kręci się oki cichy wydajny tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz hajs to bierz odrazu 6800GT, a RAM później dokupisz. Będzie łatwiej tak niż poźniej szukać kupca na 6600GT. Oczywiście i tak byś musiał do tego interesu dopłacić patrząc perspektywicznie. Na twoim miejscu brałbym 6800GT, a o pamięci pomyślisz jak hajsu troche odłożysz, bo jak przypuszczam interesuje cię kostka 512MB.

Edytowane przez nazir_black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz hajs to bierz odrazu 6800GT, a RAM później dokupisz. Będzie łatwiej tak niż poźniej szukać kupca na 6600GT. Oczywiście i tak byś musiał do tego interesu dopłacić patrząc perspektywicznie. Na twoim miejscu brałbym 6800GT, a o pamięci pomyślisz jak hajsu troche odłożysz, bo jak przypuszczam interesuje cię kostka 512MB.

1267733[/snapback]

Ja myslalem, zeby teraz wziac 6600GT i GB ramu [ 2x512 , a nie jedna kosc 512 - stare musze sprzedac ], a jak wyjdzie X800XL na AGP i troche stanieje, to na to sie przezuce. Jest wydajniejszy od 6800GT. A GB ramu + x800xl bedzie ok.

 

A jak kupie teraz 6800GT, to jeszcze dlugo musialbym zbierac na ram i przesiadka na X800XL wyszla by mnie pewnie po kosztach 6800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800xl wydajniejsze od GF6800GT?????Peeewnie...

Karty sa na porównywalnym poziomie-ja bym brał GT...Do tego np.takiego Leadteka na 99% wykrecisz do Ultry a x800xl kręci się fatalnie.

Zresztą rób jak chcesz-ja-podobnie jak przedmówca-brałbym GT a RAM pozniej....

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bez prszesady... Obecnie mam małego moda który bazuje na orginalnym radiatorze, lepszej paście, nowego korpusu (z obudowy zasilacza) i wentyla 80mm. Wynik taki, że jest cichszy (praktycznie nie słychać), a temp jest mniej więcej ten sam co na orginalnym wentylu -2/3 stopnie... jednkże... ja chcę więcej <_<

 

Jeżeli ktoś ma jakiś odnośnik do hybrydy 6600gt z owym zelmanem - byłbym very wdzięczny ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...