Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że najbardziej opłaca się kupować modele trochę gorsze od TOPOWYCH, mają najkorzystniejszy stosunek ceny do możliwości ;-)

Chyba lepiej kupić 6600GT i 512 ramu, mniam mniam, piękna kombinacja ;-)

 

znalazłem gainwardzika za 860, mimo zalecanej 949, pamięci 1,6ns, pewniak i nie traci tak szybko na cenie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cut

 

Czy opłaca się dokładać te 390 lub 475.9zł i kupić szybszą grafikę, czy szkoda kasy i lepiej kupić 6600 GT zakładając, że do nowych gier z 2006 6800 i tak będzie za słabe /choć i tak szybsze od 6600/.

 

Chę grać płynnie w rozdziałce 1024x768x32 AA=4,Anizo=8

 

Kusi mnie 6800, ale 6600 we wszystkich grach obecnie wystarcza....

1306288[/snapback]

Jak masz kase - kupuj, choc tu juz bym wolal radka x800xl. Wlasnie przed chwila zapodalem GF6600GT (mialem 9550XT) i jestem happy. Smiga wszystko pieknie. CZy wezniesz 6600GT czy cos z wyzszej polki nie pozalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz doplacac 400zl czyli polowe wartosci to wg mnie sie nie oplaca. Bo dobrze podkrecony 6600gt ma osiagi jak niepodkrecony 6800. Wiem ze 6800 mozna tez niezle podkrecic (a niektore mozna tez zmodowac) ale mimo wszystko chce tylko powiedziec ze 6600gt po podkreceniu oferuje wydajnosc jak nie podkrecona "topowa" karta czyli spokojnie wystarczy do 1024 aa4 af8.

Jezeli chodzi o mnie to na nie podkreconej karcie wszystkie gry chodza mi w tych ustawieniach bardzo dobrze. A wiem co to plynnosc.

Tzn. - jezeli jestes przewrazliwiony to mozna sie przyczepic. Np.: jest kilka (4-5) miejsc w HL2 gdzie fpsy spadaja do ok 25 przy tych ustawieniach, w nfsu2 kiedy pale gumy pojawia sie duzo dymu tez fpsy spadaja do ok20 ale na 6800 tez tak jest podobno. W far cry za duzo nie gralem bo mi sie nie podoba ale tez chodzi bardzo dobrze zadnych przyciec nie zauwazylem. Riddick mimo ze nie moge ustawic rozdzialki 1024 - to w 800x600 z aa8 af8 chodzi bardzo plynnie. Doom3 wiadomo... Prince of persia tak samo. Tylko vampire the masquerade bloodlines przycina w miescie ale na 6800 tez przycina :) No i w call of duty united offensive jest 1 (slownie jeden) moment w grze gdzie fpsy spadaja do uwaga - 15 !! :]

No i Lock On tez chodzi dobrze chociaz bez AA Il2 Sturmovik chodzi plynnie w 1280(tak jak doom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupię dzisiaj 6600GT Gigabyta za 799zł.

Z tego co mówicie będzie ok. A kasy mam mało.

Przesiadam się z GeForca4 Ti 4200. Prognozuję, że karta nowa będzie 3x szybsza.

Pozdrawiam.

 

Jak dojdę do siebie po ewentualnym zakupie to zapodam wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włąśnie przesiadłem się z 4Ti i jastem bardzo zadowolony ! :) W sumie jeszcze ciężko mi się przyzwyczaić, wydaje mi się dalej, że co puszczę to będzie skakać ;) Wszystko działa ok, prócz MOH'a PA, ale to z wyny bardziej ramu (1gb do wysokich detali w większości gier wymagany oooojojo). Ale...

Z moich spostrzeżeń wynika, że te całe piękne 6600GT to tak fajnie na teraz się nadaje, ale słąbe będzie na przyszłość - vide Splinter Cell nowy (demko) po zapodaniu PS3.0 skacze mi jak cholera w 1024, po wyłączeniu chodzi super. Bajera to PS, fajucho wygląda.... Ah, testowane na 1866mhz, nie podkręcony proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki post za sprostowanie :) tak sie sklada ze posiadam takie cacko w domu, ze tez wczesniej nie pomyslalem...

Przypominam jeszcze, ze nowy NiBitor wspiera biosy od naszych kart, ale trzeba znac hex'a zeby zmienic timingi pamieci i napiecia...

Niech ktos sie tym zajmie, bo ja juz jedna karte poslalem do serwisu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko, jaka będzie różnica między GF 6600GT a GF 6800? ile procentowo 6800 jest szybsza? jaka jest różnica wydajnościowa? ja mam mieć 6800 za 900zł opłaca mi się dać to 100zł wiecej do 6800 czy wziąć tańszego równie dobrego 6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica, opierając się na testach z benchmark.pl, między 6600GT AGP (500/450) i 6800 to około 5-8% w 1024x768 i zwiększa się wraz ze wzrostem rozdziałki.Jak grasz w 1280x1024 lub 1600x1200 to będzie spora różnica.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic, przecież 100zł to nie jest wiele przy takiej kwocie (jeżeli masz, dla mnie było wiele hyhy), a jeżeli może być lepiej, to dlaczego nie.... 6800 są szybsze przyt AA, zakłądam, że grająć w 1024 (jak i ja) będziesz chciał mieć AA, także... No i podobno 6800 można odblokowywać, także.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm różnica między pełnym 6800 a 6600GT to niecały 1000 punktów w 3d marku bo 6600GT kopie w tyłek 6800LE i nie wiem dalej co robić bo to 150zł różnicy :/

1306883[/snapback]

Nie patrz na testy frazira, które pokazują jak to fajnie się gra w 3D Marki, (jedyna gra, którą się powinno użyć to Doom 3, UT jest już za stary). Jak można wpychać w ludzi takie ........... Przeciez to trzeba spradzić w grach a nie w jakiś 3D Markach.

 

I jeszcze do tego "900 MHz" na pamięci dla GF 6600 GT - przeciez to jest zwykłe kłamstwo - tam jest 450 MHz!!!

 

Testy (co prawda nie mam oszałamiającej ilości gier), ale łatwo możesz zobaczyć jak się przedstawia wydajność 6800 LE w stosunku do 6600 GT, a do tego ile 6800 LE zyskuje gdy podniesiemu mu zegar taktowania o 25 MHz - pomyśl co dostaniesz jak będziesz miał 400 MHz, co w praktyce jest praktycznie zawsze osiągalne.

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=113

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus czyli krótko wymieniać na pełnego 6800?

1307497[/snapback]

Jesli masz kaskę to nie ma się co zastanawiać, chyba ze wciśniesz jeszce X800 XL, ale to tylko pod warunkiem braku modyfikacji 6800 a 16 potoków

 

Sorki tobie chodzi o AGP :)

X800XL jak narazie nie wystepuje na agp

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

kup 6800le za 840zl i moduj mna 90% zmosujesz na 6800 - trzeba miec wyjatkowego pecha zeby nie udalo sie chociaz 4 potokow odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do tego "900 MHz" na pamięci dla GF 6600  GT - przeciez to jest zwykłe kłamstwo - tam jest 450 MHz!!!

 

Pozdrawiam

1307373[/snapback]

900Mhz to czestotliwosc ddr (2*450=900). W rzeczywistosci te pamieci chodza bez problemu na 1150 MHz:)(przynajmniej moje 2.0ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900Mhz to czestotliwosc ddr (2*450=900). W rzeczywistosci te pamieci chodza bez problemu na 1150 MHz:)(przynajmniej moje  2.0ns)

1307561[/snapback]

Nie ma częstotliwości DDR

Pamięć taka pracuje z zegarem 450 MHz i w DDR to ma ona 900 ale MT/s a nie MHz. Podobnie jak z tyym 1150.

 

Już to tyle razy tłumaczyłem, że pamięć DDR nie jest dwa razy wyżej taktowana - ona ma nadal tą sama niższą częstotliwość.

 

Zaś co do tej "dwójki", którą użyłeś ona mówi nam o dwukrotnie większej przepustowości podczas przesyłania danych, a nie o dwukrotnej częstotliwości - dość zasadnicza i znacząca różnica.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Odnośnie taktowania pamięci masz 100% racji. To taka sama "prawda" jak to że 2+2 to 4 i nie ma się o co kłucić.

Chociaż niektórzy twierdzą że 2+2 to 5 lub 3 ale ich jest mniej i głos "większości" jest silniejszy hehe

 

P.S.

 

Tą mniejszość się przeważnie izoluje :oops:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz jest inna sprawa moge mieć 6600GT za 700 lub tego 6800 za 900 i co teraz? bliżej mi jest wziąć 6600GT bo winfasta i dotego mieć 200zł w kieszeni, ile 6600GT jest szybsze od 6600 zwykłego?

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...