Skocz do zawartości
pasTerzu

Wymienić Dysk Czy Dokupić Ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk samsunga 40 GB sv4002h - niestety jak odpale jakąś gierę to go strasznie "mieli" przez co tnie się strasznie - czy w tej sytuacji najlepiej jest wywalić go i sprawić sobie nowy czy lepiej wyrzucić ram (mam 256 mb sdr) i sprawić sobie 512 DDR ? Mam xp sp2. Osobiście przymierzam się do wymiany ramu ale wolałbym najpierw zasięgnąć czyjejś opini żeby nie dać (_|_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk samsunga 40 GB sv4002h - niestety jak odpale jakąś gierę to go strasznie "mieli" przez co tnie się strasznie - czy w tej sytuacji najlepiej jest wywalić go i sprawić sobie nowy czy lepiej wyrzucić ram (mam 256 mb sdr) i sprawić sobie 512 DDR ? Mam xp sp2. Osobiście przymierzam się do wymiany ramu ale wolałbym najpierw zasięgnąć czyjejś opini żeby nie dać (_|_)

1287875[/snapback]

 

ram... 256 to dzisiaj za malo nawet zeby gg odpalic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 256MB RAM i nic sie nie tnie. Wszystko chodzi jak marzenie. Wiem że w dzisiejszych czasach 256MB RAM to mało ale u mnie nic strasznego się nie dzieje. B)

1287962[/snapback]

:blink: :blink: :blink:

 

joke ?:D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

wiesz windows 98 na 256 ramu chodzi dobrze :) jesli sie nei uzya nic poza gg :)

 

a jesli masz xp i 256 ram to doluz jeszce 512 i dopiero wtedy zobaczysz jak komputer chodzi :)

 

nic sie nie tnie dobre :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci pewnie zamieszam teraz troche :P. Mialem taka sama sytuacje jak ty (nawet dysk ten sam) i dokupilem ram (256). Sytuacja jest taka ze mieli troche mniej ale nie w stopniu zadowalajacym. Dopiero wymiana dysku na WD Caviar 120 GB 8 MB Cache przyniosla oczekiwany rezultat tzn mieli co prawda tylko troche (po dorzuceniu RAMu) mniej ale za to duzo szybciej trwaja te denerwujace przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu 256 ramu starczalo chociaz system ten sam i gg to samo... pomijajac mielenie w grach to panikujecie panowie i to mocno...

1288152[/snapback]

 

gdybym ja mail 256MB ramu i korzystal z kompa w sposob jaki chce korzystac to bym sie zachalstal chyba ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk zdefragmentować i kupić 512mb, u mnie jak pożyczyłem od kumpla drugą kostkę to farcry, doom3 i hl2 odrazu przestały chrupać i mielić dyskiem pozatym jak grasz wyłanczaj wszystkie usługi z których nie korzystasz gadu, ogniomurki i antyvirusy (te są najgorsze i potrafią nieźle zmulić kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. koniecznie ram

2. dysk z czasem :)

 

wiesz mialem maxtora 40GB 7200 ATA chyba jedna z najszybszych 40-stek i mi stykał ;] kupilem teraz Samsunga 120GB 7200rpm 8MB cache ;] i kopa dostał cały system ;] a komp jest cichszy o 100% :) ten dysk jest tak cichy ze szok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2x512 RAM'u i dysk WD Caviar 160GB z 8Mb Cache'm i na szczęście nie mam takich problemów jak Ty! :-P .A Tobie radze zrobić najpierw defragmentacje (Diskeeper) lub zrobić oddzielną partycje (FAT)i przenieść na nią plik stronicowania!!! Dysk który masz jest wolny i pewnie sam z siebie mieli :mad: ale RAM'u jak każdy wie nigdy za dużo wiec nawet jakby to nie było przez RAM to i tak bym go kupił!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk samsunga 40 GB sv4002h - niestety jak odpale jakąś gierę to go strasznie "mieli" przez co tnie się strasznie - czy w tej sytuacji najlepiej jest wywalić go i sprawić sobie nowy czy lepiej wyrzucić ram (mam 256 mb sdr) i sprawić sobie 512 DDR ? Mam xp sp2. Osobiście przymierzam się do wymiany ramu ale wolałbym najpierw zasięgnąć czyjejś opini żeby nie dać (_|_)

1287875[/snapback]

 

Hmmm, no wiec, jak masz 256 MB SDR i chcesz wlozyc DDR, to raczej nawet na hama nie wejdzie, chyba ze masz jakas plytke co obsluguje dwa typy pamieci, ale rzadnej takiej informacji nie zauwazylem :wink: Trza zwracac uwage na takie bajerki bo potem zonki ostrawe sa :D

 

A z tym Ramem to faktycznie panowie przesadzacie - ja jade teraz na drugim konfigu(w pierwszym mobo tylko zaiskrzylo), na Win XP i na GG starcza, i na WMP(Winamp sie wywalil) i na FireFoxa, i sie tak bardzo nie zacina... Tylko czasem defragme trza zrobic... Tez bym dokupil Ram, a potem dysk

Pozdrawiam, PG

 

PS. Napisz jaka masz plyte glowna, itp bajerki(config caly najlepiej)

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja mail 256MB ramu i korzystal z kompa w sposob jaki chce korzystac to bym sie zachalstal chyba ;d

1288169[/snapback]

patrz jak sie zmienia punkt widzenia czlowieka :}

ostatnio broniles zaciekle swoich 384 ramow

i komfortu w hl2 :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz jak sie zmienia punkt widzenia czlowieka :}

ostatnio broniles zaciekle swoich 384 ramow

i komfortu w hl2 :}

1292326[/snapback]

 

256MB a 384MB to co innego windows chodzi przynajmniej normlanie a half life chodzi super plynie a 384MB ze wszystkim na maxa jedynei z wielkoscia textur postaci na medium, DOOM3 - 384MB plynniutko (wlanse modyfikacjie kompresji textur-bezstratnej)

 

windows chodzi o niebo lepiej na 384MB niz 256MB , na 256 chodzi cienkawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje format dysku - ak zeby wszystko bylo leciutkie i sprawne, i ramik powiedzmy 512. Wtedy szybciej kupisz dyskacza i wyjdziesz na tym chbya najlepiej (IMO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...