Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

aż finalnie wchodzi do windy przy fsb 776 MHz co daje jakieś 13 GHz ... a potem robi puuuuuuuuuuuuuuuf bo zapomniałem dolać NO2 :/

RE5PECT RiP 315 D in our beloved memory to : 2044733[/snapback]

No panowie udało się mi zakupić Celeorna D335 po okazyjnej cenie i w porównaniu z tym celekiem 2.4Ghz Northwood co miałem to wymiata.

Moje propozycje:

Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC

Zasilacz Modecom ATX-350GTF (PFC)

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W ATX-1136H

Fortron FSP 350-60MDN

FORTRON 400-60PFN 400W

Który z nich będzie najlepszy do moiego kompa ????

Chyba ci już odpowiedzieli na to pytanie, ale każdy głos się liczy ;P Ja bym polecał Zasilacz do obudowy Chieftec 360W (HPC-360-302DF) Ale musi być zrobiony przez Sirteca :) A takie niestety już trudno dostać ;] Ew to co mam w sigu (made by sirtec [209zl na allegro ;) ) - napięcie trzyma super ;] 11.92 w stresie, 12.01 w idle :rolleyes: Co do proca to sam kiedyś się cieszyłem z mojego Cela D 335, wkońcu 2.8ghz, ale jest 1 mankament... FSB 179 to u mnie max :F Wyżej proc nie poleci :mur: Jak bym mógł to bym go teraz chętnie wymienił na jakiegoś 2.41/2.53 który by mi leciał ~200 FSB :] (wyższa wydajność pamięci)

------------------------

A teraz co do @PC_Speaker - według mnie komp masz niestabilny ponieważ... Masz taką mobo jak Asrock, nie mówie ze te płyty są złe do działania kompa na def, ale do o/c niestety sie nie nadają. Nie masz blokady agp/pci i poprzez zwiększanie FSB proca zwiększasz takty agp/pci - przez to dysk może nałapac badów, grafa może działac niepoprawnie, wszystko co siedzi na PCI może się sfajczyć no i do tego dochodzi niestabilnośc pracy PC, bo jak już wyżej pisałem dysk jest po o/c przez podniesienie agp/pci. Takze na rozwiązanie problemu > Zmiana mobo na jakąś firmówke z blokadą agp/pci na i865PE lub i875. Z najtańszych płytek będzie pewnie jakiś Gigabyte ;] Najlepiej ofc Abita IC7 :)

To narazie tyle... - ale wyszedł mega krótki post :lol: :blink: :lol:

Pozdro :mrgreen:

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tom sobie narobił ... nie ma to tamto ... celuś poszedł z dymem ... mobo kolegi też ... przy okazji zasilacz od plazmy 42" i kilka innych drobiazgów na łączną kwotę 3,4k ... najgorszy dla mnie ten celuś bo mój .. ale ile zabawy było przy tym ... od początku .. dziw że mój dysk przeżył expresowe odłączanie ...

wkurzyłem się nieco bo nic nie daje zmiana czegokolwiek w biosie asrocka ... no może poza FSB .. zadzwoniłem do kolesia co to sztuki dziwne na uczelni wyprawia a że w domu ma prawie takie samo laboratorium to sobie pomysleliśmy żeby max z tego procka wyjąć .. w jakikolwiek sposób ... miał od dawna przygotowany zestaw ale zawsze mu szkoda było procka pakować na to ... jakoś ma sentymenty chłopak .. ... w skład zestawu wchodziło :

zasilacze 2 szt. z plazmowych tv sharp .. obydwa po 680W z linią 24V każdy 2x512 corsair takie czerwone w blaszkach miedzianych całe ... pewno znowu jego wynalazek ... chłodziwo NO2 w potężnym disipatorze z miedzi i platyny technicznej .. <to przeżyło w całości> jakaś strasznie polutowana płyta gł.... nie chciał zdradzić co to ale podpatrzyłem na laminatach dziwotę ... mianowicie znaki towarowe i asusa i abita :| cholernie polutowane i pospinane kablamibarachło było przykręcone do stołu i w ogóle samo wyglądało jak pulpit statku darta vadera .. dałem mu procuszek do łapy i się zaczęło .. jak wstał na 200 mhz to się ucieszyłem .,.. po fsb 233 byłem nieco zszokowany ... gorzej jak próbował wejść do windy na 266mhz ... BSoD ... więc dał mu żreć .. potem ja zamykałem oczy i węszyłem a on nerwowo brechtał i informował na bieżąco .. wejście do biosu przy 350MHz się powiodło .. temp w normie .. dolej z termosu.... brzmiał komunikat ... przy 417 było podobnie ... powiem tak ... komp nie wstaje powyzej temp 62*C na fsb 583 potem idzie spoko .. aż finalnie wchodzi do windy przy fsb 776 MHz co daje jakieś 13 GHz ... a potem robi puuuuuuuuuuuuuuuf bo zapomniałem dolać NO2 :/

RE5PECT RiP 315 D in our beloved memory to : record

 

P.S: polecam zajrzeć w prawy dolny róg i ewentualnie skonsultowac go z tajemniczym skrótem AF zawartym w sigu :P <już jeden taki post mi wywalili :(> totalny brak poczucia czasu :D

1 kwietnia hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem ze juz padalo takie pytanie, ale chcialbym wiedziec w 100% ze nie zrobie bledu, kasa jest, checi sa, tylko pewnosci brak, czy po przesiadce na tego pentaka : http://www.allegro.pl/item94698718_nowy_pe...a_box_bcm_.html odczuje roznice nad moja celina, ma sie rozumiec pentaka tez zamierzam krecic i tak mysle, zeby pocisnac z niego 3,8, nie chce poki co zmieniac platformy, czy naprawde przyrost wydajnosci bedzie choc minimalnie adekwatny do ceny, czy oalce pentiuma i jechac na celinie ?? Wiem HT... Chcialbym znac opinie kogos kto sie przesiadl z podobnej konfiguracji jak mioja na takiego pentaka, czy reakcja byla " ble nie watro, kicha jak diabli", czy tez " ja piernicze, ale czad!!!!" ;) HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tu gdzieś kiedyś podobny topic ;] Zaraz poszukam i dam linka ;] Z tego co wiem to koleś się czepiał że nie ma różnicy...

 

EDIT:

Coś topicu nie znalazłem :/ ALe wiem że ta osoba miała Celka D wykręconego na ~3.6 Ghz i po zmianie na Pentaka 3.2 z HT wszystko mu wolniej chodziło :| Jak ci zalezy to poszukaj paredziesiąt stron do tyłu... Ja czasu nie mam zbytnio n szukanie czegoś dla kogoś :P

 

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem ze juz padalo takie pytanie, ale chcialbym wiedziec w 100% ze nie zrobie bledu, kasa jest, checi sa, tylko pewnosci brak, czy po przesiadce na tego pentaka : http://www.allegro.pl/item94698718_nowy_pe...a_box_bcm_.html odczuje roznice nad moja celina, ma sie rozumiec pentaka tez zamierzam krecic i tak mysle, zeby pocisnac z niego 3,8, nie chce poki co zmieniac platformy, czy naprawde przyrost wydajnosci bedzie choc minimalnie adekwatny do ceny, czy oalce pentiuma i jechac na celinie ?? Wiem HT... Chcialbym znac opinie kogos kto sie przesiadl z podobnej konfiguracji jak mioja na takiego pentaka, czy reakcja byla " ble nie watro, kicha jak diabli", czy tez " ja piernicze, ale czad!!!!" ;) HELP !!!

Moj kolo ma pentiawke z ht na fsb 200 nie pamiętam czy 2,4 czy 2,8 w każdym razie troche się nim bawiłem i jakoś pod windą niespecjalnie widziałem różnice. Niestety ma gf fx 5600 także w grach nie ma co porównywać bo mój zestaw - cielaka z radkiem 9550 zapina dużo fajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, bo mam kase, chcialem cos polepszyc (moimo, ze wcale nie jest zle, ale coz zboczenie zawodowe ;)), ale skoro przesiadka na pentaka ma mi niewiele dac to nei wiem po diabla... Kiedys widzialem testy na benchmark.pl dotyczace porownania celerona ND, Prsc i pentaka, tam ladnie wyszlo, ale nie wiem skad wzieli te syfiaste wyniki, bo osobiscie przesiadalem z ND na prsc i takiej roznicy jaka oni tam pokazali nie doswiadczylem... byla, ale nie az taka, wiec jakbym mial usrednic to zgodnie z tym co napisali to ten pentak jedynie pomoze mi w aplikacjach dzieki ht, ale mi to wisi bo celina i tak zapiernicza jak powalona, cholidzilo mi bardziej o gry... Moze jednak ktos ma taka sytuacje jak ja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jest wersja Cela D z emt64 :) Ofc only LGA 775 ;]

Tutaj masz przykład

http://www.allegro.pl/item96272545__celero...775_64bit_.html

Wszystkie Celki D po dodaniu 1 do nr mają 64 bity :) 335>>>336, 215>>>216 itp ;]

Pozdro

 

P.S. - coś mało w tym marku 2k1 :P Ja na mojej 9550 miałem 12670 :P

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jest wersja Cela D z emt64 :) Ofc only LGA 775 ;]

Tutaj masz przykład

http://www.allegro.pl/item96272545__celero...775_64bit_.html

Wszystkie Celki D po dodaniu 1 do nr mają 64 bity :) 335>>>336, 215>>>216 itp ;]

Pozdro

 

P.S. - coś mało w tym marku 2k1 :P Ja na mojej 9550 miałem 12670 :P

 

A to wszystko wyjasnia....widac gdzieś przegapiłem :D a co do marka to jak jest napisane...TO JESZCZE NIE KONIEC :P :D ale na moim zasyfionym ystemie w tej chwili nie jestem w stanie zrobić lepszych wyników chociać ostatnio porawiłęm rekord stabilnej pracy ...było 3985 jest 4009 :D nawet w Q]I[ grałem na nim bez zwiechy :D....no ale do testów coś mam ochote postawić świerzy system na drugim dysku i mieć tam tylko i wyłącznie programy do testowania i O/C :D...zobaczymy ale musi byc lepiej :D....(tak samo udało mi się konkretniej pociagnąc radka z 400/500 na 415/530...może nie wiele ale zawsze kilka punktów :D (radiatorki na pamięciach....radiator od P4 z rdzeniem czeka na przeróbke...i wtedy się dopiero zacznie :D)

 

 

EDIT: mała poprawka w częstotliwosciach kręcenia radka :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja ... % zarobiłem... ban to już wspomnienie ...

 

Swoją droga przysłuzył mi się ten banik do dogłebniejszego przeanalizowania sytuacji z moimi Mobo, CPU i DDRami :D No i sie okazało co, gdzie, kiedy i dlaczego wrzuca jaki dzielnik :D

 

zmiana chłodzenia na NB, pokombinowane z dzielnikami ... a wszystko to zasługa bana :D ... najciekawsze że dowiedziałem się z everesta że moje RAMy Noname spokojnie działają jako 3800 ... kumacie ?? 480 DDR wydarłem z nich więcej ale niestety się zakrztusiły i mi freeza zrobiły .. kszaniasto ale i tak całkiem całkiem wyniczek ... i kilka screenów i jakiś raport na potwierdzenie :D

 

Aha ... dzisiaj dobiłem do rekordu na AC dla kreconego celerona D .. na 3,2 GHz temp zeszła do 23*c .. niestety nie mam screena bo akurat wyłączałem kompota .. ale sie jesio nadrobi bo sie cały czas pasta dogrzewa na procu więc jednak sukcesywnie tempy spadają :D

 

kilka screenów z DDR 3600: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

zaznaczam że ten paint w szynie nie miał zastosowania w modyfikacji screenów !! co było 1 kwietnia to było to co jest ... jest jak najbardziej real .. tak działają te pamiątki .. a jak się wkurze to jesio zamieszcze jak działają jako 3800 a może i 3900 :P

 

tu jako DDR 3700 : 1 , 2 , 3 .

niestety Timingi a zwłaszcza czas dostepu mnie niszczy w wielu przypadkach :( ani na fsb 187 ani na 192 nie bedzie działał na tyle stabilnie zeby nie zrobić freeza :( a szkoda ... ale jeszcze mam do dyspozycji 198 gdzie puszcze na synchro i wtedy się okaże :D byle doczekac zmiany na fortrona :D a ten tuż tuż :D

 

Raport z Everesta@466DDR

 

EDIT: literówki...

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi to jak tak to i ja sie pochwale raportem z everetsta ze środy :D jakto sie bawiłem :D (na tym zegarku grałem w quake III :D zreszta juz to pisałem :P).... poza pamięcią jest tam troche o wydajnosci....czasem no comment...ale zawsze nie jest źle....

 

Raporcik z Everesta... 4009MHz

 

A w sumie widac że nie na darmo sa Bany :-D...w końcu wszystko się może przydac (i dlatego mam pokój i dwie piwnice zawalone róznorakim sprzetem :-P :-P)

 

 

Co do temperaturek to echhhh musze kupić jakąs paste dobrą bo ta moja jest kiepscizna....(nie jest to to coś orygiunalne na boxowym coolerku)...przy 3.4GHz mam tem 49 stopni....i to idle...ale jak otworze okno to spadnie do 35 :-D:-P problem w tym że mnie wtedy też zimno jest :-P

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ano ... całkiem ładny wyniczek jednakże zwróc uwagę że ja nie mam mozliwości puścić pamięci w dualu więc mój jednak jest lepszy :P twoje potrafią tak zrobić na singlu z takimi timingami ?? :> pokaż co potrafisz :D jak już mówiłem dziwne są te moje pamiatki bo dziwnie się je ustawia ... niby działa SPD ale jak co do czego to inaczej jadą niż na zadanych przez producenta ustawieniach ... jakieś mi sie dobre trafiły ... btw. powiedzcie mi bo nigdy nie miałem do czynienia z trybem dual ... czy jedna kość DDR 256 MB bedzie działała jako dual ?? bo z raportu Jakuzy wynika że u niego tak własnie działa ... co by mi dobrze wrózyło po zmianie płyty bo jesli moje tak ładnie robią na singlu to w dualu będzie tylko lepiej ... prawda to czy fałsz ? :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ano ... całkiem ładny wyniczek jednakże zwróc uwagę że ja nie mam mozliwości puścić pamięci w dualu więc mój jednak jest lepszy :P twoje potrafią tak zrobić na singlu z takimi timingami ?? :> pokaż co potrafisz :D jak już mówiłem dziwne są te moje pamiatki bo dziwnie się je ustawia ... niby działa SPD ale jak co do czego to inaczej jadą niż na zadanych przez producenta ustawieniach ... jakieś mi sie dobre trafiły ... btw. powiedzcie mi bo nigdy nie miałem do czynienia z trybem dual ... czy jedna kość DDR 256 MB bedzie działała jako dual ?? bo z raportu Jakuzy wynika że u niego tak własnie działa ... co by mi dobrze wrózyło po zmianie płyty bo jesli moje tak ładnie robią na singlu to w dualu będzie tylko lepiej ... prawda to czy fałsz ? :D

 

RE5PECT

 

zobaczymy co się da zrobic ...ale 450MHZ to dla moich max teraz jest 425 (tzn na 3.4GHz procek) i chodza ładnie....według SPD moje ustawia bios na 2,5-4-4-8 a one sa 2,5-3-3-8 więc może to normalne? sam zmieniłem na 2,5-3-3-6 i w sumie nie wiem czy to cos daje ale chyba tak :P ja mam dwie kosci 256MB w dualu..jedna nie może bo jak sama nazwa wskazuje musza być dwie :D...teoretycznie skoro w singlu tak łądnie nadaja (ale masz dwie kosci?) to w dualu będą pieknie...chociaż może być nieco gożej...

 

podsumowując do duala sa potrzebne dwie kostki pamięci + płyta obsługująca dual....moga byc nawet róznej wielkosci..widziałem ludków którym tak działało :D...na jednej kosci nie da się zroibć duala.....Twoje pamięci skoro sa takie sweet...to powinny w dualu osiagac równie dobre wyniki..no może nieco gorsze ze względu na zmiane charakterystki pracy :D ale tylko czekam na Twoją nową płytke dopiero pokazesz co tam masz pod maską :D....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesio jedno mnie interesuje ... czy w opakowaniu fabrycznym kostki są parowane do Dual czy raczej nie zawracać sobie głowy czymś takim i szukac metodą prób i błędów ?? sa jakieś znaki na pamięciach które dają znać czy dane kości będą ze sobą grały w dual czy też nie ??

 

z góry dzięki za odpowiedzi :D

 

P.S: buhehehehe jak sobie pomyslęteraz że mi sie wydawało ze to pamiątki mnie trzymają i nie dają kręcić .... LoL !! :D

 

P.S2: dzisiaj testuję ustawienia AGP/PCI poniżej nominalnych taktów ... dam w banie i bedzie działało trochę lepiej może .. ale za to pamięci zakręcę jak trzeba :P btw.. co sie bedzie działo jeżeli PCI pójdzie synchro na powiedzmy 28 MHz ? :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się będzie działo... Jak ci nie szkoda HDD to próbuj... Wy też macie pamięcie syfiaste :P :] Moje latają na 260 FSB (520Mhz DDR) każda przy vMem 2.65 i timingach 2.3.3.7 ^^ Tylko że z moim Asusk'iem coś nie kcą współpracować (taki zonk w nowych wersjach mobo z mojej serii [inny user z 4um ma tak samo]) Jutro może sie wybiore do kumpla to je próbuje puścić na maxie :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okik okik tylko że ja ie zmieniałem napięcia na pamiątkach :P...No ale nie ważne :D

 

PC_Speaker- kazde pamięci włożone w odpowiednie sloty zadziałają dobrze w dualu...ja kupiłem najzwyczajnej parke Corsairów i tyle...jak widac chodza bez zarzutu :D...a tymi parowanymi nie ma co sobie zawracać głowy bo sa zazwyczaj drozsze a i tak masz to samo jak bys kupił dwie osobne :D...(mowa oczywiscie o danej firmie i danym typie pamiatek ni emozna porównywac w cenach róznych pamięci prawda :-P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się będzie działo... Jak ci nie szkoda HDD to próbuj... Wy też macie pamięcie syfiaste :P :] Moje latają na 260 FSB (520Mhz DDR) każda przy vMem 2.65 i timingach 2.3.3.7 ^^ Tylko że z moim Asusk'iem coś nie kcą współpracować (taki zonk w nowych wersjach mobo z mojej serii [inny user z 4um ma tak samo]) Jutro może sie wybiore do kumpla to je próbuje puścić na maxie :D

Pozdro

ale ty masz Hynix-y wiec to co innego :P ja na moich max 460 robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to teraz dla zezala bedzie fajne ... policzyłem jak to moja mobo robi i wychodzi tak :

FSB : RAM

100 : 200 > dzielnik 0,75 <3:4>

133 : 200 > dzielnik 1,5 <3:2>

166 : 200 > dzielnik 1,25 <5:4>

<166 : 200 > dzielnik wchodzi na 1,2 <6:5> nie wiem jak ta mobo to robi ale to by było wyjaśnieniem dlaczego przestali dość szybko robić ten model i dlaczego modyfikacja w najnowszym biosie skasowała wiele ustawień ... m.in. Vdimm, Vcore, Timingi ... kumacie ?? napisali Bios zeby sie nie dało kręcić .. niech no tylko znajdę który to bios był to inaczej z Mobo pogadam :P

 

RE5PECT

 

btw. moje pamięci własnie jadą spokojnie na 466 dzięki dzielnikowi 5:4 ... a co do Twoich które niestety mają chociaż napis na podzespołach to gratuluję :P zamieńmy się na tydzień i zobacze co z nich wycisnę u siebie Freelance :D a tymczasem respect ...

 

P.S: freelancer ?? jak masz jakieś nieużywane przez ciebie 3200 ... taie noname to powiedz ile za nie chcesz :P zrzuć mi cenę na PW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napis na kostkach a w systemie widziane są jako noname :lol: Na poprzednich elixirach widziało Nanya a teraz nic nie widzi :lol: :] Umówiłem się na jutro z kumplem :P Zobaczymy co pamięci pokażą na amd skręconym do minimum mnożnika xD

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie ściągnąłem sobie Biosik dla mojej Mobo w wersji niższej niż 1,4 bo sie okazało że sk....syny z asrocka poblokowali w cholere funkcji dodając jedynie support dla dysku USB powyżej 120 GB .... i tak mnie na taki nie stać to na cholere mi ten support??? jutro wgrywam "nowy" stary biosik i zobacze co płyta pokaże po wciśnięciu F2 :D ...

 

RE5PECT ...

 

P.S .. pamiątki leca teraz na 480 DDR przy timingach 2,5-3-3-6 1 CMD :D tak pokazuje sandra ... a Everest swoje 2,5-3-3-7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i czekam na wyniczki :) Swoją drogą masz dziwnego tego Asrock'a ;] Z takimi opcjami xD :) Jak płytki high-endowe ;D I po co komu taki IC7-G :lol: :mur: :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciał bym podkręcić moją celine 336 (mnożnik 21). Niestety ograniczeniem jest płyta. Niby asus, jest możliwa regulacja napięć, regulacja fsb co 1 mhz a tu się okazało że chipset 915 nie ma blokady magistrali pci − e. Po ustawieniu fsb na 166 (miałem nadzieje że wskoczy dzielnik 1/5) wszystko ładnie wstało ale clocgen pokazuje częstotliwość pcie 124 mhz/pci 41,5 więc dalej nie próbowałem. Na takich ustawieniach bez problemu przeszło pi 32M.

Bardzo jednak korci mnie chęć ustawienia fsb 200. Czy doradzi mi ktoś jak to najlepiej przeprowadzić? Tzn czy od razu podnieść vcore na np. 1,5v ustawić fsb 200 i zobaczyć co się stanie, czy może taka terapia szokowa jest zbyt niebezpieczna i nie warto ryzykować?

A może zrobić to inaczej ale jak? Wentyl jest boxowy a zasilacz to modecom mc − 350.

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciał bym podkręcić moją celine 336 (mnożnik 21). Niestety ograniczeniem jest płyta. Niby asus, jest możliwa regulacja napięć, regulacja fsb co 1 mhz a tu się okazało że chipset 915 nie ma blokady magistrali pci − e. Po ustawieniu fsb na 166 (miałem nadzieje że wskoczy dzielnik 1/5) wszystko ładnie wstało ale clocgen pokazuje częstotliwość pcie 124 mhz/pci 41,5 więc dalej nie próbowałem. Na takich ustawieniach bez problemu przeszło pi 32M.

Bardzo jednak korci mnie chęć ustawienia fsb 200. Czy doradzi mi ktoś jak to najlepiej przeprowadzić? Tzn czy od razu podnieść vcore na np. 1,5v ustawić fsb 200 i zobaczyć co się stanie, czy może taka terapia szokowa jest zbyt niebezpieczna i nie warto ryzykować?

A może zrobić to inaczej ale jak? Wentyl jest boxowy a zasilacz to modecom mc − 350.

Dzięki za podpowiedzi.

 

Raczej nie radze prubowac bez blokady mnoznika...chociaz w sumie poprostu komp Ci nie wstanie a poza tym będziesz miał 4200MHz :D ciezka chociaż nie niemożliwa sprawa... moze wystarczy aktualizacja biosu płyty? na taki gdzie jest blokada mnoznika?

 

 

 

 

A juz O/T powyższego :D

 

Bawiłem sie pamięciami tzn ich timingami i częstoscia...sa marne, 450 to juz stanowczo dla nich za duzo... (wyniki to średnia z 3pomiarów)

 

przy 2-4-4-8

3,5GHz

FSB 175MHz

ram 219MHz

 

zapis do pamięci 4647MB/s

odczyt z pamięci 1381MB/s

 

przy 2-3-3-6

3,5GHz

FSB 175MHz

RAM 219MHz

zapis do pamięci 4911MB/s

odczyt z pamięci 1548MB/s

jak widać zmiana samych timingów daje całkiem sporo bo w końcu 300MB/s nie chodzi piechota :D....szkoda ze te sa najzniższe przyjmowalne dla moich pamiątek na niższych już się bużą.

 

z ciekawosci posprawdzałem inne czestotliwosci.

T 2-3-3-6

3555MHz

FSB 177

Ram 222.2MHz

 

zapis do pamięci 4992.5 MB/s ale po drugim tescie wywaliła się winda....

 

 

T 2-3-3-6

3484MHz

FSB 174MHz

Ram 217.5MHz

 

zapis do pamięci 4882MB/s

odczyt z pamięci 1543MB/s

 

i jak widac nieco mozna zdiąc, uzyskać stabilne czestości a przy okazji niewiele stracić z wyników :D

 

Pomiary robione Everestem Ultimate Edition 2006 :-P

 

 

edit: zmiana układu

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego FSB 200 na Celince 336 to nie da rady :P Chyba że masz fajną wersje jakąś :P Moja leci max 179 FSB :/ Na innym biosie szla 189 ale to było niestabilne i się właczało raz na X razy ;] Także sobie podarowałem ;] Poprostu musze zmienić proca/mobo ;P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego FSB 200 na Celince 336 to nie da rady :P Chyba że masz fajną wersje jakąś :P Moja leci max 179 FSB :/ Na innym biosie szla 189 ale to było niestabilne i się właczało raz na X razy ;] Także sobie podarowałem ;] Poprostu musze zmienić proca/mobo ;P

Pozdro

No cóż i tak jak będę miał trochę wolnego to spróbuje tego 200. Wiem że jest to mało realne (gdyby tak można było zjechać z mnożnikiem…eh) ale trzeba próbować. Ma ktoś pomysły jak taką operacje przygotować żeby zwiększyć jakoś szanse?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...