Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bede mial na lapciaka jakies 1000-1200zl, wiem, ze malo, ale wiecej nie wyciagne za swoje stacjonarne graty:) Sprzet oczywiscie uzywany, allegro jak najbardziej. Komputerek potrzebuje do filmow, muzyki, neta i wlasnie... grania w gry emulowane z platform cps1, cps2, neogeo. Czy moge liczyc, ze za taka cene lapciak spelni moje wymagania? Wakacje na wyjezdzie tuz, tuz;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bede mial na lapciaka jakies 1000-1200zl, wiem, ze malo, ale wiecej nie wyciagne za swoje stacjonarne graty:) Sprzet oczywiscie uzywany, allegro jak najbardziej. Komputerek potrzebuje do filmow, muzyki, neta i wlasnie... grania w gry emulowane z platform cps1, cps2, neogeo. Czy moge liczyc, ze za taka cene lapciak spelni moje wymagania? Wakacje na wyjezdzie tuz, tuz;P

1440525[/snapback]

taki sprzet na bazie P3 np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50850106 powinien spelnic Twoje wymagania. To pytanie powinno byc zamieszcone juz tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13039&sid=6

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12660&sid=6

 

Pierwsza pozycja mnie zadowala bardzo. Ma 2 latka gwarancji, 512 MB ramu, WiFi. Bateria trzyma jakies 2,5 godziny w obu modelach.

Blad w tym, ze nigdzie nie moge obejzec zadnego z tych modeli. Jak w nich z matryca? Pageup, co mozesz powiedziec. Juz tak sie zakopalem w tych notebookach, ze nie wiem co kupic kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam maly problem(jak zreszta wiekszosc piszacych na tym forum :-P . Mam do dyspozycji gotowke w ilosci 5000zl. Przegladam oferty z laptopami i nie moge sie zdecydowac. Ostatecznie moja uwage zwrocily uwage 3 komputerki:

1. http://www.action.pl/products/product.php?prid=38564 (ACER TRAVELMATE 4101WLMi)

2. http://www.action.pl/products/product.php?prid=38554 (ACER ASPIRE 5021WLMi XPH)

3. http://www.agito.pl/index.php?pid=10968&cid=52&p= (Acer TravelMate 4002WLMi).

Ktory z nich jest wart swojej ceny? Najbardziej "napalilem" sie na ten pierwszy, no bo to sonoma, dlugo trzyma na baterii (bede sporo z niego korzystal w podrozy), fajny wyswietlacz i karta. Chodzi mi o to, zeby podzialal ze 3 latka nie wydajac z siebie 7 potow. Raz na jakis czas wlacze gre, zrobie cos malego w photoshopie, poogladam film i wlacze arkusz i edytor textu.

Moze ma ktos jakis namiar na porownanie starego centrino z sonoma? Czy ten radek x700 na PCI-E jest porownywalnie lepszy od 9700 na AGP?

Dziekuje za zainteresowanie tematem,

Pozdrawiam!

 

Hmmm...chyba maly zonk wyszedl :oops: :mur: (ACER TRAVELMATE 4101WLMi), bo czytajac to forum jak i zagraniczne strony Acera - http://acer.cz/acereuro/page9.do;jsessioni...&crc=2023778028 - wyszlo, ze ten notebook ma zwykla matryce i do tego Radka x600 a nie x700!

Zastanawia mnie tylko dlaczego polowa sklepow internetowych wprowadza ludzi w blad...a moze faktycznie zrobia cos specjalnego na Polske? (choc nie sadze)...

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1442085[/snapback]

zakopales sie bo dlugo zwlekasz z zakupem i stopniowo Twoj głód sie zwieksza.W tym przedziale cenowym jest najgorzej cos wybrac.Wg. mnie to dopiero dysponujac kwota od 4000zl wzwyz mozna wybrac sprzet ktory zaspokoi wymagania.A tak to zawsze pozostanie niedosyt, ze czegos w sprzecie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to zasadniczo mobilny R9700 ma wydajnosc desktopowego R9600, a mobilny X700 jest na poziomie R9700.

 

I masz racje ze ten pierwszy wyglada najlepiej, zwlaszcza biorac pod uwage ciezar drugiego :D (3.6kg... LOL to musi byc literowka... nie jest ? ;))

Najmocniejszy konfig, no i ta matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnośnie Acer'a 2355NLM (może być też 2304NLC). Miał to już ktoś w rękach? Jak to działa? Awaryjne? Stabilne? I czy w ogóle marka Acer jest coś warta? Co z wykonaniem? Jaka jest szansa, że będę się z tym wracał do sklepu? Bo słyszałem już wiele i nie wiem. Chętnie wysłuchałbym także Waszego zdania........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo sceptycznie odnosilem sie do Acerow sadzac ze to laptopy drugiej kategorii :) , dopiero teraz jak siedze w lapach wiem ze sa komputerki za rozsadna cene oferujace dobra wydajnosc , ja zakupilem ACER Aspire 1680 i nie zaluje wyboru

dalem za niego 799 funtow !!!

 

CPU Type Mobile Intel Pentium M-A, 1700 MHz (17 x 100)

Motherboard Name Acer Aspire 1680

Motherboard Chipset Intel Montara-GM+ i855GME

3D Accelerator ATI Mobility Radeon 9600/9700 (M10/M11)

Audio Adapter Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio Controller [b-1]

Disk Drive IC25N080ATMR04-0 (80 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)

Optical Drive PIONEER DVD-RW DVR-K14RA (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW)

Network Adapter Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller (192.168.0.1)

Matryca 15.4" WXGA Acer (CrystalBrite) color TFT LCD, 1280 x 800 pixel resolution, supporting simultaneous multi-window viewing on dual displays via Acer GridVista

 

tyle suchych danych : jakbym mial go podsumowac , laptop spelnil moje wszytkie wymagania i moge go polecic innym !!! Acer to bardzo dobra firma ( w nawiasie mowiac dopiero na tym forum dowiedzialem sie o acerach i one wzbudzily moja ciekawosc po pochlebnych opiniach co poniektorych uzytkownikow :)

 

 

tyle suchych danych

post-14899-1116006467_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acer tm 2304NLC gosci u mnie co tydzien (kolezanka filmy kopiuje). wyglada prawie identycznie jak moj. roznice to matryca 15cali i brak kilku portow(zaslepki).

model ten ma ok 3 miesiecy, zuzycia nie widac a przenoszony jest czesto. jutro moze wpadnie to zarzuce 3dmarka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno tylko pytanko. bardziej opłaca sie kupić laptopa w całości z allegro czy w czesciach i samemu w chacie poskładać? Chodzi mi co taniej wyjdzie? Kupować w czesciach czy odrazu całego kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepsze Sempron

 

http://www.afgcomputers.pl/product_info.ph...fc23aa1102d8b0f

 

czy celeron ?

 

http://www.afgcomputers.pl/product_info.ph...fc23aa1102d8b0f

 

Pomijając, że "sempron" ma dysk 80 a "celeron" 60, to pierwszy ma grafe SiS z vram 128MB a drugi Intel Extreme 2 z 64MB max... i jak sprawa z prockami ? Czy takie Sempron będzie dorównywał Celkowi z 1MB cache ? I jak te grafy w grach sie sprawują ? Czy ktoś wie mniej więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam maly problem(jak zreszta wiekszosc piszacych na tym forum  :-P . Mam do dyspozycji gotowke w ilosci 5000zl. Przegladam oferty z laptopami i nie moge sie zdecydowac. Ostatecznie moja uwage zwrocily uwage 3 komputerki:

1. 1442150[/snapback]

Witam

Ja mam TM 4002 i jest ok al z tego co wiem to juz ciezko je zalezc.Gdybym teraz kupowal lapka zastanawial bym sie bardziej bo acer wypuscl kilka nowych serii.Popatrz sobie np na modele Aspire 5024 Wlmi na turionie 1.8 i z radkiem x700 64mb cena 5300, albo np Aspire 1692 z centrino 1.7 radkiemx70064 za 5500, albo TM 4601 Wlmi rdkiem x700 i centrino 1.6 za 5200.

Na twoim miejscu wyral bym Albo 5024 albo 1692 bo maja matryce CrystalBrite.

Poczytaj sobie o turionie na www.benchmark.pl i ztego tam pisza to sa calkiem niezle.

Duzy wybor Acerow jest w sklepie internetowym.http://www.acer.notebook.org.pl/.

Nie znam tego sklepu ale jestes zainteresowany to zadzwon do nich i dowiedz sie dokladnie o te modele.

Podrowionka

Wojtas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

teraz ja pisze z pytaniem:

prawdopodobnie przyjdzie mi przypływ gotówki z końcem miesiąca a zarazem i wyjazd do niemiec.

Planuje sprzedac stacjonara i lapciaka teg co teram mam i kupić to :

http://www.notebookparadies.de/shop/index....campaign=kelkoo

i stąd moje pytanie: co o tym sądzicie?? coś innego do ceny 1300 euro??

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tutaj po raz pierwszy tak przelecialem moze 3/4 tego tematu, mam takie pytanie odnosnie roznicy Celeronow-M 340, a 350, 360, 370. Wiadomo ze 340 maja 512KB cache, natomiast modele wyzsze 1MB cachu czy jest dosyc istotna roznica w predkosci ? A jesli ktos jest wtajemniczony to prosilbym rowniez o wyjasnienie roznicy pomiedzy 350/360/370 ?

 

Moj wybor pada raczej na: (ceny netto)

1) Acer TM 2354 LM = 2340zl

2) Acer TM 2355 NLM = 2100zl

3) Acer aspire 3002LC (ale nie jestem przekonany do tego Semprona) = 2200zl

4) HP 6110 PT601AA = 2300zl

5) j.w. (bez WinXp i WiFi) = 2100zl

 

Jestem ograniczony do maksimum 2500zl (netto) nie chce tego naciagac :-)

 

Doradzili byscie jeszcze moze cos w podobnych konfiguracjac/cenach ale firmy Fujitsu-Siemens?

Zalezalo by mi na:

a) minimum 1.3GHz (Mobile) z 1MB L2 Cache

b ) 512MB Ram

c) matryca 15'' ;-)

d) tak zeby to bylo ciche i szybkie (nie chodzi o grafike 3D ani gry)

 

Dzieki i pozdrawiam!

Edytowane przez dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok na pierwsza czesc pytania juz znalazlem odpowiedz i umieszcze ja tutaj dla nowych lub zainteresowanych forumowiczow :-)

 

pytanie odnosnie roznicy Celeronow-M 340, a 350, 360, 370. Wiadomo ze 340 maja 512KB cache, natomiast modele wyzsze 1MB cachu czy jest dosyc istotna roznica w predkosci ? A jesli ktos jest wtajemniczony to prosilbym rowniez o wyjasnienie roznicy pomiedzy 350/360/370 ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pageup

Mysle ze to dobry laptop. Zalezy na czym ci tez zalezy. Bo jesli na matrycy i karcie - to dobry wybor. Jesli natomiast chodzi o wydajnosc - nie wiem jak to wyglada na tych turionach, ponoc sa porownywalne z centrino, ale krocej dzialaja na baterii. W tej chwili Acer ma nowa oferte, gdzie jest model TravelMate 4102WLMI z 512 DDRII, Centrino Sonoma 1.7Ghz, aktywna matryce 15,4 oraz Ati x700 64MB VRAM. I wszystko w cenie ok 1200 euro. Mysle ze to bardzo dobra opcja... ;)

Pozdrawiam!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo... zdecydowałem się na tego lapsa. W czwartek prawdopodobnie kupię:

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11340&sid=6

 

Czy isnieje coś, co możecie przedstawić, aby mi odradzić jego zaqp? Co o nim myslicie?

Czy ergonomiczna klawiera jest w czyms od normalnej gorsza oprocz kształu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo... zdecydowałem się na tego lapsa. W czwartek prawdopodobnie kupię:

1447917[/snapback]

Jedynie do czego moge sie przyczepic, to troche male kąty widzenia (szczegolnie przy ogladaniu filmu w kilka osob, akurat nie czesto to robie wiec mnie to nie przeszkadza ) Klawiatura jest moim zdaniem idealna, ale musze sie troche do niej przyzwyczaic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie do czego moge sie przyczepic, to troche male kąty widzenia (szczegolnie przy ogladaniu filmu w kilka osob, akurat nie czesto to robie wiec mnie to nie przeszkadza ) Klawiatura jest moim zdaniem idealna, ale musze sie troche do niej przyzwyczaic ;)

1447926[/snapback]

Ja bym mial prosbe do obu panow (.:Solid_Snake:. i jesli ty tomcior masz ten sam model) jak pracuje P4 Mobile? czy glosno i czy sie fest grzeje?

 

ps. cos mi brat pisal ze na sirius.pl jego kumpla zrobili w balona z gwarancja ale nie chodzi chyba o laptopa tylko jaka czesc do kompa... (prosze to odbierac jako mala uwage, nikomu niczego nie narzucam ;))

Edytowane przez dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mial prosbe do obu panow (.:Solid_Snake:. i jesli ty tomcior masz ten sam model) jak pracuje P4 Mobile? czy glosno i czy sie fest grzeje?

 

w tym modelach jest procesor Pentium M, nie grzeje sie on za bardzo, jest tak delikatnie cieply. z glosnoscia nie ma problemu, slychac go jedynie wtedy gdy kreci sie plytka w napedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie do czego moge sie przyczepic, to troche male kąty widzenia (szczegolnie przy ogladaniu filmu w kilka osob, akurat nie czesto to robie wiec mnie to nie przeszkadza ) Klawiatura jest moim zdaniem idealna, ale musze sie troche do niej przyzwyczaic ;)

1447926[/snapback]

A to mi nie robi ;p od czego jest w końcu S-Video ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym modelach jest procesor Pentium M, nie grzeje sie on za bardzo, jest tak delikatnie cieply. z glosnoscia nie ma problemu, slychac go jedynie wtedy gdy kreci sie plytka w napedzie.

1447971[/snapback]

Glosnosc z regoly wyglada tak, ze im bardziej grzeje sie procek tym czesciej wlacza sie na nim wentylator dlatego o to pytalem- czyli w porownaniu (pewnie nie masz jak porownac :P) lapka P4-M z Celeronem-M nie ma specjalnej roznicy ktory jest glosniejszy? Bo wydawalo mi sie, ze P4 pobiera znacznie wiecej mocy przez co wytwarza znacznie wiecej ciepla co z kolei powoduje czestsze uruchamianie slyszalnego (czasami nawet wibrujacego) wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim

 

Moze pomozecie mi w wyborze. Siostra chce sobie kupic w usa laptopka tak do 1500 dolcow i najlepeij aby byl to firmowy sprzet (ale nie HP i Compaq) z mozliwosica gwary poza granice USA ( taa to Toshiba i Dell, ale ktos jeszcze ?).

Ma miec najmniej 512mb ramu, dobra grafike 3D (tzn granie np w HL2 itp), nagryware dvd z DL , matryca siakas bardzo dobra.

Jesli chodzi o procesor to zadnego Semprona, Celerona czy Pentiuma 4, Athlony XP tez odpadaja. Grzejnika czy zamulacza nie potrzebuje. A wiec chodzi glownie o Pentium Mobile i nowe Turiony (tutaj to narazie chyba tylko Acer i Asus ??) ew moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage A64 (jesli siostra sie zgodzi)

Zalezy zeby komp chodzil wiecej niz 2,5h na baterii, byl cichy i stabilny. Nie to co moj zlomik.

Prosze podajcie swoje typy abym mogl sprawdzic i ew zatwierdzic ktorys z nich. Sam bym poszukal ale jak ktos zauwazyl rzadko ost bywam na forum ze wzgledu na szkole i prace i duzo czasu mi nie zosatje na studiowanie ofert producentow.

Komp bedzie kupowany w USA i wybrany z oferty tych sklepow: (ew jaki inny dobry w usa)

www.ebuyer.com

www.compusa.com

www.pricegrabber.com

http://newegg.com

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje laptopa do 2,5kzl, ale musi byc nowy i z gwarancja. Co do wyposazenia, to 15', combo (w tej cenie o dvd-rw moge pomarzyc), wifi i tv-out.

Wydajnościowo raczej każdy sprosta wymaganiom - net, filmy, mp3, emulatory. Niestety w upatrzonym Acerze brakuje tv-outu i tu moje pytanie czy taki kabel spelni swoje zadanie (zalezy mi na jakosci).

Prosze o rowniez o inne propozycje mieszczace sie w tej skromnej kwocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje laptopa do 2,5kzl, ale musi byc nowy i z gwarancja. Co do wyposazenia, to 15', combo (w tej cenie o dvd-rw moge pomarzyc), wifi i tv-out.

Wydajnościowo raczej każdy sprosta wymaganiom - net, filmy, mp3, emulatory. Niestety w upatrzonym 1450246[/snapback]

Witaj

Dlaczego mowisz ze mozesz pomarzyc o kombo dvd/rw - prawie wszystkie takie kombosy maja :-)

 

Ja tez takiego lapka poszukiwalem (dzisiaj wkoncu wybralem) i tak jak mowisz niestety te acery 230x i 235x nie maja wyjscia s-video ale za to ich cena jest przystepna. Ja ostatecznie zdecydowalem sie na Acer Aspire 1362LC ale cena brutto wynosi 2900, mam to szczescie ze interesuje mnie cena netto :>

Do innych tanich lecz z wyjsicen tv-out laptopow naleza (z tego co tak przegladalem):

- HP Compaq nx9105 PG688EA (tez 2900zl) - Sempron 2800+

- seria Fujitsu Siemens Amilo Pro V2010 (tutaj znajdziesz nawet za 2650zl) - Cel-M 1.5GHz (512 L2 cache)

 

Sory za brak linkow, ale przegladam stronke acer.notebook.org.pl

 

Co do kabelka to bardzo interesujaca rzecz, ale nie znam sie takze ci nie pomoge - pewnie to dziala ale dowiedz sie jak z jakoscia :-) Bo to wyjscie wypuszcza chyba jakis obraz cyfrowy na monitor moze na telewizorze to inaczej wygladac czy sie myle ? (wolalbym sie mylic) :)

pozdrawiam

Edytowane przez dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli nagrywarke dvd, a co do kabelka jeszcze bede szukal opini co do jakosci obrazu.

Twoj wybor calkiem przyjemny (choc troche przyciezki), ale ja sklaniam sie ku celkowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...