Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wypasiony to on nie jest ;) Czy kolega SpiderMan, ktory widze jest posiadaczem Acer'a moglby napisac kilka zdan o jego matrycy. Jaka jest Twoja subiektywna ocena? Jesli faktycznie matryca charakteryzuje sie malym zakresem katow patrzenia to powinno to byc szczegolnie widoczne przy szerokim widescreenie. Czy faktycznie matryce Acer'a tak bardzo odstaja w porownaniu do matryc np. Toshiby, jak twierdza niektorzy przedpiszcy?

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem tego HP nx6110... Jak narazie jestem zadowolony - chodzi szybko, cicho, a bareria na ok 3h przy normalnej pracy starcza - a przy max obciążeniu na 2h... niedługo recka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila - czemu na tym Newegg taka nedza sie zrobila ? Prawie zadnego wyboru :-(

1456809[/snapback]

 

Ze co prosze ??

Nie wiem czy zauwazyles, ale ten link co podalem, to odnosil sie do jednej z 7 stron z pamieciami do laptopow... to dla ciebie brak wyboru ? : )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o nowych sempronach? Bo po moim stacjonarnym Athlonie XP 2+ mam uraz do AMD i jego procesorów, które zwiększają efekt cieplarniany na naszej planecie...

1462785[/snapback]

:lol:

To co napisałeś to lol to chyba mało powiedziane...

XPeki oprócz Palomino grzały się znacznie mniej od Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! co myślicie o tym sprzęcie:

 

Acer: 1525WLMi [LX.A4105.141]

 

Procesor AMD Athlon 64 3700+ 2.6 GHz

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD Dual ( -RW,+RW)

Dysk Twardy 100 GB

Matryca 15,4 cali TFT WXGA (1280x800 pikseli)

Karta Graficzna nVidia Geforce FX Go5700 do 64 MB

Karta Dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile

 

albo:

Acer: 3023WLMi [LX.A4805.016]

 

Procesor AMD SempronTM 3.000+

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD+/-RW Dual

Dysk Twardy 80 GB

Matryca 15,4 cali TFT WXGA (1280 x 800 pikseli)

Karta Graficzna ATI Mobility Radeon X700 128 MB

Karta Dźwiękowa Kompatybilny z MS-Sound

 

?? da się na tym zagrać w coś lepszego niż Gta-VC ? ;)

 

w obu przypadkach ceny około 4800 pln...

 

 

>>edit: jeszcze znalazłem coś takiego: Acer 5012WLMi

 

Procesor AMD Athlon 64 3000+

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD-Dual DL

Dysk Twardy 80 GB

Matryca 15.4 cali TFT WXGA (1280 x 800 pikseli)

Karta Graficzna ATI MOBILITY RADEON X700 64 MB

Karta Dźwiękowa Sound Blaster Pro compatible

 

cena również porównywalna... jednak w tym ostatnim modelu choć procesor troche słabszy ( niz w pierwszym) to karta graficzna jest lepsza... Czy mam rację?

 

Zależy mi na jakimś notebooku do 4,900 pln do pisania, muzyka, i żeby można było w coś zagrać... może macie jakieś propozycje ?

 

POZDRAWIAM!

Edytowane przez GoalKeeper_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GoalKeeper_pl

Oglądalem dzisiaj kilka laptopów i Acery z Athlon'em 64 (nie widziałem tych na Turionie)nie przypadły mi do gustu. Są grubsze od centrino i częściej włącza się wentylator.

Polecam Acera TM4101WLMi

Edytowane przez lspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie po za konkursem... jaka jest średnia statystyczna żywotność takiego notebooka?

 

jak myślicie który będzie wydajniejszy? i czy różnica w wydajności będzie znaczna?:

 

>Acer: 5012WLMi [LX.A5905.040]

Procesor AMD Athlon 64 3000+

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD-Dual DL

Dysk Twardy 80 GB

Matryca 15.4 cali TFT WXGA (1280 x 800 pikseli)

Karta Graficzna ATI MOBILITY RADEON X700 64 MB

Karta Dźwiękowa Sound Blaster Pro compatible

 

 

>Acer: 4001LMi [LX.T5205.430]

Procesor Intel Pentium M715 1.5GHz Centrino

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD Dual ( -RW,+RW)

Dysk Twardy 60 GB

Matryca 15 cali TFT XGA (1024x768 pikseli)

Karta Graficzna ATI Mobility Radeon 9700 64MB

Karta Dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile

 

 

>Acer: 5021WLMi [LX.A4605.016]

Procesor AMD Turion ML28 1.4GHz

Pamięć RAM 512 MB

Napędy DVD+/-RW Dual DL

Dysk Twardy 80 GB

Matryca 15.4 cali TFT WXGA (1280 x 800 pikseli)

Karta Graficzna ATI MOBILITY RADEON X700 128MB

Karta Dźwiękowa Sound Blaster Pro compatible

 

ten znalazłem we cenie 5030pln wydaje mi się bardzo dobry, a co Wy o tym myślicie ?

Edytowane przez GoalKeeper_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wydajniejszy będzie ten pierwszy lapek ze względu na grafę,aczkolwiek nie wiem o ile będzie wydajniejszy,myślę że o jakieś 20-30%.

1467951[/snapback]

wystarczy zajrzeć do naszego rankingu 3dmark 2001.

Mamy i x700 i 9700 :) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GoalKeeper_pl

Pewnie pierwszy bęzie wydajniejszy, ale i głośniejszy.

 

 

 

Jaka jest różnica w poborze energii między Graphics Media Accelerator 900 i mobilnym Radeonem X700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I to jest rozsadne podejscie gratuluje :-) Proponuje najpierw okreslic rodzaj procesora i tu koniecznie musi byc Intel Pentium 4. Dlaczego bo Intel Celeron ma szybosc malucha. Natomiast wyroby firmy AMD nadaja sie swietnie do komputerow stacjonarnych gdzie nie ma klopotu z ukladem chlodzenia, natomiast w komputerach przenosnych zainstalowanie poprawnie i wydajnie pracujacego ukladu chlodzenia stanowi klopot. Polecam jesli zalezy tobie na bardziej na parametrach a troche mniej na solidnosci (ale tutaj bez przesady) firme Dell modele Latitude c840 mniejszy Latitude C640 Inspiron 8200 odpowiednik Latitude c840, czy Inspiron 5100, Inspiron 1100 . Jesli natomiast zalezy tobie na solidnosci a troche mniej na parametrach to IBM seri T ale tylko tej serii czasami nie kupuj serii R.

Pozdrawiam Daniel

PS Gratuluje naprawde wlasciwe podejscie do sprawy przynajmniej nie bedziesz mial smietnika a komputer o duzej sprawnosci gwarantowanej podzespolami Intela a nie jakies smiesznej Taiwanskiej firmy.

 

 

 

Topic ten, ma służyć użytkownikom, którzy chcą kupić komputer przenośny. Zadawajcie pytania i piszcie odpowiedzi.

Aby uniknąć bałaganu na Forum proszę nie zakładać w dziale, nowych topiców z pytaniami o kupno laptopa, a wszelkie wątpliwości, sugestie, pytania proszę pisać właśnie w tym topicu.

 

Jako, że jest to nowy dział i piszę w nim pierwszego posta trochę się denerwuję  :lol:

Sprawa jest prosta:

Mam 3000 zł i chcę kupić laptopa. Macie jakieś propozycje? Za 3k (nie więcej) nowego raczej nie znajdę (tzn. dobrej firmy) więc może coś z używanych?

Moje wymagania:

Laptop ma działać  :D

Nieważne AMD czy Intel

Nie chcę także jakiegoś badziewia, które rozpadnie się po pół roku.

Pozdrawiam.

1290513[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem komputery tej firmy tam wlasnie w tych tanich notebookach nie ma gniazda PCMCIA a dlaczego bo kosci pamieci sa od stacjonarki. A jak od stacjonarki to mam pytania jakie napiecia tam biegaja napewno nie niskie jak nie niskie to wroze krutkie zycie temu komputerkowi chyba ze ktos nie uzytkuje komputera tylko na niego patrzy. A zapomnialem jak duze napiecia to duza bateria ale nie dlugi czas dzialania, uwaga bo krzywde mozna sobie nia zrobic. To tak troche lopatologicznie no ale moze skutecznie.

A... Jeden pozytyw o tym kompie kosci pamieci sa tanie :-))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

To co napisałeś to lol to chyba mało powiedziane...

XPeki oprócz Palomino grzały się znacznie mniej od Intela...

1462884[/snapback]

To ciekawe powiedz mi dlaczego montuje sie tam nie wentylatory tylko WIATRAKI zamaszyste wielie wiatraki, z bardzo rozbudowanym radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz 3 postow po rzad (edytuj)

 

- jak kosci sa od stacjonarki - to napiecie musi byc jak w stacjonarce

- jezelu uwazasz ze ok 3V to duze napiecie i szkodzi komputerowi to ...

- popatrzyc mozesz sie juz bateria od komorki (zostaja paskudne rany)

- nie porownujcie moze procow desktopowych z laptopowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio mialem przyplyw gotowki ok 2500zl i zastanawiam sie nad kupnem notebook Bedzie on sluzyl glownie do netu sluchania muzy oraz pisania no i czasami jakies gierki (quake3) Najwazniejsza jest dla mnie mobilnosc czyli matryca max 14cali i dlugi czas pracy na bateriach Po dokladnym przekopaniu netu i allegro wybralem

Ibm T41

• Procesor: Intel® PentiumM CENTRINO 1,6 GHz

• Pamięć: 512 MB DDR

• Matryca: 14.1" XGA

• Grafika: ATI RADEON 7500 32MB

• Dysk twardy: 40 GB

Czy to jest dobry wybor za ta kase? A moze polecicie cos innego nowego na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to doskonały wybór,lapek lekki i fajny,bardzo wytrzymały i moim skromnym zdaniem najlepszej firmy produkującej laptopy.Oczywiście zależy w jakim jest stanie bo to na pewno nie nowy lapek :).

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest dobry wybor za ta kase? A moze polecicie cos innego nowego na gwarancji?

1472860[/snapback]

Sprawdź stan ogólny, matrycę, baterię i dysk - jak będzie ok, to brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy istnieje duza różnica miedzy procesorem Pentium M 1,6ghz a pentum 4 3,06ghz w laptopie zakladajac ze reszta parametrow jest podobna. Ktorego laptopa byscie wybrali. Laptop bedzie raczej stale podlaczony do sieci.

Chodzi mi o wybor toshibki na pentium m 1.6 a aususem z prockiem P4 3,06. Cena kolo 5tys zl

prosze o odpowiedz i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Centrino lub Sonoma - P4 jest ostatecznoscia. Roznica w wydajnosci jak bedzie to niewielka - Centrino nadrabia bardziej zaawansowana i przyszlosciowa architektura (szybkim czasem dostepu) oraz niskim poborem mocy, w stosunku do P4. Zreszta przejrzyj watek a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie - nie badz len !

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...