Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Czy według was składy tworzące w np. NYC (ogólnie East Coast) takie jak np. Public Enemy, NAS, Mobb Deep, Kool G Rap to

 

a) hardcore hip-hop

b) gangsta rap

 

Bo się kłócę że odpowiedź A jest prawidłowa, a mi jakieś packi zarzucają że niby B. Według was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh poraz kolejny Ci mówię, że to tylko zależy od wykonawcy :) Chociaż masz rację można powiedzieć, że gangsta rap przeważa na wybrzeżu zachodnim a hardcore na wschodnim. Ale nadal zależy to od wykonawcy. :)

Ta, ale oni wmawiają mi że nie ma czegoś takiego jak hardcore rap, i Kool G Rap, BDP, NAS, Mobb Deep to wszystko gangsta rap i to ja się nie znam i wymyślam jakąś nienormalną terminologię V__V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wikipedi wyraźnie jest podzał na

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gangsta_rap

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardcore_rap

 

Ale to oczywiście nie jest wiarygodne źródło :lol: Teraz się znowu zacznie, bo śmiałem zauważyć że C-Murder i Master P to nie gangsta rap, tylko dirty south rap (co też znowu znajduje swoje odbicie w wikipedii). :lol:

 

EDIT

 

kawałek nowego NASa ;D

 

http://audio.rapgra.com/nas-hip-hop_is_dead-snippet.mp3

 

kozak ;X

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za roznica czy to gangsta rap czy hardcore po co to rozkminiac? :-P

No ja uważam że jest rap, i tyle. Natomiast pewne miejsca pochodzenia i pewną specyfikę trzeba podkreślić terminami np. gangsta rap, hardcore rap, dirty south, g-funk itp.

 

Ale, uważam że nazywanie wykonawców z NY gangsta raperami jest zdziebko nie na miejscu <_< w NY gra się hardcore rap (pewna część oczywiście, a nie wszyscy) i tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna w przypadku zadnego regionu usa szufladkowac wszystkich rapperow to danego typu rapu bo wiadomo przeciez ze nie wszyscy z la tworza gangsta rap i nie wszyscy z ny tworza hardcore, wszedzie zajda sie przedstawiciele undergroundu, odskulu itd.

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=ZanEzS0FUYc

 

A gośc faktycznie jest mocny, mógłby dzwonić i załatwiać przez telefon sporo rzeczy :lol2:

 

EDIT

 

BTW to jak wam się podoba "hip hop is dead" ? Bo jak dla mnie nowy Nas będzie wymiatał ;X

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten gosciu od thicala. :lol2:

Tutaj tez cos smiesznego, daje tutaj, bo to ta tematyka w koncu, az sie poplakalem ze smiechu - http://www.maxior.pl/?p=index&id=33972&0 .

 

Ostatnio w rv w programie rap komora czy tam pakamera :lol2: cos slyszalem o horror hip-hopie czy jakos tak, moze ktos przedstawic cos na ten temat, bo w necie malo info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zle szukasz , szukaj horrocore rap , a najlepiej przesluchaj season of da siccness , klasyczna plyte krola horrorcore a raczej ripgut cannibal rap brotha lynch hung'a , x-raided , posluchaj sobie tez eklypssa z doomsday productions a najlepiej ich plyte doomsday productions - filthy , potem mozesz posluchac the flatlinerz - u.s.a (under satan's authority) , starego eshama i natas , ganksta nipa , simken heights , l.u cipha , project deadman , halfbreed , bob e nite'a , lo key'a , mars'a , dre dog'a , insane poetry , starego redrum'a , q-strange , bloodshot'a , ice pick'a itp tego jest bardzo duzo

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripsta zapomniałeś o najważniejszych.... GraveDiggaz czyli pionierach horrorcore

nie zapomnialem o nich , pominelem ich , raz wszyscy ich znaja , dwa oni nie sa pionierami horrocore , the flatlinerz od ktorych pochodzi nazwa horrorcore jak i grave diggaz nie byli pierwsi , wiec jak mozesz ich nazwac pionierami ? insane poetry , esham i natas , ganksta nip jak i wczesni geto boys nie wspominajac o brotha lynch hungu byli na lata przed nimi , to sa pionierzy horrorcore a nie grave diggaz :P

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Snoop całkiem spoko, sporo ciekawych gości (stevie wonder :D- utwór z jego udziałem wymiata). Płyta bardzo różnorodna - od westside'owych chilloutowych kawałków po dosc ciezkie bity ;]

Nowy Jay też całkiem całkiem, spodziewałem się czegoś gorszego, a przyjemnie się słucha mimo tego że za Jay'em nie przepadam. 4 bity Dre na płycie aczkolwiek imo nie jakieś wybitne. Teraz będziemy na Detox czekać jeszcze pare lat bo Dre sprzedał wszystkie bity :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ripsta nie wierze, że nie zrozumiałeś, że miałem na myśli to, że GD była poprostu najbardziej znaną grupą reprezentującą horrorcore i to dzięki nim ten nurt przeniknął do mediów. Właściwie to szkoda mi najbardziej jednej rzeczy... może się powtarzam ale R.I.P TooPoetic był w moim mniemaniu zdecydowanie najmocniejszym ogniwem tej grupy. Niesamowicie charakterystyczny głos i flow.. Poprostu był niesamowity. Kolejny stracony talent obok Eazy'ego-E, 2Pac'a, Big L'a, Notoriousa i ODB. Wiem wiem, że oprócz Big L'a wszyscy pokazali co naprawdę potrafią ale kto by nie chciał usłyszeć jakiegoś nowego kawałka 2paca czy pełnego starego Wu tangu a miast tego dostajemy jakieś odgrzewany kotlet robiony dla kasy. (mowa o 2pacu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...