Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, nie cziasz klimatu. Truskul - True School - osoba sluchajaca np. Mos Def, Commona, KRS, Immortal Technique, a najbardziej zakazany chyba Gang Starr jest. W ogóle fajne motywy są, bo jak ktoś napisze ze lubi np. Immortal Technique, to momentalnie wynika z tego ze Sarkazz sobie zalozyl drugie konto zeby sobie propsować, bo jest truskulem. Śmiesznie jest :lol: A już totalnie zakazane jest jaranie się produkcją DJ Premiera.

 

EDIT

 

jak uwazasz ze rap powinien miec inteligentne teksty i przekaz - jestes truskulem ;d

No dobra, ale jak true school i pozerstwo pasuja do siebie? O to mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bog rapu , super specjalista od yay , interesujaco to brzmi , ciekawe jakby wyszla moja konfrontacja z tym hoobem :unsure:

Huehue, ja nie wiem, na temat yay się nawet nie odzywam, bo skoro robil wywiad z Lil Cyco to chyba co nieco wie i ma dojscia. Jak chcesz sie poplaskac - forum.rapgra.com

 

No dobra, ale jak true school i pozerstwo pasuja do siebie? O to mi chodzi...

No przeciez bialy polacy nie moga sluchac takiej muzyki, nie? Tylko sie lansuja ze lubia taka muzyke... Yyyy.... Ja toku rozumowania hooba nie łapie, wiec to z nim pogadaj na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz to http://www.rapgra.com/news/news.php?id=257...450bc111f5bc684 , a potem to http://img237.imageshack.us/img237/4541/56569kf.jpg , tak to wygladalo na poczatku gdy ktos kto informowal hooba o nowosciach zakpil sobie z niego i zmienil tytul tego mixtape'u , ciekawe kto to mogl byc :unsure:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uderz w stol a nozyce sie odezwa , zawsze jak cos napisze to odzywa sie gromada ludzi urazonych moim postem ktory nawet nie byl skierowany w ich strone :lol2: , czy ktos napisal ze to zle ze kierujesz sie muzyka a nie trescia , nie kazdy zna ang na tyle dobrze aby rozumiec co dany rapper nawija , i sczerze mowiac to nie obchodzi mnie to czy oceniasz album po tresci , podkladach czy dlugosci utworow jesli masz pojecie o tym co robisz , szanuje opinie ludzi ale nie opinie ludzi ktorzy nie wiedza o czym pisza , wiec nie wiem po co sie unosisz , napisalem jak jest , ludzie sie wypowiadaja na tematy ktore sa im po prostu obce bo jak ktos mi pisze takie bzdury jak w poscie ktory cytowalem to niech lepiej zatrzyma to dla siebie

 

gdybym mial ocenic album jak co niektorzy tutaj robia to moj post wygladal by tak : , hip hop is dead jest lepszy od illmatica bo mi sie bardziej okladka podoba :lol2:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tylko, ze Yearman nigdzie nie napisal, ze w w/w kawalkach nokałtują go treści, tylko raczej ze niezle "bujaja" i zagoszcza w jego aucie. Guzik mnie obchodz, czy kupujesz plyty dla kodu kreskowego - moge sie nie zgadzac z twoim podejsciem, ale nie bede od razu po tobie jechal, bo mi sie nie chce. Czytac tego tez mi sie nie chce, a przez ciebie musze.

 

ps. tripsta o moj angielski sie nie boj. Dla mnie EOT.

 

W lutym ma wyjsc OSTRy, a w marcu podobno ma sie ukazac nowy album Łony. Zwlaszcza na ta druga pozycje zacieram raczki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te forum non stop mnie zadziwia a szczegolnie posty tego typu , z tego co widze na tym forum to wiekszosc z tutaj sie wypowiadajacych powinna sluchac instrumentali bo na pelne albumy to jest jeszcze za wczesnie :lol2:

Tripsta stop trippin.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Na wstepie mojego OT(ktory zreszta tu swobodnie uprawiasz) pozwol ze cie uswiadomie ze forum to dyskusja a jak ktos nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to niech nie klapie geba. Jak juz wczesniej pisalem mam swoje lata a z hip hopem jestem od poczatku i nie pozwole, inaczej po prostu nie chce zeby dzieciak wychowany na warszawskich elo składach wypuszczal sie w moja strone. Slucham hip hop-u jako formy rozrywkowej nie moralizatorskiej czy kaznodziejskiej wole podniesc rece do gory i sie bawic niz zastanawiac sie nad sensem zycia porzez hip hop. Moj angielski choc nie perfekt tak jak twoj z wyuczonym na wikipedi slangiem nie sluzy mi do tlumaczenia slowo w slowo kawałkow i analizowania co poeta mial na mysli-od tego był j. polski w ogolniaku. Bylem troche w Stanach uzywalem jezyka, poznalem troche slangu i ludzi ktorzy bawia sie rapem wiec z reguly ta znajomosc wystarcza mi aby wiedziec co dany MC chce przekazac. Dla ciebie wazny jest text bardzo dobrze dla mnie mniej bo pamietaj ze z reguly ci co nawijaja niewiele w zyciu przeszli, z reguly sa bez szkoły a ich texty tworzone sa po zielonym. Wiekszosc to byli dealerzy, alfonsi czy czlonkowie gangow-wiec wybacz ale nie beda dla mnie idolami czy mentorami. Nawet wole jak spiewaja o bizuteri czy alusach i nie sila sie na niewiadomo jaki artyzm i moralizatorstwo.

Zejdz tripsta na ziemie i odstosunkuj sie i tak wiem ze pod lozkiem trzymasz bravo girl. Najlepiej zmien forum-watek albo daruj sobie tego typu wypowiedzi bo tracisz swoj i innych czas.Mojego gustu i podejscia do muzy nie zmienisz wiec po co probujesz

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze trippin pisze sie przez dwa "P" , po drugie to co ty tutaj wypisujesz nie jest w zadnym stopniu konstruktywne ani nic nie wnosi do tego watku , ktos kto slucha tej muzyki od poczatku nie wypisywal by takich bzdur czlowieku , czy ty sie czytasz ? przykro mi ale nie wierze w jedno slowo ktore tu napisales :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

po pierwsze trippin pisze sie przez dwa "P"

przepraszam bardzo za literowke i inne błedy.

, po drugie to co ty tutaj wypisujesz nie jest w zadnym stopniu konstruktywne ani nic nie wnosi do tego watku

To co pisze nie mialo byc konstruktywne i nie wnosi nic do watku (dlatego ospoilerowalem wiadomosc).

, ktos kto slucha tej muzyki od poczatku nie wypisywal by takich bzdur czlowieku

a jednak...Dla ciebie bzdury Guru - dla mnie nie. Po prostu nie chce zebys komentował moje wypowiedzi w ten sposob- nie podoba ci sie , nie zgadzasz sie to to olej albo napisz „mi sie nie podoba bo”... a ty swoimi wypowiedziami rozpier**asz watek, ublizasz ludziom i wywolujesz tego typu dyskusje. Nie masz monopolu no to co sie tu pisze a kazdy ma prawo do swojego zdania

przykro mi ale nie wierze w jedno slowo ktore tu napisales :razz:

Odnosnie czego mi nie wierzysz ? ja stwierdzam fakty a nie fantazjuje ale obiecuje ze zainm napisze ze cos mi sie podoba lub nie to zapytam cie czy moge i wysle ci text do przeredagowania :mur:

---bitch please---

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim czasie dowiesz sie calej prawdy o tym jegomosciu :lol:

Calej prawdy moze nie znam jeszcze, ale twoja opinie owszem, bo przeczytalem posta zanim go edytowales :-P

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istota rapu byl przekaz , zgodze sie - ale istotnie mam to gdzies , wkoncu mogli wszyscy pisac wiersze albo przemawiac na jakims forum publicznym , wzieli sie za muzyke , a w muzyce nie koniecznie slowa musza byc najwazniejsze. Sam uwazam ze w muzyce slowa to tylko kolejny instrument , oczywiscie w niektorych przypadkach flow i styl oraz przekaz lub opowiesc MC sprawia ze niewyobrazam sobie innego bitu dla niego jak i oczywiscie nie wyobrazam sobie tego bitu z kims innym albo z innym przekazem/opowiescia w innej tonacji itp. Dlatego numery ktore nam sie podobaja , czesto tworza nierozerwalna calosc naszego gustu. Mozna by o tym dlugo - ale nie chce mi sie <_<

 

Nowy Mos Def - bardzo wyjatkowy album , jak bym to opisal - jest to egzotyczny owoc w ogrodzie hip hopu - absolutnie nie wolno oceniac po 1 przesluchaniu , dla jednych bedzie niesamowity dla innych nie zrozumialy - poprostu TRUE MAGIC

 

Nowy Nas - nie podszedl mi ze wzgledu na moj gust , jednakze kompletnie jest on dobry , a lirycznie - to stary mistrz NAS

 

Nowy jay Z - niestety nie sluchalem

 

 

Najwieksze oczekiwanie na rok 2007 to ERADRUM Taliba i jeszcze bardziej czekam na LIBERATION - Talib + Madlib ktore promuje kawalek funny money na niesamowitym bicie madliba oczywiscie do przesluchania na http://myspace.com/madlib

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skill/przekaz

 

Ja lubię zarówno przekazz

 

- KRS/Blackstar/Gangstarr itp.

 

Jak i skill

 

- Rakim, Kool G Rap, Biggie.

 

Bo nie oszukujmy się, zazwyczaj jak ktoś jest w jednym dobry, w drugim ssie (jedyny wyjątek... Canibus?), tak samo jak freestyle/album (Supernatural się zupełnie nie nadaje do 2giego).

 

Ja słucham obu :wink: Co nie zmienia faktu że czasami gryzie mnie ględzenie o wszystkim i o niczym. Coś jak freestyle'e ostrego. No cool, super, tylko o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was jara się panem Immortal Technique?

 

Wnioski:

 

- Dance with the devil, oparty na faktach (sic!) najbardziej wstrzasajacym kawalkiem w moim dotychczasowym zyciu

- rap polityczny mozna sprzedac w swietnej formie (public enemy ciezkostrawne jest)

- spójność logiczna tekstów i wyraźna struktura, sprawia że Revolutionary 1 & 2 się chłonie

- do zrozumienia tekstów, potrzebna jest jako taka wiedza o komuniźmie, lewicy no i polityce i społeństwie w USA

 

Revolutionary vol 1

 

- minimalistyczna produkcja

- świetne teksty, jednak momentami ciężkie i niespójne

- kupa śmiechu przy "Beef and broccoli"

 

Revolutionary vol 2

 

- genialna produkcja, genialny klimat, absolutne mistrzostwo świata w ciekawej i zaskakującej produkcji. "Freedom of speech" - pomysł. Reszta - równie fajne.

- spójność, przekaz, nie sprzedał się

- krążek o wiele bardziej dojrzały.

 

Z obiema płytami spędziłem po około tydzień w autobusie, co oznaczało 2 przesłuchania dziennie. W domu drugie tyle. Czyli pewno ~20 razy na sztuke. Produkcje są absolutnie wybitne, jak chce się wam otworzyć mózg na pewne sprawy - polecam. Spędziłem - i będę dalej spędał, bo sporo mixtapów jest, a te na pewno nie raz wrócą do cd-playera.

 

Jak dla mnie - absolutny must-know. Szczególnie że to na dobrą sprawę underground, i niezależna muza, a zjada na śniadanie wszystko. "Dance with the devil" > "Shook Ones", w ogóle absolutna masakra, a sam przekaz... to już oceńcie sami, ja lewakiem nie jestem (w 100%) wiec tez na pewne sprawy patrze z wlasnej perspektywy.

 

No ale - znać trzeba, takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobaja mi sie za bardzo jego niektore poglady polityczne (zwlaszcza te dotyczące Kuby i Che), ale poza tym całkiem niezle sobie radzi. Czesc kawalkow dosyc szorstka w warstwie dzwiekowej, ale co dziwne nie nudzi jak spora czesc zaangazowanego rapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc z Immortal Technique. To rap typowo liryczny do słuchania ze swietnymi textami.Jezeli chodzi o stronę producencka i uzyte podklady to to co slyszalem bylo bardzo słabe i nie zachecalo do dalszego sluchania. Nie mniej dosc ciekawa pozycja ale raczej nie dla mnie.

 

Nowy DJ Clue - The Professional Part 3 bardzo słaby. Liczyłem na nowe kawałki Juelza Santany czy Fabolous-a zreszta reszta Mc's na plycie tez powinna dawac rade(jadakiss, styles p, Beanie Sigel & Cassidy, Mobb Deep,M.O.P and many more-jak dla mnie obsada absolutnie bomba) ale nie daje-kawałki na płycie słabe, jedynie The Game & Mario Winans - A Week Ago, Part 1 & 2 naprawde przypadły mi do gustu.

 

na dzisiaj jako podkład do PES-a testuje Styles P-Time Is Money

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co się porobiło. Większość ludzi którzy uważają że są w temacie i używają jakiś pojęć zapożyczonych typu trueschool, props i inne zapominają chyba że najważniejsza jest muzyka i żeby to bujało.

 

Mnie to wali jak coś nazwę, ważne żeby bujało i miało sensowny tekst.

 

Kiedyś były audycje nagrywane na kasprzaku(wiecie co to?) i każdy się jarał, a teraz nużanie się w własnym g... kto jest bardziej elo i pro i który słucha lepszej muzyki.

 

Śmieszne.

 

Osobiście:

obecnie u mnie rządzi nowa molesta, kto nie wie o czym pisałem powyżej, niech sobie posłucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yearman, moja pierwsza nagrywka, po 3 latach w próżni. W sumie kawałek nagrany dla mojej dziewuszynki, taki manifest przepraszający. Wersja beta, sam to składałem, bo koleżka nie ma czasu.

 

@BENITO, nowa Molesta to debeściak, jedna z lepszych płyt jakie dane mi było słuchać, świetne bity, świetne teksty, wspaniali goście. Można by długo prawić na temat tej płyty i nie odda się tego, co człowiekowi w sercu leży jak się ją bierze na odsłuch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowywałem na Run DMC. Jak wyszła pierwsza molesta byłem jeszcze gnojkiem. Pomimo wszystkiego dorastam razem z nimi i w większości (ale nie we wszystkim) poglądów się z nimi zgadzam, bo to po prostu moje pokolenie.

Miałem okazje posłuchać też najnowszej płyty slums attack. Niestety jak zwykle Peję (z całym szacunkiem) nie mogę długo słuchać, bo razi mnie jego flow. Kolejna płyta o tym samym, a molesta wyewoluowała z wiekiem, Peja to raczej niestety postępów nie notuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peja... Chwała mu za to, że istnieje i robi to co lubi, ale progres to zrobił niewielki. Co do Molesty... Które kawałki są dla Ciebie najlepsze na płycie ?

 

Powrót, Intro/Ten Projekt, Tak Miało Być, Wiem Że Można Się Zmusić Do Snu, Mam To Przed Oczami, Tak Się Nie Robi, Dla Społeczeństwa, Wolne Myśli, Ty Wiesz Że...

 

To moje perełki...

Edytowane przez BiF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra co mi polecicie z amerykańskiego rapu na początek żeby się wkręcić ?

 

:razz:

Obadaj sobie takie utwory żeby zobaczyć co ci pasuje

 

Snoop Dogg - Pump Pump

Common Sense - I used to love H.E.R

Notorious B.I.G - What's beef

Mobb Deep - Shook Ones Pt. II

Tupac - Life goes on

Gang Starr - Moment of truth

Nas - NY State of mind

Kool G Rap - Executioner Style

Dr. Dre - Still D.R.E

DMX - Lord give me a sign

Redman - So ruff

Talib Kweli - I try

Immortal Technique - Obnoxious

Xzibit - Paparazzi

Cypress Hill - No rest for the wicked

Canibus - Poet Laureate II

Ice Cube - King of the hill

KRS-One - Somebody

De La Soul - Threw Ya City

Beastie Boys - Ch-Check it out

Rakim - Dont sweat the technique

LL Cool J - Mama said knock you out

Scarface - My block

 

Tak na dobry początek. W miarę różne style, żebyś mógł powiedzieć co ci pasuje, to się coś dobierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...