Skocz do zawartości
jediknight

Mój Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, składam sobie komputer, który ma dać się ostro podkręcić, ale jak nie będzie podkręcony to ma być cichy. Przypuszczam, że wydajność wynikająca z podkręcenia nie przyda mi się specjalnie szybko (np. do gier, przecież nie będę chodził po Internecie na FSB 350 :D, chodzi tu raczej o dodatkową wydajność wtedy, kiedy będzie mi potrzebna oraz o zabawę z podkręcania) i dlatego chcę mieć ciszę.

 

Zebrałem sobie do kupy (w planach) taki oto zestawik:

 

DFI LanParty nF4 UT Ultra-D

A64 Winchester 3000+

2x512MB RAM

FDD,DVD+-RW

Samsung SpinPoint 80GB SATA

X300SE pasywne (podobno kosi w benchmarkach :D, potem się sprzeda na allegro i kupi "prawdziwą" kartę graficzną)

Antec SLK3000B, do tego drugi 120mm Akasa Amber z fanmate'm: jeden 120mm z przodu a jeden z tyłu

Tagan 480W

Arctic Cooling Silencer 64

 

Ponieważ szkoda by było chować do budy taką mobo, więc kupię sobie okno, wstawię katodę UV i będzie ładnie ;). Cały zestaw (wraz ze wszelkimi różnymi kosztami wysyłki) jak na razie zamknął się poniżej 3700 zł (głównie dzięki GPU).

 

Jeśli chodzi o RAM to chyba Hynix B8R-D43 (innego niż B8R się nie dostanie, podobno też niezły), czy może warto dołożyć do np. DDR500 Vitesta? Czterystu złotych do RAMu raczej nie dołożę (DDR566), chyba że ktoś mnie naprawdę przekona ;). Chyba najfajniej byłoby trafić na jakąś okazję na allegro (jak to - http://allegro.pl/show_item.php?item=43181912, HyperX TCCD na razie po 700zł, ciekawe jak wysoko dojdzie cena, no ale niestety ta aukcja dawno się skończy zanim ja coś będę mógł kupić :( ). Może TCCC byłoby sensownym rozwiązaniem?

 

Jaka jest Wasza opinia nt. mojego zestawu? Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten x300se to shit, bierz to 400 zł, a zmodujesz ją i podkręcisz i stary :):) masakra, będzie wymiatać, dasz jeszcze radaitorki na pamięć i masz karte full wypas

 

UPDATE: zobacz to

Dołączona grafika

 

a tutaj masz jak to osiągnać

Edytowane przez sebcio_55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Dzięki za poradę, teraz nie wiem jakie brać chłodzenie (nie chcę jechać na domyślnym wentylatorze) - VF700 czy AC NV 6 rev.2... W komplecie z pierwszym są radiatorki a w drugim nie... Albo po prostu Zalman 47 na jądro i wkręcić mniej więcej na poziom 6600, bo ta karta idzie i tak do zamiany na coś lepszego jak będzie $$$... tylko nie wiem czy na pasywnym cokolwiek się pokręci... pozdrawiam :)

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej. Zacznijmy od tego, że Twoja płyta nie jest godna umyć Lanparty małego palca pod względem OC. I tak dalej - reszta Twojego zestawu również odstaje od moch oczekiwań. Chyba że nie chodzi Ci o ten z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej. Zacznijmy od tego, że Twoja płyta nie jest godna umyć Lanparty małego palca pod względem OC. I tak dalej - reszta Twojego zestawu również odstaje od moch oczekiwań. Chyba że nie chodzi Ci o ten z podpisu.

1296697[/snapback]

Nie no spoko dysk i grafe masz lepsiejsza :D

Hmmm a co niby w moim zestawie ci sie nie podoba ? no oprocz plyty bo to juz wiemy :P

 

Kup sobiee freezera 64 a nie silencer, moim zdaniem lepszy.

Edytowane przez miecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zmien ta grafe na 6200 bo 99% daje sie modowac na 6600 i bedziesz mial karte o niebo lepsza w bardzo podobnej cenie ...

zastanow sie takze nad jakims zasilaczem ktory ma dwie linie 12V zamiast 1 ....

1295856[/snapback]

Skąd takie informacje? Przeprowadzałeś jakąś ankiete?

Nie wiem jak na PCIE, ale na AGP znam conjamniej jeden przypadek karty nei dającej się zmodować.

 

Jediknight - Piszesz, że chcesz mieć cisze. Ale widze, że ani troche nie pomyślałeś nad coolerem do procka :)

Myślisz, że Boxowy będzie cichutki? ;)

Więc jak chcesz mieć cicho i z potencjałem do OC, to powinieneś chyba przewidzicieć w cenie wydatek taki jak Thermalright XP-90 conajmniej (XP-120 to IMHO troche za wiele kosztuje jak na kawał aluminium z miedzianymi rurkami :P).

 

Z innej beki - nie sadzisz, że ten dysk będzie ciut zbyt mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jediknight - Piszesz, że chcesz mieć cisze. Ale widze, że ani troche nie pomyślałeś nad coolerem do procka :)

Myślisz, że Boxowy będzie cichutki? ;)

Więc jak chcesz mieć cicho i z potencjałem do OC, to powinieneś chyba przewidzicieć w cenie wydatek taki jak Thermalright XP-90 conajmniej (XP-120 to IMHO troche za wiele kosztuje jak na kawał aluminium z miedzianymi rurkami :P).

 

Z innej beki - nie sadzisz, że ten dysk będzie ciut zbyt mały?

1298404[/snapback]

Przeciez napisal:

Arctic Cooling Silencer 64

 

Czytaj uwaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje? Przeprowadzałeś jakąś ankiete?

Nie wiem jak na PCIE, ale na AGP znam conjamniej jeden przypadek karty nei dającej się zmodować.

1298404[/snapback]

To sam sobie odpowiedziałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry... oczywiście chodziło o Freezera 64.

 

Jeśli chodzi o zasilacz to może Enermax Noisetaker (te nowe, v2.0) beda dobre? Radzicie model 425 (28A na 12V) czy 495 (30A)? Przynajmniej mają podwójny rail na 12V i są formalnie zgodne z płytą. Co do budy zdecydowałem się na Thermaltake Soprano - jest z oknem, ładniejsza, i w sumie tania, i dobre chłodzenie ma (tylko mam nadzieję że te 2x120mm to są cichsze niż Thunderblade, które też miały 21dB :D). Grafika 6200, dysk może kupię większy ale nie jest to specjalnie ciekawy temat do dyskusji :D. Macie jeszcze jakieś uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...