Skocz do zawartości
djpielgrzym

Komputer Na Ścianie? :) Tanio Ale Czy Fajnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczęła się moja przygoda z "modem" ?

Bardzo prosto. Zawsze denerwowało mnie to , że sfajdolony komputer ( windows )

się wiesza. Przyszło mi więc do głowy, że i ja mogę go powiesić.

Efekt widać (mam nadzieje :) poniżej )

Koszt takiego "moda" to .. 6 kołków rozporowych ( dobre są ósemki ),

6 wkrętów ( polecam niestandardowe troszkę dłuższę pod kołka ósemkę ).

Chęci, czas no i oczywiście ściana :)

Planuję także przywieśić zasilacz, ale narazie brak chęci i czasu :):)

 

Zalety:

- fajny ? wygląd.

- bardzo dobre chłodzenie

- może i jeszcze jakieś są, ale czy to ważne :)

 

Wady:

- zwiększony hałas ( jest na to rada - ciche coolery i wiatraki :) )

- złapałem kilka swisów systemu bo kombinowałem na kablach od karty muzycznej.

 

Konfiguracja nie jest chyba ważna. Liczy się wygląd.

Oceniajcie sami :)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez djpielgrzym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, widowiskowe. Wymaga jednak trochę kombinoania, żeby było estetyczne. Może zdejm też blachę z zasilacza i powieś go obok. Punktowe oświetlenie też by się przydało. No i może kołki długie, a kable przeciągnąć za płytą?

 

edit: ale może być bardzo niezdrowe, chyba, że cieniutką siatką Faradaya całość otoczysz. Po jakimś czasie może też się pojawić problem z kurzem :-P

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to lipa ;) wolalbym to jakos wrzucic w plece i dopiero plexe do sciany zeby bylo takie pudeleczko :) mozna tez jakies wiecidlo wsadzic ale to wedlug uznania ;) byleby nie za jasne bo bedzie po galach dawac :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wg mnie zaleta jest swietny przeplyw powietrza, i to, ze WSZYSTKO widac :]. Jednak tak jak przy kladzeniu bebechow na opakowaniu od plyty glownej :P zbiera sie duuuzo kurzu (wbrew pozorom) i co dwa tygodnie wypadaloby to wyczyscic (a komu to sie chce...). Wierz mi - najlepiej czyms to obudowac (pleksa ?) Tzn. powiesic to razem z mini obudowa i podswietlica katoda - efekt niezly, a sie nie kurzy :F

 

PS. Nie boisz sie, ze powysuwaja sie karty rozszerzen ? (o grafike jestem spokojny (blokada AGP), ale ten SB (czy co tam) ? - szkoda byloby, gdyby spadl i sie polamal, nie ?)

Edytowane przez DziuraWy71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z przedmowcami - takie gole bebechy sa moim zdaniem nieestetyczne a do tego balbym sie tak 3mac luzem to na wierzchu.

Zbudfuj jakas plateczke z pleksi ladnie podswietla ew walnij jakis fany wzorek na niej i dopiero powies.

Bedzie ladnie estetycznie i nie bedzie miejsca zajmowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niebezpieczne jak w domu sa dzieci [niekoniecznie male :D]

wiele z takiego kompa by nei zostalo, no moze et kolki, ale czy ja wiem czy to taki dobry pomysl wieszac na scianie? niedlugo ludzie beda wieszac kompy na suficie a zamiast monitora beda mieli jakies plazmowki

 

PS: Ja tez jestem w trakcie 'moda' - przykrecam kompa do podlogi, centarlnei w pokoju goscinnym, mam nadzieje, ze nikt nie zdepcze go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho proba bycia oryginalnym z powodu braku umiejetnosci wykazania sie w modowaniu ;]

nie ladnie jakos to wyglada tak na chama poprzykrecane do sciany

poza tym ten wszedobylski kurz :/ bleee

 

owszem pomysl bardzo fajny ale jakby np plyte glowna ubrac w pleksowe pudelko (zeby sie nie kurzylo) , delikatnie podswietlic i powiesic na scianie. bylo by bardzo fajnie

cdrom, dyski i zasilke schowac gdzies pod biurko razem z powerem/resetem zeby nie szpecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl swietny...

Wykonanie marne...

 

Poukladaj kable najlepiej za mobo i zasilacz zamontuj...

Kabelki moglbys jakas oslonka potraktowac coby ladniej wygladaly...

 

na razie to wyglada jakby ktos przyszedl i doslownie [ciach!]lna mlotkiem pare razy, przybil plyte i poszedl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę co by z tym jeszcze zrobić. Chciałbym kupić

taką wajche od jednorękiego bandyty i podłączyć

pod tą wajche odpalanie maszynki :)

 

Do "Smartek"

- Jestem początkujący hehe, widziałem tu mody które wymagają wielu godzin

pracy i prezentują się świetnie.Widziałem także mode które wyglądają nie mniej

wspaniale ale nie mam dla nich szacunku bo wszystko było kupione i złożone w całość ...

Dzięki za oponie. Zdrówka życzę.

 

Do "Rycho"

- Cały czas planuję co zrobić z tym zasilaczem :). Tego Modecoma można powiesić na

ścianie bo ma fabrycznie taką możliwość ( czyżby ktoś pomyślał o mnie ? :) )

A może to przypadek i służy do czegoś innego. Tego ja nie wiem.

 

Do "Grzmot"

- Estetyki tam jest mniej niż zero ... Ale myślę i nad tym.

"Może zdejm też blachę z zasilacza i powieś go obok" - odradzam wszystkim :)

W pierwszej wersji tak było, zasilacz wytrzymał 35 minut pracy.Teraz nie ryzykuje hehe

"Punktowe oświetlenie też by się przydało" pewnie fajnie by wyglądały jakieś błękitne diody,

będę nad tym myślał :):)

"... a kable przeciągnąć za płytą ?" Ten pomysł zrealizuję napewno :)

Co do kurzu .. wystarczy dwa razy dmuchnąć, co to jest siatka Faradaya nie mam pojęcia :)

Czas pokaże co z tego wyjdzie.

 

Do "D@ve"

- Myślę że "mod" będzie coraz lepszy. Co do podświetlenia... Nie lubie jak mi coś cały czas świeci ....

Oczywiście fajnie wygląda jak na chwilkę można pokazać efekt, bo takowy jest super ...

Mam małsa a4 tech optycznego.Rozkręciłem go i zakleiłem taśmą izolacyjną całą górę optyki

Myszka nadal działa ale już mi nie świeci :)

 

Do "M@r3C3k"

- nie mam kwiatka hehe :) Na całe szczęście. Co do kurzu wystarczy dmuchnąć i uciekać aż opadnie :)

 

Do "Esh0"

- Tanie napewno :) Jeśli chodzi o bezpieczeńtwo ... jak narazie jeśli się łap tam nie pcha i nie rusza

grafą w agp , albo muzą w pci jest w 100% bezpieczne. Kolumienka .. z zestawu 5,1 modecoma ...

Trzyma się ok.Kołka dziesiątkę ciężko wyrwać ze ściany ... :)

 

Do "DziuraWy71"

- Jest tam SB Audigy 24 bit 7,1 .. jakoś tak. Może się wydawać niestabilny, ale to tylko pozory.

Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie, jednak nie jest to olbrzymi problem.

Co do chłodzenia, faktycznie bardzo dużo to daje. Proc 2,1 Ghz na 2,2 Ghz wentyl pentagrama

AL CU 80 z możliwością ustawiania obrotów. Prędkość 2000obr/min 18 dB - temperatura proca

( w zależności od obciążenia )

- normalna praca .. strony www, winamp itp ... około 36-38*C

- obciążenie "maksymalne" kompresja filmu DVD ( czas kompresji około godziny ) + wleczące się strony www

i ledwo co grający winamp 44-46*C.

Przy maksymalnych obrotach wentyla temperatury są następujące - normalna praca 30-32*C

- obciążenie "maksymalne" 39-42*C. Sprawdzałem też na niepodkręconym procku ... temperatura

spadła zaledwie o 1 - 2 stopnie.

Komputer jest naprawdę "cichy" jak na chłodzenie wiatraczkami ( 18 dB ) Czy to dużo ?

Co do obudoawnia go, może z czasem. Fajnie się dmucha w niego i pojawia się wielka chmura kurzu ! :)

 

 

Muszę znikać.

Dzięki wszystkim za opinię.

Myślę że dalej coś z tym będę robił. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie tylko wszystko lezy na biurku ... Ale u mnie to jest sytuacja przejsciowa (tzn juz od 6 miechow :P), po prostu stara bude oddalem siostrze a nowa sie robi (drewniana -> sklejka 6 mm glownie).

 

A co do wygladu: fajnie ... nawet bardzo :) po co okienko robic jak mozna miec wszystko na zewnatrz :D

Moze i ni jest to super bezpieczne, ale WC tez nie jest bezpieczne w 100% i czy to oznacza ze nie mam tego montowac ?? Wszytko zalezy od tego co chcemy osiagnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudoawnia go, może z czasem. Fajnie się dmucha w niego i pojawia się wielka chmura kurzu !

Tak, ale ten kurz potem osiada na Twoim biurku, meblach, podlodze (gorzej, jesli masz dywan albo wykladzine), ksiazkach itp. - A tego chyba nie chcemy, nie ?

 

PS. Wracajac do kurzu - juz chyba osiadl na Twoim sprzecie, co widac na 3 fotce od gory :D

 

Zrob cos z tym - nie warto potem meczyc sie z dmuchaniem i/lub pedzelkiem :)

 

Drobna rada - Jesli masz jakas (byle jaka) obudowe - schowaj tam te bebechy, poki nie wymodzisz jakiejs pleksy na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest kurz i nawet w najlepiej obudowanym kompie się zbiera.

Drugą sprawą jest to że ten kurz jest w powietrzu ...

Ja mam taki patent .. wchodze z odkurzaczem

( jakiś rainbow wodny - ma pare ładnych lat , ale niezawodny )

dmuchne a rura od odkurzacza wciąga wszystko.

 

Kurz w pokoju ścieram raz na dwa miechy ...

Kiedyś musiałem to robić co 2 tygodnie ...

Wniosek ... cały kurz który by osiadł gdzie indziej osiada na kompie :):)

 

 

 

Z chęcią jakoś bym obudował kable od zasilacza ...

Może można całkiem niedrogo gdzieś kupić coś co by

eksponowało dyski i pozwalało przymocować napędy optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ale dziwne w tym pierwszym kompie na scianie. Monitor jest wlaczony a cooler sie wogole na procku nie kreci dziwne ?

1312157[/snapback]

aparat uchwycil tak cooler, ze na zdjeciu jest w miejscu

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler ma tryb "cichy" około 2 tyś obr/min

 

Czas otwarcia przesłony w aparacie zaraz zalukam może aparat zapisał :)

MAM :)

 

Camera

Make EASTMAN KODAK COMPANY

Model KODAK DX7440 ZOOM DIGITAL CAMERA

Orientation upper left

X resolution 230

Y resolution 230

Resolution unit 2

Software ACD Systems Digital Imaging

Datetime 2005:02:26 02:00:33

YCbCr positioning centered

Image

Exposure time 1/80 s

F-number 2.8

Exposure program Normal program

ISO speed ratings 80

 

więc 80 w ciągu sekundy x 60 sek minuta = 4800 ....

Jeśli wentyl by miał więcej niż 4800 obr/min wystąpiłby efekt rozmazania smigiełek :)

 

ktoś jednak służnie zauważył że .. sprzęt pracuje , bo zniera się na nim kurz :)

 

Teraz planuje powiesić zasilacz pochować kable, wyeksponować dyski i napęd optyczny.

Zdrówka chłopaki :)

 

a na innym zdjęciu mam 1/60 sec... ale :)

 

 

Po co nam obudowy ? :) hehehe :blink: :blink:

Mamy ściany, stoliki ...

 

:blink: :blink:

Edytowane przez djpielgrzym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury

 

kiedys nie mialem budy i mialem kompa na podlodze

 

kart rozszerzen po prostu nie mozna dotykac bo mozna narobic problemow,

 

wyglad zalezy kto co lubi (jak dla mnie okrutny)

 

jedyny plus to ze nie zajmuje miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm Nie powiem nie powiem orginlnie dziwnie ale orginalnie:P wygląda jak dla mnie średnio;) ale jak popracujes znas tym mozesz mieć z kompa ładna "Tapete":D ja bym zrobił tak:

-> Ładnie gdzies dał zasilacz( skoro masz tyle wyobraźno tot o nei sprawi problemu)

-> Kable w otuliny jakieś fajne;)

-> Ładnie oświetlił( yy tylko jak :P)

-> i moze namalował cos na ścianie:> moze mnamaluj obudowe ( zachowasz pozory :D:D:D)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedpouszczale rozwiazanie.. imałem kompa na biurku.. zanczy płyte przez 8 miesiecy.... kurzu to na niej było ze 2 cm...

moze pokombinuj z osłona jakąs z plexy na góre... zadaszenie takie.. choć kurz i tak zassa sobie wenytylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też wpadłem na pomysł z bebechami na ścianie i kumplowi go podsunałem to tego samego dnia wyciągnął wszystko z obudowy, beszczelnie przybił do deski znalezionej za domem powiesił na ścianie za pomocą kawałka sznurka od snopowiązałki. To było dopiero NIEESTETYCZNE!!! A wy się chłopaka o kurz czepiacie! Koleś przybił płyte główną gwoździami do deski która już mchem porastała!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...