Skocz do zawartości
Hamil_Hamster

Samsungi Tccd A Tccc...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś znacząca róznica między pamięciami na kościach TCCD a TCCC?

Pytam, bo te drugie chyba można taniej dostać :)

 

Najlepiej by było obejrzeć jakiś test obu pamięci, ale wystarczy mi zdanie forumowiczów, jeśli takowy się nei znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to porownac do winbondow BH i CH.

TCCC maja podobne wlasciwosci czestotliwosc-timingi-napiecie, ale maja nizsza czestotliwosc graniczna, CCC 'szybciej sie koncza' - rekordowe sztuki mialy ok. 275MHz 3-4-4-8-1T/240-250MHz 2.5-3-3-6-1T, obecnie tygodnie sa bardzo slabe - na 240MHz nie bardzo chca wstawac w ogole na 2.5-3-3-6-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Radkiem obecne sierie TCCD są liche testowałem własnie nówki 2x256 ULK2 2-2-2-5 od Kingstona i powiem tak rapra ma najlepsze w kraju chyba BH6 ja mam tez niczego sobie 2x256 przy 242MHz 2-2-2-6 i to wszystko za normalen pieniądze a nie za jakies kosmiczne.

Powiem tak lepiej poszukac dłużej na giełdach jak masz takowe w poblizu lub aukcjach (koleś z Białegostoku np. 100% OC) niz kupowac nowe nawet niech by to były Samsungi ;) i jak mówią najlepsze obecnie TCCD nie wierzcie w to,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja muszę w takim razie sprostować swą wypowiedź sam osobiście też nie testowałem starszych serii tych kości. Pewnie jak wszystkich są egzemplarze, które się fajnie kręcą, lecz na chwile obecną mam dowody kości 4 tyd. 05 i jak pisałem na początku nie są rewelacyjne, więc uczulam wszystkich jednak do zainteresowania starszymi (używkami) seriami być może są dużoooo lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszke, moje wnioski :

Okazuje się, że TCCC naprawde nie lubią ostrzejsych timingów (jednak nie protestują przeciw napięcią powyżej 3V), a w TCCD jest taki rozrzut..., że lepiej kupując pamiątki 200mhz nie łudzić się, że pójdą zaraz choćby na 270mhz "bo to TCCD".

Porównanie małe : http://www.legitreviews.com/article.php?aid=53&pid=2

Czyli jak już to pamięci konkretnych firm (lub sprawdzone) i najlepiej na PCB Brain Power...

 

A pytanie w tym topicu zadałem, ponieważ na allegro widziałem samsungi za mniej niż 300zł, a na to chociaż PRAWIE mnie stać :D Ale widze, że nie warto ryzykować. :(

(niby sprzedawca gwarantuje FSB 245 przy jakichś dennych timingach jak 3-3-4-9, ale to troche za mało)

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCC to glownie timingi 3-3-3-9 zeby szly na wyzszym fsb - mialem pelno tych pamieci i na 2.5-3-3-8 to powyzej fsb 225-230 nie szly , za to przy 3-4-4-11 kazda robila powyzej 250 , ogolnie pamieci troche gorsze od hyniksow ale tez duzo tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wczesniejsze tygodnie robily nawet 245-250MHz 2.5-3-3-6-1T, do tej pory mam w pracy sztuke chodzaca chyba na 240. z czasem coraz gorszy sort sie pojawia

1300846[/snapback]

jeśli 256MB to raczej nic specjalnego, a jeśli 512MB to już sie należą słowa uznania

 

a napisałeś tez Radku, że CH są jakieś słabsze- pod jakim względem i jak twoje doświadczenia z nimi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo sa slabsze - zazwyczaj BH moga 2-2-2 a CH moga 2-3-2. jednak CH rowniez potrafia 2-2-2 ale przy wyzszym napieciu. no i sa lepsze od nowych UTT (jak w twinmosach SpeedPremium i OCZ VX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te samsungi tccc to straszna miernota ?? bo cena - prawie darmo, tylko to cl3 ;/ http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43581020

 

no ludziska poradzcie cos bo cena istnie niska a moje wymagania nie sa wielkie 220fsb z cl2, da rade ? Pisalem do goscia i mowi ze cl2 przy 200 robia bez problemu, niby testuja je 48h ale cena cos podejrzanie niziutka, w arescie wolaja 299zl za kostke 512 tez samsung TCCC

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o popatrz.. peterpz... ;)

 

moje 255 @ 3-4-4-11 1T 2.8V i mysle ze dalej mnie juz NF7 blokuje :twisted2:

1519865[/snapback]

jasne ze NF7 blokuje u mnei na Nf ie do 272 doszedlem :0.. ale to wszystk sprawka NB... wiec kaszanka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Okazuje się, że TCCC naprawde nie lubią ostrzejsych timingów (jednak nie protestują przeciw napięciom powyżej 3V)

1300282[/snapback]

Z moich doświadczeń wynika, że nie ma żadnej różnicy czy ustawiłem swoje TCCC na 2,6v czy podkręciłem do 2,9v

 

Aczkolwiek powyżej 3v nie testowałem, więc ręki sobie uciąć nie dam, że nic to napięcie nie daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że nie ma żadnej różnicy czy ustawiłem swoje TCCC na 2,6v czy podkręciłem do 2,9v

 

Aczkolwiek powyżej 3v nie testowałem, więc ręki sobie uciąć nie dam, że nic to napięcie nie daje :)

1520386[/snapback]

Dokładnie, a juz nie raz podały po jakimś czasie jak toś zostawiał bez bardzo dobrej wentylacji @ 3.2V. Są na tym punkcie bardzo wrażliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kosc 512 MB puscilem na 255 na 3-4-4-11. Oczywiscie NF7. Napiecie 3.3 V. mam pytanie czy te wasze wyniki to sa stabilne w prime czy nie? Rozgladam sie za kolejna kostka 512 i niewiem co brac Microna tg -5b G czy tego samsunga TCCC......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kosc 512 MB puscilem na 255 na 3-4-4-11. Oczywiscie NF7. Napiecie 3.3 V. mam pytanie czy te wasze wyniki to sa stabilne w prime czy nie? Rozgladam sie za kolejna kostka 512 i niewiem co brac Microna tg -5b G czy tego samsunga TCCC......

1523903[/snapback]

3.3V na pamieciach? cieniuuuutko :P moja 2.8V 3-4-4-9 @ 255 i 2.9V (jakos 2.97V real) 3-4-3-11 :lol: mysle ze dac im wiecej V :evil: i lecą 270 przy 1T ;)

 

Jak myślicie, warto kupic te pamiatki. Potrzebuje od pamieci jakies 210mhz na cl2. Cena jest straszna az szkoda nie kupic.

1523994[/snapback]

warto, choc roznica pomiedzy CL2 a CL2,5 jest praktycznie znikoma a te samce (dokladnie tą serie mam 449) raczej CL2 @ 210 nie ruszą, mysle ze 2,5-3-3-7 @ 2.8V jakos bedą chodzic, choc i ja wrozką nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Camel ale to masz stabilne w prime? bo mi sie wywala nie wiem czy wina CPU, czy moze NB czy pamieci..

1524679[/snapback]

mi tez w prime wywala :P SuperPi 32 oraz 16m nic nie wywala :P jak wroce do domu bo w tym momencie jestem okolo 30km od swojego kompa :D to potestuje w jakims goldzie albo cos, bo prime mi wywala bo nie dowlotowuje swojego semprona.... 2V @ 250 to dla niego malo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kosc 512 MB puscilem na 255 na 3-4-4-11. Oczywiscie NF7. Napiecie 3.3 V. mam pytanie czy te wasze wyniki to sa stabilne w prime czy nie? Rozgladam sie za kolejna kostka 512 i niewiem co brac Microna tg -5b G czy tego samsunga TCCC......

1523903[/snapback]

LOL 3,3V na TCCD ... ??

 

JAKIEJ FIRMY MASZ PAMIECI...b o wlansie tez chialby sie pobawic ale nei wiem czy 3,3v przezyja :).

 

A ja mam 270 na 2,8v 3-4-4-11 ale i tak WSZYStko rozchodzi sie o NB... pamieci mopglbyby wiecej (testowane na NF3 i NF4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LOL 3,3V na TCCD ... ??

 

2. JAKIEJ FIRMY MASZ PAMIECI...b o wlansie tez chialby sie pobawic ale nei wiem czy 3,3v przezyja :).

1530037[/snapback]

1. a gdzie on pisze ze ma tccd? :> ja widze tccc :P i szuka kosci nastepnej (ma delimat miedzy micronem a samsungiem)

2. dla tccd nie sprzyja 3V i wiecej :P same bledy na pamieciach.... a jakiej firmy ?:> pewnie oem :P zresztą tccc są bardziej podobne do d43 niz to tccd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. a gdzie on pisze ze ma tccd? :> ja widze tccc :P i szuka kosci nastepnej (ma delimat miedzy micronem a samsungiem)

2. dla tccd nie sprzyja 3V i wiecej :P same bledy na pamieciach.... a jakiej firmy ?:> pewnie oem :P zresztą tccc są bardziej podobne do d43 niz to tccd ;)

1533120[/snapback]

Faktycznie :) Moj blad :)...

 

No wlanie chcialem sie pobawic w 3,3v na tccd ale jeszcze nie mam motywacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawalem 3.3 na TCCC a nie TCCD :P na takie rarytasy mnie nie stac niestety... Chyba kupie ta kosc TCCC za 140 zl. Tanio w miare... mialem kupowac Twinmosy na UTT ale ludzie mowia ze 2X512 chodzi ledwo na 230... to po co mam dorzucac tyle kasy na twiny skoro moje TCCC tez poleca 230 a jak nie to 220 napewno tyle ze na 2,5-4-4 a nie 2-2-2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...