Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucam się do pytania, już go zamówiłem i mam nadzieje że będzie się trzymał ;)

1421150[/snapback]

@ misiom1 - koniecznie napisz czy będzie dmuchał na zasilacz czy do tyłu :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

widze ze usunol moderator najwazniejsza zawartosc naszej bitwy :)

Generalnie chodzilo o chlapanie olejem przez freezerka, u mnie tez tak bylo ale wg mnie nie jest to powód do zmartwien. Poniewaz zastosowane lozysko w freezerze jest ceramieczne (panewka) wymaga smarowania stad nadmiar oleju i lekkie chlapanie.

1409426[/snapback]

no a czemu moderator jeszcze usunął tekst w którym jeden z userów forum pisał, że kapiące Freezery to są odpady produkcyjne i zwroty reklamacyjne? czyżby jakaś ukryta cenzura w obawie, ze sie zaczną gorzej sprzedawać?

 

przeciez to była merytoryczna uwaga - a z uwagi, ze była to jedyna wypowiedź tego usera w tym temacie o Freezerze - nie można jej uznać jako element toczącej się tu bitwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego sam nie wiem i chce się dowiedzieć,

1421261[/snapback]

oczywiście chodziło mi to, żebys napisał jak dostaniesz :D

Patrząc na mocowanie wydaje mi się że do góry będzie dmuchał. A szkoda, wolałbym do tyłu :?

Przeróbka może i byłaby możliwa, ale na łatwa się nie zapowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować freezer`a na socket A.

Mam w zwiazku z tym pytanie do posiadzaczy freezer 7 o wymiary.

 

Jaka jest odległość miedzy przeciwległymi bolcami montażowymi?

 

Czy tymi bolcami można ruszać (na płycie socket 775 muszą one być ustawione tak by tworzyły wierzchołki czy można z bolców ustawić prostokąt o wymiarach 36mm na 66mm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś to zamontować na grafike ?

1422799[/snapback]

Ja bym sie bał takie ciężkie cuś władować na grafe..no chyba że u ciebuie komp na boku leży. A na socket A nier robią zapinki bo niby waga jest dla tego socketa za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie czemy za duża ja w swoim big towerze mam pentagrama 80cu i do tego na grafie przerobionego spire miedzianego który ma coś koło 300gram i jakoś sie nic nie ułamało ani nie wygiło pytam czysto teoretycznie bo na grafie mogło być to chłodzenie hitem ( przy niewielkiej wadze i możliwości rozproszenia 200W biło by najnowszego zalmana na łeb a i głośnością i ceną byłoby nie najgorzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie dolaczonej pasty, Arctic MX-1? Niby jest lepsza od AS5 i reszty...

 

Postanowilem nalozyc na swojego procka MX-1 i... :D

Nie da rady :D Nie wiem kto wymyslil ta paste ale chyba mogl zmienic konsystencje, przeciez to jest plastelina! :mur: Nie chce zostac na procku, wogule nie odczepia sie od strzykawki albo zostaje na karcie ktora probowalem ja rozsmarowac :D Niby na stronie Arctica pisze ze nie nalezy rozsmarowywac tylko nalozyc takie wielkie grudki w ksztalcie gwiazdy :lol: ale to tez bylo nie mozliwe do wykonania, masakryczna pasta. Wrocilem do AS5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie dolaczonej pasty, Arctic MX-1? Niby jest lepsza od AS5 i reszty...

 

Postanowilem nalozyc na swojego procka MX-1 i... :D

Nie da rady :D Nie wiem kto wymyslil ta paste ale chyba mogl zmienic konsystencje, przeciez to jest plastelina!  :mur: Nie chce zostac na procku, wogule nie odczepia sie od strzykawki albo zostaje na karcie ktora probowalem ja rozsmarowac :D Niby na stronie Arctica pisze ze nie nalezy rozsmarowywac tylko nalozyc takie wielkie grudki w ksztalcie gwiazdy  :lol: ale to tez bylo nie mozliwe do wykonania, masakryczna pasta. Wrocilem do AS5 :)

1422926[/snapback]

taaa, bawilem sie tą pastą u kolegi , ta pasta sie troci jak sie zacznie zgniatać w palcach :mur:

sucha jak pieprz,nie polecam , wole już od niej silikonówke za 2 złote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skusze sie na freezera 4. Aktualnie na 3 ghz mam 40C idle , 50C stres. Przy procu ustawionym na 3,5ghz temperaturki wynosza kolejno 50C i 60C. Ani jednej zwiechy, jednak nie chce ryzykować takiego sprzetu. Nie mam zadnej pasty termo.. Czy zakup tego cudeńka bedzie dobrym posunieciem? Co ewentualnie moge zrobic z boxowym wiatraczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skusze sie na freezera 4. Aktualnie na 3 ghz mam 40C idle , 50C stres. Przy procu ustawionym na 3,5ghz temperaturki wynosza kolejno 50C i 60C. Ani jednej zwiechy, jednak nie chce ryzykować takiego sprzetu. Nie mam zadnej pasty termo.. Czy zakup tego cudeńka bedzie dobrym posunieciem? Co ewentualnie moge zrobic z boxowym wiatraczkiem?

1423629[/snapback]

1. Owszem będzie dobrym posunięciem (tzn. na 95%)

2. Kup sobie Arctic Ceramique (b. dobra pasta, tania, izolator elektryczny) albo Arctic Silver 5 (jeszcze lepsza pasta, nie taka tania, trzeba uważać bo trochę przewodzi prąd) chyba że chcesz mieć jazdę z MX-1 - patrz kilka postów wyżej :D

3. Boxowy wiatrak schowaj gdzieś, bo sprzedanie go nie da Ci wiele kasy, a na gwarancje chyba trzeba oddawać razem z wiatrakiem więc jak go sprzedasz to stracisz gwarancję... chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować freezer`a na socket A.

 

1422748[/snapback]

Od jakiegoś czasu pilnie śledzę i poszukuję wątku o modzie freezera na socket A. Skwarucha, prośba do Ciebie: jeśli to zrobisz - zamieść koniecznie obrazki i opis na forum. Edytowane przez dav19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyjechał do mnie freezer 4 :D

Pierwsze wrażenia, co to ku**a jest? ;) Wielkość przeraziła mnie, mocowanie tego idealne nie jest, wole jednak mocowanie pentagrama. Teraz temperatury, jest wydajniejszy, cichszy i tańszy od pentagrama. Wydajniejszy jest tylko o odrobinkę.

Dołączona grafika - pentagram @ 2000rpm

Dołączona grafika - freezer @ max

Dołączona grafika - pentagram @ max

 

jak widać różnica jest albo malutka albo w ogóle jej nie ma, za to jest cichszy na max obrotach i tańszy, wzrosła też jak to wiadomo było na początku temperatura mosfetów a zmalała "Temp 1" - zgaduje że jest to temperatura nb ponieważ freezer pobiera powietrze prosto z zalmana na nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyjechał do mnie freezer 4 :D

1426782[/snapback]

Wieje w góre czy w bok?

Gdzie kupowałeś? Za ile?

Co masz na myśli "nieciekawe mocowanie"? Jest mało przekonujące jak na jego wagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieje w góre, kupiłem za 68zł na allegro ale można dostać za 63zł, nieciekawe mocowanie - musiałem wyjąć zasilacz żeby dobrze przycisnąć

zobacz to zdjęcie: http://www.arctic-cooling.com/pics/products/9_big.jpg

wkładasz te haczyki (?) z lewej strony w koszyk socketu, potem musisz te z prawej na siłe włożyć w koszyk, trochę się bałem ale udało się, musiałem też wygiąć dwa finy zalmana niebieskiego na nb ponieważ ocierało, teraz wiatrak ma może 1-2mm odstępu od zalmana, mocowanie jest bardzo przekonywujące ale nieciekawe ;)

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam! Kupiłem Freezera 64. Dopiero testuje, ale już widzę, że temperatura spadła o kilka stopni. Jest cichy, na razie chodzi na pełnych obrotach, a już bardziej monitor słysze niż komputer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie to cudo w Komputroniku za 81 PLN.

3 lata gwarancji. Do tego Zalman Fan Mate 2 za 18 PLN.

Athlon 64 2800 @ 2105 Mhz w Windzie z włączonym C&Q ma 35 C przy 1800 rpm,

w stresie z wyłączonym C&Q przy 2200 rpm nie przekracza 50 C.

Przy 1800 rpm słychać tylko kartę VGA, przy 2200 (nominalne obroty przewidziane przez producenta) słychać lekki szym wentylatora, ale tylko z bardzo bliska. Wentylator od strony zasilacza ( za mało miejsca między socketem a AGP). Istaniało niebezpieczeństwo, że bedzie ciągnął rozgrzane powierze z zasilacza (chieftec z dwoma wentylami - trochę się nagrzewa), ale obudowa Step 207 ma ażurowy otwór po airduct ( plastikowa tuba pod intele), który wypada dokładnie nad wentylatorem Freezera 64 i tamtędy wpada zimne powietrze aż czuć ciąg powietrza.

Obudowa nie ma żadnego dodatkowego wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko u mnie pięknie, arctic się trzyma mocno, temperatury niskie, ale chciałbym więcej, chciałem przetestować arctic mx-1, próbowałem zdjąć arctica pchając blaszke do góry i co się stało? Blaszka się wygieła ! Jak zdjąć arctica z socketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zdjąć i? I odpadł kawałek socketu... temperatura w idle 45 stopni teraz a w prime dochodzi do 70, teraz musze sobie nowy sprawic :/

1430596[/snapback]

I było zmieniać na Arctica z Pentagrama? Skoro nie widać różnicy w temperaturach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zdjąć i? I odpadł kawałek socketu...

1430596[/snapback]

Co konkretnie odleciało? Podstawka z płyty się ułamała? Chyba można ją wymienić? Qrcze chyba się rozmyślę z tego freezera... Lepiej nie ryzykować... Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpadł ten kawałek który jest nad "dziurką". Była to oczywiście moja wina, ojciec przyszedł i zrobił to samo bez odrywania socketu :/ teraz czekam aż mi przyślą nowy z allegro za 20zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście 64 ma lepsze mocowanie. Temperatura spadła mi poniżej 30'C. Po kilkunastu minutach "katowania" urosła do 33.5'C. Buda zamknięta oczywiście :) Z obudowy wyciąga Arctic Cooling Fan 3 TC kupiony za 8zł (polecam go http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4143...414e5f335f5443)

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I było zmieniać na Arctica z Pentagrama? Skoro nie widać różnicy w temperaturach :?

1430643[/snapback]

było, po nałożeniu dobrze jeszcze raz pasty mam w prime po 5 minutach 51 stopni. Tyle że coś vcore mi w prime strasznie skacze od 1.34 do 1.36 a standartowe do 1.38 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...