Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie nie chce mi się wertować 58 stron w poszukiwaniu odpowiedzi więc proszę żebyście mi napisali odpowiedź na moje pytanie.

 

W przyszłym tygodniu kupuję AC Freezer 64 Pro i mam pytanie związane z pastą termoprzewodzącą z zestawu. Czy mogę przy niej zostać? Mówię o Arctic Cooling MX-1. Czy może lepiej żebym od razu kupił Arctic Silver 5 albo Arctic Silver Ceramique?

Pasta musi być bardzo prosta w nakładaniu, bo ja nigdy! nie nakładałem pasty na procesor i trochę się obawiam że coś źle zrobię.

A więc zostać przy AC MX-1 czy kupić Arctic Silver Ceramique lub 5?

 

Aha i czy jest gdzieś jakiś poradnik czy coś w tym stylu o nakładaniu pasty na proca?

 

I jeszcze pytania od AC Freezer 64 Pro:

1. Czy jest dużo lepszy od boxowego chłodzenia AMD 64?

2. Czy nie ma nic mniejszego? Bo jak patrzę na zdjęcia to jest kolos w porównaniu do box'a.

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@arthurrr nakładanie pasty na procesor nie jest trudne ale jeżeli chcesz to możesz pozostać przy MX-1, nie jest tak dobra jak AS5 ale zła też nie jest.

 

Przy kupnie fryzjera nie będziesz miał problemu bo jest ona od razu nałożona odpowiednio na radiator.

 

A to odpowiedź na pytania:

1) Sporo, sporo i na bank cichszy (a już bezgłośny na 5V)

2) Wygląda na duży ale najczęściej wchodzi bez oporów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Wygląda na duży ale najczęściej wchodzi bez oporów ;)

Nie chodzi o to czy wchodzi bez problemów czy nie tylko o to, że w pewnym sensie zakłóci przepływ powietrza w budzie. Mam AC z przodu, który chłodzi dysk i AC 9 (w sygnie napisane dokładnie) który wywiewa z budy, a jak zamontuje AC 64 pro to zablokuje trochę powietrze to które powinien wyciągać AC9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W sumie wg. teorii producentów to on pomaga - możesz (a właściwie powinieneś) go ustawić tak że będzie dopełniał przepływ powietrza przez obudowę, latem miałem taki układ i freezer w niczym nie przeszkadzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ma problemów z "funkcjonalnością" obudowy po montażu fryzjera? Chodzi mi o to czy można potem swobodnie wyjąć dysk albo napęd optyczny.

 

I czy mieści się w midi-towerach?

 

btw. zdecydowałem się, że czy tak czy tak kupię AC freezer 64 pro chociażby dla cichej pracy

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak mam zwykłego atxa żadnego mini ani towera i przyznam że czasami ta jego wielkość wkurza ale raczej rzadko ;) Inna sprawa że mam kompa na dodatkowej półeczce od biurka i nie chce mi się go nigdy ściągać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zwykłego atxa żadnego mini ani towera i przyznam że czasami ta jego wielkość wkurza ale raczej rzadko ;) Inna sprawa że mam kompa na dodatkowej półeczce od biurka i nie chce mi się go nigdy ściągać ;)

No też mam obudowe w standardzie ATX tylko chodziło mi o rozmiar, bo są mini,midi i big (niektóre firmy nazywają super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wychodzi na to że ja mam midi atx i jest ok ;) Fakt, na bocznej ściance mam wentyl AC z LED i musiałem podpiłować mu wystające uchwyty (strasznie on szeroki był) ale teraz jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...hm szukam i szukam ale przeważnie o 64 piszecie.

mam tak C2D 6400 @ 3,2G 8x400 V -standart

idle 33C stres 58C - tak mam na Boxie

Ile moge uzyskać na 7 pro - ile stopni mniej ok 5- 8 wycisne mniej............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...hm szukam i szukam ale przeważnie o 64 piszecie.

mam tak C2D 6400 @ 3,2G 8x400 V -standart

idle 33C stres 58C - tak mam na Boxie

Ile moge uzyskać na 7 pro - ile stopni mniej ok 5- 8 wycisne mniej............

Miałem taki sam problem i na chwilę obecną testuję AC 7Pro temp. idle 32 stopnie w stresie na rdzeniach po 3 Orthosa max 57(na ogół 55 stopni) ( obroty ok 2200), mam też ten z box-u temp idle 36 stres 78, oraz wychwalany wszędzie Ninja Plus rev.B, temp idle 32 stres 62 (montowany kilka razy - niestety problem raczej nie tkwi w montażu ), pasta Zalman ZM-STG1. Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i na chwilę obecną testuję AC 7Pro temp. idle 32 stopnie w stresie na rdzeniach po 3 Orthosa max 57(na ogół 55 stopni) ( obroty ok 2200), mam też ten z box-u temp idle 36 stres 78, oraz wychwalany wszędzie Ninja Plus rev.B, temp idle 32 stres 62 (montowany kilka razy - niestety problem raczej nie tkwi w montażu ), pasta Zalman ZM-STG1.

No w idle to niżej 32 się nie zejdzie bo poniżej wentyl staje interesuje mnie bardziej max na poziomie 50C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest już pasta na radiatorze nałożona od nowości to musze jeszcze smarować procesor, czy już nie?

 

noobowe pytanie ale ja się za bardzo nie znam :)

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest już pasta na radiatorze nałożona od nowości to musze jeszcze smarować procesor, czy już nie?

 

noobowe pytanie ale ja się za bardzo nie znam :)

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jestem po pierwszych testach freezera 7 pro na E6400@ 3,2 fsb 400 vcore- standart.

Buda Tsunami :

wentyl 120 wciągający , 120 wyciągający - boczny odpięty.

Po 2h w Orthos temp na jajkach 48-51C - bajka [ wentyl od fryzjera przy takiej temp 1100 max ]

Fryzjer ustawiony obroty na auto - nie moglem go rozbujać ponad 1100 bo temp nie przekraczała 51C.

Pasta świeżutka jeszcze ta oryginalnie nałożona na fryzjera.......jestem b. zadowolony.

Dlatego jak ktoś puszcza do max 3,4 moim zdaniem fryzjer w zupełności styka.

A temp w pokoju 26C buda zamknięta :).

W idle wentyl ma 350obr albo staje poprostu na auto a temp 32-33C.

Czyli mam jeszcze zapas 50% obrotów fryzjerka w zapasie - jest git - ogólnie polecam.

Podczas testu tem na jajkach równiiutko oba ewentualnie 1 st. różnicy , w idle różnica ok 2C czasem tylko 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Gdybyś chciał testować na jajkach to nie wiem czy by się udało - poniżej 100 stopni woda by się nie zagotowała (no chyba że jajecznica) :D

 

A ja mam pytanie - ile stopni zbija wypolerowanie fryzjerka na lustro? Nie powiem żebym narzekał bo mój proc nawet mocno podkręcony przy 9V na fryzjerku nie dochodzi do 40 stopni w stresie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał testować na jajkach to nie wiem czy by się udało - poniżej 100 stopni woda by się nie zagotowała (no chyba że jajecznica) :D

 

A ja mam pytanie - ile stopni zbija wypolerowanie fryzjerka na lustro? Nie powiem żebym narzekał bo mój proc nawet mocno podkręcony przy 9V na fryzjerku nie dochodzi do 40 stopni w stresie :)

Powiem Ci tak;

Moim zdaniem polerka nie ma sensu - czemu?

dlatego że uzyskasz może 2C , po drugie polerka ma sens jak i proc i wentyl masz spolerowny a obie płaszczyzny idealnie do siebie przylegają co jest bardzo trudno uzyskać.

Przy obecnie produkowanych pastach moim zdaniem sensu brak , mają naprawdę bardzo dobre przewodności cieplne , a pasta powinna wypełnić wszystkie szczeliny pomiędzy procem a wentylem.

Do tego po co zbijać ( w C2D ) temp poniżej 50C skoro to jest jego prawidłowa praca w stresie.

Większym problemem jest usunięcie tego ciepłego powietrza z budy....aby temp wewnątrz nie przekraczała tych 30-35c .

dla przykadu temp dysku jak robiłem test to 32C.

Instalując gigantyczne radiadory na CPU ograniczamy tylko przepływ powietrza w obudowie , dlatego w większości przypadków występuje przerost formy nad treścią.

Moim zdaniem chłodzenie konwencjonalne należy tak dobrać aby zapewnić wszystkim komponentom odpowiednie parametry pracy , gdzie czasem 2 czy 5 stopni nie robi żadnej różnicy bo czy mamy 45 czy 50 w stresie na C2D nie ma znaczenia obie temp. są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A to jak dla mnie się nie opłaca - już i tak wg. płyty proc osiąga prawie temperaturę pokojową (przy włączonym RMClocku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie oplaca sie zamiast fendera zamontowac arcting 9pro

tu porownanie http://www.allegro.pl/item164221370_fander...92mm_fv_gw.html

http://www.allegro.pl/item163931548_arctic...ny_gw_6lat.html

przeplywa powietrza minimalnie nizszy niz arginalny kuler 34 ,40

a decydele duzo nizej??

W C2D przy 7pro się nie opłaca...u mnie w idle jajka mają po tych kilku dniach 32,31C , wentyl puszczony na auto , przy takiej temp kręci 320-420 obr -nie usłyszysz go ...czasem staje.

W stresie mam w tej chwili 48C średnio ,czasem wejdzie na 50 ale to od temp pokoju zależy co daje ok 1000 - 1100 obr wentyla - totalna cisza .......na auto przy 50 więcej nie poleci.Jest totalnie cichy.....nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...