Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Słuchajcie mam pytanie o sterowanie obrotami w AC Freezerze 64 Pro. Na opakowaniu napisane jest, że mogę sterować od 900 do 2200 RPM. No i teraz mam pytanie jakim programem. Ale jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Fryzjera nie podłączyłem kabelkiem do wejścia CPU FAN bo się nie mieścił (obok był kondensator i przeszkadzał, a jak wiadomo kabel od fryzjera jest zakończony 4 dziurkami choć nie wiem po co ta czwarta), no więc podłączyłem do innego wejścia (tam gdzie pasował) tam gdzie wcześniej podłączony był wentyl od obudowy, a ten od obudowy podłączyłem do wejścia CPU FAN, więc tak jakby oszukałem system. No więc ten od obudowy jest widziany jako ten od proca a ten od proca jako od obudowy :)

Więc czy tak czy tak potrzebuje czegoś do sterowania wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz Freezera w wersji PWM, czyli z takim wentylem jak u Intela. Znam tylko jedną płytę dla AMD która ma 4pinowe gniazdo - ASRock 939Dual-VSTA. Sterować możesz prawdopodobnie przez SpeedFana.

 

@arek1313:

Chodziło mi o s939. Za mało dokładnie się wyraziłem. Na AM2 jest już kilka płyt z takim złączem, m.in. ten Biostar.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz Freezera w wersji PWM, czyli z takim wentylem jak u Intela. Znam tylko jedną płytę dla AMD która ma 4pinowe gniazdo - ASRock 939Dual-VSTA. Sterować możesz prawdopodobnie przez SpeedFana.

Czyli jak będę patrzy na obroty to muszę sobie pozamieniać w głowie, że ten co będzie pokazywał że to od proca to będzie od budy i na odwrót?

 

SpeedFana kiedyś chwilę testowałem i taki jakiś skomplikowany się mi wydał, ale to może przez to że tak krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zakupiłem sobie AC Freezer 7 Pro i odrazu przystąpiłem do małego "szlifu"

 

Dodam że nie jest to mój pierwszy fryzjer bo aktualnie mam 64 (bez pro)

i jestem bardzo zadowolony jest wydajny oraz nie jest głośny (czytaj da sie wytrzymać w nocy przy kompie)

Jak wielu forumowiczów kupujących ten sprzęt był w szoku widząc jakość podstawki

stykającej z procesorem.

 

post-113309-1171908518_thumb.jpg

 

 

dosławnie dokładając jakieś 3-4 zł można w ciągu 20-30 minut uzyskać taki oto efekt

 

post-113309-1171908549_thumb.jpg

 

Opłaca się coś takiego robić bo ostatnio też na A64 robiłem i uzyskałem mniejszą temperaturę około 2C

 

A teraz z innej beczki jak macie zamontowane wentylatory na procesorze ?

W którą stronę niestety na płycie P5N-E SLI jest problem tylko w dwie strony wchodzi inaczej zawadza o wysoki radiator

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...75&katid=60

 

Czekam na wasze propozycje jak mam go zamontować

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym można wypolerowac ta podstawkę ??

Więc nie jest tak łatwo :) ale jest szybko

Papier wodny na początek coś około 200 (rozmiar papieru)

potem jakieś 500 , następnie tak około 800 i już jest nawet fajna

potem jak chcesz sie bawić to tak jak ja pasta polerska (taka zielona)

lub papier 1200

po tej operacji możesz już używać.

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Fajna podróba nie powiem :) Stopka rzeczywiście wymiata ale po logo wentylatora mogę stwierdzić że raczej jest głośny - miałem dwa takie tylę że 80x80 i nadawały się na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna podróba nie powiem :) Stopka rzeczywiście wymiata ale po logo wentylatora mogę stwierdzić że raczej jest głośny - miałem dwa takie tylę że 80x80 i nadawały się na śmietnik.

Tez myśle ze wentylator raczej głośny.Aha...no i jaka podróba kosztuje tyle co oryginał :damage_wall:

 

To raczej jest podróba coolera marki Sanbeam :wink:

http://www.allegro.pl/item169216705__sunbe...y_gwar24m_.html

 

Albo nie...Saunbeam jest podróba Freezera a tamten jest podróba podróbki :damage_wall:

 

 

End of OT

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@JejoX - to ja już nie wiem ale bez sensu że jest 4-5 takich samych coolerów co się tylko nazwą różnią :P (a i to nieznacznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ładnie po tej polerce, może o tym pomyśle dziś założyłem AC Freezer 7 PRO + CLP spodziewałem się spadku temperatury ale nie o 30 * jeśli ta polerka tak pomaga w wolnej chwili się tym zajmę tak jak i porządkowaniem kabli w budzie : ) ( - 30 * jest w stressie po 3 h przy FSB 430 właśnie biorę się za zmniejszanie V core może jeszcze trochę zbiję.

 

Pytanie z innej beczki. Mam oto takie wentylki na dole 80 mm CM 1200 RPM z tyłu 120 MM CM 900 RPM AC Freezer 7 PRO. Czy warto pod napędami DVD zamontować 80 mm wolnoobrotowy aby zapewniał dodatkowe zasysanie dla AC czy może to zaburzyć przepływ powietrza jak zrobię fotki wrzuce je tutaj : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby ogólny bilans wydajności wentylatorów wypompowujących powietrze z obudowy był większy niż ten zasysających do wewnątrz (wliaczając ofkors te od zasilacza). Aczkolwiek ta reguła jest mocno niesprecyzowana i nie znam konkretnych wartości przepływu powietrza dla wentylatorów obu ról.

 

W moim odczuciu nie zaszkodzi dołożyć ten jeden wolnoobrotowy 80mm wentylator, szczególnie, że raczej Twoja obudowa nie ma w chwili obecnej przesytu chłodnego powietrza w środku. Sprawdź potem sam jakie masz różnice na poszczególnych podzespołach, ale jak zapewne sam wiesz to raczej będzie niewielka zmiana.... co nie znaczy, że nie pożądana :)

 

Wracając do rozprowadzania CLP - może to się wydać niebezpieczne, ale ja doskonale sobie radziłem z rozprowadzaniem tej "pasty" patyczkiem do czyszczenia uszu. Odrobina jej w niego wsiąka, ale pomimo dociskania nie udało mi się zgubić żadnego włoska bawełnianego. Przy okazji ładnie dociska i rozprowadza CLP.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie ostatnio za innym niz fabryczne chlodzeniem dla mojego PIV prescott i uwage moja zwrocil arctic freezer 4.

Ma ktos moze jakis uzywany?

to jest staroć jeszcze na s.478, wiec ciezko cos dobrego znalezc :|

jakby ktos mial --> pm plz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie ostatnio za innym niz fabryczne chlodzeniem dla mojego PIV prescott i uwage moja zwrocil arctic freezer 4.

Ma ktos moze jakis uzywany?

to jest staroć jeszcze na s.478, wiec ciezko cos dobrego znalezc :|

jakby ktos mial --> pm plz :)

http://www.allegro.pl/item169872119_cooler...zer_4_s478.html

 

http://www.allegro.pl/item170027321_arctic...at_od_1zl_.html

 

No mają ,mają :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak to ujme....

duuuuuuh :blink:

tylko ze to jest licytacja, poza tym moze ktos stad chce sie swojego starocia pozbyc to latwiej bedzie kupic niz licytowac z 5 innymi osobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Kupiłem sobietego Freezera 64 Pro, ale trochę mnie dziwi jedna sprawa.

Założyłem Arctic Ceramique i oto temperatury z Everesta - mam dwurdzeniowca i włączone CnQ, więc jest taktowanie 1 GHz.

 

Dołączona grafika

 

Dziwi mnie czemu jeden rdzeń jest cieplejszy od drugiego od prawie 10 C.

Raczej nie ma mowy o pomyłce przy montażu, choć przyznam, że dziwnie się go zakłada i ta podkładka miedziana nie leży na całym procku odpowiednio - ale chyba tak ma być?

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Trochę dziwna rozbieżność ale ja dałbym jakieś kilka dni paście na nabranie dobrych właściwości - zaraz po przesmarowaniu i założeniu coolerka nie możesz mówić o stałych temperaturach (BRAWO dla archiwalnego nr. KŚ:Ekspert za test coolerów! Bardzo miarodajny....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące AC Freezera 4. Zepsuł mi się ten standardowy wiatraczek, czym mogę go zastąpić (marka [najlepiej AC], model), ewentualnie, czy da się dokupić taki sam wentylatorek (jego model)?

Edytowane przez obi--wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące AC Freezera 4. Zepsuł mi się ten standardowy wiatraczek, czym mogę go zastąpić (marka [najlepiej AC], model), ewentualnie, czy da się dokupić taki sam wentylatorek (jego model)?

Możesz zareklamować- po co masz wydawac peiniadze na nowy wentylator jak masz gwarancje- chyba 6 lat.

 

Ale jak chcesz wymieniac a gwarancje zrealizowac za np 2 lata :wink: to pewnie ze sie da wymienic :D Na ten sam to raczej trudno bedzie-chyba ze trafisz na allegro okazje kupienia owego wentylatorka.Każdego wentyla da sie zamontować-troche inwencji tworczej i wszystko bedzie grało.Może być:

http://www.allegro.pl/item172543122__arcti...entylator_.html

http://www.allegro.pl/item171299023_arctic...ny_gw_6lat.html

i do tego pare śrubek albo opaski zaciskowe i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zareklamować- po co masz wydawac peiniadze na nowy wentylator jak masz gwarancje- chyba 6 lat.

 

Ale jak chcesz wymieniac a gwarancje zrealizowac za np 2 lata :wink: to pewnie ze sie da wymienic :D Na ten sam to raczej trudno bedzie-chyba ze trafisz na allegro okazje kupienia owego wentylatorka.Każdego wentyla da sie zamontować-troche inwencji tworczej i wszystko bedzie grało.Może być:

http://www.allegro.pl/item172543122__arcti...entylator_.html

http://www.allegro.pl/item171299023_arctic...ny_gw_6lat.html

i do tego pare śrubek albo opaski zaciskowe i gotowe.

OK. Rozumiem, tylko że kupiłem tego coolerka na Allegro i nie mam paragonu. Nie wiem gdzie mogliby mi wymienic na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamontowałem Freezera 64 (nie Pro) na plycie z gniazdem AM2 (pasuje bez problemu), chlodznie pracuje normalnie, plyta reguluje obroty tylko jest jeden malutki problem tj. nie dziala monitoring obrotow wentylatora. Jak sie domyslam przyczyna jest to ze na plycie jest gniazdo 4pin a freezer64 ma tylko 3piny (choc w instrukcji plyty jest napisane ze jest kompatybilna z starszym chlodzeniem 3 pin). Wentyl podlaczylem pod gniazdo 3pin dla wentylatora w obudowie i tam normalnie wyswietla obroty (ale wtedy cos zbytnio nie dzila automatyczna regulacja obrotow). Czy ktos zna sposob aby freezer64 dzialal prawidlowo z gniazdem 4 pin?? Moja plyta to Asus M2N-E. Pozdr i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kwestia rąbnietego odczytu z tego gniazda. U mnie na ASRocku też mam podłączonego Freezera pod 4pin i bez problemu widzi obroty.

YogiCK dzieki za zainteresowanie. Tez mi sie tak wydawalo ale podlaczylem do sprawdzenia box'owe chlodzenie i tam monitoring dziala bez problemu. Maja uwage zwrocila inna kolejnosc kabelkow (w boxowym 3 jest niebieski a zółty dopiero jako 4) ale mimo proby podlaczenia zoltego kabelka z 3 pinu freezera na 4 pin gniazda nie dalo to efektu. Naprawde nie wiem co jest tego przyczyna, chyba bede musial obejsc sie bez monitoringu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma A8N-SLI PREMIUM i ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO?

 

Interesuje mnie kwestia montażu. Na tej witrynie:

 

http://www.virtual-hideout.net/reviews/ac_...ro/index4.shtml

 

Pokazują, że osłona wentylatora zachodzi na ram zamontowany w pierwszym gnieździe, i koleś musiał uciachać kawał plastiku by mu ten wentyl wszedł. Pytanie jest takie czy ktoś ma tą płytę i ten wentyl + normalne ramy bez osłonek i czy w takim układzie wchodzi bez problemu czy również osłonka zachodzi na pamięć?

 

Czy ktoś ma tą płytę i montował ten wentyl mając obsadzone pierwsze gniazdo pamięci? Jak wrażenia?

 

P. S.

 

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO bezproblemowo zmieścił się w A8N-SLI PREMIUM. Niestety musiałem wymontować płytę główną by go zamontować..... czyli wszystkie bebechy wyprute ....

 

Mam skrajnie różne odczucia, co do wentylatora. Zjednej strony jest dużo wydajniejszy od BOX, z drugiej całkowicie olano kwestię regulacji obrotów. Efekt jest marny. Po podkręceniu A64 3200 z 2000 na 2500 i obrotach 2400 temperatura to 52C. I mało i dużo zważywszy na to, że w pokoju jest ciepło. Ale hałas jest nieziemski. Po włączeniu Q-Fan i ustawieniu Max dozwolonej temperatury na 51C (mniej nie można) wiatrak na przemian przyspiesza i zwalnia.... doprowadza to do szału. Nie polecam tego chłodzenia dla osób ze starszymi 3 pinowymi płytami. Chyba, że da się w SpeedFan ustawić jakoś sensownie obroty. U mnie kombinuje i coś nie mogę. SF wogóle nie wykrywa obrotów. Mam jeden wiatrak wyciągający z tyłu, jeden wdmuciach!ący z boku, tak że wieje na grafikę i płytę. Właściwie można powiedzieć, że jak na 68zł to jestem trochę rozczarowany. Zastanawiam się czy jednak nie warto dołożyć 100zł i kupić sobie SCYTHE Infinity.Z drugiej strony 100zł to całkiem spora sumka.... jeżeli popatrzyć że 170zł za wiatrak a 250 za komplet chłodzenia wodnego. W sumie mam zonka....Zakup jakiegoś badziewia do regulacji obrotów też jest ryzykowny, bo ten freezer ma wtyk 4 pinowy....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH, a czy wejdzie

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO PWM

lub

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO

 

na płyte główną DFI NF ULTRA II m-2 AM2?

i wogóle czym się róznią te dwa wentylatorki? jeden jest z PWM a drugi bez. czyli?

ten z PWM ma 4 piny, a bez 3 piny, a ile ma pinów ta płyta co podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...