Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Z tego co mi wiadomo takich wentyli po prostu nie ma (tzn. pod te zestawy) ale jak chcesz to powinien wystarczyć jakiś zwyczajny AC 4 pinowy i pokombinować z montażem (np. opaski zaciskowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo takich wentyli po prostu nie ma (tzn. pod te zestawy) ale jak chcesz to powinien wystarczyć jakiś zwyczajny AC 4 pinowy i pokombinować z montażem (np. opaski zaciskowe).

Oki, czyli moje logiczne myślenie nie jest jeszcze tragiczne - tak sądziłem, że kupię jakis 4pin z PWM, który mi podpasuje i pomyślę nad montażem :) Bo faktycznie nie ma chyba samego wichra do tego chłodzenia w sprzedaży.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - może jestem lama, ale nie mogę znaleźć...

Czy i jeśli tak to gdzie można kupić wentyl do AC Freezer 7 PRO wtyczka 4 pin (czyli z PWM) ??

pozdrawiam

sansaba

Są Freezery 7 PRO z PWM

nie wiem czy wszystkie ale większość fryzjerów 7 PRO ma PWM

np: http://www.allegro.pl/item179503458_arctic...atis_gw_6l.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(sansaba @ 7 kwi 2007, 11:24)

Panowie - może jestem lama, ale nie mogę znaleźć...

Czy i jeśli tak to gdzie można kupić wentyl do AC Freezer 7 PRO wtyczka 4 pin (czyli z PWM) ??

pozdrawiam

sansaba

Są Freezery 7 PRO z PWM

nie wiem czy wszystkie ale większość fryzjerów 7 PRO ma PWM

np: 2567823[/snapback]

Przepraszam

późno już trochę było i nie doczytałem

OK - no offense :)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Da rade podpiac Freezera 64 pro PWM do tego panelu do sterowania wiatrakami? Bo niby pisze ze ma wtyczke 4 pin ale kompatybilna z 3 pin.

Da radę. Po prostu PWM nie będzie działało - panel i tak ma ręczne sterowanie, więc zbędne to jest. Czwarty pin w PWM jest właśnie do elektrycznego jeśli się nie mylę sterowania obrotami.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest pokazuje ze wiatraczek na Fryzjerze 64 Pro kreci sie z predkoscia 2600-3500 co moze byc tego przyczyna ? - przeklamanie czy wentylator oszalal ? Wiatraczek podpiety jest pod wejscie do wiatraczko obok procesora. Temperetura procka to 33 Stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

19 kwietnia założyłem na swój procesor (Core 2 Duo E6300 @ 2940 MHz Vcore 1,27 V (czyli napięcie niższe niż standardowe)) chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Jestem zawiedziony niskim spadkiem temperatur Na boxie w iddle miałem 42-44 stopnie, a na Freezerze sporadycznie uda mu się na jednym jądrze zjechać do 37 stopni (i to jak mam okno w pokoju otwarte), na drugim nigdy nie zchodzi poniżej 39, ale zazwyczaj temperatury wahają się między 39, a 42 stopnie, w biosie ustawilem kontorlę szybkości wentyla na disabled, czyli kręci się z prędkością deklarowaną przez producenta. Czy ten spadek temperatury nie jest za mały? W obudowie zamontowałem dodaytkowy wiatraczek wyciągający gorące powietrze na zewnątrz.

Przy obciążaniu procesora Otthosem jedno jądro ma 55, drugie 56-57 stopni. Przy boxowym chłodzeniu było jakieś 59-60 stopni.

 

Jeśli chodzi o montowanie radiatorów to to był mój debiut, ale starałem się postępować według tej instrukcji: http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Moja pasta to arctic silver 5, starałem się nałożyć jak najcieńszą warstwę, ale sam nie wiem czy było za mało czy za dużo, bo nigdy tego nie robiłem. Pastę rozsmarowałem po całej powierzchni procesora (tak jak pisało w.w instrukcji,ale na stronie arctica, pisze żeby tylko nałożyć "pasek" bezpośrednio nad jądrem procesora). Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Nie za bardzo oszczedzałes z as5 ? Moze krzywo założony ;) Paste mozesz rozsmarowywac po całej czapie lub w miejscu rdzenia - tam najbardziej czapa sie grzeje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunaąć tą szara mase i nalozyc AS5 ? czy zostawic , ktos pisal ze jest calkiem niezla ?

Zostaw ja, jest naprawde dobra, mialem na niej 1-2C mniej niz na AS5.

 

A tera ja mam pytanie z innej beczki. Mam takiego Freezera 64 ( http://www.doomedpc.com/images/reviews/AC6...ro/DSCF1610.JPG ) to jest chyba ten PRO, oczywiscie uzywam go teraz na sprzecie z siga S939, ale planuje niedlugo zmienic sprzet na AM2. Czy ten Freezer bedzie pasowac, czy czeka mnie zmiana chlodzenia ? Ja go kupowalem jakos dosyc dawno temu, jak jeszcze nie bylo tych Freezer 64 939 AM2 itp. Czy to jest poprostu nowy dopisek w nazwie, a zapinka ta sama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahoj :>

czytalem, czytalem, ale juz mam dosc szukania...

 

pytania xD

arctic colling freezer 7 pro (pwm) czyli pod socket 775

jak to jest z tym pwm? raz slysze, ze nie dziala, raz, ze dziala.

mam to zlacze 4pin. cooler intelowski reguluje sobie sam obroty (tzn przez plyte glowna?)

ac ma tez te 4 piny. w biosie mam jak zauwazylem takie ustawienie, ze - podane sa w tabelce temperatury, ktoras sie zaznacza. np 45 i po przekroczeniu jej wentylator wjeje szybciej.

zalezy mi na automatycznej regulacji obrotami. jak to jest wiec z tym pwm? czy bede mial tak samo jak z intelowskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko co do pasty jakiej dajecie pod swojego Fryzjera 64 PRO? Ja dotąd korzystam z tej co już była pod radiatorem ,ale jak podłączałem fryzjera to zauważyłem ,że jest ona dość sucha i prawie, że się kruszyła. To że nie miałem pod ręką żadnej innej, to zamontowałem. Na początku było obiecująco IDLE 33 ,stress max 42-44. Teraz w spoczynku mam 36, a w stresie nawet 49. :| IMO to za dużo. Słyszałem że ta pasta jest dobra :

 

http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=3898

 

Co o niej sądzicie ? A może co innego w cenie do 30 PLN ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proste pytanie :

Mam fryzjera 64pro i jest wtyka 4pin - a chce na 3pin czy jest jakaś przejściówka do kupienia?Żebym mógł podpiąć pod regulator AreoCoolWatcha.

 

obcinasz to co masz zakładasz 3 pin i nie trzeba przejściówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcinasz to co masz zakładasz 3 pin i nie trzeba przejściówki

Nie potrzeba obcinać nawet. Wystarczy włożyć wtyczkę tak jakby to była trzy-pinowa i już :) Wtyczka ma takie małe szyny - pin, który znajduje się jakby był dołączony to właśnie jest PWM, które podłączone być nie musi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proste pytanie :

Mam fryzjera 64pro i jest wtyka 4pin - a chce na 3pin czy jest jakaś przejściówka do kupienia?Żebym mógł podpiąć pod regulator AreoCoolWatcha.

A ja mam 3pin i chcailbym 4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki bo za jakieś 2 dni przyjdzie nowy procek i mobo na AM2, procek jest z boksowym chłodzeniem i czy to chłodzenie podejdzie do 939??

 

bo wtedy przełozył bym sobie freezera z 939 na AM2 a na 939 dał bym ten boksowy cooler z AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widzialem na zadnym forum polskim czy zagranicznym zeby komus sie urwal

mnie się zerwał ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO z Abita KN9 - przypuszczalnie efekt tasowania procków bo zdejmowałem go ~20 razy :-|

spodziewałem się, że plastik z gniazda płyty w końcu kiedyś nie da rady - na szczęście byłem w pobliżu :)

usłyszałem tylko brzęk i wiedziałem o co chodzi - zdążyłem wyłączyć kompa na listwie i 3 sek później usłyszałem jak odkleił się i spadł na kartę graficzną.

tak jak myślałem - puścił górny ząbek gniazda - ten pracujący pod zapinką.

zastanawiam się czy można gdzieś dostać jakieś wzmocnione gniazdo :?

macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że laik i świeży właściciel Freezera oraz Abita KN9 zapyta: czy Freezer utrzyma się na oryginalnym plastikowym uchwycie od Abita? Widzę bowiem że w instrukcji, choć to poglądowa sprawa, ale zapinka jest na trzy zahaczenia, a w tym plastiku mam jedno, więc czy opłaca sie na tym wieszać, czy też jak tupnę, to się oberwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...