Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie z innej beczki

 

czy system montowania freezer'a 7 tez tak wygina plyte glowna jak BOX intela? bo wyglada na podobny patent..chyab ze te blaszki zachowuja jakas sprezystosc ?

 

(moze juz bylo pisane ale obczailem z 15 podstron i nie natrafilem :>)

Wygina ale duzo mniej niz box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chciałbym wiedzieć jak kontrolować prędkość obrotów wersji z 4 pinową wtyczką. Czy istnieje jakiś kontroler hardawraowy, a może można te wtyczkę jakoś przerobić odciąć ten dodatkowy pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam procesor Intel Core 2 Duo E6420 podkręcony do 3.0 GHz na napięciu 1.25 V, chłodzony świeżo kupionym Arctic Freezer 7 Pro. Wszystko zamontowane na płycie Asus P5B rev. 1.04g. Wszystko chodzi stabilnie ale zastanawia mnie temperatura, którą odczytuje z programu Everest i Core Temp. Programy pokazują temperaturę rdzeni core0 i i core1 ok 35 stopni w idle, ale w Evereście dodatkowo jest temp. procesora 54 stopnie. Które to w miarę prawdopodobne temp. procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość przystosowania Arctic Cooling Freezer 7 PRO AM2 -> pod LGA 775?

Zastanawiam się czy dzięki wynalazkowi Thermalright'a, było by to możliwe? :unsure:

Dołączona grafika

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam procesor Intel Core 2 Duo E6420 podkręcony do 3.0 GHz na napięciu 1.25 V, chłodzony świeżo kupionym Arctic Freezer 7 Pro. Wszystko zamontowane na płycie Asus P5B rev. 1.04g. Wszystko chodzi stabilnie ale zastanawia mnie temperatura, którą odczytuje z programu Everest i Core Temp. Programy pokazują temperaturę rdzeni core0 i i core1 ok 35 stopni w idle, ale w Evereście dodatkowo jest temp. procesora 54 stopnie. Które to w miarę prawdopodobne temp. procesora?

u mnie te roznice nie sa takie duze rdzenie 41/42 a procek 45 (ta sama plyta) moze cos nie tak z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do wątku o AC 64Pro, wentyl z boku z 2wtyczka 3pin, działa zaledwie kilka dni na tym sprzęcie z siga..

przy 1500 jest cichy, ale 2000 odkurzacz, i ciągłe problemy z temp.. w biosie właczon CPU speed Smart FAN i System Smart Fun

Do regulacji, używam Foxone w trybie auto.. i oto wyniki

Dołączona grafika

 

Na boxowym chłodzeniu miałem lepsze osiągi :mur: w temp..

 

Temp. ciagle za wysokie, na starcie 45-48.. BRISBANE i te jego czujniki? w stresie blend 65-70 niewiem juz

paste zmieniłem AC creamq.. chłodzenie w budzie z tyłu spire 80x80, wentyl od zasilki, i freez skierowany sprzydłem na przód obodowy..

 

Czy cos psuje mi obieg powietrza? ze takie tempy sa.. w everest:

 

21- 1rdzen

24- 2rdzen

procek 48 tylko ze po dotknieciu reka freeza nawet nie goracy.. "lekko" ciepły.. ehh

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik w brisbane - olej sprawe :)

 

ja na ustawieniach jak w sigu mam takie tempy a radiator freezera zimny

 

[/url=http://img507.imageshack.us/my.php?image=templx6.png][mg]http://img507.imageshack.us/img507/3671/templx6.th.png[/img][/url]

nie no wymiekam to jak ludzie maja 35-30 moze czujniki na płycie tez zakłamują.. masz racje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie oto pytanie...

Posiadam freezera 64 (bez pro czyli tego pierwszego) i przesiadlem sie z s939 na am2. Szukalem wczesniej czy ten freezer bedzie pasowac na am2 i nzalazlem w tym topicu zarowno infoermacje ze bedzie i z nie bedzie... u mnie "pasuje" tzn mocowanie wchodzi git ale zastanawiam sie czy procek nie jest za bardzo docisniety... w zyciu wiele prockow zakladalem ale ostatnio tak wypadlem z obiegu ze wole sie upwenic bo moze strtacilem wyczucie a nie chce zmarnowac proca :D

 

moze mi ktos napisac czy sa jakies przeciwskazania montowania tego chlodzenia na am2??

Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic

ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO! PWM na allegro, ale zauwazylem cos ciekawego w opiniach na komputronik.pl

http://www.allegro.pl/item287784000_arctic...wersja_fv_.html

 

Mam starszy model - Freezer 7. Jedna uwaga co do montażu: nie wiem, może źle obracałem instrukcję, albo źle cos przeczytałem ale jest tam wyraźnie napisane ze wentylator należy montować wiatrakiem w kierunku tylnej części obudowy, co się da oczywiście zrobić, ale o dziwo wentylator wyje wtedy niemiłosiernie a temperatura mojego p4 3 GHz sięgała 60 stopni. Poszukałem na necie i założyłem go wiatrakiem W DÓŁ. Temperatura spadla do 36 stopni w idle w stresie miałem około 45 (dokładnie nie pamiętam). Ogólnie fajny sprzęt, ale niestety jakiś supercichy to on nie jest (zaznaczam, że mam starszy model, nie wiem jak jest z tym nowszym), normalnie kręci się na 800 obrotów, ale przy wzroście obciążenia procesora obroty skaczą do 1200-1500 i słychać ciche, lecz nieprzyjemne (dla mnie szczególnie, bo pracuję przy komputerach cały dzień) buczenie.

taka ciekawostka w sumie, spotkal sie jakis posiadacz tego wiatraczka z czyms takim ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos pokazac jak ma zamocowanego freezera 64 na s939 na procku bez ihs'a?Chodzi mi o to jak jest zrobiony docisk, bo u mnie slabo dociska i temp mam w idle 40/30 w stresie powyzej 50*

http://www.dzikie.net/index.php?art=zdejmo...e_Heatspreadera

 

U mnie bez IHS freezer się ruszał, teraz mam zmienioną paste pod IHS i prawie to samo wychodzi jak bez IHS;)

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u wszystkich którzy próbowali zamontować cooler żeby wiał do góry, mieli mniejsze tempy? LGA 775

Bo na wczoraj składam kompa gościowi i nie mam czasu na sprawdzanie

U mnie zasilacz strasznie ogrzewał freezera, musiałem zrobić "tunel" powietrzny do wentyla wyciągającego (z tyłu obudowy) bo zasiłka i procek grzały się nie miłosiernie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy do freezera pod am2 dołączają koszyk podtrzymujący? w moim ułamał się ząbek trzymający radiator, i mysle o kupieniu chłodzenia z dołączonym koszykiem

Nie dodają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...