Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dopowiem tylko do tego co kucyk obecnie ma na codzień teraz. W Iralndii buty są beznadziejne i trudno cokolwiek wybrać. Jeśli przeliczać na złotówki to często jest znacznie drożej- chociażby takie Nike Chikara, Adidasy z serii GoodYear'a czy Nike Shox (nie te wiejskie świecidełka, a model do koszykówki).

Jedynie można trafić czasem na promocje jakąś i tym sposobem kiedyś kupiłem treningowe Nike Total 90 za 29€, gdy u nas były za ponad 200zł.

Ogólnie patrząc na wiele zagranicznych sklepów z obuwiem, to jednak można dojść do wniosku, że u nas w dobrym sklepie jest znacznie większy wybór, bo jest dużo większe zróżnicowanie. Niewiedzieć czemu, ale na właśnie taki old school stawia większość sklepów w zachodniej Europie.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Czarne Chikary Laser w promocji ,jak juz zreszta pisałem w tym temacie kupiłem za 40€(cena na pudełku 100€) , u nas buty kosztuja teraz koło 300zł na allegro, wcześniej ich wogóle nie było. Za tyle to juz mógłbym buty kupować, ale nie za 300zł dla mnie lekka przesada. Stwierdziłem że następnym razem kupie cos mniej "markowego" może jakies Cormax'y, albo znwu poprosze rodzine w Niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal to jakie masz buciki że taki oryginalne? :D :wink:

 

Orginalne to nie są, obuwie z Gemo za 104zł:

http://img182.imageshack.us/img182/5447/picture10rk5.jpg

 

Jakość słaba, ale nic lepszego pod ręką do robienia zdjęc nie mam. :/

Stwierdziłem, że w Gemo zaopatruje się w kolejną parę (jesienną, coś ze skóry/"skóry" na wyższej podeszwie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 całkiem fajne [; ...

A korki ktoś z Was kupuje ? Ja dziś się skusiłem na te. Wiem, używane, ale ja je ładnie wyparuje i nie będę się bał wsadzić nogi xD tym bardziej, że i cena dobra i buty... Mi się przede wszystkim z wyglądu bardzo podobają, a znajomi mają podobne pytałem o opinie, mówią że super i że za nowe w sklepie dali 300zł xD No cóż.. i tak się zniszczą i tak ;)

No więc, kupuje ktoś korki ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narcyz ma wiele racji w tym co mowi - tu sa wlasciwie tylko 2-3 firmy z butami i ciezko jest cos wybrac, ale co do cen to mysle, ze sa takie same jak w pl, nie porownuje z allegro!

tutaj nie ma takich sklepow jak nike czy adidas, mialem przeboje ze swoimi, ale udalo mi sie cos wybrac i jestem happy

ogolnie tutaj ludzie sa w ogole jacys dziwni, pomijam to, ze 90% spoleczenstwa zenskiego ma niesamowita nadwage, male dzieci ktore odstawia sie od butelki karmi sie kupnym zarciem z mikrofalowki, a w fastfoodach typu MCDONALND itp. podobnych jest tak naj***e ludzmi, ze stoi sie w kolejkach nie krotszych niz w tych za czasow kartek na zywnosc w PL

laski a raczej grube lachony przychodza do sklepow doslownie w pidzamach, ubieraja sie tak jakby luster w domu nie mialy, wiec ogolnie nie dziwota, ze ciezko cos wybrac, bo o slowie moda to tu chyba nikt nie slyszal, ale za to daja zarobic, no i zawsze do PL mozna na zakupy wyskoczyc wiec nie narzekam :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie od jednej osoby slyszalem podobna opinie... Czyli jak jedziesz do anglii to trzeba wziac ze soba 4 pary adikow, mase zajebistych ubranek z polskich sklepow i jestes pan ;p

Ciekawe czy te laski szukaja takich samych jak one:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) No a jak ;)

Wtedy bym nie musial sie stroic ;p

 

edit dla czepiajacego sie Jin*`a :)

-wiem, ale nie pomyslalem i napisalem zamiast na wyspy brytyjskie to napisalem, jak potocznie sie mowi do anglii ;)

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie od jednej osoby slyszalem podobna opinie... Czyli jak jedziesz do anglii to trzeba wziac ze soba 4 pary adikow, mase zajebistych ubranek z polskich sklepow i jestes pan ;p

Ta, tylko, ze Dublin jest w Irlandii :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem przez 2 miechy w Szkocji, a dokladniej w Glasgow. Ojczaszek mi mowil, ze tam kupic normalne (normalne dla mnie, czyli takie na ktore moge patrzec ;)) jest z deka trudno. W sklepach doslownie same biale buty i to w dodatku bardzo czesto na rzepy o____O Producenci to Nike, Rbk, Adidasy tez chyba takie cos robily. No i Szkoci w tym chodza. Zgadza sie, u nich sie tak przyjelo, sa gusta i gusciki o ktorych sie nie rozmawia, ale "moda" (jezeli to mozna wogole moda nazwac, tak jak juz mowil Kucyk) tam jest kompletnie inna niz w Europie. Male dziewczynki i czasami nastolatki chodza poubierane w stroje pilkarskie Celtiku albo Rangersow... A wiekszosc Szkotow lazila w kompletach dresowych z Nike Total 90.

W jednym sklepie udalo mi sie kupic imho normalne buty:

Adidas Barracks - nie wiem dokladni jaki model - bo nawet mnie to nie interesuje ;) Ale wygladaja tak:

Dołączona grafika

Dalem za nie 25 funtow - przecena z 35. Jak narazie to jestem z nich zadowlony :)

 

A co do szkockich lachonow, to tutaj tez 90% kobiet to nadwaga... Nastolatki jeszcze wsumie jako tako, ale powyzej 20 lat to juz masakra... A niektore to sie jeszcze w dodatku ubieraja jak by mialy wymiary 90/60/90... w biodrowkach jak chodza, to tak, ze im kreske widac... kilka razy dziennie to spokojnie mozna oslepnac ;)

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego ze na rzepy... w tym roku buty wiazane sa po prostu niemodne. ja juz mam 3 takie buty - lacoste rotation POLECAM, converse no one czy cos takiego i zwykle pumy z 1 rzepem mostro

 

a co do kolorow to rowniez niestety szkocja jest przed polska - bialy od 2 lat kroluje

 

oczywiscie moje luzne zdanie, ale naprawde fajnie jest slyszec od roznych dup ze jest sie fajnie ubranym, tyle w tym temacie:)

Edytowane przez bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie moje luzne zdanie, ale naprawde fajnie jest slyszec od roznych dup ze jest sie fajnie ubranym, tyle w tym temacie:)

No ale na szczęście do tego nie trzeba mieć białych butów na rzepy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego ze na rzepy... w tym roku buty wiazane sa po prostu niemodne. ja juz mam 3 takie buty - lacoste rotation POLECAM, converse no one czy cos takiego i zwykle pumy z 1 rzepem mostro

 

a co do kolorow to rowniez niestety szkocja jest przed polska - bialy od 2 lat kroluje

 

oczywiscie moje luzne zdanie, ale naprawde fajnie jest slyszec od roznych dup ze jest sie fajnie ubranym, tyle w tym temacie:)

Dla czego uważasz, że coś może być modne, albo nie modne? Ciekawi mnie jak ty to widzisz.

 

BTW. Pozdrawiam twoje "d00py" :lol: i trzy buty... ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah wiedzialem ze jak wroce beda tego typu mile odpowiedzi:)

 

@sysak

dlaczego uwazam ze cos jest modne:

dosc mocno sie "kosmopolituzje":) tak sie fajnie zlozylo ze duzo podrozuje po swiecie dzieki rodzinie, ktora mnie wspiera finansowo:) jezdzac po roznych miejscach mozesz obserwowac. mozesz to tez robic przegladajac rozne gazetki (ale nie polecam polskich bo sa imo zacofane o roczek:) generalnie z moich obs. wynika, ze polska jest zacofana o dobry rok z tzw. zachodem (kazdy wie o co chodzi z archaicznym terminem zachod) :) Mieszkam tez w duzym miescie + czesto bywam w wawie - jakby na to nie spojrzec, w wawie najbardziej widac co jest na topie:/

 

secundo co do tych d00p (alez to 1337 napisales hihi, <S>)

mam oczywiscie na mysli laski w moim klimiacie:) wiadomo ze lacha w glanach ma w [gluteus maximus] to jak wygladam hehe... vice versa i sprawa jasna :)

 

a te buty adika na gorze sa IMO bardzo cienkie :)

 

@Kucyk heheheheheh lol

 

czekam na kolejne mile komentarze:)

Edytowane przez bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Modne" = noszone, i wychwalane przez wiekszość, noszone w danym sezonie. Coś w czym "wypada" chodzić, co podnosi Twój prestiż, Twoją pozycje i atrakcyjność w oczach innych?

 

Ja tak to widzę - to jest smutne, dla mnie pojęcie 'modne' jest co najmniej śmieszne - ja nosze to co jest dla mnie wygodne, i w czym czuje sie swobodnie (zarówno psychicznie jak i fizycznie). A czy to sie teraz "nosi" czy nie, to mi wisi. Może taki przykład:

 

Trampki - takie zwykłe. Kiedys były "modne". Potem stały się "passe", nikt w tym nie chodził, śmiano się z tych co sie pokazywali w takich "butach". I teraz nagle TEN SAM BUT staje się symbolem nowoczesnej młodzeży, wraca napierwszy plan i juz jest "modny" z powrotem. A przecież sam w sobie niewiele sie zmienił. Co więc zrobić z takim fantem? Czym jest moda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz bart, mnie wlasnie takie buty o wiele bardziej odpowiadaja niz jakies biale na iles tam rzepow - takie sa dla mnie imo cienkie... ;) w takich to ja w przedszkolu chodzilem ;)

 

Glany tez lubie ;]

 

ale tak jak mowi zavader. Kto co lubi, w czym mu wygodnie i w czym sie dobrze czuje.

Ile ludzi, tyle opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brachol w 100% sie z toba zgadzam co do stwierdzenia "ile ludzi, tyle opinii"

 

co do glanow, sa OK ale nie pokazalbym sie w moim gronie w nich, ot co :) swoj wizerunek trzeba kreowac niestety, co nie znaczy ze glany w szafie nie leza:)

 

@zavader trampki trampkom nierowne heh:)

kazdy ma wybor w tym jak sie ubiera

ubierajac sie topowo idziesz za jakims tam schematem, nalezysz do jakiejs grupy spolecznej etc. kazdy sie zazwyczaj z jakas identyfikuje (nie kazdy potrafi nazwac z jaka oczywiscie).

 

nie wiem czy cytowales o "modzie" ale moim zdaniem ubieranie sie modnie nie tyle podnosi twoj prestiz co jest w ogole punktem wyjscia do wielu rzeczy... ->

 

teraz taki przyklad dosc wyolbrzymiony z mojej strony:

praca, biurowa - garniut jest statutowo wymagany ale latem noszenie marynarki jest nieprzyjemne z wiadomo jakich powodow. zakladasz dresik bo jest wygodny? nie

 

miasto - ubierasz sie w aktualnie obowiazujacym kanonie mody albo mozesz isc co najwyzej do pubu (selekcja w klubach:)

 

wiec niejako pewne rzeczy sa narzucone jesli chcesz sie trzymac w pewnych grupach spolecznych:)

 

dla mnie sa tylko 2 sluszne szkoly ubioru - aktualna i awangardowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głupie, ale nie ma rady- trzeba zadać ;)

Jak wyczyścić buty wewnątrz? Po jednej czerwcowej imprezie buty nie nadawały się do użytku, ponieważ strasznie brudziły skarpetki. Teraz postanowiłem w nich pochodzić bo pogoda lipna, ale niestety pomimo dwóch prań (pralka ofc) wciąż jest ten problem :/ Pralnia tu coś pomoże? Czy jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!k - a nie mialbys ochoty kupic jeszcze jednej pary i podeslac jej do mnie ? :D Bo za taka kase to chetnie bym nabyl takie obuwie...

Oczywiscie ze bym mogl - ale niestety juz dzisiaj wracam do Polski - a do Kolonii mam z miejsca gdzie przebywam jakies 70km.

Nastepnym razem.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart: Jeśli nosisz coś, tylko dla tego, że wszyscy to mają, lub, że widziałeś to w jakiejś gazecie, to zostawię to bez komentarza... Powiem tylko, że zgadzam się z zavaderem na ten temat. Ciągła pogoń za modą jest dla mnie śmieszna. IMO ktoś kto na siłę ubiera się "modnie", to ktoś, kto za wszelką cenę stara się być cool, a tak na prawdę nie ma własnego gustu, jest bezpłciowy, niezdecydowany i potrafi tylko kopiować styl innych. (Choć nie mam do ciebie nic, bo cię nie znam. Po prostu na ten temat mam inne zdanie niż ty. Peace. :) )

 

m!k buty godne prawdziwego alfonsa. ;-) Bardzo mi się podobają, choć jak wiesz, ja wolałbym czarno-białe....

 

BTW. Też się pochwalę. Ostatnio zakupiłem takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Tak mniej-więcej wygląda ideał moich butów pod względem wyglądu. Czarne, proste, bez żadnych błyszczących pierdółek - tak jak lubię.

Za cholerę nie zgadniecie za ile je kupiłem. ;-) Podpowiem tylko, że gdybym chciał kupić za tą kasę coś innego, to mógłbym sobie pozwolić na "wyższy model" mcarthurów, albo hakerów. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...