Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Podejście do standu X360 w MM w M1 w Łodzi nr. 2 ;). Tym razem już o niebo lepiej. Stand był włączony, obok stała miła pani która zachęcała ludzi do grania (pozdrawiam!) oraz najważniejsze, tytuł. Grą była Gears of War (omg...YEAH!) więc mogłem poszaleć :D. Widać że coś się dzieje i że promocja idzie pełną parą. Fajnie że dziewczyna wiedziała co i jak wcisnąć a nie tylko stała po to żeby dobrze wyglądać (nawet trochę z nią pograłem na "splicie" ;) ). Widziałem też CoD3 (niestety tylko intro leciało w kółko bo to akurat było puszczone przez MM na innym TV i miało tylko przykuwać wzrok). Jeżeli gra wygląda jak w tym filmiku to respekt (no w zasadzie wiem że tak wygląda bo oglądałem Video Review na Gametrailers ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

5. Do ludzi majacych dylemat przy zakupie tv - 26 czy 32? Zdecydowalem sie na 26 cali ze wzgledu na mniejsze gabaryty i wieksza "mobilnosc", chcialem spytac czy ktos stanal przed takim dylematem kiedys i czy nie zaluje, ze nie zassal wiekszego tv?

Czy 26 jest "do pogrania" czy jednak bedzie za mala?

mam 26" Philipsa (troche ponad rok temu dalem za niego 1399 Euro, ten z AmbiLight) i nie narzekam. sypialnia - standard irlandzki, 3x4m z ensuite ;), sciana do sasiadow party wall, glosniki Acoustic Solutions ds1333 260Watt mocy muzycznej - grajac w sobote w GoW mialem powazne obawy, czy sasiedzi mimo partywalla jednak nie przyjda ;)

dla mnie wielkosc idealna - wszystkie napisy czytelne, oczy sie nie mecza, wiadomo, ze 32" dawalyby jeszcze lepsze wrazenia, ale... spokojnie starcza i nie narzekam. i niezaprzeczalna zaleta - gry z PS2 na nim wygladaja lepiej niz na 32" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samodobro - gdzie ty w ogóle siedzisz teraz?

no sam nie wiem, chyba się zdecyduję na 26" jednak, go pokój nie za duży no i liczę na lepszą jakość, bo w końcu mniejsza przekątna, a rozdziałka ta sama co w 32", plamka mniejsza po prostu

dalej nie kumam co z tym optykiem - gladiac co to znaczy, że jest zintegrowany na kablu?

x ma wyjście optyczne, czy jest ono współdzielone z jak się domyślam jakąś magiczną końcówką wyjściem po stronie x-a na którą składa się obraz, dźwięk itd tak jak to było w ps2?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

samodobro - gdzie ty w ogóle siedzisz teraz?

no sam nie wiem, chyba się zdecyduję na 26" jednak, go pokój nie za duży no i liczę na lepszą jakość, bo w końcu mniejsza przekątna, a rozdziałka ta sama co w 32", plamka mniejsza po prostu

dalej nie kumam co z tym optykiem - gladiac co to znaczy, że jest zintegrowany na kablu?

x ma wyjście optyczne, czy jest ono współdzielone z jak się domyślam jakąś magiczną końcówką wyjściem po stronie x-a na którą składa się obraz, dźwięk itd tak jak to było w ps2?

w Carlow - zadupie :D - prawie stowka od Dublina - masz na mapie PurePC.

XO ma optyk w kablu dodawanym do premium - nie ma osobnego wyjscia na optyk. w PSTwo bylo osobne wyjscia optyka (oprocz magicznego A/V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra czyli już prawie wszystko wiem - nie podjadę do Ciebie :-P co do kabla to jeszcze spytam - czy wiązka tych kabli jest ze sobą w kupie zlana, czy rozdzielona - chodzi mi o to, czy optyka mogę pociągnąć w inne miejsce pokoju, a video w inne?

jaka długość tego kabelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kablem VGA i wersja Core?

Z tego co mi wiadomo to kabel VGA musisz sobie sam dokupic czy to do wersji Core czy Premium (nie ma go w zestawie z konsola). ;)

 

Ktos moze mi uswiadomic gdzie tu jest wyjscie optyczne??

Dołączona grafika

 

Czy taki kabel jest w zestawie premium?

Dołączona grafika

 

Dobra juz wiem. ;)

 

kucyk - zawsze mozesz sobie kupic jakis przedluzacz do optyka. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samodobro - gdzie ty w ogóle siedzisz teraz?

no sam nie wiem, chyba się zdecyduję na 26" jednak, go pokój nie za duży no i liczę na lepszą jakość, bo w końcu mniejsza przekątna, a rozdziałka ta sama co w 32", plamka mniejsza po prostu

dalej nie kumam co z tym optykiem - gladiac co to znaczy, że jest zintegrowany na kablu?

x ma wyjście optyczne, czy jest ono współdzielone z jak się domyślam jakąś magiczną końcówką wyjściem po stronie x-a na którą składa się obraz, dźwięk itd tak jak to było w ps2?

 

Z tego co mi wiadomo to kabel VGA musisz sobie sam dokupic czy to do wersji Core czy Premium (nie ma go w zestawie z konsola). ;)

 

Ktos moze mi uswiadomic gdzie tu jest wyjscie optyczne??

http://www.iqp.pl/sklep/szop_pictures/1187/1199/1203/000847-01.jpg[/img

 

Czy taki kabel jest w zestawie premium?

http://media.teamxbox.com/games/ss/1141/1127138263.jpg[/img

 

Dobra juz wiem. ;)

 

kucyk - zawsze mozesz sobie kupic jakis przedluzacz do optyka. ;]

 

na drugim zdjeciu widac to na czesci wsadzanej do xboxa (taki maly kwadracik) :)

 

costi

nie widzialem kabla od core-ale sadze ze optyk poinien byc rowniez bo sama konsola nie ma dodatakowych wyjsc nie liczac eternetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to kabel VGA musisz sobie sam dokupic czy to do wersji Core czy Premium (nie ma go w zestawie z konsola). ;)

To jest oczywiste - chodzilo mi o to, czy kabel VGA ma wyjscie optyczne.

 

Coz, odpowiem sam sobie: ma.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Każdy TV LCD HD ma złącze VGA tak?

moj ma tylko HDMI i DVI ;)

ale przejsciowki na DVI sa do nabycia za grosze, wiec w zasadzie mozna odpowiedziec, ze kazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czy dobrze rozumiem? premium ma w zestawie kabel Component (co nam tez daje jakość HD), ale lepiej i tak kupić kabel VGA aby obraz był jeszcze lepszy?

 

Każdy TV LCD HD ma złącze VGA tak?

przeczytałem wczoraj 30 stron tematu o samsungu na hdtv forum i lepszy obraz daje component niż vga/dvi, dopiero hdmi jest w stanie przeskoczyć component-a, ale x takiego złącza nie ma

 

jak mam pytanko, na tych pierwszych dwóch zdjęciach to jest ten kabel co się dostaję z xem?

jeśli tak to pokarzcie mi tam kabel optical audio bo ja tam takiego nie widzę :-|

 

może ktoś pyknąć foto kabla hd, bo w necie są tylko zdjęcia pudełka w rozdziałce 100x100 pikseli :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kabla optycznego, jest tylko wyjscie. ;] Bierzesz sobie ten od glosnikow, a jak jest za krotki to kupujesz dluzszy. ;)

Na przyklad taki.

http://www.allegro.pl/item142468582_markow..._wt_hq_ofc.html

 

Wyjscie optyczne:

Dołączona grafika

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kuźwa wreszcie jeden wytłumaczył raz a porządnie i o to mi chodziło :)

 

 

LOL

http://www.xboxyde.com/news_3813_en.html

 

EA chyba się cofa w rozwoju :D

ściągłem trailer i ta gra wygląda jak na PSP, Bill powinien zabronić wypuszczania takich crapów

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wczoraj 30 stron tematu o samsungu na hdtv forum i lepszy obraz daje component niż vga/dvi, dopiero hdmi jest w stanie przeskoczyć component-a, ale x takiego złącza nie ma

 

jak mam pytanko, na tych pierwszych dwóch zdjęciach to jest ten kabel co się dostaję z xem?

jeśli tak to pokarzcie mi tam kabel optical audio bo ja tam takiego nie widzę :-|

 

może ktoś pyknąć foto kabla hd, bo w necie są tylko zdjęcia pudełka w rozdziałce 100x100 pikseli :mur:

Źle czytałeś. Component jest wg mnie beznadziejny. Z wieloma osobami rozmawiałem na ten temat i wszyscy kupili VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

W teorii Component powinien dawać lepszą jakość obrazu niż VGA, w praktyce bywa różnie.

o to to to

komponent chyba jest nieco bardziej podatny na zaklocenia - kable od VGA zazwyczaj maja ekranowanie niemal z zelazobetonu ;)

ja na komponenta nie narzekam - no moze tylko na to, ze musze sie bawic kabelkami jak chce obejrzec cos na DVD/pograc na plejaku/pograc na XO. wszystko podpinam komponentem a w rozgaleziacz na razie nie chce mi sie inwestowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś słyszałem "ciekawą" rozmowę. Nie wiem na ile prawdziwą OD RAZU MÓWIĘ!! Ale coś w tym może być?

 

Otóż byłem w bydgoskim Empiku. Jak wiecie u nas w Bydzi (jak już pisał Solid) jest X360 za 1399 + PGR3. W empiku na dziale komputerowym z kolesiem obsługującym gadał jakiś jego kumpel? No nieważne. W każdym bądz razie ten cały kumpel gadał o tym że ponoć cała seria X'ów w MM za 1399 w bydzi jest PADNIĘTA :blink: :blink: On ponoć wymieniał już 2 razy swojego X'a. Inni też PONOĆ reklamują. Nie wiem ile w tym ściemy a ile nie, ale znowu PONOĆ już cena jest zmieniona na 1699 i sa wzięte z innej dostawy (chyba 1 listopada vs. 15 listopada). Ciekawe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kuźwa wreszcie jeden wytłumaczył raz a porządnie i o to mi chodziło :)

bo myslales ze "wyjscie " to to samo co kabel?

ja pisalem tak

1. w wersji premium wyjscie optyczne zintegrowane jest w kablu

na drugim zdjeciu widac to na czesci wsadzanej do xboxa (taki maly kwadracik) icon_smile3.gif

gdybym wiedzial ze potrzebujesz narysowanej strzalki....;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz beznadziejne gniazda componenta w tv, ja czytałem całkiem odwrotne opinie, ale może rzeczywiście wszystko zależy od konkretnego tv

Kumpel, u ktorego ostatnio gralem, ma Samsunga 32" i uwaza, ze na VGA obraz jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sharpa AQUOS 32" i wole obraz z component lepsze kolory, lepszy kontrast ostrosc obrazu taka sama jak z vga, kupilem kabel vga bo mi polecali i zmarniowalem kase...................

przenoscy x0 super wypas :)

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sharpa AQUOS 32" i wole obraz z component lepsze kolory, lepszy kontrast ostrosc obrazu taka sama jak z vga, kupilem kabel vga bo mi polecali i zmarniowalem kase...................

przenoscy x0 super wypas :)

Wybacz ale się z toba nie zgodzę. Popytałem kumpli którzy mają rózne telewizory, monitory itp Poczytałem rózne fora w tym oficjalne i większość osób pisze, że VGA jest o wiele lepszy. Ostrość nie jest taka sama na tych kablach. Vga ma o wiele lepszą. Na dniach będe robl dokładny test dla pewnego serwisu i podam linka do niego. Mam nadzieje, że uda mi się uchwycić znaczne różnice. Component jest dobry do filmów,telewizji ale do gier zdecydowanie VGA

 

@gladiac co do wcześniejszej dyskusji na temat kabli. Podłączyłem komputer przez component do TV i filmy DVD leciały bez najmniejszych problemów. Albo coś mi się w konsoli pomieszało, albo ten kabel component coś miesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wy nie macie przypadkiem natywnej 1366x768 czy jakos tak? pytam tych,co narzekaja na komponenta...

taką mam natywną, ale ponoć gry działają i tak (po VGA) w rodzielczości 1280x720. Więc rodzielczość powinna być taka sama ( chociaż tv pokazuje mi natywną po naciśnięciu info)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką mam natywną, ale ponoć gry działają i tak (po VGA) w rodzielczości 1280x720. Więc rodzielczość powinna być taka sama ( chociaż tv pokazuje mi natywną po naciśnięciu info)

w komputroniku core jest za 849 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku core jest za 849 !!!

no już nie :)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25893

 

Cena brutto: 899,- zł

 

Centrala: Chwilowy brak towaru. Najbliższa dostawa: 2006-11-21 (czyli niby dzisiaj)

Warszawa Jana Pawła II: 1 szt.

duzo to ich nie mają ;)

 

 

 

tylko czemu dysk 20gb jest taki drogi :/ http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25894 - 399zł

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Jak to właśnie jest z wersją Core da się ją "ulepszyć" do wersji premium dokupując kable, dysk i Pada? Ten dysk musi być koniecznie MS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...