Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Bill po prostu oklamal kilka milionow graczy.

za to Sony nigdy nie kłamie ^^

 

Jesli chce ktos cos skomentowac to prosze robic w miare inteligentnie i konstruktywnie, a nie fanboyskim darciem ryja i kretynskimi wypowiedziami.

i kto to mówi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o oklamywanie, to pokaz prosze jekies zapewnienia, ze wszystkie gry beda na jednej plycie ;)

 

No czyli wg ciebie jesli kupisz TV, ktory zostal wyprodukowany w ilosci 100 sztuk(specjalnie latwy przyklad...) z czego padnie 20 ze 100 sprzedanych, ale producent napisze, ze sprzedal 100 sztuk to co??

Tak naprawde sprzedano 80 sztuk bezposrednio, a 20 wymienil tak??

Zamieszales sie we wlasnym przykladzie - skoro padlo 20 ze 100 sprzedanych, i te 20 wymieniono, to znaczy ze calkowita produkcja wyniosla 120 sztuk. Sprzedano 100, 20 padlo, +20 sztuk z wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o oklamywanie, to pokaz prosze jekies zapewnienia, ze wszystkie gry beda na jednej plycie ;)

No przeciez nie raz trabil, zapewnial graczy no i ludzie na forum tez twardo przekonywali, ze DVD9 w zupelnosci wystarczy, wiec nie piszcie, ze tak nie bylo.

No kurcze nie zmieniajcie zdania przeciez wystarczy zajrzec do dzialu o ps3 gdzie 20 stron to argumenty o nieprzydatnosci BD.

Nadal uwazam, ze te wieksze gry beda wychodzic rownolegle na DVD9 i HD-DVD.

W pewnym sensie przeciez posadacze napedu HD-DVD mogliby sie czuc pokrzywdzeni i to juz jest jakis argument na wydawanie gier w formacie HD-DVD.

 

 

Zamieszales sie we wlasnym przykladzie - skoro padlo 20 ze 100 sprzedanych, i te 20 wymieniono, to znaczy ze calkowita produkcja wyniosla 120 sztuk. Sprzedano 100, 20 padlo, +20 sztuk z wymiany.

No zamieszalem sie :oops: , ale juz poprawilem.

Thx

 

i kto to mówi :rolleyes:

Jak uwazasz...

 

za to Sony nigdy nie kłamie ^^

No to, ze sony klamie wiedza juz wszyscy...^^ Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co gry na HD-DVD to czyste spekulacje, bo konsoli z takim napedem nie ma (a "ksiazka" jest tylko do filmow poki co).

 

Osobiscie nie zdziwilbym sie, gdyby wyszla za jakis czas wersja X360 z wbudowanym juz HD-DVD i wyjsciem HDMI, mozliwe tez, ze z prockiem w ktoryms z kolei procesie technologicznym - co nie znaczy, ze pochwalalbym taki krok M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie zdziwilbym sie, gdyby wyszla za jakis czas wersja X360 z wbudowanym juz HD-DVD i wyjsciem HDMI, mozliwe tez, ze z prockiem w ktoryms z kolei procesie technologicznym - co nie znaczy, ze pochwalalbym taki krok M$.

Bedzie raczej.

Co prawda to cios ponizej pasa, ale ogolnie bylyby to same plusy dla sprzetu i osob, ktore jeszce nie nabyly X0.

 

Mniejsze grzanie=mniejsza awaryjnsc=mniejsze straty dla M$

 

Wbudowany czytnik=mniej wentyli=cichsza praca

 

HDMI=argument, zeby kupic konsole do filmow HD(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to sciagnac np. z xboxyde.com gameplay jakiejs gry w 720p i odpalic na fullscreenie :) tak beda wygladac gry z iksa (minus kompresja filmiku ;) )

dzieki za re:

ok, ale czy x potrafi wygenerowac grafike w rozdzielczosci o szerokosci akurat 1280 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalapal sie ktos z naszego forum? :-P

http://xboxyde.com/news_3865_en.html

Niedlugo bedzie wiadomo czy Halo3 to prawdziwy killer. ;)

 

.:Solid_Snake:. skoro 720p to 1280x720 to dlaczego X mialby nie potrafic wygenerowac rozdzialki o takiej 'szerokosci', przeciez obsluguje ta rozdzialke. :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za re:

ok, ale czy x potrafi wygenerowac grafike w rozdzielczosci o szerokosci akurat 1280 ?

po kablu VGA masz takie mozliwosci:

 

1280x720 - 16:9

1280x768 - 15:9

1280x1024 - 5:4

 

tylko nie wiem czy w grach (pisanych pod 720p, bo w tych co działają w 4:3 nie powinno być problemów) napewno beda proporcje zachowane, tzn czy beda czarne paski tak jak ktos wyzej pisal, czy obraz bedzie rozciagniety do rozmiarow matrycy... moze wytlumacze to na przykladzie:

 

jak beda wygladaly gry, tak:

Dołączona grafika

czy tak:

Dołączona grafika

 

 

jak w windowsie ustawiam rozdzielczosc 1280x720px to mam obraz rozciagniety tak jak tutaj (monitor sam rozciaga obraz do wymiarow ekranu):

Dołączona grafika

i proporcje nie sa zachowane... jak to jest z iksem? testowal to ktos? rozważania czysto teoretyczne mnie nie interesują ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektorych monitorach mozna z poziomu menu ustawic aspect ratio 1:1. ;] Wydaje mi sie, ze podlaczajac X'a pod 19" LCD obraz nie bedzie rozciagniety tylko z czarnymi pasami (tak jak w Condemned: Criminal Origins na PC). Jednak sa to tylko moje spekulacje. ;)

PS. 1280x768 to 15:9. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie moge ustawic aspect ratio 1:1

 

szkoda, ze x360 nie generuje grafiki w 1280x1024 i zeby w tej rozdzialce wyswietlał samemu te czarne pasy, a posrodku ekranu obraz gry w panoramie.

 

ile jest gwary na x360 po zarejestrowaniu? Wg prawa UE powinno być 2 lata, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda :)

prawda, ze powinno byc dwa lata, czy prawda, ze x360 tez ma 2 lata? ;)

 

skąd wiesz?

nie wiem... tak wywnioskowałem z tego, co podali inni. Jesli by było tak jak napisalem, to by było super, bo wtedy bym sie nie przejmował ze mam normalny monitor i poprostu kupował x'a, a tak to nie wiem, czy mi rozciagnie na całą wysokosc monitora czy nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... tak wywnioskowałem z tego, co podali inni. Jesli by było tak jak napisalem, to by było super, bo wtedy bym sie nie przejmował ze mam normalny monitor i poprostu kupował x'a, a tak to nie wiem, czy mi rozciagnie na całą wysokosc monitora czy nie ;/

tez jestem ciekaw, po to pytalem wyzej ale cos nikt nie chce odpowiedziec :)

 

czyzby zaden uzytkownik x360 i kabla vga nie mial w domu monitora LCD "nie-panoramicznego" ?

 

 

 

edit:

http://www.gamebrink.com/forums/showthread.php?t=12264

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jak widać nie tylko po PS3 są kolejki w Japonii ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie gwarancji to troszeczkę mylicie pojęcia. GWARANCJA to dokument wydawany przez producenta i żadne wymogi ani Unii Europejskiej ani innej organizacji nie zmienią jej długości. Skoro Microsoft wymyślił 12 miesięcy i ani dnia dłużej to tak będzie. Ale...

Od 1 stycznia 2003 r. obowiązuje ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U z 2002 r. Nr 141, poz. 1176). Ustawa wprowadza nowe zasady odpowiedzialności sprzedawcy za jakość towaru. Są one wzorowane na obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Zwie się to "niezgodnością towaru z umową" i tu termin ochrony zakupionego towaru trwa 24 miesiące. W myśl tych przepisów odpowiedzialność za towar przejmuje sprzedawca czy tego chce czy nie. Jeśli macie pytania w związku z tą problematyką to zapraszam na PW - w miarę wiedzy i możliwości pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy dodac, ze nagle zaintersowanim konsola Billa w KKW jest spowodowane premiera gry Blue Dragon.

Dla przypomnienia na trzech plytach DVD!

Zreszta wystarczy spojrzec na pudla konsoli...

 

Swoja droga ciakawe, ze jedna gra potrafi u nich wzbudzic takie zainteresowanie sprzetem.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy dodac, ze nagle zaintersowanim konsola Billa jest spowodowane premiera gry Blue Dragon.

po co dodawać skoro na fotkach widać? ;)

 

Dla przypomnienia na trzech plytach DVD!

i co z tego ze na 3? jak 2 lata po premierze japonskiej (a troche ponad rok po premierze w USA/Eu) psx'a wyszedł FF7 na 3CD to wszystko było ok tak ? a teraz jak jRPG na iksa wychodzi na 3 plytkach to juz koniec swiata normalnie - jak to ? gra na kilku płytach? WTF ???!!!/!??!?!oneoneone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze na 3? jak 2 lata po premierze japonskiej (a troche ponad rok po premierze w USA/Eu) psx'a wyszedł FF7 na 3CD to wszystko było ok tak ? a teraz jak jRPG na iksa wychodzi na 3 plytkach to juz koniec swiata normalnie - jak to ? gra na kilku płytach? WTF ???!!!/!??!?!oneoneone

jest pewna roznica. PSX jak wychodzil to naped CD byl nowy i nie bylo nic pojemniejszego.

A X0 mogl miec hd-dvd lub bluraya ale nie dostal ze wzgledow oszczednosciowych. Przy okazji tlumaczono ze po co komu bluraye skoro zadna gra nie potrzebuje wiecej niz pojemnosc dvd9?

W tamtych czasach osoby mowiace ze historia konsol pokazuje iz jednak podstawowy nosnik konsol szybko staje sie za maly i tak samo bedzie z X0 byly opluwane i wysmiewane(w tym takze i ja) a teraz, po roku od premiery juz wyszla pozycja ktora wykracza poza krazek dvd.... i co najsmieszniejsze i najbardziej oczywiste fanboye Xa twierdza ze nic sie nie stalo, nie ma problemu bo komu przeszkadza wymiana plyt podczas gry?:)

Pathetic.......

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSX jak wychodzil to naped CD byl nowy i nie bylo nic pojemniejszego.

nowy? płytki CD zadebiutowały bodajże w 1982 roku - faktycznie świeżutki napęd

 

juz na poczatku lat '90 Sony pracowało nad następcą CD - MultiMedia Compact Disc, mogli skonczyc prace i zaadoptować do PSX'a - tak się jednak nie stało, dlaczego? widocznie taka pojemność nie była potrzebna :)

 

zreszta zobaczymy ile tych gier na kilku DVD wyjdzie, jak bedzie mozna je policzyc na palcach to znaczy ze MS dobrze zrobił pozostając przy DVD, a jak bedzie to jakis większy procent wszystkich gier - no cóż, wtedy możnaby ponarzekać

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2418098[/snapback]

po co dodawać skoro na fotkach widać? ;)

Tak gwoli scislosci...

 

i co z tego ze na 3? jak 2 lata po premierze japonskiej (a troche ponad rok po premierze w USA/Eu) psx'a wyszedł FF7 na 3CD to wszystko było ok tak ? a teraz jak jRPG na iksa wychodzi na 3 plytkach to juz koniec swiata normalnie - jak to ? gra na kilku płytach? WTF ???!!!/!??!?!oneoneone

O co ci teraz chodzi??

Sugerujesz mi fanboystwo, ale spojrz najpierw na swoje posty.

W twoim powyzszym poscie widze flustracje i oburzenie, wie czyzby "przyganial kociol garnkowi"??

 

Przyklad z FF7 komplenie nie trafiony, bo w chwili jej wydawania CD bylo najpojemniejszym nosnikiem do tego sony nie belkotalo, ze 1 CD w zupelnosci wystarczy na kazda gre...

 

juz na poczatku lat '90 Sony pracowało nad następcą CD - MultiMedia Compact Disc, mogli skonczyc prace i zaadoptować do PSX'a - tak się jednak nie stało, dlaczego? widocznie taka pojemność nie była potrzebna :)

Co ma piernik do wiatraka?? :blink:

Tu juz kompletnie nie trafiles.

O tym foramcie w ogole nie bylo mowy w czasie premiery PSX

 

No offence

 

na zakonczenie

reszta zobaczymy ile tych gier na kilku DVD wyjdzie, jak bedzie mozna je policzyc na palcach to znaczy ze MS dobrze zrobił pozostając przy DVD, a jak bedzie to jakis większy procent wszystkich gier - no cóż, wtedy możnaby ponarzekać

Chociaz cos w miare obiektywnego.

 

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka?? :blink:

Tu juz kompletnie nie trafiles.

O tym foramcie w ogole nie bylo mowy w czasie premiery PSX

nie napisałem, że była mowa o tym formacie w kontekscie psxa, po prostu wieksze nosniki niz CD były opracowywane przed premierą psxa

 

chodzi o to ze format ten był, że tak się wyrażę "w produkcji" (Sony i Phillips bodajze nad nim pracował), można było go wdrożyć razem z konsolą tak jak teraz Blu-ray startuje razem z PS3 - tak się jednak nie stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem, że była mowa o tym formacie w kontekscie psxa, po prostu wieksze nosniki niz CD były opracowywane przed premierą psxa

Wtedy tez byly w opracowaniu Holographic Disk. prosze...nie mow ze sony moglo dac w lape zeby przyspieszyli prace i zamontowac to w PSX/PS2/PS3

 

nowy? płytki CD zadebiutowały bodajże w 1982 roku - faktycznie świeżutki napęd

Nowy w sensie rynku gier pc/konsolowych

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy tez byly w opracowaniu Holographic Disk. prosze...nie mow ze sony moglo dac w lape zeby przyspieszyli prace i zamontowac to w PSX/PS2/PS3

nie mowie ze mogło "dać w łapę" - sony po prostu zaniechało prac nad projektem ;)

 

zreszta DVD w 96 roku wyszło, gdyby tak bardzo była potrzebna większa pojemność (żeby FF7 nie zajmowało 3 płyt a jedną) to premiere psxa moznaby przesunac o rok (tak jak premiera ps3 sie przesuwala - takze ze wzgledu na napęd) i wypuscic konsole z świeżutkim, cieplutkim napędem DVD

 

MS obrał taką samą drogę jak Sony przy PSX - wypuścił konsolę szybciej i taniej - wiadmo że jakieś "koszty" tego będą (tym "kosztem" jest kilka gier na więcej niż jednej płytce)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwroc uwage ze pierwsza generacja gier na PSX zajmowala niewiele ponad 100mega.

(Juz nawet nie bede drazyl faktu ze PSX na japonski rynek trafil w grudniu 94 a dvd weszlo do sprzedazy w listopadzie 96 - tez w japonii;p) Natomiast praktycznie wszystkie gry na X0 w momencie premiery byl owiadomo ze beda prawie w calosci wykorzystywaly dvd9. Wiec wystarczy odrobine wyobrazni aby wiedziec ze skoro na dzien dobry zapelnia dvd9 to jakim cudem za 3 czy 4 lata beda nadal sie na nich miescic?

 

PS nie wiem czy pamietasz ale byly czasy ze MS wciskal kit iz gry bedzie mozna mocno kompresowac a pozniej podczas grania jedno jajko zostanie poswiecone na dekompresje. Juz wtedy wiedzieli ze dvd9 to za malo.

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wystarczy odrobine wyobrazni aby wiedziec ze skoro na dzien dobry zapelnia dvd9 to jakim cudem za 3 czy 4 lata beda nadal sie na nich miescic?

a jakim cudem w 2001 FF X zajmował koło 4GB a w 2006 FF XII zajmuje tyle samo? 5 lat różnicy! dlaczego zakładasz ze za te 4 lata gry będą zajmować kilka razy więcej miejsca niż dzisiaj? tak jak mówiłem - zobaczymy za pare lat czy zastosowanie DVD w iksie było pomyłką czy też nie

 

PS nie wiem czy pamietasz ale byly czasy ze MS wciskal kit iz gry bedzie mozna mocno kompresowac a pozniej podczas grania jedno jajko zostanie poswiecone na dekompresje. Juz wtedy wiedzieli ze dvd9 to za malo.

pamietam, jednak wole kilka gier na 2-3 płytkach niż dokładać kilkaset dolców do konsoli i tolerować kilkukrotne opóźnienia startu (przypominam, że PS3 jescze nie ma w Europie - między innymi przez Blu-ray) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem w 2001 FF X zajmował koło 4GB a w 2006 FF XII zajmuje tyle samo? 5 lat różnicy! dlaczego zakładasz ze za te 4 lata gry będą zajmować kilka razy więcej miejsca niż dzisiaj?

po pierwsze. Nie zakladam ze gry beda zajmowaly kilka razy wiecej niz teraz. Wystarczy jakies 20% wiecej i dvd sie zesra

po drugie Finale to akurat wyjatki. Wiekszosc innych gier z generacji na generacje zajmuje wiecej miejsca.

Po trzecie dlaczego w takim razie zakladasz ze gry beda objetosciowo staly w miejscu mimo iz w kazdej konsoli z postepem i lepsza grafika wiazalo sie wieksze zapotrzebowanie na miejsce? nawet w starenkim juz Nintendo 64 w pewnym momencie developerzy po prostu lawinowo narzekali ze musza ciac co sie da aby zmiescic gre na jednym carcie, bylo to tak uciazliwe ze nintendo postanowilo wprowadzic naped optyczny do tej konsoli.Tak bylo, tak jest i tak bedzie. Oczywiscie jest tez druga strona medalu. Dac developerowi wiekszy pojemnik to zasra go filmikami, muzyka i innymi bonusami:) ale chyba lepiej miec wiecej niz mniej prawda? Moze wlasnie dlatego finale zajmuja prawie tyle samo. tam jest w cholere kawalkow muzycznych i jeszcze wiecej wstawek fmv, ale akurat w tym przypadku te wstawki i muza wraz z fabula itp daja ostrego kopa kazdemu finalowi od 7 czesci.

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wlasnie dlatego finale zajmuja prawie tyle samo. tam jest w cholere kawalkow muzycznych i jeszcze wiecej wstawek fmv, ale akurat w tym przypadku te wstawki i muza wraz z fabula itp daja ostrego kopa kazdemu finalowi od 7 czesci.

no :) skoro fajnale - takie super gry z mnóstwem wstawek filmowych, muzyki , itd zajmowaly w poprzedniej generacji 4GB (na PSXie 2GB) to czemu niby teraz nie miałyby zajmować 8GB - toż to wejdzie na DVD :) albo nawet niech zajmują 16GB - zaszkodzi komuś w połowie gry zmienić płytkę?

 

ale chyba lepiej miec wiecej niz mniej prawda?

gdyby dać to "więcej" w iksie to konsola miałaby opóźnienia jak PS3 i byłaby droższa, a tego raczej nie chcemy

fakt że wstawienie HD DVD do iksa załatwiłoby sprawę, ale wystarczy sobie zadać pytanie - czy warto czekać prawie 2 lata dłużej na konsole i płacić ok. 200$ więcej tylko po to, żeby w kilku grach nie zmieniać płytek?

 

tak jak mówiłem, MS poszedł łatwiejszą drogą - postawił na tani, sprawdzony napęd dzięki czemu mógł taniej i szybciej wypuścić konsolę... czy to źle?

 

 

 

OT: ahhh kocham ten flejm ^^

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...