Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

Jak dla mnie najgorsze spadki są w TH Project 8.. czasami nie da się praktycznie nic zrobić fakt że może nie występują za często ale jak już są to nieźle utrudniają grę :/

rozumiem ze kazdy z majacych problemy z tnacymi grami experymentowal z ustawieniami 50/60hrz?

i z tego co pamientam na tv-sd w podanych niektorych grach problemy wystepowaly z powodu niskiej rozdzialki po przejsciu na HD znikaly.

Ogolnie podziekujmy developerom za wspaniala optymalizacje :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac gram na wysokiej rozdziałce więc to raczej nie to.

 

Syrob przegrzewać też się raczej nie przegrzewa, właściwie to tylko z tą grą mam lekkie problemy wczoraj mi się już konsola w menu zawiesiła mimo iż dopiero została włączona. A co do spadków fps to też nie jest to jakoś nagminne ale potrafi człowieka wkurzyć podczas wykonywania jakiegoś zadania a najczęściej wtedy mi się to zdarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, nówka kupiony tydzień temu ale jak tak czytałem na innym forum to kilka osób też się skarżyło na zwolnienia więc imo to nie wina sprzętu/płytki. Wydaje mi się że nie ma co już dalej męczyć tego TH tylko wypisujcie inne gry gdzie spadają fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/news.asp?id=3331

 

niech mi ktoś wytłumaczy co to właściwie daje bo nie rozumiem :-|

chyba to, ze kazda gra na x360 bedzie potrafiła chodzic w 1080p, a na PS3 tylko te, do ktorych zostanie specialnie napisany ten tryb. Np. MotorStorm nie ma 1080p. Gdyby taka sama wersja Motorstorm z takimi samymi rozdzielczosciami jak na PS3, wyszla na x360 to na tej drugiej i tak moglbys grac w 1080p, a na PS3 niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to, ze kazda gra na x360 bedzie potrafiła chodzic w 1080p, a na PS3 tylko te, do ktorych zostanie specialnie napisany ten tryb. Np. MotorStorm nie ma 1080p. Gdyby taka sama wersja Motorstorm z takimi samymi rozdzielczosciami jak na PS3, wyszla na x360 to na tej drugiej i tak moglbys grac w 1080p, a na PS3 niestety nie.

cos nie chce mi sie wierzyć w to... znaczy ze takie GoW tez w 1080p bedzie chodzic?

ma ktos jakies oficjalne info? bo oprocz gram.pl nigdzie tego newsa nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać, że news(ANA) cieszy tylko ceny TV z 1080p zabijają moją radość :(

 

ciekawe czy gierki z X1 będzie można skalować do wyższych rozdzielczości :)

 

cos nie chce mi sie wierzyć w to... znaczy ze takie GoW tez w 1080p bedzie chodzic?

ma ktos jakies oficjalne info? bo oprocz gram.pl nigdzie tego newsa nie widze

1. TAK :D

2.

źródło newsa z gram.pl http://arstechnica.com/articles/headstart.ars/2

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie chce mi sie wierzyć w to... znaczy ze takie GoW tez w 1080p bedzie chodzic?

ma ktos jakies oficjalne info? bo oprocz gram.pl nigdzie tego newsa nie widze

tzn bedzie skalowane do 1080p. Zeby było normalne 1080p to GoW by musiał miec chyba specialne tekstury do tej rozdzialki.

 

Na PS3 tez z 720p wyswietli Ci na LCD 1080 p, gdy Ci LCD przeskaluje obraz w gore. Ale jest chyba wtedy gorsza jakosc niz skalowanie za pomocą specialnie zaprojektowanego do tego dzialania chip'a.

Tak mi sie zdaje przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

MacOsek ja wkleje tego news'a -bo jak znam zycie wiele osob nie wchodzi w podane linki ;)

 

Tajna broń Xboksa 360 odkryta!

Już w 2005 roku, jeszcze przed premierą X360, jeden z kierowników Microsoftu sugerował, że ich nowa konsola posiada zablokowaną funkcję, która odblokowana zostanie dopiero w przyszłości, przez update oprogramowania. Spekulacjom na temat asa w rękawie Microsoftu nie było końca... aż do teraz.

 

Ten as, ma nawet swoje imię - Ana - i jest to niewielki chip, odpowiedzialny za skalowanie obrazu. To właśnie dzięki niemu (niej?), możemy grać chociażby w takie Gears of War w miażdżącej rozdzielczości 1080p i to właśnie skalowanie jest tym, czego nie potrafi żadna inna konsola, a jedynie Xbox 360. To jest tajna broń Microsoftu w walce z Sony.

 

PlayStation 3 nie posiada funkcji sprzętowego skalowania, przez co gry pracujące natywnie w rozdzielczości np. 720p, mogą działać jedynie w 720p lub niższej, 480p. Nie mogą być skalowane "w górę" do 1080p ani 1080i. To dość duży problem, zwłaszcza że PS3 ma być przecież systemem High Definition, dlatego też jest to jedno z największych wyzwań, które Sony ma teraz przed sobą.

 

Poradzenie sobie z tą kwestą za pomocą software'u będzie niezwykle trudne (o ile w ogóle możliwe), więc praktycznie jedynym rozwiązaniem, które może być brane pod uwagę, będzie prawdopodobnie tylko nowsza wersja PS3, wzbogacona o podobne, jak w X360, rozwiązanie sprzętowe.

i jeszcze taka ciekawostka

 

ign.com

360 Shifting Movies Faster Than Amazon

Hi-def movie downloads running riot on Microsoft's 360 download service.

by Matt Wales, IGN UK

 

UK, January 4, 2007 - Microsoft's Xbox 360 high-definition digital movie download service is driving sales of the medium far better than Unbox, a major rival service from Amazon, the world's biggest e-retailer, according to new reports.

 

While no specific figures are yet available, Variety.com notes that industry insiders agree Microsoft's high-definition service has been one of the few successful ventures into digital movie downloads so far.

 

Citing the extra hassle involved with Unbox, whereby users need to download then burn movies onto DVD before watching on a television, as a major factor in the services slow uptake, it seems that the Xbox 360's ability to store files straight to its hard-drive via Live before displaying them directly on a connected TV is winning consumer support.

 

Microsoft's popularity in the market comes as a surprise, given the relatively low penetration of 360s in the US, compared to the number of PCs with high-speed internet connections accessible to consumers. Equally interesting is that box office flops appear to be doing well via digital download and that consumers are choosing high-definition versions of films and television shows over standard ones, where available, despite costing an additional $1 per download.

 

Ross Honey, senior director for media at Microsoft's content and partner strategy group, noted that "If you look at our sales charts, movies like The Perfect Storm, Unforgiven and Swordfish are all doing disproportionately better than you would expect, and the only explanation is that they're available in HD".

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn bedzie skalowane do 1080p. Zeby było normalne 1080p to GoW by musiał miec chyba specialne tekstury do tej rozdzialki.

 

Na PS3 tez z 720p wyswietli Ci na LCD 1080 p, gdy Ci LCD przeskaluje obraz w gore. Ale jest chyba wtedy gorsza jakosc niz skalowanie za pomocą specialnie zaprojektowanego do tego dzialania chip'a.

Tak mi sie zdaje przynajmniej.

znaczy sie gry (np. GoW) normalnie beda renderowane w 720p, potem ten chip skaluje to do 1080p i puszcza sygnał 1080p na TV tak ?

ciekawe czy to daje lepsza jakosc niz skalowanie sygnału 720p do 1080p przez sam TV, przydałby się jakiś test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5591

Wersja druga konsoli X360

 

Xenon PowerPC processor in favor of a 65nm

HDMI port for full 1080p support

120GB hard drive

no najs. Mam nadzieje ze cena nie wzrosnie i ze do wakacji u nas zagosci.

 

No i ze ten naped bedzie rzeczywiście bardziej cichy. Ciekawe czy bedzie tez wersja z HDDVD wbudowanym...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać, że news(ANA) cieszy tylko ceny TV z 1080p zabijają moją radość :(

Na dzien dzisiejszy zabijaja ale bedzie tak jak z obecnymi lcd ;) :lol:

 

Ja np ~6miesiecy temu wydalem prawie 6k na 32" a teraz ten sam model mozna kupic za ~3k z hakiem :/

 

Z reszta sam mialem jakis tydzien temu (ahh ten okres swiateczny i marketing :lol: ) dylemat czy nie wymienic moich biednych 32" na cos wiekszego ale fullHD i na razie odpuszczam ;]

 

Poczekam sobie do wakacji i wtedy cos ustrzele ;)

 

PS. nie wiem czy tylko dla mnie ten news o 1080p jest zbyt piekny aby mogl byc prawdziwy ? ;] Bo jesli to prawda , to kolejny punkt dla X0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały a raczej duży problem z moim X360, grałem dzisiaj około 3 godzinek w GoW-a, i nagle słysze pisk przechodzący momentami w gwizd, na początku myślałem że coś głośnikowi odwaliło lecz ku mojemu zdziwieniu to konsola zaczęła wydawać z siebie przeraźliwe dźwięki. Nie za bardzo wiem co teraz z tym zrobić konsolka ma 2 miechy wiec rozbierał nie będę, a takie piskanie jest wkurzające. Ma ktoś jakieś propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to prawda to przycieli w niezlego chu... Inna sprawa, ze HDMI i 120GB dysk na bank podniesie cene tej zabawki. Tak czy inaczej, tez sie wkurzylem.

 

edit.

A moze to jednak fake??

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo a na dodatek konsola znacznie się nagrzewa. No nic trzeba będzie jutro przejśc się do sklepu nie dla idiotów, i złożyć reklamację. Cholera a akurat mam 2 tygodnie wolnego a tu se nie pogram :/ Może uda mi się jakimś cudem przekonać sprzedawcę na wymianę od ręki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to prawda to przycieli w niezlego chu... Inna sprawa, ze HDMI i 120GB dysk na bank podniesie cene tej zabawki. Tak czy inaczej, tez sie wkurzylem.

 

edit.

A moze to jednak fake??

ta wersja ma podobno zastąpić premium i mieć tą samą cene

 

http://www.next-gen.com.pl/index.php?optio...view&id=393

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Witam

 

Mam mały a raczej duży problem z moim X360, grałem dzisiaj około 3 godzinek w GoW-a, i nagle słysze pisk przechodzący momentami w gwizd, na początku myślałem że coś głośnikowi odwaliło lecz ku mojemu zdziwieniu to konsola zaczęła wydawać z siebie przeraźliwe dźwięki. Nie za bardzo wiem co teraz z tym zrobić konsolka ma 2 miechy wiec rozbierał nie będę, a takie piskanie jest wkurzające. Ma ktoś jakieś propozycje ??

maszynista padl?? :lol2: -a mowilem ze bledem bylo wkladanie do srodka malych tanich chinczykow ;)

 

a tak napowaznie, moze to problem z coolerem lub napedem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to napęd, dźwięki wydobywają się z XO nawet gdy napęd nie mieli, rzeczywiście mogą być to wiatraki jednak sprawdzać tego nie zamierzam.

Przyznam że trochę się zawiodłem 2 miech niecałe ma sprzęt a już się takie cuda dzieją :/ I to jak by na złość 2 tygodnie nie używałem go prawie z braku czasu, teraz mam czas a nie mam konsolki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...