Skocz do zawartości
bogdans1

Problem Z Kodekami

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić, gdy większość filmów mi nie działa

Działają divx, a jak włącze xvida to cały czas mam błędy "Video data: FOURCC code "XVID""... odinstalowałem wszystkie kodeki i zainstalowałem ponownie (wcześniej działały prawidłowo), później wyrzuciłem jeszcze raz i zainstalowałem inne... instalowałem całe packi... osobno Xvida... i nadal nic nie działa...

Sprawdzałem na BSPlayer i tam znowu jest obraz a nie ma dźwięku... a na drugim (DivX Player) - jest informacja że brakuje kodeków Xvid ... nie wiem co z tym zrobić ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam jakie ludzie mają problemy z kodekami na tym forum to mi żal dupe ściska. Jak mozna miec problemy z takim czymś?!?!? Odkąd pamietam nie mialem z odtwarzaniem filmow zadnych problemow (chyba ze film uszkodzony albo cos w tym rodzaju). Od zawsze uzywam TYLKO klite codec packa i nie mam absolutnie zadnych kłopotów. Wyprobowalem pelno podobnych codec packow i wlasnie ten jeden sie u mnie sprawdzil wysmienicie. Nie wątpie ze fddshow tez są ok, mialem je rowniez zainstalowane lecz nie przypadly mi do gustu. Trzeba pamietac zeby nie przesadzic z tymi kodekami. Jeśli dalej filmy nie chodzą warto przeinstalowac windows media playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam jakie ludzie mają problemy z kodekami na tym forum to mi żal dupe ściska. Jak mozna miec problemy z takim czymś?!?!? Odkąd pamietam nie mialem z odtwarzaniem filmow zadnych problemow (chyba ze film uszkodzony albo cos w tym rodzaju). Od zawsze uzywam TYLKO klite codec packa i nie mam absolutnie zadnych kłopotów. Wyprobowalem pelno podobnych codec packow i wlasnie ten jeden sie u mnie sprawdzil wysmienicie. Nie wątpie ze fddshow tez są ok, mialem je rowniez zainstalowane lecz nie przypadly mi do gustu. Trzeba pamietac zeby nie przesadzic z tymi kodekami. Jeśli dalej filmy nie chodzą warto przeinstalowac windows media playera.

1320107[/snapback]

Zupelnie sie z toba zgadzam. Ja osobiscie tez nie natrafilem na zaden problem z kodekami i nie korzystam nawet z zadnych paczek. Wole sobie recznie zainstalowac to co mi potrzebne, czyli divx + xvid (ewentualnie 3ivx ktorzy zawiera oba kodeki i dodatkowo 3ivx'a) + ac3. Jesli chodzi o fdfshow to niektorzy maja z tym problemy. Czesto zdarza sie, ze sporo filmow sie po instalacji tego kodeka przestaje sie odtwarzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kazdy chwali to, czego używa :-P.

 

v1ru5: sądzę, że problemy mogą się pojawiać z czymkolwiek, a nie wszyscy są jednakowo doświadczeni. No a jak "od zawsze używasz klite", to znaczy, że nie używasz za długo, ten pack chyba nie istnieje od początku popularności filmów divxowych :-P

 

Ja kiedyś używałem divx'a (do wersji 5.11 chyba) i nie było zwykle problemów, czasem trzeba było coś dograć. Ale odkąd mam ffdshow + AC3, to nic dogrywać nie muszę, ten zestaw łapie wszystko (no i ma fajne opcje poprawiania jakości). Ale jakiś czas temu miałem problem z filmami, i winny był directx, a nie kodeki.

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy problemów nie miałem uzywałem zawsze różnych kodeków... jedne były lepsze, drugie gorsze... ale teraz cos mi się sypnęło :(...i nic nie pomagało...

A tu nagle poraz n-ty wgrałem klite... i działa :)

Złośliwość rzeczy martwych ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam programu gspot sprawdzam jakim kodekiem jest zakodowany film i wgrywam odpowiedniego kodeka i problem z głowy i niema smieci w systemie. Gspot jeszcze ani razu mnie nie zawiódł. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby piszecie ze fddshow wystarczy, ale czy wystarczy na systemie win98se? Bo u mnie na win98se celeron 550MHz+128MB+riva32MB niektore filmy dzialaja bez problemow, a inne z kolei nie chca sie uruchomic (pisze ze brak kodeka) lub zawieszaja komp po kilku sekundach. Zarowno ma to miejsce na fddshow jak i na K-Lite Codec 235f + ewentualne dodatki jak WMP9win98, ac3 itp. W domu na winXP Athlon1700+ wszystkie te filmy dzialaja na K-Lite. Wiec jak to jest z kodekami pod Win98?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie:

1. Odtwarzanie:

- ffdshow

- Ac3 filter

* oggDS (ogm splitter)

* matroska splitter

* Quick,Real Alternative

2. Encoding/Decoding

- DivX 5.2.1 albo Xvid Nic's

- VirtualDub (albo inny program)

 

* - Opcjonalne

 

Przy takim zestawieniu nie znam filmu ktory by nie dzialal.

Edytowane przez S0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...