Skocz do zawartości
Jaro830628

Kingston Kvr400x64c3a/512

Rekomendowane odpowiedzi

<_< mam problem a przynajmniej tak mi sie wydajeMam kości Kingston KVR400X64C3A/512 przynajmniej tak pisze na opkowaniu na Asus A7V880 Sprawdzałem te kości Everestem Aida i sisandra i nigdzie mi nie pokazało ze te kości są taktowane 400 jak sutawialem w biosie lub choc 333 Programy zawierają informacje Taktowanie pamięci 200mhz 166mhz 133mhz

Nazwa modułu

Kingston K

Numer seryjny:8C08561Dh

Szybkość pamieci: Pc3200(200mhz)

:sad:

A wiec niewiele sie zgadza informacji z opakowania z tymi z z programów!

Martwie sie czy przypadkiem nie wcisneli mi jakiś innych kości i czemu nie chodzą mi na 400mhz asynchronicznie jak ustawialem lub synchronicznie z prockiem AMD sempron 2800+ 333mhz jak tez próbowalem ! myslałem ze to od bios ale fleschowalem bios najpierw na versje 1008 a potem 1009 i nic !prosze pomóżcie napewno jest jeszcze wile rzeczy których nie wiem moze te problemy wypływają z mojej niewiedzy i dlatego zwracam sie z prosbą do was! przy okazji moze znacie jakis super program który da mi 100% pewności co to za kości!!!pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że błąd tkwi w niezrozumieniu nazwy DDRAM.Te programy pokazują pojedyńczą częstotliwość taktowania czyli 133,166,200 a mnożąc to przez 2 wychodzi tyle ile ma być czyli 266,333,400 bo na tej zasadzie oblicza się częstotliwość DDRAM czyli Double Data Ram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest nie pokazuje nazwy produenta kości on pokazje nazwę modułu pamięci czyli oznaczenia pojedyńczej kostki pamięci. Pokazuje to w Płyta główna => SPD

 

Natomiast jeżeli chcesz sprawdzić częstotliwość taktowania FSB i pamięci to pokazuje to w Płyta glówna => Płyta główna. Tutaj napisaną masz częstotliwość FSB i RAM rzeczywistą np. 166 i efektywną 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko !!dzieki za wskazówki!chetnie skorzystam! przyczzepilem sie troche do tych swoich pamieci bo myslałem ze to z ich winy strasznie mozolnie mi sie system uruchamia !!a tez nie wiem czemu tak sie dzieje !jak widac pamiątki idą jak trzeba !!moze bios szfankuje!moze cos nie tak z konfiguracją jest !! jest szansa ze to wina bios ?? płyte proca i ram jakies 2tygodnie temu wymienialem i od tego czasu uruchamianie systemu kuleje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstal zaraz zrobilem bo by sie inaczej system posypal!! ale juz wszystko gra i spiewa w 100% okazalo sie ze pamiątki grają jak należy a spowolnienie ładowania xp spowodowane było tym ze na drugiej tasmie cd rom mialem na slave jak przłączyłem go na master to 1 kreska i winda załadowana !! i tak wogóle moze ktoś wie jak te pamieci ustawic zeby z nich jak najwiecej wycisnac?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...70&hl=kingstone

 

temacik o tych kingstonach, zaczyna się dyskusją o wersji 256mb a później też jest o 512mb

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=29395

 

i może to, mam nadzieje że nie obrażę Cię tym linkiem, ale każdy może tam znaleźć coś czego wcześniej nie wiedział

 

co do tych kingstonów to moje jakieś kiszne sztuki się trafiły. idą na serwis bo nie chcą iść na 200 wogóle :-|

 

pozdrawiam i życze sukcesów w O/C

 

PS> był jeszcze jakis FAQ o o/c pamięci ale niestety nie mogę go znaleźć :angry:

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...