Skocz do zawartości
Krzysiek.R

9800pro Medion Vs 6200@6600

Rekomendowane odpowiedzi

Bo medion chodzi slabiej niz pro(fabrycznie) !

genghiskhan dosyc dobrze podkrecil mediona - do 415/370. Czyli to jest przyrost rzedu 10% w stosunku do pro i ok 20% w stosunku do 9800xl mediona. A przyrost mocy w grach bedzie jeszcze mniejszy bo przeciez 10% wzrostu mocy karty nie oznacza 10% wzrostu fps w grach bo fps zalezy od wielu roznych czynnikow.

 

Edit:

6600 kreci sie na rdzieniu o 80% a na pamieciach ok 25-30%

1354392[/snapback]

taaa ale to nie jest moje ostatnie slowo..kupie tego miedzianego zalmanka i odrazu core poleci ~440MHz i ramki moze 780-800 ;]]] czyli wzrost bedzie odpowiednio 26% dla GPU i tyle samo dla ramow;]] to juz chyba cos?;]]

moze tak zrobic ladne zestawienie w grach na podobnym procu fsb i np. krecony 6600 i krecony radek 9800pro;]] test w aniso, AA i wysokich rozdzialkach;]]

moze w hl2 i doom3?;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa ale to nie jest moje ostatnie slowo..kupie tego miedzianego zalmanka i odrazu core poleci ~440MHz i ramki moze 780-800 ;]]] czyli wzrost bedzie odpowiednio 26% dla GPU i tyle samo dla ramow;]] to juz chyba cos?;]]

moze tak zrobic ladne zestawienie w grach na podobnym procu fsb i np. krecony 6600 i krecony radek 9800pro;]] test w aniso, AA i wysokich rozdzialkach;]]

moze w hl2 i doom3?;]]

1354413[/snapback]

No tak ale ja tutaj nie pomoge bo mam 6600gt :/

Ale wg mnie obserwujac testy naprawde mozna wydedukowac jaka wydajnosc bedzie mial 6600 po podkreceniu i 9800 po podkreceniu majac wyniki tych kart niepodkreconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja tutaj nie pomoge bo mam 6600gt :/

Ale wg mnie obserwujac testy naprawde mozna wydedukowac jaka wydajnosc bedzie mial 6600 po podkreceniu i 9800 po podkreceniu majac wyniki tych kart niepodkreconych.

1354480[/snapback]

ale mi chodzi wlasnie o konkrety a nie o gdybanie bo znow znajdzie sie takich paru ktorzy bede mowic ze radek zrobi nagle jakims cudem 10k w 2k3 a 6600 po OC zrobi 11K :lol: :lol: :lol: :lol:

fakty sie licza nic wiecej...

no to moze jest jakis chetny z 6600????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Panowie fakty sie licza :D najlepiej by bylo gdyby sie znalazlo 2 ludzi ktorzy mieszkaja w miare blisko siebie i jeden ma 6600, drugi 9800pro i obaj zrobilyby testy na tym samym konfigu obu kart :D na standartowym chlodzeniu oczywiscie najlepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Jak masz zamiar się tak wypowiadać, to idż sobie na jakieś forum dla dzieci np. www.teletubies.forum.com  :-D

 

To, że twoja 6600 jest słabsza, doprowadza cię do wściekłości. Hehe, znam to :D .Człowiek po zakupie czegoś, zawsze zobaczy coś lepszego(a wtedy to juz CH - za póżno) Wyluzuj, bo to, że ty strzeliłeś błąd(wg, Ciebie nie) kupując tą grafę, to absolutnie  NIE nasza sprawa.

Proponuję Ci zakończyć DEFINITYWNIE udział w tym temacie. Tak będzie lepiej dla wszystkich

A dla zainteresowanych Mediony na standardowym chłodzeniu kręcą się do 420/760, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet zmodyfikować biosi i wrzucić oryginalne taktowania od PRO.

1354324[/snapback]

Błąd jestem bardzo zadowolony z mojego 6600 bo łyka 9800 pro a to wy chlopaki nie mozecie sobie wbic...ze jak to GeForce w dodatku tanszy ? jest taki jak 9800 pro? no przeciez to niemozliwe moja karta graficzna nie moze pojsc w kąt i gadace co to nie 9800 pro :) mi sie juz znudzilo wam tlumaczyc...powiem tylko ze sa tu ludzie co sie znaja na tym maja doswiadczenie a sa tez tacy co nie wiedza do czego forum sluzy i tylko w postach sobie emotoikony wstawiaja,i bardzo MĄDRZE sie wypowiadaja :] RESPECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

ale mi chodzi wlasnie o konkrety a nie o gdybanie bo znow znajdzie sie takich paru ktorzy bede mowic ze radek zrobi nagle jakims cudem 10k w 2k3 a 6600 po OC zrobi 11K  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

fakty sie licza nic wiecej...

no to moze jest jakis chetny z 6600????

1354484[/snapback]

ja przy procu Athlon 2000xp nie pomoge zabardzo....chociaz chcialbym...chyba ze macie Athlona 2000xp z 9800 PRO to mozemy zobaczyc co z tego wyniknie...co prawda jamam 6200pkt w 3dmarku 03....ale wolal bym zeby ktos to zrobil na dobrym procu i ramie co ma 8k w 3dmarku 03 na geforcie 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

taaa bierz Radeona ;) :lol: :lol: dobrze ci radza ;) hehe 3dMark 2001 i Pixel Shader 2.0 rulez

1354233[/snapback]

nie kurna patrz sobie na marki 2k3 2k5 i podniecaj się sm 3.0 który ciach!o daje :mur: :mur: :mur: :mur: Edytowane przez Szkittles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

nie kurna patrz sobie na marki 2k3 2k5 i podniecaj się sm 3.0 który ciach!o daje  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

1354709[/snapback]

wole patrzec na 2k3 i 2k5 tak jak 99% na tym forum osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

wole patrzec na 2k3 i 2k5 tak jak 99% na tym forum osob

1354717[/snapback]

a ja wole wcale nie patrzeć na [ciach!]o warte marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy procu Athlon 2000xp nie pomoge zabardzo....chociaz chcialbym...chyba ze macie Athlona 2000xp z 9800 PRO to mozemy zobaczyc co z tego wyniknie...co prawda jamam 6200pkt w 3dmarku 03....ale wolal bym zeby ktos to zrobil na dobrym procu i ramie co ma 8k w 3dmarku 03 na geforcie 6600

1354566[/snapback]

zawsze moge proca odkrecic dokladnie do takich ustawien jakie ty masz;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

zawsze moge proca odkrecic dokladnie do takich ustawien jakie ty masz;]]]

1354763[/snapback]

to jak wolisz nie ma problemu,mimo wszystko bedziesz mial lepszy ram i płyte głowna.

co do testowania gier sadze ze testowanie Half Life 2 ( pod Ati) i Doom 3 (pod NIVIDIE) jest bez sensu....proste ze w HL 2 wygra ATI w Doom 3 wygra NVIDIA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

no z twoja karta to sie nie dziwie zre na marki sie nie patrzysz ;)

1354793[/snapback]

Ale żart omfg :| :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wolisz nie ma problemu,mimo wszystko bedziesz mial lepszy ram i płyte głowna.

co do testowania gier sadze ze testowanie Half Life 2 ( pod Ati) i Doom 3 (pod  NIVIDIE) jest bez sensu....proste ze w HL 2 wygra ATI w Doom 3 wygra NVIDIA :)

1354795[/snapback]

Jak najbardziej jest sens. Przeciez to normalne gry do grania! A niewykluczone ze na silnikach tych gier beda powstawaly nowe gry. Do tego ja bym dorzucil riddicka i far cry bo to tez gry z dobrymi silnikami i testujcie sobie.

Tylko ustalcie jak bedziecie testowac zeby testowac na tych samych demkach, ustawieniach graficznych itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Jak najbardziej jest sens. Przeciez to normalne gry do grania! A niewykluczone ze na silnikach tych gier beda powstawaly nowe gry. Do tego ja bym dorzucil riddicka i far cry bo to tez gry z dobrymi silnikami i testujcie sobie.

Tylko ustalcie jak bedziecie testowac zeby testowac na tych samych demkach, ustawieniach graficznych itd.

1354921[/snapback]

nom,problemu by nie było,boli mnie tylko moj procek,ram i plyta :( no ale :) co tam wrazie czego mowcie co robic i sie porobi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

zawsze moge proca odkrecic dokladnie do takich ustawien jakie ty masz;]]]

1354763[/snapback]

tak tylko z ciekawosci bo mowicie ze marki nie mowia za siebie ile masz 3dmarki 03 i 3dmarki 05 po obnizeniu procka do 1667 mhz tak jak u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty lubisz przesadzac i z twoich wypowiedzi wynika ze jestes fanatykiem ATI.

1354295[/snapback]

Wcześniej chciało mi się napsiac normalną i zrównowazoną wypowiedź. Explorer wysypał i mam już to wszystko w d...

Dyskutując z takimi typami jak Poli_x nie widze najmniejszego sensu aby iewypowiadać się równie radykalnie jak ten osobnik, normalne argumenty i tak do niego nie dotrą :) :rolleyes:

 

 

BTW. Gdzie niegdzie widze tekst, ze engine Dooma 3 będzie używany w kolejnych grach :)

Jasne, że tak, ale optymalizacje w nim działają tylko i wyłącznie w D3, ŻADNEMU innemu producentowi gry nie będzie się chciało tyle czasu i tak dokładnie optymalizować gry pod karty NV.

 

A HL2...w końcu zamiast optymalizacji pod ATI mamy uchlastane efekty w całej grze... N/C

Może testy w nowym Vampire pokazały by czy przewaga (dość nieznaczna IMHO) kart ATI w tej grze to kwestia konstrukcji enginu czy optymalizacji pod samego HL2.

Source jest pełny błędów więc różnie może być :rolleyes:

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do dyspozycji hl2 i dooma 3

jutro chyba jade po jeszcze dodatkowe 256 ramu wiec nie bedzie nic przycinalo

dla pewnosci testy bedziemy robic 3x kazdy (w smarku za 1 razem wynik sie poda)

doom i hl2 jak wiadomo maja duzo textur do czytania wiec wyniki wiarygodne sa dopiero po 2-3 tescie inaczej moga byc baaardzo duze spadki spowodowane tylko i wylacznie mala iloscia ramu;]]

jutro moze potestuje dooma

ps. mysle ze w doomie zmienimy config aby rozdz textur byla wieksza 512minimum

moze ktos jeszcze chce sie przylaczyc do testow??

ps. wszystkie testy bedziemy robic na maxymalnych ustawianiach sterow(jakosc)

proponuje

1024x768 : bez aa i aniso, pozniej AAx2 aniso x8 (niezej sie nie opyla) + AAx4

pozniej wyzsze rozdzialki

1280x1024

ja tez moge 1600x1200zrobic monitorek spoko mi pociagnie

kazdy ladnie zrobi jakas tabelke w excelu albo jak tam wygodnie i mysle ze pod koniec tyg porownanie bedzie juz gotowe;]]

ps. prosze nie zapomniec o wykreceniu grafy do maxymalnych wartosci gdzie nie ma krzakow!!! jesli pojawi sie choc maly arcik to juz sie nie liczy... najlepiej dobrze opisac jakie sie ma na grafie chlodzonko (fabryczne, modowane czy inne)

no to chyba tyle;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Gdzie niegdzie widze tekst, ze engine Dooma 3 będzie używany w kolejnych grach :)

Jasne, że tak, ale optymalizacje w nim działają tylko i wyłącznie w D3, ŻADNEMU innemu producentowi gry nie będzie się chciało tyle czasu i tak dokładnie optymalizować gry pod karty NV.

 

1355259[/snapback]

Ok masz racje ale tylko w polowie poniewaz doom3 jest w opengl a ten jest mocniejszy u nvidii samymi optymalizacjami nie udaloby im sie osiagnac takiej przewagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poli  x jesteś moim masta  :mur: daj przynajmniej 5 linków w których 6600 jest lepszy od 9800pro.

Pomyśl co ty pierd...gadasz :| 6600 jest porównywalny do 9500pro a nie 9800pro

"Radeon 9800 PRO BYŁ Dobry kiedys w starej technologi!"

nie no spoko 128bit szyna sm 3.0 który [ciach!]o daje i hdr dzięki któremu mamy 10fps. Idź gdzie indziej pierdzielić takie bzdury

1353636[/snapback]

Cicho... chlopak kupil sobie GF 6600 i musi sie dowartosciowac :-)

 

A wracajac do tematu... to chyba nikt nie odpowie co jest lepsze, bo kazdy chwali co ma... zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie... bardzo malo osob szczerze mowi, ze kupilo chlam... a szkoda... Naprawde prosciej jest wybierac pomiedzy wiekszym a mniejszym chlamem, aniezeli pomiedzy genialna a cudowna karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D tak naprawde to w obecnych czasach sprzet komputerowy przeradza sie z cudenka w chlam czasami w ciagu kilku dni... a nie mowie juz o miesiacach i latach..... Wedlug mnie najwieksza sztuka jest umiejetnosc balansowania na granicy taniego ale w miare wydajnego sprzetu, gdzie najwazniejsza sprawa jest dla nas wspolczynnik jakosc/cena.... no chyba ze dla kogos kasa nie ma znaczenia, ale ile w Polsce jest takich ludzi? Trzeba byc albo obrzydliwie bogatym, albo nie widziec nic innego poza komputerem, albo byc po prostu glupim....

Wiec odnosnie tej konkluzji to co wedlug was jest teraz najlepszym zakupem w kategori jakos/cena oczywiscie z kart graficznych... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Cicho... chlopak kupil sobie GF 6600 i musi sie dowartosciowac :-)

 

A wracajac do tematu... to chyba nikt nie odpowie co jest lepsze, bo kazdy chwali co ma... zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie... bardzo malo osob szczerze mowi, ze kupilo chlam... a szkoda... Naprawde prosciej jest wybierac pomiedzy wiekszym a mniejszym chlamem, aniezeli pomiedzy genialna a cudowna karta...

1355488[/snapback]

nie musze sie niczym dowartosciowac i od[ciach!]l sie jak nie wiesz o czym mowa,jest to forum wiec tylko wypowiadam sie na temat,a jak nie masz nic madrego do powiedzenia idz na temat kreskowek, tam sie wypowiedz bedziesz najmocniejszy w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720zl sparkle 6600gt i masz porzadna karte. Co tu gdybac nad lowenowymi firmami (medion) czy pamieciami 3,6ns ktore byly dobre 4 lata temu (6600 zwykle).

1355766[/snapback]

wyjdz stad!!!

pierw poczytaj o czym tu piszemy!!!

medion = lowend :mur: :mur: :mur: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

medion = lowend :mur:  :mur:  :mur:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

:blink:

1355829[/snapback]

wiesz pewnie twierdzi że lowend bo masz krótką gwarę i mało znaną firmę :mur: :mur: :mur:

medion = MSI a MSI to raczej nie jest lowend :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Panowie testerzy :) - weźcie pod uwagę, że procek typu 2000+ może przez swoją niezbyt wysoką już dziś wydajność wyrównać wyniki (chyba, żeby testować karty w 1200x1600, ale tu już do głosu dojdzie kwestia przepustowości pamięci i wiadomo kto wygra). Musicie też liczyć na własną uczciwość... :D

W ogóle nazywanie karty lowendem z powodu firmy która ją produkuje...

On napisał "lowendowa firma", a to duża różnica. Oczywiście nie mam nic przeciwko kartom mediona, chociaż jak patrzę na inne wyroby tej firmy na allegro to... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa, do niektórych młotów chyba nic niedociera....

też bym chciał sie ujarac jak wy i patrzec wesoło na rzeczywistosc, ale mniejsza o to.

medion to pseudonim artystyczny MSI....

msi zobowiązało sie kiedys tam ze bedzie produkowac tylko karty nv, wiec zeby tworzyc karty ati musiało kombinowac, wynikiem tych kombinacji jest własnie medion....

medion=msi

msi tez jest lowendem? bo dla mnie to naj firma produkująca grafy [nv przynajmniej :P ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOWEND...to może LOŁEND od razu??

 

Boże, skąd są ci ludzie?? Kto wam tych pierdół o LOŁENDowości Medion naopowiadał?? Medion to TYLKO MARKA, ta firma NIC NIE PRODUKUJE a jedynie firmuje!! Dla Mediona przedmioty wytwarzają takie firmy jak IBM, Panasonic, Philips czy wspomniana N-Vidia... Nie jest to sprzęt najbardziej zaawansowany technologicznie, ale od firmowych różni się tylko znaczkiem!!

 

A takie na przykład karty "build by ATI"...to niby kto robi?? Saphire?? Gigabyte?? A [ciach!]o!! robi je jakaś nieznana firma, bo mało bierze i ATI może sobie zarobić jeszcze więcej na cięciu kosztów!!

 

Tak że przestańcie się czepiać Mediona i jego kart, produkowanych zresztą przez MSI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...