Skocz do zawartości
Krzysiek.R

9800pro Medion Vs 6200@6600

Rekomendowane odpowiedzi

bez dwóch zdań 6600gt :)

1350147[/snapback]

buhahahahahhahahahahahhah

buhahahahahhahahaha

loooooool

moze ze zdaniami drogi znawco?;]

bo z tego co wiem 128bit nadaje sie tylko do 1024 bez aa i af, no ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

buhahahahahhahahahahahhah

buhahahahahhahahaha

loooooool

moze ze zdaniami drogi znawco?;]

bo z tego co wiem 128bit nadaje sie tylko do 1024 bez aa i af, no ale co kto lubi

1350679[/snapback]

Ej no źąm aa2x może zapuścisz na 1024 więc wiesz wypas jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do czego doszlismy? przypominam ze temat widnieje jakoby karta z przedzialu do 500zl, wiec jakiekolwiek wrzucanie tu kart 6600gt nie ma wogole sensu. Doszlismy juz do tego ze 9800pro jest lepszy od 6600, ale jest tez sporo drozszy i przekracza te 500zl, chyba ze ktos zna jakis sposob na 9800pro za tyle kasy, pomijajac Mediona na ktorego nie ma prawie gwary....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahhahahahahahhah

buhahahahahhahahaha

loooooool

moze ze zdaniami drogi znawco?;]

bo z tego co wiem 128bit nadaje sie tylko do 1024 bez aa i af, no ale co kto lubi

1350679[/snapback]

Leborg jestes jak niemodowalny beton.

 

Co ma 128bit do AA? Jezeli juz chodzi ci o to ze przepustowosc pamieci 6600gt to tylko 2/3 przepustowosci 9800pro to co? Za to moc proceosra graficznego 9800pro to 3/4 mocy 6600gt. O tym nikt nie pamieta?

 

Poza tym co z tego ze 6600gt ma szyne 128 bit skoro w wiekszosci gier lepiej sie sprawuje od 9800pro?

 

Poza tym chyba wiesz ze tak szyna 128bit o przepustowosci np 10 gb/s jest duzo lepsza od szyny 256bit o przepustowosci 10 gb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK JAK PISALEM WPLATYWANIE GF6600GT do TEMATU nic nie wnosi gdyz karta jest za droga, wiec jej tu nie przytaczajcie bo to nie ma sensu, takiej karty za okolo 500zl nie ma szans dostac !!!! a jest temu poswiecony calkowicie odmienny temat z tego co widzialem wiec tam sie nad tym rozwodzcie... my tu poszukujemy najlpeszej karty do kolo 500zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg jestes jak niemodowalny beton.

 

Co ma 128bit do AA? Jezeli juz chodzi ci o to ze przepustowosc pamieci 6600gt to tylko 2/3 przepustowosci 9800pro to co? Za to moc proceosra graficznego 9800pro to 3/4 mocy 6600gt. O tym nikt nie pamieta?

 

Poza tym co z tego ze 6600gt ma szyne 128 bit skoro w wiekszosci gier lepiej sie sprawuje od 9800pro?

 

Poza tym chyba wiesz ze tak szyna 128bit o przepustowosci np 10 gb/s jest duzo lepsza od szyny 256bit o przepustowosci 10 gb/s.

1350783[/snapback]

w jakich grach? w 3dmarkach?

słynne spadki fps na 6600 juz tak nie przeszkadzają w graniu?

loool

sam jestes betonem, kolejny obronca gufna.

 

 

następca 9550 kolejne gufno które jest super bo je kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakich grach? w 3dmarkach?

słynne spadki fps na 6600 juz tak nie przeszkadzają w graniu?

loool

sam jestes betonem, kolejny obronca gufna.

następca 9550 kolejne gufno które jest super bo je kupiłem

1350922[/snapback]

przestudiuj dokladnie serwisy ktore testowaly rozne karty i zobacz czy rzeczywiscie 6600gt ma spadki fps wieksze niz 9800pro. Czasem ma, ale czasem radek ma wieksze spadki.

A te rzekome spadki ktore sa w nfsu2 i mohpa to pozostawie bez komentarza bo chyba nieuwaznie czytales o czym byla rozmowa.

 

EDITL: Zreszta leborg rzucasz jakies hasla-mity ktore zaslyszales od jakichs lolowatych 9800 fanatykow czy nie wiem kogo. Podeprzyj sie testami kart graficznych i pokaz mi te spadki fps. Bo ja ich nie widze.

 

EDIT2:

 

Majdan - moze mnie zle zrozumiales. Mialem na mysli ze np lepiej jest zeby karta miala pamieci 200mhz 128bit niz 100mhz 256bit.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestudiuj dokladnie serwisy ktore testowaly rozne karty i zobacz czy rzeczywiscie 6600gt ma spadki fps wieksze niz 9800pro. Czasem ma, ale czasem radek ma wieksze spadki.

A te rzekome spadki ktore sa w nfsu2 i mohpa to pozostawie bez komentarza bo chyba nieuwaznie czytales o czym byla rozmowa.

 

EDITL: Zreszta leborg rzucasz jakies hasla-mity ktore zaslyszales od jakichs lolowatych 9800 fanatykow czy nie wiem kogo. Podeprzyj sie testami kart graficznych i pokaz mi te spadki fps. Bo ja ich nie widze.

 

EDIT2:

 

Majdan - moze mnie zle zrozumiales. Mialem na mysli ze np lepiej jest zeby karta miala pamieci 200mhz 128bit niz 100mhz 256bit.

1351289[/snapback]

topik powstał z kosmosu pewnie

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=110454

i to niejedn z wielu takich

loool i tyle, idź z tym super mega wypasnym 6600gt który pefnie jest lepszy od 6800ultra w sli bo jest 128bit i pamieci mu sie nieźle kręcą....

żałosny marketing widze nieźle działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topik powstał z kosmosu pewnie

1351316[/snapback]

Spoko ktos rzucil jakims tekstem i juz to podlapales. Zamiast opierac sie na suchych faktach krzyczysz to co uslyszysz od kogos kto stoi obok i panikuje bo cos zle zrobil i mu gierki przycinaja... pfff daj spokoj leborg spojrz na testy i obejrzyj dokladnie min fps w grach to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ktos rzucil jakims tekstem i juz to podlapales. Zamiast opierac sie na suchych faktach krzyczysz to co uslyszysz od kogos kto stoi obok i panikuje bo cos zle zrobil i mu gierki przycinaja... pfff daj spokoj leborg spojrz na testy i obejrzyj dokladnie min fps w grach to pogadamy

1351351[/snapback]

a ja tobie proponuje podstawy matematyki

128 to mniej niz 256 a nie na odwrót...

jak sie dokształcissz to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tobie proponuje podstawy matematyki

128 to mniej niz 256 a nie na odwrót...

jak sie dokształcissz to pogadamy

1351373[/snapback]

ja matematyke znam

tylko mowie ze w przypadku kart graficznych lepsze jest miec szyne 128bit 100mhz niz 256bit ale 50mhz

bo skoro jestes dobry w matematyce to powinienes wiedziec ze 128x100 = 256x50

tylko ze w przypadku komputerow mimo ze przepustowosc jest taka sama tych dwoch szyn to 128bit ale 100mhz jest lepsza bo z powodu lepszych czasow dostepu do pamieci i wezszej szyny lepiej obsluguje male pakiety danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty człowieku belkoczesz , jakie znów 128bit 100mhz niz 256bit ale 50mhz

z tego co wiem to radek ma po wykreceniu ~760mhz a 6600gt 1200

to rzeczywiscie 1/2 nie ma co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj stary ale ci sie zaraz za to dostanie  :blink:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

1351442[/snapback]

I mogę to udowodnić!

 

U mnie przy takich ustawieniach 500/600 (jak w XT) mam:

3DMark21: 500/600 => 13300

3DMark23: 500/600 => 4100

3DMark25: 500/600 => 1850

 

Z tego, cxo mi wiadomo GF 6600 ma podobne osiągi bez kręcenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty człowieku belkoczesz , jakie znów 128bit 100mhz niz 256bit ale 50mhz

z tego co wiem to radek ma po wykreceniu ~760mhz a 6600gt 1200

to rzeczywiscie 1/2 nie ma co

1351445[/snapback]

Skoncz z tym przesmiewczym tonem leborg bo po prostu mnie nie rozumiesz.

Te wartosci sa czysto teoretyczne takie zeby lepiej bylo zrozumiec co mam na mysli. Pisalem tez ze bez podkrecania gf ma przepustowosc pamieci 2/3 tego co ma radek. Po podkreceniu ta przewaga radka zmniejsza sie na korzysc gf'a.

Ale wazniejsza wartosc to wydajnosc obliczeniowa rdzenia. W tym wypadku radek ma tylko 3/4 tego co GF. Radek ma ok. 3000MT/s a GF ma 4000MT/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie przecież

1) zawsze znajdą się argumenty dlaczego Nv jest cacy a Ati fe i vice versa

2) porównanie r9800pro i gf6600gt nie jest tematem tego toppicu ( :blink: )

a z tego co zrozumiałem koleś chce kupić kartę do 500 zł i nie z allegro i nie mediona

więc może zarzucicie jakieś propozycje, zamiast bez sensu się kłócić

 

a swoją drogą 500 zł to jest pechowa kwota, bo do lepszej karty trzeba dopłacić

a po co płacić za kartę 500 zł jak można mieć taką samą (no dobra podobną) wydajość za 350 (patrz abit 9550 guru), która po o/c jest jak radek9600XT (bez o/c) który mniej więcej w tej kwocie się zamyka, ale nie ma takiego potencjału o/c (swoją drogą co się dziwić przy rdzeniu 500 :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja matematyke znam

tylko mowie ze w przypadku kart graficznych lepsze jest miec szyne 128bit 100mhz niz 256bit ale 50mhz

bo skoro jestes dobry w matematyce to powinienes wiedziec ze 128x100 = 256x50

tylko ze w przypadku komputerow mimo ze przepustowosc jest taka sama tych dwoch szyn to 128bit ale 100mhz jest lepsza bo z powodu lepszych czasow dostepu do pamieci i wezszej szyny lepiej obsluguje male pakiety danych

1351389[/snapback]

Nieprawda. Szyna 256bit będzie miała pewną przewage nad 128bit nawet jeśli teoretyczna przepustowość pamięci będzie równa. Karty 256bit mają 2x więcej kontrolerów pamięci, nie uwzględniłeś tego w swoich "obliczeniach". Z tego co pamiętam GF6600 ma 2x64bit a Radeon 4x64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara ma tutaj wedlug mnie calowita racje PO CO??? wplatujecie do tego watku 6600Gt skoro tworca wogole nie mial tego na mysli, chodzilo o karte do 500zl, a w takim wypadku odpowiedz na pytanie nie jest gf 6600gt, nie jest tez Radeon 9800pro, bo obie karty sa za drogie, a do roztrzygniecia ktora jest lepsza jest juz poswiecony temu topic. Odnosnie pytania scisle zawartego w topicu to bezwatpienia lepszy jest Radek 9800pro nawet od Mediona niz gf 6200@6600 Agp zwlasza ze na Agp karta ta nie moduje sie tak dobrze, a wogole r9800pro jest lepszy od zwyklego gf 6600 non gt na pewno i z tym sie kazdy musi zgodzic! Inna sprawa jest krotki okres gwarancji na tego Mediona, choc niektorzy sobie je chwala, inni nie - tego juz nie wiem. Rozwizaniem moglobybyc kupno aczkolwiek troche drozszego bo 560zl radka 9800 non pro i podkrecenie.... Mozna go znalesc tutaj http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1580

Uwazam ze dyskusja na temat 6600 GT powinna sie zakonczyc w tym TOPICU bo nie ma wogole najmniejszego sensu, co sugerowalem juz powyzej przed wywiazaniem sie klotni !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zacząc rozdawać tygodniowe bany na pisanie postów?

Taki syf tu narobiliscie...

Ostrzegam... zobacze jeszcze jeden prowokujacy post i zostanie tylko przeglądanie forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post nie jest w żaden sposób tendencyjny. :) Podobnie jak Lucas86 sugeruję zakup 9800 non pro. Wydaje mi się jednak, że wypowiedziało się już wystarczająco dużo osób, żeby osoba pytająca mogła dokonać wyboru, więc można trochę (ale myślę, że nie całkiem) odejść od tematu. Otóż już wcześniej chciałem poruszyć na forum kwestię przepustowości pamięci na karcie. Ostatnio w moim kompie siedzi gf 2 mx400. Coś mnie tak naszło, żeby porównać wynik w 3dmarku 2001 po zmniejszeniu taktowania pamięci o połowę, czyli teoretycznie symulując szynę 64bit. Uzyskałem ~1200 punktów, podczas gdy z tego co widziałem inni uzyskują na tych samych kartach w wersji 64bit coś między 1500 a 1600 punktów. Wynikałoby z tego, że dokładnie tak jak pisze !exec lepsze są 64bity i 166MHz niż 128bitów i 83MHz, przy założeniu, że karta jest ta sama.

Pozostaje kwestia jak się w takim razie ma 128bit do 256bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

a ja myslalem ze postepy komputerowe ida do przodu :) a widze ze w tym temacie posiadacze 9800 PRO cofaja sie do tyłu :) ja sie dziwie jak mozecie porowynywac Colina 5 w starej technologi gdzie tam nie trzeba kompa dobrego,ale porownojcie sobie dalej 9800 i swoje 256 bit w starych grach wogole moze porownojcie w Quake 3 :)))))))))))))) LOOOOOOOOOOOL prawda jest taka ze w Far Cry Patch 1.3. GeFroce 6600 jest pare kratek słabszy jakies (5fps) w Doom 3 jest lepszy, w Half Life 2 jakies 25% w tyle nad 9800 PRO a w The Chronicles of Riddick (4 fps ) w plecy w tych grach porownojcie te karty Radeon 9800 PRO BYŁ Dobry kiedys w starej technologi! kolejna sprawa: wypowiedziedz z egiełdy:

---------------------------------------------------------------

Na które gry należy zwracać szczególną uwagę?

Jak wiemy większość obecnych na rynku gier oparta jest o mniej lub bardziej zmodyfikowane silniki innych produkcji. Nowe silniki gier to:

 

 

 

Doom 3

 

Half Life 2

 

Far Cry

 

The Chronicles of Riddick

 

 

Niejako trochę na siłę do tego grona można zaliczyć najnowszą wersję Painkillera, który jest nafaszerowany najnowszymi efektami. To głównie na tych tytułach powinniśmy skupić naszą uwagę wybierając kartę „na lata”. W oparciu o ich silniki będą tworzone kolejne gry, które zobaczymy w tym roku i kolejnych latach

------------------------------------------------------------------------

a niestety 6600 jest "rowny" w tych grach co do 9800 PRO a co na +GeForca 6600 (technlogia 3.0 "przepiękna" )

 

ZAZNACZAM ZE W TYM TEŚCIE GeFroce 6600 NIE BYŁ KRĘCONY!!!!!!!!

 

dla niewierzących http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=139

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szkittles

Poli x jesteś moim masta :mur: daj przynajmniej 5 linków w których 6600 jest lepszy od 9800pro.

Pomyśl co ty pierd...gadasz :| 6600 jest porównywalny do 9500pro a nie 9800pro

"Radeon 9800 PRO BYŁ Dobry kiedys w starej technologi!"

nie no spoko 128bit szyna sm 3.0 który [ciach!]o daje i hdr dzięki któremu mamy 10fps. Idź gdzie indziej pierdzielić takie bzdury

Edytowane przez Szkittles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do dyskusji bo sam rozwazam co kupic 6200@6600, 6600 czy 9800pro i wydaje mi sie slusznym stwierdzenie ze 128bit to nie 256.... a wyniki na egieldzie sa to srednie podkreslam srednie fps, wiec nie taki swiat rozowy jak go maluja, nie pomyslales o tym, ze sterowniki moga byc specialnie pod to przystosowane, zeby w miejscach gdzie mozna wyciskac jak najwiecej fps, zeby zawyzac srednia, wiele ludzi nawet z 6600gt mowi o naglych spadkach klatek, czego na 9800pro nie zaobserwowano, poza tym na egieldzie 6600 wcale nie dorownuje 9800pro - jest slabszy a nie zapominaj ze 9800pro tez sie niezle podkreca, a wynik 3dsmarka tez jest sprawa lekkiej optymalizacji sterow pod marki.... ja sam juz nie wiem co zrobic, poza tym wiele ludzi mowi o bolacych oczach na tych kartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOooo to ladnie :) a po podkreceniu ile wyciagasz? Ile dales za graficzke? tylko problem w tym ze nie kazdy 9800se sie moduje na 9800pro i tego sie boje:/ a chodzi o to ze np 6600 jest jeszcze jednak sporo tansze niz 9800pro bo za 500zl masz nowego ze sklepu z 24 miesieczna gwarancja :/ ale sam juz nie wiem co myslec o porownaniu 6600 vs 9800pro.... Najlepiej by bylo gdyby ktos kompetentny kto ma dostep na takim samym sprzecie przeprowadzil porzadne testy, nie tylko srednich fps ale plynnosci grania i jakosci obrazu itd... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Poli  x jesteś moim masta  :mur: daj przynajmniej 5 linków w których 6600 jest lepszy od 9800pro.

Pomyśl co ty pierd...gadasz :| 6600 jest porównywalny do 9500pro a nie 9800pro

"Radeon 9800 PRO BYŁ Dobry kiedys w starej technologi!"

nie no spoko 128bit szyna sm 3.0 który [ciach!]o daje i hdr dzięki któremu mamy 10fps. Idź gdzie indziej pierdzielić takie bzdury

1353636[/snapback]

oj ziomek ja NIE PODKRESLAM ŻE JEST LEPSZY mowie tylko co do testow.....na przykładzie ich jaki dałem link nizej obie karty byly nie krecone co daje ogromny potencjał krecenia karty 6600,mowilem zeby zwrocic uwage na dane gry zauwaz sam....RADEON 9800 PRO jest lepszy.... ale nieznacznie a my mowimy o 200 zł roznicy powiec dał bys 200 zł wiecej po to zeby mic 3-5 fps wiecej? dla mnie sprawa jest oczywsita ze 9800 PRO jest lepsza karta napewno...ale ja podchodze do tego przyszlosciowo....zachywccie sie analisingiem w 9800 PRO a powiec mi czy bedzies zkorzystał z niego w jakims Unrealu 3? wtedy 9800 pojdzie na połeczke...bo taki unreal bedzie potrzebował nowej technologi gdzie nawet 9800 pro analising nie pomoze bo zostanie zjedzona....podsumuje wypowiedz tak...jak bym miał 500 zł i Geforce 6600 kosztował by 500 zł i radeon 9800 PRO (conajwyzej SAPHIRE albo Hercules) nie mowie o gownianym medionie kosztował by 500 zł brał bym Radeona ale jezeli roznica miedzy nimi jest 200 zł to JA wybrałem Geforca mozna sie tu klocic na rozne sposoby....bo popatrz...6600 GT co jest w cenie radeona 9800 PRO jest lepszy od tego Radeona ale stajac znowu miedzy tymi dwoma kartami to nie lepiej dolozyc te 200 zł i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Geforca 6800 LE ? sam widzisz to taka studnia bez rozwiazania....a jednak cena o wszystkim decyduje bo ja szczerze mowiac jak bym miał brac karte za 700 zł to ja wole dolozyc 200 zł i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 6800 LE...kazdy mysli na swoj sposob ja na taki sposob....ja tylko wypowiadam sie bo miałem ten sam problem 2 tygodnie temu i sam wybralem 6600 i jestem bardzo zadowolony z niego jakie te 3d marki by nie były to troche w nich prawdy jest a mi w testach wyszlo ze po podkrceniu 6600 mam 500 pkt wiecej w 03 3dmarku bo mam obecnie 6095 pkt a 200 zł w kieszeni zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...