Skocz do zawartości
Spookie

Delta Electronics 465w - Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

moj ath1.7 szedl tak do 2GHz max teraz mozna 200x11 bez wiekszych klopotow. roznica jest jak dla mnie zasadnicza. wiecejnie zrobie bez chlodzenia. mam wentyl 2,5K obrotow i nie wyrabia juz na 11x166 :)

 

jak bedzie woda to bedzie sadze sporo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :blink:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=50037853 <- teraz ładniejszy opis i ten zasilacz 240 zł -> widze że koleś robi interes...

 

Opis poprostu rozwala:

 

"CENA NOPWEGO NA ZACHPODZIE TO 244 EURO

 

http://66.102.9.104/search?q=cache:S6vjzEG...DPS-465AB&hl=pl

 

W SUN KOSZTUJE 325 USD

 

http://store.sun.com/CMTemplate/CEServlet?...xid=%23300-1630

 

ORYGINALNIE STOSOWANY W STACJI SUNA [w innej wersji wtyczki] Sun Blade 2500

 

 

http://www.sun.com/desktop/workstation/sun...index.xml"

 

Tylko tutaj mam "normalna" wersji i chyba nie trzeba krosować...

 

"W PEŁNIE KOMPATYBILNY Z ATX LUB ATX 2.0 [ DO WYBORU WTYCZKA 20 LUB 24 PIN]

 

UWAGA NA WERSJE OD SUNÓW, HP-KÓW CZY TYAN K7 THUNDER. "

 

 

Ja w końcu podłączyłem swój zasilacz do kompa [do starego kompa niesprawdzone jeszcze to gniazdo 4 pin] i niby wszystko OK. jak zmienie bude to w końcu będe już go na codzień używał.

 

Zasilacz jest cichutki.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Niedługo będę miał tę zasiłkę u siebie do testów z kablami odpowiednio przerobionymi i dostosowanymi do wymogów pradowych zasilacza.

W przyszłym tygodniu zdam relację i pewnie zasiłka bedzie na sprzedaż.

Z tego co o niej wiem, to ma całkowicie niezależną linię +12V włącznie z osobnym trafem. 3,3V i 5V zależą od siebie. Ale jeśli ktoś ma zasilanie procka z +12V to tak jakby kupował zasiłkę z separowanymi liniami (np. topowera p6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja zasilke juz tez odpalilem krosujac wtyk 24pin. Zasilka wymiotla tagana 420 i trzyma lepiej niz on na tej samej konfiguracji.

Jedynie co mu trzeba to wymiana kabli od zera, dlatego poszukuje teraz jakiegos spalonego zasilacza ( 24pin najchetniej) z dobrym okablowaniem i do budy. Jak cos zauwazucie albo macie do oddania to chetnie przyjme, hi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bojcie nic. Juz to widze jak ktos mu ja kupi za taka cene :) Jeszcze bez zdjecia (specjalnie pewnie). Napisalem do tej firmy co miala te zasilacze, czy nie maja jeszcze kilku. Napisali mi, ze musza sprawdzic w magazynie i narazie czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bojcie nic. Juz to widze jak ktos mu ja kupi za taka cene :) Jeszcze bez zdjecia (specjalnie pewnie). Napisalem do tej firmy co miala te zasilacze, czy nie maja jeszcze kilku. Napisali mi, ze musza sprawdzic w magazynie i narazie czekam na odpowiedz.

1425706[/snapback]

Już sprzedawca się poprawił ale nie do końca... [sprzedawca dał już fotki , jak ktoś chce sobie dokałdniej obczaiś "wnętrzności" to zamieściłem zdjęcia na 2 str tego topicu]

 

Sprzedawca wg mnie powinien jeszcze dopisać :

 

1. Było już w tym toicu mówione że zasilacz jest większy od standartowego i nie mieści sie w małych obudowach. !

 

2. Nie poinformował i ilości i długości kabli których jest troche mało* i za któtkie*.

 

Wg mnie mimo tych mankamentów zasilacz jest warty zakupu. W końcu w zasilaczach nie chodzi o wygląd czy długość kabli tylko co może "uciągnąć"

 

* ten zasilacz na tej nowej aukcji ma troszke więcej kabelków - jak go ktoś dostanie to niech napisze czy koleś poprostu miał wersje serwerower i wlutował poprstu normalne kabel czy to jest tak orginalnie zrobione... Bo niestety na aukcji nie ma fotki aby było widać wczepienia kabli do zasilacza...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze ktos kto sie nie zna to powie sobie tak: "Nie dam 240zł za zasilke, ktora tak badziewnie wyglada. Przeciez za tyle to bede mial kolorowa i swiecaca jak psu jajca inna 400W" (mimo, ze zasilka jest naprawde wypas). A ktos kto sie zna, raczej bedzie wiedzial, ze mozna ja wyrwac taniej i troche przerobic :) Takie moje zdanie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja: po kilku testach, zasialacz działa na moim konfigu całkiem całkiem, czyli tak samo jak Chief420(old), ogólnie napięcie 12V lepsze. zasilacz przerobiłem przez wlutowanie nowej wtyczki 20pin od codeschita, linię 4 pin zrobiłem z kabli od tej delty- były grubsze(btw: piny na nich są chyba srebrzone).

Delta jest zdecydowanie głośniejsza, słychać wyraźnie wentylator.(delta, chyba kulkowa, 0,3A)

Za to zasilacz się prawie nie grzeje! różnica temp wlot/wylot przy Primetest: 3 stopnie! w chiefie 8-9 stopni.

I jeszcze jedno dziwo: wtyczka 3 pin od wentyla też jest niestandardowa, ma zamienione miejscami kabel zasilający i kontrolę obrotów!!!! czyli jak ktoś chce wpakować inny wentyl to jego wtyczkę też trzeba "cross":) LOL!

Edit: pisownia

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wpadła mi taka delta na chwilkę w łapki, i powiem wam że na moje oko lepsza jest od enermaxa 465, bardzo solidne wielowarstwowe PCB, nie ma cudów ze skomplikowanym układem PWM tylko proste DWA transformatory (jeden dla 5V jeden dla 12V) + PFC na osobnej płytce+porządne kondenstory Nichicon i Rubycon oraz układ kontroli napięcia (nie wyczułem jeszcze ale chyba są feedbacki do wszystkich 3 napięć - w sumie kto na to patrzy)

hehe no i sztuczka z niby 2x12V - jeden zespół prostowniczy i dwa tory filtrujace - ciekawe jak to sie teraz robi we współczesnych konstrukcjach np P6 - są 3 transformatory??

 

ewidentne wady:

niezbyt cicha, większa od standardowego ATX, krótkie kable (ale do DFI NF4 starczą) potrzeba krosowania, brak włącznika sieciowego (jak to w serwerowych zasilaczach)

 

zalety:

prawdziwy true power(5/12),bardzo silna (pociągneła mój konfig na -0,06V), dobre elementy, tania

 

jakbym mógł tobym kupił dla wszystkich znajomych 5 szt. od razu - niestety nie załapałem się na żadną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła do mnie oudowa Chieftec, więc mogłem po drobnych przeróbkach wsadzić deltę. Rano złożyłem całego kompa do kupy i sprawdziłem napięcia miernikiem.

 

Wyniki pomiarów:

 

166x12(1.5V)

 

Idle/Stress

3.37 / 3.36-3.37(skacze)

5.08 / 5.07

12.20 / 12.20

 

166x14(2.0V)

 

Idle/Stress

3.35-3.36 / 3.33-3.34

5.05-5.06 / 5.02-5.03

12.19 / 12.17

 

Tryb stress - Prime95 test In-place odpalony na kilka minut. Testy były robione na jednej linii +12V, nie mam gniazda 4 pin. To pewnie miało jakiś wpływ na wyniki.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy za 249zł ta zasilke sie jeszcze oplaca??. za 260zł mam juz topowera p5 400W na 3 letniej gwrancji a za 320zł topowera p6 420W ja chyba jednak wole dolozyc i miec spokoj. Wkoncu 3 lata gwrancji robi swoje no i nie trzeba kabli dorabiac/krosowac itd. pomijam sam wyglad.

 

 

ps. a BENITO nie wywiazal sie ze swojej obietnicy a ciekawia mnie bardzo testy tej zasilki

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przepraszam, ale dostawca musiał dać na zastępstwo delty zamiast padniętych szefów 410. Na razie test delty zawieszony.

1522485[/snapback]

No a co narazie i nich myslisz BENITO?? Czy za cene 249 zł jeszcze oplaca sie w to ladowac bo jak juz napisalem 2 posty wyzej za podobna cene mam topowery(3 latka gwary itd)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...