Skocz do zawartości
Spookie

Delta Electronics 465w - Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem się kolesia z SCK i powiedział, że bez obaw mogę podłączać do każdej płyty z 24pin. A w internecie znalazłem informację, że zasilacz tan jest w formacie EATX i że wystarczy przejściówka z 24 na 20 pin i może działać ze zwykłymi płytami ATX (teraz mi się nie chce szukać linków bo spędziłem nad tym ze dwie godziny) i jedynie trzeba przekrosować wtyczkę 8 pin na 4 pin jak się chce drugą linię 12V. Na wszelki wypadek na począdku podłączę do starego kompa i zobaczę.

 

Jak pisałem kilka postów wyżej CHIEFTEC ENH-0746G ma taką samą wtyczkę jak ta Delta a ma przejściówkę na 20 pin!!!

1353702[/snapback]

Jak przetestujesz to napisz co i jak.

 

:mur: hmm... Czyli bez moda mamy niby jeną linie +12V ?

 

 

to w końcu jak jest wystarczy przejściówka czy trzeba krosować ?

 

Delta "A w internecie znalazłem informację, że zasilacz tan jest w formacie EATX"

Chieftec "Zasilacz ATX 460W PFC"

 

to chyba jakas różnica...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przetestujesz to napisz co i jak.

 

:mur:  hmm... Czyli bez moda mamy niby jeną linie +12V ?

to w końcu jak jest wystarczy przejściówka czy trzeba krosować ?

 

Delta "A w internecie znalazłem informację, że zasilacz tan jest w formacie EATX"

Chieftec  "Zasilacz ATX 460W PFC"

 

to chyba jakas różnica...

1353912[/snapback]

 

Jest specialny adapter do zasilaczy eatx

 

Adapter złącza zasilania 20/24pin + 4/8pin EATX

 

A to link do niego: http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=4349

I wychodzi na to, że nic nie trzeba przekrosowywać bo jest przejściówka 24>20pin i 8>4 pin

 

Tylko musi to być specjalna przejściówka z eatx na atx a nie zwykła z 24 na 20pin!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktos ocenic glosnosc tego...ale jakas tak nie amatorsko, tzn cenie sobie cisze i zastanawiam sie na takimi cichymi sprzetami jak topower nie wiem czy ta delta moze chociaz w polowie rywalizowac w tej kwesti z wyzej wymienionym :P no zawsze mozna jeszcze wiatrak wymienic...ale mam odrazu pytanie czy zasilacz mocno sie grzeje bo co mi po wymianie na cichy i wolny wiatrak jesli komponenty z ktorych sie sklada beda sie nagrzewac i mi sie spali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest specialny adapter do zasilaczy eatx

 

Adapter złącza zasilania 20/24pin + 4/8pin EATX

 

A to link do niego: 1354539[/snapback]

Wogóle popatrzyłes sie na swój zasilacz ?

 

Co do działania tej przejściówki to z 24->20 pin powinno być OK ale ten zasilacz nie ma złącza 8 pin tylko 6 ! "1 złącze 6-pinowe" a do takiego da się kupić przejsciówke czy już tylo "ręczna" opcja została ?

 

Mam nadzieje że zasilacz będe miał już w środe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań i różnych opinii nt tego zasilacza, garść faktów:

1.Zasilacz nie jest w normalnym formacie ATX-obudowa jest wiąksza, (wymiary 150x160x98mm) i wiatrak 1x92:)- tak więc trzeba mieć trochę więcej miejsca i przygotować się na patroszenie blachy obudowy:)

2 Złącze 24pin jest złączem serwerowym- nie jest to złącze 20+4pin rozszerzonego formatu ATX, więc albo crossing, albo przejściówka EATX-ATX(NIE MOŻE to być przejścióewka 24-20 od normalnego zasilacza!!!)

3 Owe złacze 6 pin w zasilaczu jest tak naprawdę złączem 8 pin(tyle pinów ma wtyczka), ale we wtyczce jest tylko 6 pinów wypełnionych kablami(3xGND, 3x12V)-więc przejściówka od kompletu EATX/ATX będzie pasowała

4 Zasilacz nie ma włącznika sieciowego!

poza tym wygląda na ciężki i porządnie zrobiony , blacha typu Japenese steel, gruba, niestety brak drucianego grill- jest wycinany z blachy.

Jak uruchomię to się wypowiem o napięciach. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań i różnych opinii nt tego zasilacza, garść faktów:

1.Zasilacz nie jest w normalnym formacie ATX-obudowa jest wiąksza, (wymiary 150x160x98mm) i wiatrak 1x92:)- tak więc trzeba mieć trochę więcej miejsca i przygotować się na patroszenie blachy obudowy:)

2 Złącze 24pin jest złączem serwerowym- nie jest to złącze 20+4pin rozszerzonego formatu ATX, więc albo crossing, albo przejściówka EATX-ATX(NIE MOŻE to być przejścióewka 24-20 od normalnego zasilacza!!!)

3 Owe złacze 6 pin w zasilaczu jest tak naprawdę złączem 8 pin(tyle pinów ma wtyczka), ale we wtyczce jest tylko 6 pinów wypełnionych kablami(3xGND, 3x12V)-więc przejściówka od kompletu EATX/ATX będzie pasowała

4 Zasilacz nie ma włącznika sieciowego!

poza tym wygląda na ciężki i porządnie zrobiony , blacha typu Japenese steel, gruba, niestety brak drucianego grill- jest wycinany z blachy.

Jak uruchomię to się wypowiem o napięciach. pozdro

1356776[/snapback]

OK spX a jaką długość mają kable ?

 

Jak możesz to daj troche fotek.

 

Gdzie można kupić tą przejściówke ? - tutaj http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=4349 25 zł za przesyłke kabla to duuuużo

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kablami to różowo nie jest

główny EATX- dł 40cm, dalej podaję w kolejności linie, odległości wtyczek mierzone od zasilacza

1. Molexy 1/2 dł 31/40cm

2. molex3/fdd1 22/38

3 molex4.molex5/fdd2 20/28/44

wtyczka 8pin(w opisie nazywali ją 6 pin) dł 22cm, ta linia ma po drodze jakiś filtr

Foty chętnie bym dał... gdybym aparat miał:)... ach ta zasiłka ma jakąś dziwną budowę- płytki drukowane są 2, u góry i u dołu, a zasilacz otwiera się jakby wysuwając tył i boki...

co do przejściówki to chyba jedyni mają .... strasznie drogo wysyłka, chyba go scrossuję... mam megashita do wypatroszenia:)

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak węszę spisek. Skoro ten zasilacz na zachodzie kosztuje 244€, to niby czemu u nas 99zł ?? Skoro jest nowy to czemu ma tylko miesiąc gwarancji ?? Wg mnie coś z nimi jest nie tak np: są po serwisowe albo to odpady z produkcji...

Choć możliwe jest też bardziej niewinne wytłumaczenie np zasilacze pochodzą z nadprodukcji lub zostały wyprodukowane dla kogoś kto się wycofał. W takim przypadku wiadomym jest ze lepiej je sprzedać za 1/4 ceny niż żeby leżały w magazynie ...

 

Edit:

Poprawka .. 244€ to ~1000zł czyli prawie na pewno coś z nimi nie tak ...

 

Kolejna poprawka: Ta cena jest jakaś lipna !!! W tym "sklepie" ceny są ... sami zobaczcie "AMD Athlon XP 3200+ Barton 2200/400 MHz 512 kB (Socket A) 251.93 e" ponad 1000 zyla za bartka :blink: To chyba nie w euro ... cennik datowany na 29.3.2005 :blink:

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pragne zwrocic uwage na mały fakcik (odnosnie http://allegro.pl/show_item.php?item=45862740 )

Na samym dole mala wzmianka... MADE IN THAILAND... O_o

Po lewej na dole DATE CODE : 0344 ... jakos na oko to 2003 + 44 tydzien ... hmmm

 

UPDATE:

DDATACODE by chyba tumaczylo krotka gwarke...

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 1,5 roku leżenia w magazynie może tłumaczyć cenę ... Pytanie czemu tyle leżały a nie zostały przepakowane i sprzedane (Delta produkuje dla kilku firm). I pytanie jak to wpłyneło na nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do leżenia: niewątpliwie zasiłki leżały trochę , moja też jest z 0344, a na pudełku mam "edite au filtre le 29/12/03" i "magasin adresse IN GF001 A", pewnikiem trochę poleżał w magazynie HP... dostałem zasilacz w kartonie z nienaruszonymi nalepkani"piece d'origine hp genuine hp part"- nalepki były na obu stronach pudła, nie wierzę że ktoś sobie zadał tyle trudu żeby to jeszcze raz pakować jak z fabryki... zasilacz jest w środku czysty- zero kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostaje poczekać na jakieś wiarygodne testy (z pożądnym obciążeniem - mocno wykręcony A64 czy Bartek z dużą ilością dodatków byłby dobry). Swoją drogą nadal jestem ciekaw czemu HP nie odebrało (bo nato wygląda) tych zasilaczy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kablami to różowo nie jest

główny EATX- dł 40cm, dalej podaję w kolejności linie, odległości wtyczek mierzone od zasilacza

1. Molexy 1/2  dł 31/40cm

2. molex3/fdd1  22/38

3  molex4.molex5/fdd2 20/28/44

wtyczka 8pin(w opisie nazywali ją 6 pin) dł 22cm, ta linia ma po drodze jakiś filtr

Foty chętnie bym dał... gdybym aparat miał:)... ach ta zasiłka ma jakąś dziwną budowę- płytki drukowane są 2, u góry i u dołu, a zasilacz otwiera się jakby wysuwając tył i boki...

co do przejściówki to chyba jedyni mają .... strasznie drogo wysyłka, chyba go scrossuję... mam megashita do wypatroszenia:)

1357021[/snapback]

sprzedawca napisał mi tak:

 

1. nie ja go sprzedaje, tylko ostrzegam, prosze obejrzeć wtyczkę. jest zdjęcie,

to nie jest EATX

tutaj mamy nietypowš jednowtyczkowš wersje WTX , prosze przyjrzeć się

kolorkom kabli, po podłšczenu do EATX mamy zwarcie między standbyV5 a masš

 

2. EATX to praktycznie zwykły atx2.0 tylko zamiast -12 ma +12

to jest jakis kosmos pasuje tylko do plyty tyan na 2 athlony

 

3.ftp://download.intel.com/support/motherboards/server/se7500cw2/tps.pdf

na stronie 92 ma pan pinout EATX-a

pinout tej delty jest zdeka inny

 

NIE KTOŚ NAPISZE DOKŁADNIE JAK KROSOWAŁ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca napisał mi tak:

 

1. nie ja go sprzedaje, tylko ostrzegam, prosze obejrzeć wtyczkę. jest zdjęcie,

to nie jest EATX

tutaj mamy nietypowš jednowtyczkowš wersje WTX , prosze przyjrzeć się

kolorkom kabli, po podłšczenu do EATX mamy zwarcie między standbyV5 a masš

 

2. EATX to praktycznie zwykły atx2.0 tylko zamiast -12 ma +12

to jest jakis kosmos pasuje tylko do plyty tyan na 2 athlony

 

3.ftp://download.intel.com/support/motherboards/server/se7500cw2/tps.pdf

na stronie 92 ma pan pinout EATX-a

pinout tej delty jest zdeka inny

 

NIE KTOŚ NAPISZE DOKŁADNIE JAK KROSOWAŁ !

1360519[/snapback]

Też już doszedłem że to jakaś max nietypówka, jak tylko przenierzę co jest co w kablach, to je poprzekładam... i coś mi się wydaje że będę musiał nową linię na proca lutować, ta wtyczka 6/8pin do proca zdecydowanie krótka jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już doszedłem że to jakaś max nietypówka, jak tylko przenierzę co jest co w kablach, to je poprzekładam... i coś mi się wydaje że będę musiał nową linię na proca lutować, ta wtyczka 6/8pin do proca zdecydowanie krótka jest

1361003[/snapback]

Kiedy planujesz go podłączyć ? - dziś ? :D - ile czekałeś na zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją też przejściówki WTX na ATX http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...tec_NEO480.html oraz http://66.102.9.104/search?q=cache:oi-xMMf...l=pl&lr=lang_pl

Tylko gdzie mozna je kupić osobno???? Jak ktoś znajdzie to proszę o info. Jutro jadę na giełdę elektroniczną się popytam, jak nie będzie to pozostaje kombinowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tu znowu jest namieszane ... z tego co piszą w innych miejscach to Antec NeoPower i Tagan 480W mają końcówki EATX ....

1361591[/snapback]

W innych to znaczy gdzie ? - ja jakoś wierze testom tweaka...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spookie- nie wiem kiedy go uruchomię, chyba w weekend, co do zasiłki to nie czekałem, jestem za Szczecina, więc się przeszedłam kawałek:)

Ale jaja robią sie coraz lepsze, albo zasilacz ma coś porąbane z kolorami kabla, albo nie przypomina to nawet żadnego standardu jaki widziałem (szukałem już ładnych pare godzin), a do płyty thunder k7 to też chyba nie znalazłem opis że tam jest standard ATXGS.. tylko kable w tym standacie też idą inaczej... chyba bez jakiegoś sprzętu do testowania zasilacza się nie obejdzie

Jakby ktoś znalazł od jakiego badziewia to jest zasilacz... meczy mnie ta grubość, 98mm to nietypówka....w dodatku nalepki HP... może to od jakiegoś projektu który nie wyszedł i nawet nie ujrzał światła dziennego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tu znowu jest namieszane ... z tego co piszą w innych miejscach to Antec NeoPower i Tagan 480W mają końcówki EATX ....

1361591[/snapback]

To są napewno zasilacze WTX przeznaczone do Tyan Thunder K7, Antec i Tagan mają też takie zasiłki w wersji EATX i zarówno te w WTX jak i EATX mają przejściówki na ATX. Na zachodzie można też kupić osobno adapter WTX na ATX.

Zresztą na przejściówce tego Anteca widać wyraźnie, że nie jest to EATX ani żadne ATX (z czterech pinów nie wychodzą żadne kable od strony 24 pin?!)

 

A to link do potwierdzenia, że te delty są w standardzie WTX czyli do Tyan Thunder K7 http://216.239.59.104/search?q=cache:dKaN0...DPS-465AB&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wszystkie piny z wtyczki 24 i wtykasz do pustej 20 pinowej

1349508[/snapback]

Na giełdzie elektronicznej nic nie znalazłem, więz trzeba przekrosować!!

Może zaczę od opisania wtyczki: cztery grube pomarańczowe kable, jeden cienki pomarańczowy razem z jeszcze cieńszym brązowym, siedem grubych czarnych, cztery grube czerwone, dwa grube żółte, jeden cienki niebieski, jeden cienki fioletowy, jeden cienki zielony, jeden cienki szary, jeden cienki żółty i jeden cienki biały! Podłączając według tego schematu http://pinouts.ru/data/atxpower_pinout.shtml zostanie mi: jeden cienki pomarańczowy z cieńszym bronzowym, jeden gruby pomarańczowy, oraz dwa żółte (tylko które dwa grube, czy jeden cienki jeden gruby)Razem zostanie pęć kabli bo pomarańczowy i brązowy są w jednym pinie.

 

Ale dziwna sprawa z tą przejściówką WTX na ATX anteca (pomija tak jakby zupełnie 4 piny z wtyczki 24 pinowej: cienki szary, cienki zielony, cienki żółty i cienki biały- dla wtyczki tej Delty) czyli ten antec me jeszcze inn wtyczkę??!!

 

Jak ktoś już przekrosuje tą wtyczkę to niech zamieści dokładny opis a najlepiej jeszcze jakieś zdjęcie albo rysunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wygląd spoX [ potylko ma strasznie krótkie kable]. Rozkręciłem go całego i w środku wygląd dobrze: [cała przesyłka ważyła 3,9 kg]

 

- fotki mogą sie powoli ładować :/

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

UPDATE:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak znowu na benchmarku powiedzą że Delta robi niezbyt udane zasilacze, to ich zlinczuję.

Ale i tak ogólnie to z nich niezłe lole są.

Ta delta wygląda na 2 zasilacze w jednym, respect. Poza tym takiego filtra sieciowego nie widziałem jeszcze w żadnym zasilaczu. Robi wrażenie.

Jedynie FSP można z nim porównywać. Reszta zasiłek dość wyraźnie odstaje pod względem wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak znowu na benchmarku powiedzą że Delta robi niezbyt udane zasilacze, to ich zlinczuję.

Ale i tak ogólnie to z nich niezłe lole są.

Ta delta wygląda na 2 zasilacze w jednym, respect. Poza tym takiego filtra sieciowego nie widziałem jeszcze w żadnym zasilaczu. Robi wrażenie.

Jedynie FSP można z nim porównywać. Reszta zasiłek dość wyraźnie odstaje pod względem wykonania.

1363635[/snapback]

Wygląda spoX [też się zdziwiłem że jakieś takie 2 płytyki ma do których jest poprzyczepiana cała reszata... tak jak napisałes zasilacz wygląda jakby 2 złączone zasilacze] tylko JAK TO PODŁĄCZYĆ ? :mur:

 

W pn może spróbuje skrosować...

 

Jakieś sugestje/podpowiedzi jak to zrobić ?

 

@BENITO zrób fotki wtyczki twojego i przejsciówkie teojego zasilacza.

 

Niby obydwie zasiłki to WATX ? - więc niby wtyczki powinny być te same ? a jak jest na prawde ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krosujesz tak wyjmujesz wszystkie piny , do wtyczki atx 20 wtykasz 3 pomarańczowe w tym ten jeden z brązem sense vire 3.3 piny 1,2, 11, . 4 czerwone do pinów 4,6,19,20. 7 czarnych do pinów 3,5,7,13,15,16,17. Gruby zółty pin 10.Niebieski -12 pin pin 12.Fiolet 5vsb pin 9 . Zielony ps on pin 14 .Szary pwr ok pin 8. Zostać ci powinno cienki zółty , biały , gruby zółty , i 2 grube pomarańcze czyba tak sprawdz czy się będzie zgadzać .

Edytowane przez Kuceroff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krosujesz tak wyjmujesz wszystkie piny , do wtyczki atx 20 wtykasz 3 pomarańczowe w tym ten jeden z brązem sense vire 3.3  piny 1,2, 11, . 4 czerwone do pinów 4,6,19,20. 7 czarnych do pinów 3,5,7,13,15,16,17. Gruby zółty pin 10.Niebieski -12 pin pin 12.Fiolet 5vsb pin 9 . Zielony ps on pin 14 .Szary pwr ok pin 8. Zostać ci powinno cienki zółty , biały , gruby zółty , i 2 grube pomarańcze czyba tak sprawdz czy się będzie zgadzać .

1363658[/snapback]

1. "3 pomarańczowe w tym ten jeden z brązem sense vire 3.3 piny 1,2, 11," To obojętne w który z tych pinów wsadze 2 kabelki ?

 

2. Nie uwzglądniłeś pinu nr 18 - zgodnie ze specyfikacji ATX powinien tam być biały kabelek.

 

3. Uwzglądniłeś 19 kabli tzn pięć ci zostało.. - ty tak masz ? czy zapomniałes dopisać o białym kabelku ?

 

Teraz mam tylko tak poprzekładać kable aby były jak w zwykłym zasilacz tak ?

 

Dołączona grafika

 

UWAGA:

 

Delta - widok od przodu "od wtyczki"

 

"Zwykły zasilacz" - widok od kabli - tył !

 

Modując najlepiej wzorować się na zwykłym zasilaczu - kolorki się zazwyczaj zgadzają.

 

...Zanim coś zrobie musze się 100% upewnić.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...