Skocz do zawartości
Spookie

Delta Electronics 465w - Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ja podobnie jak kolega wyzej tez zastanawiam sie nad zmiana na ta zasilke :) Mam tera raczej elegancka (to co w podpisie), ale ja bym spylil za 200zł, kupil Delte za 99zł i prawie stowa (bo przesylka) jest w kieszeni. :-P

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

miernika ciagle nie mam, ale jednak roznice w dzialaniu kompa juz widze. narazie proste- typu: "kurde!?! dziala w ogole? hmm swieci znaczy sie ze tak ale jakos mi buczenia brakuje :D"

 

 

nareszcie da sie zakonczyc nagrywanie cd/dvd sukcesem :) dziwne moze ale nie zawsze tak bylo. szczegonie ostatnimi czasy. moze to smieszyc ale za codegena dalem 65 zeta a delta z przesylka 110...

 

w kwestii kabli: trzeba wiedziec co i za ile. moge miec anteca lub tagana za ile?... za 3-5x tyle co delte? ... no wybaczcie ale dodatkowe 20-30 cm kabli jest warte moim zdaniem dodatkowe 50 zl a i to pod warunkiem ze beda odpowiednio spiete, ulozone itepe. to sa wartosci dodane stanowiace powiedzmy jakies 10-20% ogolnej oceny, wiec biorac pod uwage stosunek cena/jakosc to delta bije WSZYSTKO na glowe!

 

czy to dobry zasilacz..?

czyli co powiedziec gosciowi ktory pyta: "czy obiektywnie jest to dobry spzrtet, czy starczy mi do mojego nowego super costam spzreta?"

 

odpowiedz jest jedna :) _subiektywnie_ spzret jest wart tej kasy. wart jest pewnie nawet sporawo wiecej.

 

czy starczy to kazdemu fetyszyscie "marki" to juz inna kwestia, a ja - do tej pory uzytkujacy codegeny i big-towery za 120 zl - jestem daleki od wyglaszania ostatecznych sadow.

propozycja jest jednak godna uwagi poniewaz _z cala pewnoscia_ zapewnia lepsze warunki pracy niz "typowe" zasilacze ze "sklepu obok" - dodatkowo nie rujnujac kieszeni.

przy tak znikomych roznicach cen kupno czego innego zakrawa na sklonnosci samobojcze i z pewnoscia przyznacie mi racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co piszesz. A mnie się wydawało że większość zasilaczy ma linię -5V a to płyty coraz rzadziej z niej korzystają. Mógłbyś podać jakiegoś topowego producenta którego zasilacze nie mają linii -5V od paru lat ?

 

A wracając do Delty, należy zwrócić uwagę na krótkie kable na które parę osób tu narzekało.

1384838[/snapback]

już wyjaśniam. żaden z kilkunastu zasilaczy FSP jakie miałem przyjemność kupić (montowałem je do zestawów) nie posiadał tej linii - tych kupiłem najwięcej. oprócz tego były także (montowane w IBM-ach) modele Newton Power (właśnie jednego mam teraz w kompie) no i Delty. linia -5V była zawsze pusta. kiedyś wyjaśnił mi to ktoś kto handlował na Allegro niemal wyłącznie zasilaczami (i pewnie je też przedtem naprawiał:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne .. Sam mam zasiłke FSP 350W i ma linię -5V. FSP400W też ją ma. A z Deltami jest różnie, 300W niema a 350W znowu ma. Co do Newton Power to niewiele wiem o tej firmie ale ciężko ją nazwać topową, wg opisów ludzi są to raczej średnie zasilacze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne .. Sam mam zasiłke FSP 350W i ma linię -5V. FSP400W też ją ma. A z Deltami jest różnie, 300W niema  a 350W znowu ma. Co do Newton Power to niewiele wiem o tej firmie ale ciężko ją nazwać topową, wg opisów ludzi są to raczej średnie zasilacze ...

1385286[/snapback]

Linia -5V w zasilaczach pozostała dla zachowania zgodności ze starszymi płytami głównymi. Nowsze płyty jej nie wymagają.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=119350

Jak pisałem wcześniej mój stary ECS na i810 nie startował na delcie, ale epox ruszył bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ps. Moj kot wlasnie zjada rodzynki :lol:

1344998[/snapback]

a moj kot jadl ser zolty i makowca :P

1345508[/snapback]

i co z tego ... :) królik mojej siostry żre wędzonke, mój pies objada winogrona - te które wiszą nisko .... a jamnik kuzynki zeżre absolutnie wszystko, nawet pieluche-pampersa, długopis, silikon do uszczelniania, skarpetki, kwasek cytrynowy, paszę dla świń i cielaków, pastę do zębów :) i jeszcze wiele mógłbym wymieniać :)

 

ostatnio bydle o mało co nie zeżarł królika mojej siostry :) obgryzł mu kawałek ucha :) za co dostał porządny wpier_dol ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj mandat 100zł :cry: i musze zmotac jakis hajs. Myslicie, ze jak wymienie ta zasilke co mam tera (w sygnaturce) na ta Delte to odczuje jakas roznice ? Nie tylko w dzialaniu, ale tez w glosnosci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Apr 14 2005, 17:55]bylo nie pic w miejscu publicznym:]

1389156[/snapback]

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D A TY SKAD WIESZ ??? :D :D :D :D Mam nadzieje, ze mnie nie widziales tylko sie skumales po "kosztach" poniesionych przezemnie :D :D :D :D :D Najdrozszy browar w moim zyciu, wiecej takiego nie biore :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skrosowałem wtyczki i po podłączeniu zasilacza (najpierw tylko 20pin) diody na płycie zaczeły migać w odstępach ok, 1sek. a wiatrak w zasiłce w tych samych odstępach to ruszał to stawał, już myślałem, że coś pomyliłem przy krosowaniu, ale po zmianie kabla zasilającego komp odziwo odpalił!! Napięcia trzyma dobrze, według biosu linia 3.3V>3.3v linia 5.0v>5.03V linia 12v>11.98v. Następnie podłączyłem dodatkową linię 12v (4pin) no i niestety komp się nie odpalił (czerwona dioda na płycie się świeci ale power nic nie zmienia, zero reakcji) po odłączeniu tej wtyczki wszystko znowu pracuje. Ma ktoś może pomysł jaka może być tego przyczyna??? może źle skrosowałem?? Mam tak: pin jeden i dwa białe a pin trzy i cztery czarne (dwan admiaroewe kable zostawiłem w starej wtyczce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziubek daleko nie mam:] browara za 100 nie pilem, ale palilem peta za 50:] (jak cos to we wrocku na glownym nie wolno palic, ja nie wiedzialem)

 

oloams a biale kabelki to czasem nie jest -5V? we wtyczce 4pin powinny byc 2 czarne masa i 2 zolte +12V chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe przewody to jest +12V(w tej 8 pinowej wtyczce), a czarne masa. Możliwe, że któraś końcówka jest luźna we wtyczce i nie łączy z pinami w gnieździe atx.

 

UPDATE:

Sprawdź czy masz dobrą kolejność kabelków we wtyczce 4pin, wydaje mi się, że coś nie gra :? . http://www.hardwarebook.net/connector/power/atx12v.html Tylko nie wiem od której strony liczysz piny.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać, że trzeba 10 razy sprawdzić czy wszystko dobrze skrosowane. Zadziałały zabezpieczenia i płytka żyje :) . Koniecznie zdaj relacje z działania delty. Jakie napięcia masz, ja nie mogę na stałe zainstalować bo nie wchodzi do budy, musiałbym ciąć. Obok też nie postawię bo kot zacznie kombinować(bardzo lubi kabelki skurczybyk) :D . Na razie delta będzie sobie pracować z epią w szufladzie jako kompik do netu. Za bardzo się nie przemęczy :lol: .

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No i wszystko działa!!! Napięcia według biosu te same, na lini 12V ciągle 11.98V 3.3V>3.3V a 5V>4.98V w windowsie aida pokazuje dla 3.3V>3.3V czasami skacze na 3.4 dle 5V>4.98V a dla 12V>11.98V czasami spada do 11.96V.

 

teraz podam na jakim konfigu: płyta abit nf7-s; duron 1600@2160Mhz 1.93V; 2x512MB Kingston KVR 333@360Mhz 2.7V; Maxtor 120MO +Maxtor 80LO; Radeon 9500 trochę kręcony; DVD rom + CDRW

 

Ciekawe jak się będzie sprawował z A64 Venice 3000+?? Już niedługo czyli jak tylko pojawi się venice zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bedzie sie dobrze sprawowal :D

co do odczytow z abita to masz identyczne jak moje :D

 

mierzone miernikiem 12 jest 12.13 a 5v jest 5.16 :)

1390817[/snapback]

 

Spoko :) Bo martwiłem się, że mam trochę mało na lini 12V.

 

A mieści się wam ten zasilacz do obudowy??? Bo mi nie ale dla chcącego nic trudnego :lol:

post-109207-1113581645_thumb.jpg

Edytowane przez oloams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wszystko i tak posumowujac chcialem o cos zapytac :) Mam jakas stara Rople spalona, to wystarczy, ze wezme odniej ta wtyczne od zasilania, przloze i wszystko bedzie git ? Jeszcze powiedzcie mi jak jest z glosnoscia ? Ma jakas regulacje obrotow ten wentyl, czy mocno sie grzeje caly zasilacz, oraz jak halasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wszystko i tak posumowujac chcialem o cos zapytac :) Mam jakas stara Rople spalona, to wystarczy, ze wezme odniej ta wtyczne od zasilania, przloze i wszystko bedzie git ? Jeszcze powiedzcie mi jak jest z glosnoscia ? Ma jakas regulacje obrotow ten wentyl, czy mocno sie grzeje caly  zasilacz, oraz jak halasuje.

1391190[/snapback]

 

Zasilacz jest cichy ma jeden 92mm wiatrak, po kilku godzinach pracy obudowa zasilacza była zimna (oprucz wiatraka jest sporo radiatorów w środku a rozmiesz czenie elementów w środku sprawia, że ten wentylator i radiatory w zupełności wystarczają. Wystarczy, że weźmiesz wtyczki ze starej zasiłki i skrosujesz je według schematu podanego w tym wątku. Ale musisz się liczyć z tym, że zasilacz ten jest wyższy od standardowego i nie mieści się do każdej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec z ta "szeroka" wtyczka bym jakos dal rade, ale moja plyta glowna potrzebuje jeszcze takiej kwadratowej z 4 "dziurkami" (nie wiem jako to sie nazywa). To tez jakos sie da zrobic ze starej zasilki ?

1392031[/snapback]

 

Ta 4 pinowa wtyczka to druga linia 12V w tej delcie zamiast 4 pin jest wtyczka 8 pin z sześcioma kablami trzy białe i trzy czarne, wystarczy, że przełożysz dwa białe i dwa czarne do wtyczki 4 pin! Wtyczkę możesz ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ze starej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podać jego dokładne wymiary? Moze sie kiedys przyda....

1391911[/snapback]

wymiary jakieś: 150x160x98mm, wiatrak 1x92mm

 

OK, wiec z ta "szeroka" wtyczka bym jakos dal rade, ale moja plyta glowna potrzebuje jeszcze takiej kwadratowej z 4 "dziurkami" (nie wiem jako to sie nazywa). To tez jakos sie da zrobic ze starej zasilki ?

1392031[/snapback]

Ja troche przy modowaniu zmasakrowałem zasilke [nie mam zdolności manualnych :mur: ] ale jakoś jest.

 

 

 

http://img59.echo.cx/img59/1097/15rg.jpg

 

http://img112.echo.cx/img112/8285/28dv.jpg

 

http://img174.echo.cx/img174/3450/32ht.jpg

 

http://img183.echo.cx/img183/3415/47br.jpg

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kilka osób ma już tą zasiłkę! :) I co widzicie jakąś różnmicę w stabilności przy o/c?? Ja puściłem mojego durona 1600 na 2220Mhz i wszystko działa ok! Na starej zasiłce po kilku minutach wywalał mnie z windowsa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...