Skocz do zawartości
Spookie

Delta Electronics 465w - Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/show_item.php?item=45862740 co myślicie na temat tego zasilacza ? <- ten koleś co to sprzedaje to czami ma naprawde okazyjne ceny...

 

 

Tutaj [ http://twojepc.pl/artykuly.php?id=trzy_zasilacze_chiefteca ] delta 300W wypadła spoX tylko 300 to kiedyś było 200 zł na allegro kiedyś był tez delty 350W i zazwyczaj były o nich dobre opinie więc czy ta "DELTA to ten sam producent co kiedyś ?"

 

Co myślicie na teamat tego zasialcza ? zna ktoś specyfikacje techniczną tego ?

 

hmm 27A dla +5V to nie za mało ?

 

Aktualnie mam Fortona300-BT i wszystko śmiga OK - opis kompa http://service.futuremark.com/compare?2k1=8373782

 

Zamierzałem kupić chiefteca 460, lub FSP 400 lub cos podobnego do ok 300 zł tak aby w przyszłości pociągneło amd 64...

 

A ten zasilacz to jak dal mnie kompletna zagadka... może byc słbaiutki[gorszy do FSP 300-BT ?] a może to coś całkiem dobrego ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie chyba zaraz gały wyjdą na wierzch :blink: 99 zika za 465W mojej ukochanej Delty?! B) jakbym był teraz przy kasie to bym brał wszystkie jak leci

 

znak SCK bo sam tam kiedyś osobiście kupowałem monitor, sklepik to oni mają malutki, ale moim zdaniem są godni zaufania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zasilacz jest sprawny, to za tę cenę absolutna rewelka.

Delta robi bardzo przyzwoite zasilacze i to od wielu,,,,wielu lat.

1344606[/snapback]

Ktoś musi być pierwszy i kupić... to sie przekonamy...

 

mnie chyba zaraz gały wyjdą na wierzch  :blink:  99 zika za 465W mojej ukochanej Delty?!  B)  jakbym był teraz przy kasie to bym brał wszystkie jak leci

 

znak SCK bo sam tam kiedyś osobiście kupowałem monitor, sklepik to oni mają malutki, ale moim zdaniem są godni zaufania

1344889[/snapback]

nomps ja już raz od tego kolesi kupowałem i było OK

 

Jak ktoś kupi tą zasiłke to niech koniecznie zda relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie rewelacja :) J

esli beda te zasilacze pojutrze to chyba wezme jednego.

Juz kiedys kupowalem od SCK Delte 350W ktora zreszta do teraz mam i jestem z niej bardzo zadowolony. (chociaz wymieka jak daje na proca 2V :wink: )

 

Ps. Moj kot wlasnie zjada rodzynki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem ten zasilacz!!! Jak dojdzie to zdam relację, ale chyba jest niezły. Z tego co czytałem to są to zasilacze do serwerowych amd mp czyli jak bez problemu ciągną dwa procesory to chyba tym bardziej poradzą sobie z jednym. Zresztą zobaczę. Zasilacz waży ponad 2,5kg!!!!!!!! Jedyny mankament to mało złączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem ten zasilacz!!! Jak dojdzie to zdam relację, ale chyba jest niezły. Z tego co czytałem to są to zasilacze do serwerowych amd mp czyli jak bez problemu ciągną dwa procesory to chyba tym bardziej poradzą sobie z jednym. Zresztą zobaczę. Zasilacz waży ponad 2,5kg!!!!!!!! Jedyny mankament to mało złączy.

1345185[/snapback]

o spoX co do wad zasilacz to mi się nie podoba wygląd ale czy to ważne... jak tylko przyjdzie to podziel sie wrażeniami.

 

Na czym będziesz go testował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek platforma testowa to Abit NF7-s Duron 1600@2280Mhz 1024mb ram Kingston 333Mhz 2xHDD- Maxtor 120GB MO i Maxtor 80GB LO 1xCD-RW 1xDVD (jak dobrze pójdzie to w sobotę)

 

a po świętach Winchester 3000+ na Abicie AV8 zobaczę co się da z niego wycisnąć .

Edytowane przez oloams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem ten zasilacz!!! Jak dojdzie to zdam relację, ale chyba jest niezły. Z tego co czytałem to są to zasilacze do serwerowych amd mp czyli jak bez problemu ciągną dwa procesory to chyba tym bardziej poradzą sobie z jednym. Zresztą zobaczę. Zasilacz waży ponad 2,5kg!!!!!!!! Jedyny mankament to mało złączy.

1345185[/snapback]

Kiedy będziesz go miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zasiłkę w domu i śmiga rewelacyjnie nawet na 2.2 v na procku napięcia są stabilne jak skała . Tylko uwaga bo zasilacz ma wtyczkę niestandardową ,24 pinową ale wyjścia ma inne musisz wtyczkę przekrosować bo możesz spalić płytę ,bo to są standardowe zasilacze tylko do płyt dwuprocesorowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zasiłkę w domu i śmiga rewelacyjnie nawet na 2.2 v na procku napięcia są stabilne jak skała .  Tylko uwaga bo zasilacz ma wtyczkę niestandardową ,24 pinową ale wyjścia ma inne musisz wtyczkę przekrosować bo możesz spalić płytę ,bo to są standardowe zasilacze tylko do płyt dwuprocesorowych .

1349231[/snapback]

spoX a jak z głośnością wnetylatora ?

 

Rozumiem że jak kupie przejściówke na 20 pin to wszystko ok będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl jest cichy a co do przejściówki to spalisz płytę podłączając ja bo ten zasilacz jest pod płytę tyan thunder k7 a ona ma inne wejścia .Jak będziesz go miał to zobaczysz że ma 4 wyjścia 3.3 v a standard atx tylko 3 we wtyczce.I jeszcze ma wtyczkę 8 pinową taką jak pod plyty z xenonami ale tam jest tylko 6 przewodów biało czarne i to jest 12v na cpu . Chwila zabawy przekrosujesz wtyczkę i będzie ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl jest cichy a co do przejściówki to spalisz płytę podłączając ja  bo ten zasilacz jest pod płytę tyan thunder k7 a ona ma inne wejścia .Jak będziesz go miał to zobaczysz że ma 4 wyjścia 3.3 v a standard atx tylko 3 we wtyczce.I jeszcze ma wtyczkę 8 pinową taką jak pod plyty z xenonami ale tam jest tylko 6 przewodów biało czarne i to jest 12v na cpu . Chwila zabawy przekrosujesz wtyczkę i będzie ok .

1349433[/snapback]

:blink: :blink: :blink: eee to dzięki za uprzedzenie. Możesz napsiać/narysować schemacik jak to zmodyfikować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wszystkie piny z wtyczki 24 i wtykasz do pustej 20 pinowej

http://pinouts.ru/data/atxpower_pinout.shtml kolory ogólnie się zgadzają , z tego co pamiętam zostanie ci pomarańczowy kabelek 3.3 v i chyba cienki biały żólłty czerwony sense vire .A wtyczkę 8 pinową łączysz 3 białe z 2 zółtymi , 3 czarne z 2 czarnymi do btx http://pinouts.ru/data/atx12v_pinout.shtml. 1 miejsce zostaje ci puste we wtyczce , bo zasiłka niema -5v pin 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że znalazł się ktoś z tą zasiłką, by bym płytę spalił!!!!!!!!!!!

 

Kuceroff>

Wielkie dzięki za info!!!!!! Mam nadzieję, że bez problemu uda mi się przekrosować tą wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wszystkie piny z wtyczki 24 i wtykasz do pustej 20 pinowej

1349508[/snapback]

Mógł byś zamieścić jakiś schemat albo zdjęcie?? Ja nie jestem zbyt dobry w takich sprawach a nie chcę nic spalić!!! Które kabelki połączyć w tej wtyczce 8pin żeby zrobić 4pin??? są trzy białe i trzy czarne! mój nr. gg to 9017781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zamieścić jakiś schemat albo zdjęcie?? Ja nie jestem zbyt dobry w takich sprawach a nie chcę nic spalić!!! Które kabelki połączyć w tej wtyczce 8pin żeby zrobić 4pin??? są trzy białe i trzy czarne!  mój nr. gg to 9017781

1350930[/snapback]

Jak sam będziesz wykonywał to zrób opis aby inym było łatwiej. Już podłączyłeś zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze się w to nie bawiłem, bo nie mam wolnej wtyczki 20 ani 4 pin, muszę skąbinować jakąś walniętą zasiłkę. Ale pierwszy test zrobię na wysłuzonym AMD K6 jakby płyta poszła to nie będzie taka wielka strata. Na razie mogę powiedzieć tyle: zasiłka chplernie ciężka, napakowana elektroniką bardzo dobre kondensatory firmy nichicon!!! no i cisza wiatraka praktycznie nie słychać (nie wiem jak pod obciążeniem!?).

 

Jak już wszystko zrobię to zamieszczę opis!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne!!! :) :) :) Wtyczki 24 pin 9standart EATX) nie trzeba krosować!!! Wystarczy przejściówka z 24 na 20 pin a to opis serwerowego chifteca z taką samą wtyczką jak ta delta!!! " http://angela.pl/index.php?action=Szukanie...egorii=67&cat=3

CHIEFTEC ENH-0746G 334.00,-

Dostępność:

 

 

Zasilacz ATX 460W PFC

 

Wymiary: 150 mm x 140 mm x 90 mm

PFC: aktywne.

Wentylatory: 1x120 mm z automatyczną regulacją obrotów w zależności od temperatury.

Zabezpieczenia: zwarciowe, przeciążeniowe, przepięciowe, termiczne.

Zgodność: AMD, INTEL ATX 12V, 1.1V (Pentium 4),z EPS-12V dla Intel Dual Xeon

Wtyczka ATX 24 pin do płyt serwerowych, w komplecie przejściówka 24-20 pin umożliwiająca podłączenie do standartowej płyty ATX (20 pin

 

Trzeba przekrosować jedynie 8pinową wtyczkę na 4pin ale to już żaden problem (Jak by poszukać to pewnie też można znaleźć przejściówę)!!!

 

A 24 pinowa wtyczka przyda się na przyszłość!!! płyty na nforce 4 mają 24 pinową wtyczkę zasilania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 1349495[/snapback]

 

Poprostu mało kto zna te zasilacze, zresztą widać to po ilości osób udzielających się w tym wątku (ledwie cztery osoby). Zasilacze Delty raczej nie są szeroko dostępne w Polsce a ten model szczególnie. Był on robiony specjalnie do płyt serwerowych zanim 24 pinowe złocze pojawiło się w innych płytach (np nforce 4) a w Polsce mało kto kozystał z takich płyt. Jak poszukać na zagranicznych stronach (DELTA DPS-465AB) to zasilacz ten był dośzć znany wśród osób kożystających zpłyt serwerowych. Znalazłem też link do cennika sklepu i tam zasilacz ten kosztuje 244 euro!!! http://66.102.9.104/search?q=cache:S6vjzEG...DPS-465AB&hl=pl

 

Ja zastanawiam się czy nie kupić sobie drugiego.

 

Na razie nie mogę podłączyć bo nie mam przejściówki :?

Edytowane przez oloams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja rozumiem jest różnica miedzy złączem serwerowym, a takim jak w płytach na nForce4, tak? Niby oba to 24pin, ale sie różnią?

1353237[/snapback]

 

Pytałem się kolesia z SCK i powiedział, że bez obaw mogę podłączać do każdej płyty z 24pin. A w internecie znalazłem informację, że zasilacz tan jest w formacie EATX i że wystarczy przejściówka z 24 na 20 pin i może działać ze zwykłymi płytami ATX (teraz mi się nie chce szukać linków bo spędziłem nad tym ze dwie godziny) i jedynie trzeba przekrosować wtyczkę 8 pin na 4 pin jak się chce drugą linię 12V. Na wszelki wypadek na począdku podłączę do starego kompa i zobaczę.

 

Jak pisałem kilka postów wyżej CHIEFTEC ENH-0746G ma taką samą wtyczkę jak ta Delta a ma przejściówkę na 20 pin!!!

Edytowane przez oloams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...