Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

czesc potrzebuje pilnie pomocy!!! kupilemplyte gigabyte GA-7N400S i wsadzilem do nie jAthlona mobila 2800+ bios widzi go jako 133x6=800 nominalnie mnoznik tego proca to 16x da sie tu gdzies w biosie przestawic mnoznik lub jakos temu zaradzic bo nie widze w biosie zmiany mnoznika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką samą płytę jak w tytule.

 

@Noki

Wiesz może czy juz jest ten mod bios do tej płyty???

 

I jeszcze takie pytanie. Czy próbował ktos wgrywać do tej płyty bios od jakies innej podobnej (np. GA-7N400 pro2)? Czy taki manewr ma wogóle prawo zadziałać:/ ???

 

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest problem ... mi bardziej od zmiany mnoznika przydałaby się możliwosć zmiany napięcia ( zawsze mozna kręcic przez FSB).

 

Kurcze Noki pisał, że ma kontakt z gościem co robi zmodyfikowane biosy, ale słuch o takowym biosie zamilkł :sad:

A może już jest. Proszę o jakieś info !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Noki pisał, że ma kontakt z gościem co robi zmodyfikowane biosy, ale słuch o takowym biosie zamilkł :sad:

A może już jest. Proszę o jakieś info !!!

Tez bylbym bardzo zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką płytę i mam z nią pewien problem. Otóż co jakiś czas (nie zawsze i przy różnych okazjach) milknie mi dźwięk. Dopiero reset kompa powoduje, że wraca do normy. BIOS F5 najnowsze stery do AC'97 polecane przez Gigabyte'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja odpowiada za ogólną wydajność kompa. Optimal niby jest stabilniejsze, a aggresive dla overclockerów.

Od siebie powiem tak, że ta opcja jest kij warta. U mnie w wydajności te wartości niczym się nie róznią.

Niezaleznie jak ustawisz - bedzie tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam o EasyTune 5. Probowal ktos cos z tym dzialac ?? Bo u mnie jak widze nic nie dziala :| Nie mam dostepu do "Zaawansowanych funkcji"....czy to dlatego, ze i w BIOSie nie ma mozliwosci zmiany mnoznika i napiecia ?? Jezeli tak to po cholere Gigabyte mydli oczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Mój komp to Barton3000+,7n400sl, grafika gforce2 400 64 i kingston 512 ddr.

Mam z nimi powazny problem bo od czasu do czasu komputer calkowicie sie zawiesza . FSB nastawilem na 166 a tempeartura po ok 30 minutach siega 60 stopni C. Wiatrak kreci mi sie z predkoscia ok 2500. W czym moze tkwic problem?

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam gigabyte (jak w sygnaturze) i niemartwię się możliwościami overclockingu - przy moich temperaturach mogę się zająć tylko declockingiem <lol>

 

speedfan - procesor chodzi na magistrali 133 jako model "1900+" i ma tempki 53-57 na luzie w obciążeniu chyba przekracza 60 <lol> w biosie podobnie przy magistrali 166 podbnie (może trochę wyższe). w biosie włączona opcje zmniejszania prędkości przy wysokich tempkach (bez tego bios pokazywał 60-61). Zmieniłem chłodzenie z boxa na aerocola (jak w sygnaturze) i jestem bardziej zdziwony niż zawiedziony... inni na gorszych coolerach maja DUŻO nizsze tempki... włąsnie coś przebąkiwaliście o zawyżaniu temperatur przez płyty gigabyte... jesli wiecie cos więcej na ten temat to proszę napiszcie, będę bardzo wdzięczny... mam nadzieję ze to prawda :D

 

zamierzałm zoverclockowac procka (przez magistrale, mnożnik zablokowany) do 3200+ (2200mhz), ale przy tych temperaturach to się boje kompa włączac (joke)

 

co do możliwości overclockingu - regulacja timingow jest, regulacja napięcia dla cpu, pamięci w procentach (normal, +5%, +7,5% i chyba +10%). może te mozliwości nie są super ale płyta jest stabilna, wydajna i BARDZO DOBRZE WYPOSARZONA :)

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza "wspaniala" plyta zawyza temperaturki o 10-15C...Moj 2400+ na Solteku SL-75FRN2 przy chlodzeniu pentagramem Cu+ 80 mial ok 35C w spoczynku, na cudzie od Gigabyte ma 50C :D:D wedlug EasyTune5 (SpeedFan podaje temperature zblizona do tej jaka mialem na Solteku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza "wspaniala" plyta zawyza temperaturki o 10-15C...Moj 2400+ na Solteku SL-75FRN2 przy chlodzeniu pentagramem Cu+ 80 mial ok 35C w spoczynku, na cudzie od Gigabyte ma 50C :D:D wedlug EasyTune5 (SpeedFan podaje temperature zblizona do tej jaka mialem na Solteku).

 

widze, że musze skołowac termometr/panel z termometrem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty rambo masz jednak troche inna płytę niz np. ja i TuneR :)

 

@TuneR

I jak...poradziłes sobie z tym ustawieniem mobila?? Dałes rade regulowac napięciem i mnoznikiem spod windowsa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka z tej samej seri - największa różnica miedzy nimi to wyposażenie...

wiem, że wszystko zalezy od konkretnych warunków, ale jednak większość osób ma temperaturki 40-50stC... qrde kupiłem nowe chłodzenie na procka, nowa budę (z lepszym chłodzeniem) i nadal [ciach!]o... (wczesniej miałm 5-cio letnią budę z 1*CM 80mm, cooler alu z miedzianą podstawką - boxowy) coś musi byc nie tak albo z prockiem albo z płyta (wiec może właśnie źle pokazuje...)

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TuneR

I jak...poradziłes sobie z tym ustawieniem mobila?? Dałes rade regulowac napięciem i mnoznikiem spod windowsa ???

Lipa...wsadzilem na plyte Athlona 2400+ a mobilem cieszy sie braciak w domu na Solteku FRN2.

Wczoraj chyba przewalilem wszystkie swiatowe fora o Gigabyte i wszedzie ludzie becza, ze nie mozna zmieniac mnoznika...hmm..czyzby firma olewala nas ?? A czy ktos probowal wgrac BIOS z innej plyty B) Np. z GA-7N400 L1 ?? Bo do takowej widzialem zmodowane BIOSy, o 400S-L nigdzie nie ma wzmianki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak...źle wykrywa Ci mnożnik???

Spróbuj zmianić go w windowsie. Np. programem CrystalCPUID (jak chcesz to mogę Ci go podesłać). Co jak co, ale fabryczne ustawienia powinny działać bez problemu.

 

@rambo

Płyty może i sa z tej samej serii, ale maja jednak troche inną architekturę (przez co tez nie pasujący dla siebie nawzajem bios).

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na forum www.xtremeresources.com ma ktos podobno pasujący zmodowany bios do tej płyty.

Tutaj znalazłem wątek, w którym mowa jest o owym biosie:

http://www.xtremeresources.com/forums/show...hlight=7n400s-l

Mogłby ktoś kto dobrze zna angielski poczytać ta strone co podałem?

Jeden z userów napisał tam coś takiego:

"Can anyone knows if there is a volt-mod for gigabyte 7N400SL ?

I've made a mod-bios for this board but I can only unlock the vdimm and agp volt...

Is the http://www.overkillsystems.com/pr3ach3r/HARDM3NU_DL.htm 7N400pro mod-bios compatible with 7n400 series?

 

Dudek, I have a mod-bios for you..."

Czy to oznacza, że w tym linku co podał go jakiś user jest pasujący bios do ga-7n400s-l ???

 

Może ktoś (znający dobrze angielski) napisze wiadomość do GeoBros albo Dudek z prośba o taki własnie bios??? Ja bym chetnie napisał, ale mój angielski nie stoi na najlepszym poziomie i adresat mógłby mnie nie zrozumieć :(

 

Czekam na czyjś odzew .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem tej płytki...przesiadłem sie z ECS k7s5a... i mam mały problem. Otóż procek Athlon 2400 XP, ustawiony na szynie 133 strasznie się grzeje - temp 58st. momentami system się wiesza...czytałem gdzieś na forum że ta płytka zawyża temperaturę. Przy obciążeniu - próba gry czy uruchomienie kilku programów powoduje zawieszenie systemu i jedynym wyjściem jest restet.. .. Procek chłodzę wentylatorem spire - 2700 obrotów pokazuje mi bios... czy jest możliwe w jakiś sposób zmienić odczyt temperatury w tej płycie albo z poziomu biosu wyłączyć zawieszenie systemu?? Mam możliwość kupić nowy wentylator... może to poratuje i ciekawe na ile temperatura sie obniży. Proszę o radę co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem tej płytki...przesiadłem sie z ECS k7s5a... i mam mały problem. Otóż procek Athlon 2400 XP, ustawiony na szynie 133 strasznie się grzeje - temp 58st. momentami system się wiesza...czytałem gdzieś na forum że ta płytka zawyża temperaturę. Przy obciążeniu - próba gry czy uruchomienie kilku programów powoduje zawieszenie systemu i jedynym wyjściem jest restet.. .. Procek chłodzę wentylatorem spire - 2700 obrotów pokazuje mi bios... czy jest możliwe w jakiś sposób zmienić odczyt temperatury w tej płycie albo z poziomu biosu wyłączyć zawieszenie systemu?? Mam możliwość kupić nowy wentylator... może to poratuje i ciekawe na ile temperatura sie obniży. Proszę o radę co robić

ja zmieniłem chłodzenie i nadal mam wysoką temp. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem czegoś nowego i odwróciłem przepływ powietrza w wentylu i spadła troche do 55st. ale to i tak za dużo. czekam na nowy radiator aero cool, zobaczymy co wtedy będzie. A Twoja płyta rambo ile ci odczytuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziac poprawke na spore przelamania czujnika temperatury na tej plycie. U mnie roznica temp siega nawet 18 stopni....

 

 

Mam zmodowany BIOS do naszej cudownej plyty. Autorowi nie udalo sie odblokowac najwazniejszych funkcji, czyli:

- nie ma zmiany mnozika

- nie ma zmiany napiec na CPU

 

Odblokowane funkcje:

- zmiana napiecia na AGP

- zmiana napiecia na pamieciach

- jakies inne glupoty

 

BIOSu jeszcze u siebie nie testowalem....jakis lek mam przed wgraniem takiego cuda :) Sprobuje ktos ??

 

 

P.S Nie moge sie wbic na tenbit....za jakis czas wrzuce tego biosa.

Edytowane przez TuneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziac poprawke na spore przelamania czujnika temperatury na tej plycie. U mnie roznica temp siega nawet 18 stopni....

ja muszę odpicować miernik, a dokładniej końcówkę do mierzenia temp... miernik ma co prawda z 10 lat, ale jako tako mierzy... tylko gdzie ja mam ta zasraną lutownicę?? ojcic jej juz od 8 lat nieużywał (zmiana zawodu) <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SpeedFanie mam 31 st, a bios i everest pokazują 55 st.. wiec u mnie różnica jest jeszcze większa. Płyte mam od kilku dni i mysle oddac ją do sklepu - może uznają rękojmię... zobaczymy... jak przekroczona zostanie temperatura system wisi.... przesiadłem się z poczciwego ECS k7s5a...która chodziła mi dobre 4 lata. wcześniej na procku Athlon 1200, a potem po upgreadzie biosa na athloniku XP 2400 i nie było żadnych zwisów...zawiodłem sie na gigabycie... pozostaje liczyć na wymianę płyty na inną albo jak zwrócą kase przeprosić ECSa i dozbierać na platformę 64 bitową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem płytę gigabyta i wrzuciłem starego poczciwego ecs k7s5a.... i temperatura 40 st.... więc sami widzicie... - nie kupujcie tej płyty - odradzam ... może ecs ma dużo mniejszą wydajnośc, ale przynajmniej system sie nie wiesza... i wszystko działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...