Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem tej płytki - chyba nie bardzo szczęsliwym. Mam taki problem - szczególnie podczas grania - po pewnym czasie zawiesza się komp - tak że tylko twardy restet pomaga:(( .Procek sie nie przegrzewa, pamięci kingmaxa 512, zasilacz 350W aerocool. Nie wiem co moze być tego przyczyną. Dodam że w evereście można zaobserwować wahania napięcia na procku - od 1.66 - 1.71. Procek athlon xp 2400+ (15*133). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo prosze o rade.

 

gg: 2580254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mój nastoletni syn miał podobne "przeboje" z tą płytą Gigagyte'a. Jego Athlon XP 1800+ pracował stabilnie na fsb 100, zaś na 133 wysypywał się. Wiecie, co pomogło? Przestawiliśmy w biosie taktowanie procesora na 166 i synchroniczną pracę pamięci (2x512 goodrama). Problemy skończyły się jak ręką odjął. Właśnie "łoimy " w Prince of Persia: Dwa Trony - i żadnych zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor napewno się nie przegrzewa - ma ok 52-55 stopni i uwzględniając to że płyta o te kilka stopni zawyża wiec temperatura jest jak najbardziej w normie. Potestowałem juz wszystko co się dało, wszystko powtykałem po raz n-ty, poczyściłem i dalej tak się dzieje. Podczas normalnej pracy - wszystko OK, ale jak gram, po pół godziny, godzinie, a czasami po 3 totalny zwis. Ręce już opadają:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Miałem Podobne Zwiechy - przyczyn odkryłem kilka - chłodzenie, zasiłka mocna + podłączony kabelek zasilania 12v- , dalej coś nie działało..więc wgrałem zmodowany bios z tego forum który moim zdaniem jest bardziej stabilny i - komp chodzi poprawnie w grach i żadnych zwiech. Problem może być także w sterach do grafiki - na radeona 9550 polecam stery omegi. Jeśli potrzebujesz jakiejś konkretnej porady to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do byłych użytkowników ECS k7s5a którzy przesiedli się na gigabyta.Jakie wrazenia po przesiadce , czy jest duża różnica w wydajności, ogólnie czy warto się przesiadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

jestem posiadaczem tej nieszczesnej płyt, mam pytanie czy mam sie przejmowac temperatura jeżeli w biosie jaki i w speed fan lub Everest temperatura wynosi 53 natomiast w stresie wacha sie ok 64 / 65 C ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pietr_as

mam pytanie czy mam sie przejmowac temperatura jeżeli w biosie jaki i w speed fan lub Everest temperatura wynosi 53 natomiast w stresie wacha sie ok 64 / 65 C ???

nie masz sie czym przejmować odczyt czujnika zawyża temperaturę o kilka a nawet kilkanaście stopni. Miałem podobny przypadek. Procek athlon 2400+ wcześniej chłodzenie wentylator + radiator firmy spire i temperatura w spokoju ok. 59 st. C a w stresie tak odczytywał że w jakiś dziwny sposób miałem zwis systemu... jakoś dziwnie..potem natomiast wrzuciłem chłodzenie arctic cooling 2 + radiator z podstawką miedzianą i mam temp. ok. 50 st. a w stresie ok. 58 st. Więc nie musisz się przejmować. Polecam też (przynajmniej u mnie jakość pracy się poprawiła) wgrać zmodowany bios polecany tu na forum.

 

Do rgomez

WMam pytanie do byłych użytkowników ECS k7s5a którzy przesiedli się na gigabyta.Jakie wrazenia po przesiadce , czy jest duża różnica w wydajności, ogólnie czy warto się przesiadać?

Ja się przesiadłem...jakie wrażenia... ja miałem wyjątkowo udany model ECS żadnych problemów i w miarę stabilnie chodziła najpierw na athlonie 1.0 Ghz. a potem na athlonie 2400+ (2.0 Ghz). Na początku po przesiadce miałem sporo problemów o których pisałem już w tym poście no ale jak już się wszystko ustabilizowało to dla przykładu na ECS k7s5a miałem ok.7500 punktów w 3dmarku 01, a na tym gigabycie doszedłem nawet do 10.000. Ale taka rada - nie polecam tej płytki... ja troche żałuje że ją kupiłem - w sumie nie dużo dałem - "tylko" 160 zł... ale potem jeszcze musiałem dokupić zasilacz, bo mój stary i dobry pracujacy na ECSie Codegen (też trafił się dobry model) na Gigabycie już nie wyrabiał, poza tym na Gigabycie jest też wejście dodatkowo na 12 V umiejscowione tuż przy procku. Więc chyba dozbierać troche kasy jak poczciwy ECS nie sprawia problemów i przesiąść się na platformę 64 bit. Wiadomo wzrosną koszty o procek.. ale platforma 64bit to już nowsza technologia. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam tytułową płytę i mam z nią taki problem. Myślałem że uda mi sie przekręcić mojego AthlonaXP 2000+ 12,5*133 na 12,5*166 ale chyba się przeliczyłem. Po przestawieniu w BIOSie fsb na 166 komputer się w ogóle nie włączył. Czy ktoś ma ten procesor podkręcony i mógłby napisać jak to zrobić żeby działało? No i jeszcze pytanie, jak w BIOSie zmienić fsb nie od razu na 166 tylko np na 144?

Pozdrawiam.

 

PS

Czy trzeba podłączać do płyty kabel ATX_12V ?

Edytowane przez Graveer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gravver

Czy ktoś ma ten procesor podkręcony i mógłby napisać jak to zrobić żeby działało?

jeśli w ogóle nie możesz odpalić kompa to zrób zworką albo zwyłym śrubokrętem reset biosu. Poza tym wtyczkę trzeba podłączyć bo chyba z niej procek czerpie prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Wtyczkę miałem nieprzyłączoną bo w mojej poprzedniej płycie którą jeszcze 2 dni temu miałem, nie była ta wtyczka potrzebna. Apropos zworki, juz raz to robiłem po po przestawieniu mojego marnego 2000+palomino (kufa go maść) na 12,5*166, komp nie chciał wstać.

Pozdrawiam.

 

EDIT

Ehh... procesor kręci się jak... no nie ważne, nawet na fsb 144 nie wstaje system. Dałem sobie spokój :)

Edytowane przez Graveer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam tę płyte a na niej Athlon xp 2400+

Temperatury proca to mnie zadziwiają w biosie i Everest mam 58 C

a w speed fan czy SiSandra 68 C. Trzeba powiedzieć że to spoczynek !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pisałemo tym - patrz posty wyżej...temperature możesz lekko zmniejszyć dając lepsze chłodzenie i dobrą pastą..poza tym polecam tak jak to robie u siebie - mam otwarty bok obudowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz bok obudowy mam otwarty, dziwne tylko ze taka różnica w odczytach miedzy programami poza tym pasta może i nie najlepsza ale wydaje mi się ze spełnia swoje zadanie jest ona z dodatkiem srebra. Planuje założyć wodę ale to się przeciągnie w czasie :sad: ,blok wodny jeszcze nie gotowy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasza płyta odczytuje temperaturki z diody termicznej-o czym wielokrotnie (jak widze)pisano.

Taki odczyt jest bardziej wiarygodny niż z czujnika pod socketem,inaczej mówiąc bardziej powinni się martwić posiadacze plyt z takowym czujnikiem(w sockecie)bo te wskazania mają się nijak do rzeczywistości.

Także to nie płyta zawyża odczyty, tylko większość innych zaniża-bo tylko kilka (!)MoBo na s.A odczytuje temp. z diody termicznej .

A to ze czasem po wymianie Biosu odczyty się zmieniają swiadczy ,że odczyty są kompensowane przez BIOS po to by uzyskać jak najdokładniejsze wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ten radiator na tej mobo założyłem jeszcze małego wentylka i jest nieco lepiej i odniosłem wrażenie że wszystko lepiej i stabilniej działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej plycie jest chyba dual bios, a poza tym nie tracisz gwarancji - bo to nie jest ingerencja fizyczna w przedmiot, przeciez producenci udostp. biost na swoich stronach inter. wiec jakby to prowadzilo do utraty gwarn. doszlibysmy do absurdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę płytkę na allegro, była tania, myślałem, że to dobra płyta, ale jak wszedłem do biosu to się załamałem. Mam athlona 1600+ i chciałbym zmienić na coś lepszego. Nie chcę zmieniać platformy, bo musiałbym sprzedać mobo jakieś 30zł taniej+strata przesyłki 17zł +kupiłem radeona 9550 z radiatorkami, już nałożyłem. Za duża strata by się pakować na s.754. Myślę o Sempronie 2800+ lub 2600+, czy pójdą na FSB 200 (zakładam, po tym co przeczytałem, że drut mod mnożnika nie zadziała) i czy trzeba zmienić napięcie - u mnie na Athlonie cały czas waha się o ok. 0,05 V. Czy istnieje drut mod zmiany napięcia do Semprona (na oc.inside.de są opisy do Athlonów, ale do Sempka nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez przesiadalem sie niedawno z ecs k7s5a, plyta napewno lepsza ale na kolana nie rzuca, mam na niej athlona XP 1700+ i mysle nad kupnem semprona 2800+ oem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej plycie jest chyba dual bios, a poza tym nie tracisz gwarancji - bo to nie jest ingerencja fizyczna w przedmiot, przeciez producenci udostp. biost na swoich stronach inter. wiec jakby to prowadzilo do utraty gwarn. doszlibysmy do absurdu...

no jeśli chodzi o orginalny bios to bym się nie obawiał, ale miałem wgrany ten zmodyfikowany i tak się nieszczęśnie stało że pier*** sie słoty pamięci (wogole jej nie wykrywały - różne rozmiary i firmy), na początku było ok. Po 2 miesiącach sie zrypało, no i ze zmodyfikowanym biosem oddałem do serwisu, no i przyznam się ze troche trzęse portkami czekając na werdykt;) Miał ktoś taką sytuacje? Kluczowy tutaj jest NIEOFICJALNY bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę płytkę na allegro, była tania, myślałem, że to dobra płyta, ale jak wszedłem do biosu to się załamałem. Mam athlona 1600+ i chciałbym zmienić na coś lepszego. Nie chcę zmieniać platformy, bo musiałbym sprzedać mobo jakieś 30zł taniej+strata przesyłki 17zł +kupiłem radeona 9550 z radiatorkami, już nałożyłem. Za duża strata by się pakować na s.754. Myślę o Sempronie 2800+ lub 2600+, czy pójdą na FSB 200 (zakładam, po tym co przeczytałem, że drut mod mnożnika nie zadziała) i czy trzeba zmienić napięcie - u mnie na Athlonie cały czas waha się o ok. 0,05 V. Czy istnieje drut mod zmiany napięcia do Semprona (na oc.inside.de są opisy do Athlonów, ale do Sempka nie ma).

 

ja też miałem ECS K7S5A (którego przeprosiłem i znowu używam), i przesiadłem sie na 7N400S-L. Od samego początku coś było nie tak. Zwiechy podczas grania, po dwóch miesiącach uszkodzenie slotów pamięci, no i te napięcie na procku - na początku skakało o 0,05V a później o 0,1V:// Płyte oddałem do serwisu, tyle że ze zmodyfikowanym biosem, bo nie jej stan nie pozwalał już na uruchomienie i wgranie orginalnego;)Czekam na werdykt ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...