Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

może ustawienia w biosie... sprawdzałeś?? albo Ci zasiłka nie wyrabia na grafie... a sprawdzałeś u qumpli na innych płytach..

a jak sprawdzic te ustawienia w biosie bo troche nie lapie.......?? na innych plytach chodzi bez problemu zasilacz mam cziefteca 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios odpada. Clear Cmos też nie pomaga. Inne karty działają na tej płycie. Karta jest sprawna w 100% bo na innych kompach działa. Zasilacz spokojnie wystarczy do mojego konfiga. Ma ktoś jakis pomysł? Karta była wielokrotnie wkładana i zawsze efekt był ten sam - ciemny ekran, wiatraki się kręcą, pc speaker nie wydaje z siebie żadnych dźwięków (a chyba powinien jakby było cos nie tak z kartą np. jak byłaby źle włożona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj włóż dokładnie kartę... ja pamiętam że jak dokładnie karty nie włożyłem to też były problemy i też ciemny ekrano sie pojawiał. Na płycie masz zaślepkę...taki biały "dzyndzel", może gdzieś cos nie łączy. Jak wróce do chałuki i zerkne w mego biosa to cos ci poradze może. Moze jeszcze spróbuj na starej grafie za pomocą @bios wgrać biosa zmodowanego z poziomu windows. Link do tego biosa znajdziesz na forum tej mobo. moze on poprawcie ci grafe rozpozna. @bios jest bardzo prosty w obsłudze. Wcześniej radzę zachować bios stary gdzieś w folderze przed wymianą na ten bios zmodowany. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pierwszy raz udzielam się na forum TEWAK'a, a robie to bo mam wielki problem!

 

Jakiś tydzień temu zmieniłem w swojej domowej "besji" mobo z wysłużonego ECS K7S5A na GIGABYTE GA-7N400s-l, atakże wczoraj procka na Semprona 2600+ ale po złożeniu tego do kupy windoza nie chciała się załadować, gdy już wyskakuje pasek ładowania windka wyskakuje niebieski ekranik mówiący, że coś jest chyba nie tak z dyskami. BIOS normalnie wykrywa dysk Maxtor 40gb, ale zato instalator windows xp gdy juz sie załaduje i powinno byc okno wyboru partycji pokazuje ze nie ma dysku i kupa:(

 

Próbowłem już wszystkiego ale nic nie działa! POMOCY! :mur:

 

Mój konfig to:

GIGABYTE GA-7N400s-l

Sempron 2600+

dysk Maxtor 40GB 5400

Galaxy GF6600GE 450/1000

Pamięci 2x 512 400 TwinMos cl2.5

DVD rw Liteon 165p

PSU Megabajt MGB 350ATXP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po złożeniu tego do kupy windoza nie chciała się załadować, gdy już wyskakuje pasek ładowania windka wyskakuje niebieski ekranik mówiący, że coś jest chyba nie tak z dyskami.

cze Słuchaj ja sie tak samo przesiadłem z ecsa tylko ze mam athlon xp 2400+

 

ale pamietaj że jak zmieniasz płytę to wina od nowa trzeba wgrać - ustawiasz w biosie rozruch na cd i wgrywasz nowego wina... bo z tego co napisałeś po trochu wynika że chciałeś odpalić windowsa którego wcześniej zainstalowałeś na ECSie jeszcze.. chyba że sie mylę... to mnie popraw.

 

 

 

no to moje wrażenia po wgraniu zmodowanego biosu. jakoś mi się podoba :) to tak ogólnie a teraz szczegóły. mam wrażenie że system jest wydajniejszy - podkręciłem procka z 2.0 do 2.04 poprzez podwyższenie fsb, do tego vcore na 10 % (ale to u mnie nie działa) bo w speed fanie napiecie na rdzeniu mam 1,70V tak jak wcześniej, oprócz tego z winki podkręciłem grafike sapphirka GPU z 250 na 273, a mem z 196 na 216 i zgadnijcie jaki wynik w 3dmarku SE?? 9123. Co wy na to??

System działa stabilnie w miarę. jeszcze jakiś teścik na gierkach zrobie to napiszę więcej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienx za szybka odp.

 

Badów - czyli uszkodzień? Jeśli o to ci chodziło to NIE, bo próbowalem na Samsungu mojego kolegi i to samo się dzieje.

 

A że zasilacz jest dupowaty to niestety wiem i wiem ze musze go szybko wymienić ale to nie jest jego wina bo u tego samego zioma sprawdzałem na jego zasilaczu (Logic 400W) i to samo.

 

Inny problem jaki mam to to, że nie płyta nie reaguje na zmianę FSB w biosie, przy bootowaniu czyta proca jako Athlon xp 1100? zamiast sempa 2600. Jak tym przełącznikiem na płycie zmieniam na ON(czy może raczej na OFF) to czyta go poprawnie ale to parunastu sekundach bios wygrywa jakąś muzyczke (5 tonów jakichś w instrukcji nie mogłem ich rozpoznać) i sie resetuje, w bios pokazuje 105 stopni C na procku ( i szybko rośnie).

 

Proszę o możliwie szybką pomoc bo jutro sie z nim to serwisu zabieram! i znowu zabule :mad:

 

eeeech

 

cze Słuchaj ja sie tak samo przesiadłem z ecsa tylko ze mam athlon xp 2400+

 

ale pamietaj że jak zmieniasz płytę to wina od nowa trzeba wgrać - ustawiasz w biosie rozruch na cd i wgrywasz nowego wina... bo z tego co napisałeś po trochu wynika że chciałeś odpalić windowsa którego wcześniej zainstalowałeś na ECSie jeszcze.. chyba że sie mylę... to mnie popraw.

 

Tak też myślałem i zrobić chciałem ale nie mogłem bo instalator winka xp nie znalazł żadnych dysków w kompie(w momencie gdy normalnie jest widoczna lista partycji do wybrania jako miejsce instalki nowego windka), mimo iż bios go dobrze wykrywa i widzi.

W ogóle jakoś strasznie długo trfa ten "memory test", który na ecs szedł jak burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na starym winie Ci płyta nie pójdzie...system nie odpali.. jeszcze jedno, czy dobrze ustawiłeś kolejność. W biosie jest taki motyw że ustawiasz kolejność bootowania. a dodatkowo sprawdź czy dobrze podpiąłeś kabelki, zworki na dysku i czytniku płytek,

do tego jak wciśniesz ctrl + f1 w biosie to masz nowe opcje, wyłącz raid i obsługę serial ata - znajdziesz to gdzieś.

Próbuj, nie poddawaj się.

 

dokładnie nie wiem na jakiej fsb działa semp, bo nigdy go nie miałem, poszukaj na tym forum, ale w książecce masz opisane że na on trzeba ustawić przy częstotliwości 133, 166

a na 100 w pozycji off. radzę dokładnie sie dowiedzieć, żeby potem coś się nie stało

 

PS

Przed chwilą wykręciłem na 3dmarku 10024 punkty procek do 2.08 poszedł w górę . jeszcze tylko radiatorów na ram brak :( musze sie w nie zaopatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem podłączenie i ustawienia dysku w biosie i rajd mam wył. tak samo obsługe SATA. Przestawiałem też kolejność bootowania ale dalej nic :cry:

 

Bios jest chyba F5 - tak coś kolega mi mówił ale nie jatem pewny, jak się ją sprawdza?

Pamięci też wyciągałem ale to nie pomaga.

 

Porpróbuje jeszcze z tymi nowymi opcjami (ctrl+f1) a później spadam do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już wszystko (chyba) działa. Sformatowałem dysk, nowego windka udało mi się wrzucić i dysk załapał.

A sempa odpaliłem ściągając nowy bios tym programikiem, który dostałem z mobo i wszystko załapał. :lol2:

 

Dzienx za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie wrzuciłem mojego SB live to na tym AC miałem zwieszki z muzą i często trzaski występowały...testowałem różne stery, jednak nie ma jak to mój stary wysłużony SB live5.1 - mam ją już kilka dobrych latek i muza + jakość - a to sobie cenię bardzo mocno i teraz jak ją wrzuciłem to wszystko gra w końcu jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebym mial jakies ludzkie glosniki to bym sie rozejrzal za dobra karta, ale na moich badziewiach i tak nie odczuje roznicy. Chodzi mi tyle o te zawiechy...zainstalowalem inne stery ze stronki realteka i narazie jest ok. Zobaczymy jak dlugo, swoja droga to Gigabyte wogole sie nie postaral - plyta bardzo okrojona, sterowniki do bani...heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć słuchajcie mam ten problem co był poruszany wcześniej a mianowicie zaciecia dzwięku w czasie gier.... W Cs np. dzwięk rwie po prostu a call of duty 2 po chwili grania urywa się całkowicie i trzeba resa kompa robić... HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zainstalować jakieś inne stery do karty muzycznej i może to pomoże...poza tym masz gdzieś w ustawieniach windowsowskich opcję przyspieszenie dźwieku więc to może też zmiejsz i może będzie lepiej

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zmieniłem stery i lipa nic nie pomogło... a to przyśpieszenie w windowsie to chyba bez sensu bo to powinno być na pełne... Zauważyłem że to jest jakiś problem z usb... bo z chwilą braku dzwięku umiera mi mysz pod usb.... może macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam te samą płyte Gigabyte Ga-7n400s-l i durona 1400Mhz(Applebred) z 35 tygodnia i chciałbym z niego wycisnac wiecej niz 1400MHz niesety płyta nie ma duzych mozliwosci.. :cry: przez fsb poszedł na 1600 max stabilnie.Moze wiecej sie nie dało przez słaby zasilacz 300Watt Xpower=czyli nic ciekawego :oops: Ale zmieniam go w tym tygodniu na FORTRON 400W.Mam pytanie czy próbował juz ktos kiedys na tej płycie robic drud moda według http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...d_pinmod_d.html tego opisu chciałbym zmienic mnoznik z 10,5 na 13,5 czyli tyle ile ma duron 1800Mhz i podkrecic jeszcze przez szyne :) Czy udało sie komus cos takiego na tej płycie i podobnym procku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adres to http://www.swk.vectranet.pl/~marekscz/bios/7N400SL!.zip

zasysaj stamtąd... do płytki cd od tego gigabyta dodano fajny programik do wgrywania biosu @bios - za jego pomocą możesz wgrać bios z poziomu windows...u mnie poszło bez problemów. Mimo możliwości zwiększania napięcia v-core na procku ( w procentach - max do 10%) u mnie zmiana nie daje rezultatu...i tak mi się wydaje że komp na tym zmodowanym biosie chodzi stabilniej. Jak ci nie spasuje to zostaw na wszelki wypadek stary bios. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupielm sasiadom 7N400E, czylito samo o czym tutaj mowa, ale okrojona z lan, usb itp itp. Musze przyznac, ze jak za tekie pieniadze plyta zrobila na mnie wrazenie, bios moze niezbyt bogaty, ale i tu uwaga, dzialaly zmiany napiecia na cpu, co wiecej wiele osob pisalo, ze nie moze przekroczyc magicznej magistrali 200, mnie spokojnie udalo sie rzucic 210 i wiecejm niestety procesor nie byl z tych "mocno podkręcalnych" i zasilka slaba, wiec nie wiem ile moze ta plyta na max.

 

jak dla mnie 7,5/10 pkt. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja plytke zakupilem w czerwcu 2005. Do niedawna chodzila na duronie 1,1ghz i wszystko bylo ok ani jednej zwiechy od tamtego czasu!

 

A teraz gdy zakupilem semprona 2800 i nowy cooler komputer zaczal sie zawieszac w roznych odstepach czasu. Zauwazyle tylko ze dzieje sie to tylko podczas sluchania muzyki lub w czasie grania.

Drugą sprawą był wydobywajacy sie z plyty dziwny dzwiek takie jakby cwierkanie. Od razu rozkrecilem obudowe i sprawdzilem sprzet, myslalem ze jakis kondziolek sie smazy. Moze to procek bo dzwiek sie wydobywal z okolicy.

Ale jak wylaczylem Audio w biosie cwierkanie ustapilo! Slychac je tylko podczas ladowania sie windowsa ale cicho. Dziwna sprawa w sumie... Spotkal sie ktoś z czym takim? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam inny problem ;/

Kupiłem niedawno tą płytke i asusa N6600 128.

Kiedy gram komp resetuje mi się. Wcześniej miałem solteka i też mi się resetował. Nie wiem w czym tkwi poroblem. Zasilacz Deer 400W i procek AthlonXP 1600+...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...