Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Ehh "PRÓBUJ" - ja nie mam kasy na następną mobo albo latanie do servisu żeby mi kostke biosu wymienili... niech ktos powie czy ten bios jest dobry do tej mobo i czy się pc wlaczy i jak go wgrac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tej kostki biosu nie wymienisz, bo jest wlutowana na stałe

 

modowany bios F5 z jednej z pierwszych stron tego wątku wgrywałem na 7n400s-l i płyta działa, ale regulacja vcore nie

 

bios F6D też nie ma regulacji vcore, ale wstawiłem go bo być może pomoze komuś wyciągnąć lepsze fsb/ustabilizować system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No to lipa :( nie mam po co pakować go. Jakto nie wymienie? Są chyba specjalne "szczypce" do wyjmowania biosu? Nawet wczesniej w epoxie mialem w instrukcji zeby nie wyjmowac biosa srubokretem tylko tym czyms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na niej barkę 7200.7 z NCQ, śmigało jak marzenie - nie musisz mieć żadnego sp, wystarczy że wcześniej przygotujesz sobie dyskietkę (na płycie ze sterami jest do tego program - wybierasz z listy nvidia nforce2 sata driver); troszkę paranoja, bo żeby przygotować sobie materiał do instalacji windowsa musisz mieć go wcześniej postawionego (albo poprosić kumpla o pomoc ;) )

 

przez jakiś czas miałem na niej pingwina, też na dysku sata - kontroler sprawował się jak należy

 

spróbuję zdobyć ten bios w tym tygodniu

drutem

Fajnie... tylko ze NCQ nie jest przez NF2 wspierany... dopiero od nf4 dziala NCQ bo kontroler to wspomaga... bez tego dysk nie uzywa NCQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu to z tym NCQ badziewnie .... chociaz wtedy chyba nie bylo czegos takiego jak kolejkowanie rozkazow przez dysk wiec.Ale dysk sie przyda do nowego PC.

Niedlugo postaram sie przetestowac ten nowy bios 6' moze cos wiecej poleci ten xp.

Ostatnio stwierdzilem ze ta "wypas" plyta ma problemy z kontrolerami USB na plycie,oblawia sie to czasowym wylaczeniem np myszki albo modemu, i tylko res. pomaga.

Ogolnie to mam jakis wadliwy egzemplasz bo same problemy z nia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byscie tak powylaczali w windowsie taka opcje w menadzerze urzadzen (w urzadzeniach na usb) jak "zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urzadzenia w celu oszczedzania energii" i prosze nie pisac ze tego nie ma bo musi byc na bank :)

 

a co do biosu f6. Niech osoba ktora go wgrala napisze co sie tam zmienia... Czy odczyla jakies + lub -... bo wszystko pieknie ale co daje ten bios to nie wiadomo... prosze o odpowidz. Wgral bym go na sprawdzenei (zawsze mozna przeciez miec dyskietke z backupem) ale jestem w pracy i nie mam fizycznej mozliwosci... Takze mnie interesuje zrodlo tego biosa.. skad to jest... bo w necie jakos nie moge znalesc... a dziwne.... sam go modyfikowales czy gdzies wyszukales... :D

 

meesha napisz poprostu co zostalo usprawnione w wersji F6 (jak rozumiem jest to wersja absolutnie nie wzorowana na jakims orginale od gigabyte bo gigabyte nie wydal do 7n400sl biosu F6 :) - jest to wiec bardzie przerobiona wersja F5, bardziej niz F5 mod ktory byl podany na poczatku tego tematu... ??)

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniam

 

w necie tego biosu nie ma - wypatrzyłem go już wgranego na mobo którą kupiłem dla kumpla - stąd pochodzi ten plik (nie wiem może jest poserwisowa, widać było na niej ślady śrubek na metalowych osłonkach otworów montażowych)

 

w środku nic się nie zmienia - pusto jak w F5, ale być może poprawili stabilność - tego nie wiem, jego komp chodzi z thortonem 1666@2083 na 1,6V (fsb:dram 166:166) więc żadne siódme poty i nic dziwnego się nie dzieje, komp jest rock stable

 

dla mnie nawet niemodowany F5 był wystarczający, kręciłem na 200 jak chciałem i co chciałem, może mam jakiś lepszy egzemplarz

Edytowane przez meesha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na początku tematu był zamieszczony problem zawieszania się komputera na tej płycie. Wszystko na ekranie staje i pomaga tylko reset. Często tez pojawiają się artefakty na ekranie. Myślałem że to grafika ale dzieje się tak nawet gdy radiator na karcie jest lekko ciepły. Problem pojawia się najczęściej podczas:

-słuchania muzyki

-oglądania filmu

-włączenia czegokolwiek w 3D

-przy flaszach na stronie internetowej.

Temperatury podawane przez Everesta są raczej nie wielkie. Procesor ma 40-41*C, czipset 35*C, dysk dochodzi nawet do 40*C ale przy "zimnym" dysku też się zwiesza więc to nie on.

Mój komputer:

-w/w płyta

-AthlonXP 2000+ Palomino

-512MB GeiL

-Samsung SATA 200GB

-Radeon 9600PRO

Widzę że jest sporo użytkowników tej płyty i może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zasilacz masz dobry ale sprobuj pozyczyc od kogos i zobaczyc co sie dzieje, nie podales jaki masz procesor, jest podkrecony ?? najlepiej bedzie jak wezmiesz swoje czesci i pojdzisz do kumpla sprawadzic na mobo, powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na początku tematu był zamieszczony problem zawieszania się komputera na tej płycie. Wszystko na ekranie staje i pomaga tylko reset. Często tez pojawiają się artefakty na ekranie. Myślałem że to grafika ale dzieje się tak nawet gdy radiator na karcie jest lekko ciepły. Problem pojawia się najczęściej podczas:

-słuchania muzyki

-oglądania filmu

-włączenia czegokolwiek w 3D

-przy flaszach na stronie internetowej.

Temperatury podawane przez Everesta są raczej nie wielkie. Procesor ma 40-41*C, czipset 35*C, dysk dochodzi nawet do 40*C ale przy "zimnym" dysku też się zwiesza więc to nie on.

Mój komputer:

-w/w płyta

-AthlonXP 2000+ Palomino

-512MB GeiL

-Samsung SATA 200GB

-Radeon 9600PRO

Widzę że jest sporo użytkowników tej płyty i może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

U mnie też tak jest (czasami BSOD).

Wymieniłem WSZYSTKIE elementy w kompie i nic. czasami zawiesi się raz na trzy dni, czasami 4 razy dziennie.

Widocznie ten typ tak ma.

Gdybym tylko wiedział, co kupuję, zanim ją kupiłem...

Ech życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graveer jakie masz chłodzenie na procesorze? sprawdz czy cpu sie nie przegrzewa. Widzę, że napisałeś temp. dla cpu 40-41 stponi C, musiałbyś mieć b, dobre chłodzenie na cpu aby mieć takie temp. na palomino. Dotknij radiator, jak jest letni to go zdejmij sprawdz mocowanie oraz nałóż nową pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graveer jakie masz chłodzenie na procesorze? sprawdz czy cpu sie nie przegrzewa. Widzę, że napisałeś temp. dla cpu 40-41 stponi C, musiałbyś mieć b, dobre chłodzenie na cpu aby mieć takie temp. na palomino. Dotknij radiator, jak jest letni to go zdejmij sprawdz mocowanie oraz nałóż nową pastę.

U mnie to na pewno nie wina temperatury jakiejkolwiek. Wszystkie w normie. Proc nie kręcony 45 w idle, kręcony 48. Tak jak już napisałem wyżej. Wymieniłem KAŻDĄ część w kompie szukając przyczyny i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem KAŻDĄ część w kompie szukając przyczyny i nic.

Znaczy poskładałeś komputer z innych części i dalej to samo? To chyba wina wód podziemnych przepływających pod Twoim pokojem. :razz:

Wymieniałeś zasilacz, jak tak to na jaki?

Zluzuj ustawienia pamieci.

Zrób test pamieci "goldmamory" > będzie ok > prime95 lub SP2004. Dalej się pomyśli.

Kondensatory na płycie wygladają ok? czy popuchnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to jakiś Titan, kawał aluminium i wiatrak 80x80. Właśnie mi się komp zawiesił podczas gry w Syberię 2 (niezbyt wymagająca gra), a temp. wg Everest'a są niewielkie:

Dołączona grafika

Na procku mam Arctic Ceramique, rozprowadzoną jak trzeba, radiator jest ciepły (nigdy wcześniej nie miałem problemów z temp. procka, a mam go już z tym chłodzeniem jakieś 3 lata).

Mimo tak niskich temp. komp nadal się wiesza podczas jakiegoś wysiłku itp. Najdziwniejsze jest to że np. teraz się zawiesił, zresetowałem i mogę grać bez przerwy przez np. 3 godziny i się nie wiechnie, jakieś dziwne humory ma :/

Już nie mam pojęcie co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy vcore się nie buja za bardzo, szczególnie przy obciążeniu - jak miałem t-breda 10,5x200@1,65V to potrafił całymi dniami chodzić ok aż tu nagle 'puff' i res albo zwiecha - żeby było śmieszniej na epoksie 8rda ten sam proc do 10,5x200 potrzebuje tylko 1,5V :/

 

tym bardziej że palomino jedzie na 1,75V, mosfety mogą nie dawać rady (są wyjątkowo mizerne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można próbować z gwarką - jako powód podać niestabilne zasilanie procesora, bo tak jak leci w górę potrafi czasem i w dół, przez co efekt jest podobny jak przy nieumiejętnie podkręconym procu

 

a najlepiej zrobić tak jak ja - pchnąć ją na allegro, teraz ten szajs jest w cenie (nie wiedzieć czemu) i kupić coś porządnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIEC GIGABYTA. WRESZCIE

 

Już nie miałem na niego siły. Kupiłem abita nf7-S i wsio śmiga bez zwiech..Gigabyta odsprzedam :D są jacyś chętni to na PW. Więc to chyba koniec moich postów w tym wątku. Powodzenia w walce z tą płytą :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

name='meesha' post='2127142' date='10 maj 2006, 17:46']

link do biosu F6D: http://rapidshare.de/files/20111934/7n400sl.f6d.html

 

 

 

messha też mam tą płyte i chciałem wymienic bios z F5 na F6D, ale niestety link do biosu F6D: nie działa.

Prosze Cie abyś jeszcze raz go wrzucił.

Z góry wielkie THX

 

PS.

Piszesz tez o "modowanym biosie".

Skąd go <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ?

Edytowane przez Paze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale zapomniałem o tej płycie już dawno temu, a nie trzymam tych plików nigdzie

 

tak jak koledzy wyżej pisali (i co sam stwierdziłem) nic nie daje - na te parchate mosfety nie ma mocnych

Edytowane przez meesha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...