Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to na nforsie też potrzebne sa stery do sata do instalacji systemu.

 

A czy masz zamiar kręcić tego semprona?? Jesli tak raczej lepszym wyborem bedzie płyta na kt600. Bedziesz wtedy mógł zrobić L5 moda.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą KT600 obecnie mam od znajomego, ale powiem ze nie jestem z niej zadowolony pod pewnym względem a mianowicie ograniczone funkcje jeśli chodzi o dual. A raczej praca na aplikacjach graficznych obciąża pamieć jak i grafe. Owszem na KT600 da się zrobić L5moda i o tym czytałem. Ale wczesniej poruszyłem temat o dziwnym zachowaniu się mojego kompa na forum GA-7VASFS. Biosu aktualengo nie znalazłem od tego którego mam F8.

 

Link do poruszanego problemu : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=177995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dualem bym sie tak bardzo nie przejmował, bo dużego wzrosu wydajności on niedaje.

Odnosnie twojego "problemu" z podanego linka to nie weim o co chodzi, wiec nie pomoge ci.

A wracając do mobo to już weź jak chcesz. Jesli weźmiesz cos na nforsie to pozostanie co kręcenie FSB, ale bedziesz miał juz duala. Sam zdecyduj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sądze. NIe miałem wiec nie wiem.

A to czy płyta nadaje sie do o/c to zalezy glownie od producenta, a np gigabyte duzo takich mozliowsci nie daje... niestety :mur:

A jesli chcesz dobrej płyty do oc i taka ktora ma dual i inne dodatki to weź ABITA NF7 albo jakiegoś EPOXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam procesor athlona 2400+(2000-15x133)i jak mialem plyte solteka wszystko bylo oki, ale jak zmienilem na gigabyte to przy magistrali 133 winxp mi sie wiesza jak szalony, przy fsb 100 chodzi bez problemow i na 120 tez (w trakcie testow). NA plycie przelacznik jest ustawiony na fsb 100/133/166. Jaka moze byc przyczyna tego stanu??POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem płyte MSI k7n2 delta-l wiec moge porównać do gigabye ga-7n400 s-l i powiem tak. Wydajnosc Msi jest troche wieksza niz gigabyte,stabilnośc taka sama,za to wyposazenie gigabyte ma znacznie lepsze (raid, sata i wiecej wyjsc na usb).Rownież pod wzgledem rozmieszczenia elementów na płycie Msi barzdziej sie popisało od gigabyte (tasmy od napedow sie tak nie plączą ). Teraz najwazniejsza kwestia dla niektórych użytkownikow owerclocking i pomiar temp. Tak wiec na MSI mozna zrobic praktycznie wszystko co sie chce np. zmieniac kazde napiecie tzn na ramie, agp i procku, ustawiac dowolna podzialke miedzy magistrala ramu a proca natomiast Gigabyte ma bardzo ubogi bios chociaz z tym zmodowanym biosem jest juz troche lepiej ale i tak jak ktos chce ostro podkrecic to zeby zwiekszyc napieciena procu to musi robic drut moda. Co do temp to gigabyte klamie z temp o okolo 5-7 stopni celcjusza. Na koniec powiem ze gigabyte ma cos z biosem ze semprony 2200 z standardowym napieciu nie chodza na magistrali 200 na innych plytach chodza bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz ta wersje z samym radiatorem czy waitraczkiem na chipsecie ???

Z radoitarami i z pod biosu wyciagam 215 magistrale bez podnoszenia napiecia na gigabajcie tylko 198 wyciagalem powyzej mialem czarny ekran z pod windowsa tez wyciagalem 215 na gigabajcie .Wiec albo ta plyta ma slabe zasilanie albo ten biosjakis lipny i nie pozwala obstawiam jednak za biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! kupiłem jednak gigabute ga-7n400S-L i mam pytanko:

ma ktoś opis wyjść usb (F USB PANEL), bo w mojej obudowie wiszą kabelki i chcialme sobie wyprowadzić usb na przod obudowy ale nie wiem który pin do ktorego kabelka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@speedfan

Manual płyty głównej sie kłania, a dokładniej str 25 :)

Pozdro

 

@Mercino

NIe mamy odczuć, bo to jest wątek nie o tej płyciei niby skąd mielibyśmy wiedziec ;)

Tez Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kwestie kabelków i pinów, polecam dokładnie przestudiować załączoną instrukcję do płyty głównej. Jest tam opisane podłaczenie USB, AUDIO.

W przypadku braku instrukcji polecam zapoaznać się z stroną producenta www.gigabyte.pl . Tam w formacie PDF są zamieszczone instrukcje do płyty głównej.

 

A z tą płytą to sorrki davvid - rozpędziłem sie jak lokomotywa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam założyć mały wentyl na chipset.. płyta chodzi dużo stabilniej - tak mi sie przynajmniej wydaje... Czasami miewam jeszcze restarty. A jakie macie opinie na temat tego zmodowanego biosa?? Zastanawiam sie nad jego wgraniem. jest stabilniejszy?? czy widzicie poprawę wydajności?? raczej nie planuję oc tylko chodzi mi o stabilność. Szczerze to wydajność mam większą niż kiedy miałem ecs k7s5a, ale stabilność była dużo lepsza. A k7s5a trzymam w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damzoo w jakim sensie stabilniej?? Bo ja zadnej niestbilności ze strony płyty nie zauważyłem:/

A jaka masz temp na chipsecie (podawana przez speedfan albo everest) przed i po założeniu wiatraczka?? Bo ja mam w idle ok 30* a w stresie ok 35* i wydaje mi sie, że to nie duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos moze mi wytlumaczyc o co tu chodzi z moim Bartonem 2500+? Mam plyte jak w temacie (GA-7N400S-L). Niektórzy z Was pisza, ze smiga Wam na 2500+@3200+. A u mnie jest tak:

- zmieniam FSB na 200MHz

- komputer bez problemu startuje i pokazuje 3200+

- nastepnie krociutki start WinXP (ale logo nie pokazuje sie)

- czarny ekran

- migajacy kursor w lewym gornym rogu

- samoczynny restart i tak w okolo

 

W trybie awaryjnym jest dokladnie tak samo – dochodzi do pewnego momentu i zwis.

Nigdy nie pojawily sie niebieskie ekrany.

 

Co jest grane? Moze mi ktos wytlumaczyc? Czyzby ta plyta nie miala blokady AGP/PCI lub nie ma dzielnika przez 6 przy FSB200MHz. Napiecie na procku 1.76V, temperatura w normie.

Moze to wina dysku S-ATA lub interfejsu S-ATA? Sam juz nie wiem… :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napiecie 1,76V uzyskałes poprzez zmiany w biosie na +10%?? Jesli tak to musze cie zmiartwić, bo nadal jest ustawione standardowe 1,6V, bo ta regulacja w biosie w praktyce nie działa :mur:

Jesli chcesz puścic na tej płycie proca na 3200+ to musisz podnies mu napięcie (robiac drutmoda na przykład).

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie zmieniałem. Rzecz dziwna ale wczesniej miałem płytę EPoXa na KT400 i tam miałem napięcie około 1.65, a tu po zmianie pł.gł. w biosie pokazuje mi od 1.72 do 1.76 i procek jest cieplejszy więc pomyślałem, że naprawdę jest napięcie wyższe i nie muszę go podnosić. Wszystkie pozostałe graty (zasilacz, grafa, pamiec DDR400, HDD) bez zmian za wyjatkiem drugiego HDD ktory jest na SATA i na nim jest system operacyjny.

Zastanawiam się dlaczego w ogóle startuje i ładuje system do pewnego momentu? Mam takie wrażenie że dochodzi do jakiegoś sterownika i zwis. Gdzie można znaleść drutmoda i na ile V ustawić Bartka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz temp. na płycie po założeniu wiatraczka mam 23st. w czasie pracy ok. 30, natomiast bez było ok. 30 na spokojnej pracy i sie grzał strasznie. ... bios zmododwany wgrałem wczoraj wieczorem. Zadnych problemów nie mam na razie... tylko wcześniej na starym biosie jak grałem np. w splintercell chaos theory czy w collina 2005, to miałem komunikat akcelerator graficzny zrestartował się czy coś takiego... mam karte sapphira radeon 9550 i to może ona nie wyrabiała - kości ram na grafie to elixir... no i coś nie tak... myślałem że to stery od grafy , zmieniłem catalisy na stery omegi ... nie wiem co jest... zainstaluje collina i zobacze efekty, kumpel mówił że to może być jakiś konflikt grafy w biosie... W ogóle na początku jak kupiłem płytę to miałem zwis po zwisie, zmieniłem zasiłke na modecom 300w i już jest lepiej, system poszedł ale czasami w grach coś sie tnie... no i komunikat z resetem akceleratora. To na razie tyle jak cos mnie złego spotka to to napiszę

Edytowane przez damzoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Ci 8O

Jestes pewien:/ ?? Daj screen

 

@xkaktus

Czy ty masz napewno 7n400s-l?? W przeciez w biosie nie ma wartości napięc, jest tylko OK.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@davvid

Tak, mam 7n400s-l, a napięcie sprawdzam CPU-Z, i sam radiator procka jest wyraznie cieplejszy. A drutmod napięcia CPU na pewno działa - próbował już ktoś?

 

@komski

na 100% ruszy, wiem bo sam mam x800GTO na tej płycie i śmiga miodzio

 

 

@davvid

Oops... :oops: cofam pytanie. Widze w Twojej stopce, że masz zrobionego drutmoda. Powiedz tylko czy robiłeś wg tej niemieckiej stronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...