Skocz do zawartości
nrl

Condemned: Criminal

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie skończyłem grać- gra wyśmienita. Z poczatku odnosiłem wrażenie, że to kalka f.e.a.r ale po 30 minutach wszystko było jasne. Wciągająca fabuła, kapitalna grafika, oprawa dźwiękowa na najwyższym poziomie wszystko to znajduej sie w tej grze. Jedynym minusem był... czas gry :) jeszcze spokojnie godzinke mogła by być dłuższa choć :D

 

ps. końcówka wymiata ! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gierka ma swietna grafike. Do tego swietna oprawe dzwiekowa Zbieranie sladow robienie zdjec... Potworki z jakimi dane nam jest walczyc nie sa glupie. Byla taka scenka gdzies na poczatku jak jeden gdzies uciekl a drugi czekal na mnie tylko po to by ten pierwszy zatakowal mnie z tylu. Naprawde swietne budowanie grozy im dalej przechodzisz tym bardziej to odczuwasz. Przed chwila skonczylem w pewnym momencie jak jakis kolo wyskoczyl na mnie z tasakiem. Nie wiem jak wy ale to chyba byla kobieta! Normalnie nie spadlem z krzesla. Jedno co mnie dobija to to ze mozna miec tylko 1 bron naraz. Mozna by miec pistolet na stale + jakas bron ,ktora znajdziemy. Narazie bawilem sie lopata ,siekiera ,mlotem ,roznymi rurkami ,deskami itp. [ciach!]lami ,ktore mozna znalesc tu i owdzie. Jak narazie jedyny u mnie minus to wymagania.

 

Praktycznie wszystko na medium ( cienie dalem na low ), 1024x768 bez AA ,AF x2 :lol: i Volumetric Light Density na LOW!... Potrafi zwolnic i to mocno ponizej 30 FPS. Jak sie przygladam tej grafice jaka ustawilem to naprawde nie wiem co tam tak obciaza... W kazdym razie grac sie da i to jest najwazniejsze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a najbardziej wnerwia mnie to, że ktoś może trzymać rewolwer w szufladzie tylko z trzema nabojami :P Może jestem dziwny, ale ja bym wolał mieć załadowany cały bębenek ;)

 

Faktycznie, noszenie tylko jednej broni jest trochę głupie. Czemu nie można mieć pistoletu i rurki? Ha, ale za to można nosić ze sobą zdechłe ptaki i jakieś metalowe kawałki, cholera wie na co komu potrzebne :D

 

Ostatnie już moje słowa nt. tej gry - fajna, czasami bardzo straszna, ale nic nie zmusi mnie do zagrania weń jeszcze raz. Idzie na allegro ;)

 

Devil - daj rozdziałkę 800x600, niska rozdzielczość wcale nie rzuca się tak bardzo w oczy, a gra znacznie przyszpiesza.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie śledziłem topic'a wiec krótka piłka z mojej strony:

 

czy tak jak na X360 kaloryfery są narysowane na teksturze ściany? ;D

yy nie :) normalny kaloryfer- trójwymiarowy obekt :D

 

a ja z kolei grałem na 10x7, wszystko na high (oprócz textur i Volumetric Light Density =medium) z bloomem i soft shadows- praktycznie cały czas płynność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie gram :) jestem w 5 rozdziale..gierka naprawde daje rade :) klimat klimat klimat B) B)

 

 

 

1280x1024 AAx4 AFx8 reszta na max i śmiga (czasami przycięcia do 25 FPS - jak sie jakieś światła przebijają przez dach etc)

aha wyłączony tylko ten filtr FX bo po pierwsze mi się nie podoba (jakos mało detali - tak wyglada) bo takie wsio rozmyte, apo drugie zjada z 20 FPSów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zassalem w koncu wczoraj demko i wlaczylem na chwilke po meczu. Graficznie: cukiereczek, taki brudny filtr jak w Silent Hill, dzieki czemu grafika nie jest tak sterylna jak w wiekszosci gier, fajny motyw z tymi zdjeciami, chociaz ogranicza sie do klik-klik-zoom-klik, ale nadaje klimatu, tylko cienie jakies takie dziwne mi sie wydaja. No chodzi cudnie - ponizej 40FPSow raczej nie zeszlo ani razu, a dalem wszystko na full (poza AA - x2 tylko). Jak skoncze demko i mnie wciagnie, moze kupie - FPPy tego typu mi sie najbardziej podobaja :rolleyes:

 

Aha - czy mi sie wydawalo, czy moze myszka jakos tak dziwnie "plywa" w tej grze? Wylaczylem smootha w opcjach, kombinowalem z czuloscia i nadal jakos dziwnie :| Mycha Razera ta 1600dpi czerwona.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassalem w koncu wczoraj demko i wlaczylem na chwilke po meczu. Graficznie: cukiereczek, taki brudny filtr jak w Silent Hill, dzieki czemu grafika nie jest tak sterylna jak w wiekszosci gier, fajny motyw z tymi zdjeciami, chociaz ogranicza sie do klik-klik-zoom-klik, ale nadaje klimatu, tylko cienie jakies takie dziwne mi sie wydaja. No chodzi cudnie - ponizej 40FPSow raczej nie zeszlo ani razu, a dalem wszystko na full (poza AA - x2 tylko). Jak skoncze demko i mnie wciagnie, moze kupie - FPPy tego typu mi sie najbardziej podobaja :rolleyes:

 

Aha - czy mi sie wydawalo, czy moze myszka jakos tak dziwnie "plywa" w tej grze? Wylaczylem smootha w opcjach, kombinowalem z czuloscia i nadal jakos dziwnie :| Mycha Razera ta 1600dpi czerwona.

Ja mam takie skromne pytanie... na jakim konfigu grasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie nie jest bardzo wymagająca, pomimo dość dobrej grafiki :) A tak btw. to powiedzenie, że "gram ze wszystkim na full" niewiele mówi, bo w 600x400 też można grać ze wszytkim na full :lol:

 

@sialala jak tam radek? nie umiera? jak z o/c? :-| pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Gra ogólnie nie jest bardzo wymagająca, pomimo dość dobrej grafiki :) A tak btw. to powiedzenie, że "gram ze wszystkim na full" niewiele mówi, bo w 600x400 też można grać ze wszytkim na full :lol:

 

@sialala jak tam radek? nie umiera? jak z o/c? :-| pozdro

Nie podkrecalem, bo przy kompie siedze moze 3-4 godziny tygodniowo w domu ostatnio. Glosnosc znosna pod warunkiem pracy na pulpicie. W AutoCADzie chyba troche to 6600@quadro bylo szybsze, ale moze mi sie wydawac. Gra szla w 1280x1024, ale jak pisalem - to poczatek demka byl wiec moze dalej bedzie sie krztusic. A z tym umieraniem to o co chodzi? :|

Nie wiem tylko czy tekstury poszly na full, bo sa chyba troche slabsze niz w FEAR (a moze mi sie tak tylko wydaje) - karta ma 256MB na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o r520 jest coś o umieraniu, więc nie będę tutaj pisał co i jak. Interesowało mnie jak się będzie spisywać po o/c ale skoro nie kręciłeś to... :-| Co do gry to u mnie chodzi w miarę dobrze (czyli minimum coś koło 30-40fps, nie wiem dokładnie, bo nie gram z frapsem) w 1024x768 z 4xAA, 16xAF i soft shadows, w rozdziałce 1280 jest niezaciekawie :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

W wątku o r520 jest coś o umieraniu, więc nie będę tutaj pisał co i jak. Interesowało mnie jak się będzie spisywać po o/c ale skoro nie kręciłeś to... :-| Co do gry to u mnie chodzi w miarę dobrze (czyli minimum coś koło 30-40fps, nie wiem dokładnie, bo nie gram z frapsem) w 1024x768 z 4xAA, 16xAF i soft shadows, w rozdziałce 1280 jest niezaciekawie :? pozdro

Powaznie juz w 1024 Ci wymieka? Moze przez natlok shaderow? Bo jednak geometria zbyt skomplikowana w tej gierce chyba nie jest... Aha - AF mam x8, AAx2 - moze to przez to?

 

edit: sorki, nie doczytalem dokladnie i bez kawy dzis jade - teraz wiem, ze nieciekawie jest w 1280 ;)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem gre w rozdzialce 1024x768 - all na max. - bez soft shadows i głupiego efektu FX, który tylko pochłania moc karty. AFx8 AAx2. Gra chodziła zadowalająco :)

Edytowane przez Cezary666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Przeszedłem gre w rozdzialce 1024x768 - all na max. - bez soft shadows i głupiego efektu FX, który tylko pochłania moc karty. AFx8 AAx2. Gra chodziła zadowalająco :)

Glupi jak glupi - dla mnie gra bez tego traci i to duzo na atrakcyjnosci - jest kolejnym sterylnym, kanciastym pokazem swiecidelek ;) Ten efekt faktycznie az tyle zzera zasobow? Chyba nie powinien, bo to wyglada na zwykly filtr nalozony na obraz :| jak w Silent Hillach na przyklad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sialala ten glupi efekt FX to zamiast ~30fps, ~15fps wiec nie dziwota ze ludzie powylaczali, ja tez wylaczylem, chociaz bylem tak pewien ze to nie to muli mi grafiki ze kombinowalem ze wszystkim i nic :-) dopiero na koncu FX off i uuulga gra dostala skrzydel :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakończyłem własnie zabawe z Condamned i moje wrazenia sa... powiedzmy, ze bardzo mieszane.

 

Zeby nie psuc innym zabawy reszte zamieszcze w spoilerze (jak sie uzywa tego przycisku SPOIL? Bo u mnie sie nic nie dzieje):

 

Jezeli nikt nie bedzie mi w stanie dac odpowiedzi przynajmniej na czesc tych pytan, to gra dla mnie jest fatalna...

Zrobili klimat najciezszy jaki sie da, ale kupy sie to nie trzyma. Najbardziej mnie rozwalil "apartament" glownego bohatera. Gdyby moje mieszkanie wygladalo tak jak jego, to bym sie rzucil z okna. Jak sie obudzil, to myslalem, ze ciagle jest na "crime scene" tylko mu sie przysnelo...

ps. Chodzi lepiej niz Fear. Fear bardziej mi sie podobal.

ps2. Wracam do Splinter Cell'a (ze tez dopiero teraz odkrylem ta gre..) i Call of Cthulhu, ktora niszczy Condemned pod kazdym wzgledem.

Widzę, że Twoje pytanie pozostało bez odpowiedzi, mnie dziś właśnie naszło na alternatywne zakończenie gry i też jestem zaskoczony, że ostatnia decyzja jaką musisz podjąc niczego nie zmienia... :?

 

Odnośnie reszty pytań- te "potworki" ze szczękami to dla mnie personifikacja zła/ obłędu. Nasz bohater dlatego tak "ładnie" wyglądał pod koniec, bo sam popadł w obłęd przez te wszystkie zdarzenia. To tyle, reszta kwestii, które opisałeś powyżej także i dla mnie są niejasne. Może ktoś podzieli się swoimi sugestiami?

 

BTW, sialala, widzę, że po zakupie swojej "nowej" zabawki również i ty rozpisujesz się nad tym w jakich ustawieniach grasz, z jakim framerate itp. A tak na to wcześniej (mając 6600, a więc nie było się czym chwalić...?) narzekałeś, że przez tego typu opinie zabija się tematy o grach na tym forum etc. Trochę umiaru radzę na przyszłość, bo można cię posądzić o rozdwojenie jaźni... :rolleyes:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, sialala, widzę, że po zakupie swojej "nowej" zabawki również i ty rozpisujesz się nad tym w jakich ustawieniach grasz, z jakim framerate itp. A tak na to wcześniej (mając 6600, a więc nie było się czym chwalić...?) narzekałeś, że przez tego typu opinie zabija się tematy o grach na tym forum etc. Trochę umiaru radzę na przyszłość, bo można cię posądzić o rozdwojenie jaźni... :rolleyes:

Sialala - ja tez to zauwazylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Sialala - ja tez to zauwazylem :P

Ma lepszą karte teraz będzie jechać każdego kto ma gorszy sprzęt :lol:

 

BTW Sialala tych kofeiniarzu :D

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w końću, ta gra jest przepiękna ;) zwłaszcza jej klimat, chodzi lepiej niż fear i ładniej wygląda. Takie fabuły powinny być w grach, wsysa na maxa, a nie alieny jakieś i rzeź :P. Mały filmik z akcji "dawaj shotgun'a" ;]] hehe ładna akcja :P 6mb tylko ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie tę grę ponownie i muszę przyznać po raz kolejny, że jest przerażająca. :-D Raz prawie z krzykiem spadłem z krzesła i to dosłownie, Aga miała niezły ubaw. :rolleyes: Ta gra wcale się niezestarzała, super grafika, dźwięk i to uczucie strachu i zaszczucia. Po takim czasie większość scen mi już umknęła i mam wrażenie, że widzę je po raz pierwszy. Jeśli ktoś jeszcze w nią nie grał a lubi się mocno bać to polecam. Bezapelacyjnie jedna z bardziej okrutnych i "straszakowych" gier w jakie grałem. Rewelacja.

 

No ale to tylko tak przy okazji... właśnie sostała zapowiedziana przez firmę sega kontynuacja o jakże miłym dla ucha tytule Condemned 2: Bloodshot.

:-)

 

Smutne, że wspominają tylko o konsolach ale liczę, że się to zmieni.

 

http://ve3d.ign.com/articles/787/787134p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

gierka miala niesamowicie sugestywne udzwiekowienie.

Milo wspominam, w dodatek zagram na 100%

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dobra gra z ciężkim klimatem jak 30 tonowe kowadło :wink: do tego świetna grafa i wyśmienity dźwięk. Fabuła trzyma poziom i rozgrywka szalenie wciaga. Czego chcieć więcej :wink: A końcówka do dzisiaj śni mi się po nocach :D Lepsze od feara żeby było jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak przeszedłem FEAR myslalem ze byl powalajacy bo grajac po nocach mozna bylo sie niezle zeschizowac. Pamietam jak ze strachu miotlem klawiaturke w monitor az sie moja panna w srodku nocy obudzila. Potem wyczailem Condemned. Instalka i szok na kolkach. po godzinie grania bylem roztelepany i powiedzialem sobie ze nie gram w to pozniej niz po 20. (bylo cos przed 1 w nocy) Myslalem ze mnie ten psycho klimat zamorduje na miejscu. Wymiatajaca grafika i dzwiek (jak dla mnie) a Noise Effect jest jak wisienka na szczycie tortu. BTW muzyka ktora leci sobie w menu jest rewelacja chcialbym miec ja w mp3.

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiatajaca grafika i dziwek (jak dla mnie) a Noise Effect jest jak wisienka na szczycie tortu.

Ani jednej nie widziałem, ale w sumie grałem już dosyć dawno :roll:

hahaha :banana: myślałem ze raraz padne :lol: :D

 

w sumie tez nie spotkałem zadnej bo dotarłem zaledwie do miejsca w ktorym pierwszy raz wyszlismy na zewnatrz(z budynku ;] ), pozniej chyba metro i na tym skończyłem ... nie lubie za bardzo sie denerwowac przy grach ;] ... chodz teraz bym do gry powrocił i dokonczyl ale w tym momencie nie mam na czym grac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literowka i tyle frajdy wam dala ;P Od wczoraj gram drugi raz i znow mnie przeraza. Odpalilem sobie hard ale granie na hard to makabra zaczalem od nowa na normal (perwszy raz gralem na easy ;( ) i ta gra przykowa do fotela. Nie pamietam drugiej gry przy ktorej mialem taki stres. Jak ktos zna lepszego straszaka niz Condemned to slucham propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...