Skocz do zawartości
Majkel85

Bardzo Wysoka Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem temperatura mojego procesora wynosi od 70-76 stopni C. Moj sprzet to

Athlon XP 2800+

Płyta główna Gigabyte GA-7N400-L

512 mb RAM

ATI RADEON 9550

Maxtor 6Y120P0 (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

IC35L180AVV207-1 (185 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Cooler speeze eea 10s4

Mam jeszcze wolne miejsce na wiatraki z tylu obudowy i jeden zamontowany z boku wywiewajacy powietrze. Doradzcie mi co zrobic kupic nowy cooler jak tak to jaki (niedrogi i w miare cichy) czy moze cos innego. W trakcie gry komputer nieraz wychodzi mi do windowsa albo sam sie restartuje podejrzewam ze to od tej temperatury.Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak temperatura jest mozliwa. stawiam ze radioator odwrotnie zamocowany (ja tak dzisiaj zrobilelem i temp byla okolo 70 stopni, oborcilem cooler o 180 stopnii iladnie chodzi),. Sprawdz jak jest zamocowany, zobacz czy nie jest brudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj dopiero sparwdzilem ze tak sie grzeje ale podejrzewam ze tak jest juz od dluzszego czasu bo mnie z niektorych gier wyrzucalo. W biosie mi tyle pokazuje i w programie everst home edition coolera wyczyscilem odwrotnie zamontowany to znaczy jak? u mnie tak zamontowali ze wieje na procka i co dokladnie mam nasmarowac pasta i jaka jest najlepsza bo nie znam sie za bardzo na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknij radiatora. Jak nie wytrzymasz dłużej niż ~3 sekundy, to rzeczywiście ma ~70C. Jeśli nie, to znaczy że jest źle założony, i ciepło z procka nie jest przewodzone na radiator. A z odwrotnym zamontowaniem, to chodzi o to że radiator od spodu ma z jednej strony podebranie, które ma pasować do wystającej części socketu. jak założysz odwrotnie (czyli obrócone o 180 st) to radiator nie przylega dobrze do jądra procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagrama 92mm badz 100mm kosztuja kolo 100zl i na pewno nic ci sie nie bedzie grzalo a do tego bedziesz mogl zakrecic procem, mozesz tez paste ceramiczna do tego badz tez srebna, jak cos to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba wlasnie sie zdecyduje na ktoregos z nich a czym sie rozni Pentagram Freezone QVC-100 Cu od Pentagram Freezone QVC-100 Cu+, i do tego chialem jeszcze z przodu i z tylu obudowy zamontowac Arctic Cooling FAN PRO TC. I jeszcze takie pytanie bo nie wtajemniczony jestem co dokladnie mam ta posta wysmarowac i ile jej dac.Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś zbyt zasobny w kasę to możesz sobie kupić coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=43439694 ARCTIC COOLING COPPER SILENT 2 L z ręczną regulacją obrotów. Wspaniały wybór do 50 zł, cichy i ma walory estetyczne :) Ja mam i temp mi spadła o 15^ a pracuje na najniższych obrotach :) W dodatku masz dołącząną może nie najlepszą, ale ujdzie pastę silikonową. polecam :) Choć oczywiście jak masz kasę to możesz kupić coś lepszego :D np. pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na pentagrama tylko nie wiem czy sie roznia te dwa co wczesniej podalem do tego jeszcze te arctici z przodu wwiewajacy i z tylu wywiejacy. Wytlumaczy mi jeszcze ktos o co dokladnie chodzi z ta psata gdzie i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mjakel pastą smarujesz miejsce łączenia rdzenia procka z radiatorem. Wyciskasz malutko na radiator (1/3 ziarnka ryzu) tam gdzie bedzie przylegał rdzeń i zapinasz (samo sie rozmaze).

 

Jesli o tym nie wiedziales to zrob tak przed kupnem nowego radiatora bo moze nie masz wogule pasty na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznia sie poza cena (10PLN) ciezarem/iloscia finow (zeberek)

o ile pamietam jest po 15 finow wiecej z kazdej strony (lacznie 30 finow wiecej) = wieksza powierzchnia oddawania ciepla (na kozysc PLUSA)

 

:idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura mojego procesora wynosi od 70-76 stopni C GA 7N400L

Posiadam taka sama płyte jak Ty i problem lezy po stronie płyty (chociaz u ciebie pewnie nie tylko } Ja tez mam o jakies 10 do 15 stopni wiecej niz powinienem ale juz sie tym nie martwie płyta pokazuje zawyzona temp o 10- 15st myslałem najpierw ze bios zle pokazuje zmieniłem go ale to samo .Wiec jezeli poradzisz sobie z resetami kompa to temperatura sie nie przejmuj bo zawsze bedzie wieksza .Ktos mi nawet kiedys powiedział ze pokazuje temp z diody .Napisz jak sobie z tytm poradziłes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o smarowanie to smaruje sie rdzen proca a nie radiator bo jak nie trafisz tam gdzie ma byc?? i jak masz paste srebrowa i spadnie z radiatora gdzies na proca albo co to lipa. wiec smaruj rdzen, bardzo cienka warstwe i bedzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naloz bardzo malo pasty na rdzen procka a potem delikatnie rozprowadz paste cienka bardzo cienka (prawie przezroczysta) warstwa po rdzeniu. Uwazaj aby nie kapnela na reszte powierzchni procka!!!!!!!!!! Ja tak zawsze robie jest git!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niczym nie różnią sie oba pentagramy, poza małym szczegółem.... ten z plusikiem ma zestaw montażowy pod s939 (AMD64)

1367391[/snapback]

ten bez plusa tez ma :D marketing..KAZDY PENTAGRAM ktory ma "zapinke" pod socket754 bedzie pasowal takze do 939..wiem bo mam pentagrama 120Cu (bez +) i spokojnie go zalozylem na 939..a na pudelku nie ma 939 wymienionego

 

a 120Cu + (z plusem ) ma zapinke do LGA775!

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bez plusa tez ma :D marketing..KAZDY PENTAGRAM ktory ma "zapinke" pod socket754 bedzie pasowal takze do 939..wiem bo mam pentagrama 120Cu (bez +) i spokojnie go zalozylem na 939..a na pudelku nie ma 939 wymienionego

 

a 120Cu + (z plusem ) ma zapinke do LGA775!

1367848[/snapback]

I mówisz, że nawet QC-92 Cu nadaje się do s 939???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówisz, że nawet QC-92 Cu nadaje się do s 939???

1367880[/snapback]

tak nadaje sie..mialem 92Cu przedtem...i mial takie same mocowania jak ta moja 120 teraz...z tyze wymienilem bo po prostu chcialem troszke wiekszej wydajnosci wentylka

 

inaczej: JESLI MACIE w swoich pentkach dostarczone: zworniki (te takie złote "gowienka") i płaską blache to mozecie zamontowac na s939 i BASTA!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nadaje sie..mialem 92Cu przedtem...i mial takie same mocowania jak ta moja 120 teraz...z tyze wymienilem bo po prostu chcialem troszke wiekszej wydajnosci wentylka

 

inaczej: JESLI MACIE w swoich pentkach dostarczone: zworniki (te takie złote "gowienka") i płaską blache to mozecie zamontowac na s939 i BASTA!:)

1367989[/snapback]

Nie no chłopie uratowałeś mi życie :lol: już myślałem, że 100 zł w błoto :)

Teraz sobie zmieniam platformę (tzn. niedługo :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mjakel pastą smarujesz miejsce łączenia rdzenia procka z radiatorem. Wyciskasz malutko na radiator (1/3 ziarnka ryzu) tam gdzie bedzie przylegał rdzeń i zapinasz (samo sie rozmaze).

 

Jesli o tym nie wiedziales to zrob tak przed kupnem nowego radiatora bo moze nie masz wogule pasty na procku.

1359565[/snapback]

 

:blink: od kiedy to tak sie dzieje :?: Samo to się tylko ....

 

w rozsmarowaniu pasty na rdzeniu B.pomocna jest żyletka (nowa, a przynajmniej czysta), co do radiatorka to sprawdzone jest wtarcie MAŁEJ ilosci (jeszcze mniejszej niz na rdzeniu) pasty w mniejscu styku, ale u mnie efekty byly widoczne, gdy spod radiatorka nie był wyszlifowany (szorstki)

warto tez popatrzeć na obroty wentyla, jak za niskie to podkrecic, a jesli predkosc sama sie ustawie to miedzy finami znajdziesz termistorek-przesun go blizej środka radiatorka i spróbuj wdusić głębiej-napewno pomoze, obroty bedą wieksze->wiekszy przepływ powietrza etc.

 

pzd

 

na pocieszenie dodam,ze u mnie byla temp 60 st stress na niekręconym kompie, a tera 50 na podkreconym :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem... komp chodzil z 4 godz. na poczatku byl ok ale poszedlem cos przegrysc wrocilem odpalam speedfana a on mi pokazyje tez temp2: 128 stopni!!!!!!!! nie wiem co jest grane... nigdy wczesniej tak nie mailem...mam athlona 64 2800+ nie jestem tez pewien ze temp 2 to procek ale tak mi sie wydaje nie znam sie na chlodzeniu!!!!!!!! blagam POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie temp to z przymruzeniem oczka, czujniki na plycie to nie sprzet specjalistyczny i maja za zadanie tylko orientacyjnie informowac usera

 

jesli chcesz miec swiety spokoj to zamontuj zewnetrzny termometr, jest na forum pare wskazowek jak to zrobic (w razie czego google i noproblem)

 

u mnie tesh czasem wyskakuje ze temp 0 st lub ponad 100, co nie jest mozliwe raczej (proc by sie dawno zjaral, wczesniej zawiesil, a nawet jesli chwilowo to material nie rozgrzeje sie w ciagu 1-2sec do takiej temp)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...