Skocz do zawartości
Bogusz

System Widzi 2 Karty Graficzne A Mam 1 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie jedźcie mnie jeśli ten temat był już, starałem się dokładnie szukać, ale nic nie znalazłem.

 

Otóż zakupiłem ostatnio sapphire radek 9600 pro i chciałem się zabrać za jego lekkie kręcenie przez AtiTools..a ten mi pokazuje, ze mam 2 karty - dwa radki 9600, z tym ze jeden jest opisany jako "Secondary"... To samo w menedzerze urzadzen...Nic z tego nie rozumiem.

 

Poza tym, wydaje mi sie ze karta nie jest tak wydajna jak byc powinna - czy to ma jakis zwiazek?

 

Pozdrawiam i sorry jesli wyrazam sie nieprecyzyjnie, jestem nowy w tym biznesie.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest w menadzerze urzadzen to ci pociesze umnie mam 2 grafy 9800 PRo na agp, :] ,to normalne wiec sie tym nie przejmuj, jesli chodzi ci o wlasciwosci ekranu mam identycznie, to normalne wiec jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasciwe stery, ostatnio formastowalem dysk, juz z nowa karta.

 

Martwi mnie wydajnosc karty.. powinno byc 400/ 600 a jest ok. 350 i 255 :((((

Zupelnie nie wiem o co chodzi, moze on jakos ja dzieli na dwie, ale czemu?

 

Moze ja cos zle zainstalowalem? Hmm, pomozcie lamie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe w karcie graficznej masz z tyłu 2 wtyki jeden taki normalny a jeden ten szerszy i własnie te secondary to jest ta 2 wtyczka (szersza, przewaznie biała) nom i nic się nie przejmuj że masz 2 karty to normalne w tych nowszych radkach.... :D :D Pozdrawiam wszystkich// :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasciwe stery, ostatnio formastowalem dysk, juz z nowa karta.

 

Martwi mnie wydajnosc karty.. powinno byc 400/ 600 a jest ok. 350  i 255 :((((

Zupelnie nie wiem o co chodzi, moze on jakos ja dzieli na dwie, ale czemu?

 

Moze ja cos zle zainstalowalem? Hmm, pomozcie lamie :(

1358731[/snapback]

 

Masz wyszytko sii nie przejmuj się aha polecam do tej karty stery Omegi albo DNA !!! zainstaluj se je jak grasz w gry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogusz, Co do taktowan ,to poprostu kupiles "oszukiwana" wersje 9600Pro.

Jest tego teraz mnostwo, firmy takie robia (tylko dodajac jakies absurdalne dopiski, np sapphire "Advantage", tylko niewiem jaka "przewaga" jest w nizszym taktowaniu).

Na allegro tez spzredaja rozni spryciarze, zmieniajac biosy w radkach 9600 i 9550 i spzredaja nawet jak 9600XT (wedlug mnie jawne zlodziejstwo bo jak mozna nazwac karte 300/250 XT ??!!??).

Jesli za karte dales tyle ile kosztuje normalny 9600Pro (bodajze 400zl teraz) to idz do sklepu zrob chryje i niech ci oddadza kesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasciwe stery, ostatnio formastowalem dysk, juz z nowa karta.

 

Martwi mnie wydajnosc karty.. powinno byc 400/ 600 a jest ok. 350  i 255 :((((

Zupelnie nie wiem o co chodzi, moze on jakos ja dzieli na dwie, ale czemu?

 

Moze ja cos zle zainstalowalem? Hmm, pomozcie lamie :(

1358731[/snapback]

Patrzac na taktowania dochodze do wniosku ze nie masz pro tylko zwyklego 9600. Chyba ze to jakas wersja z zanizonymi. Ta druga wartosc taktowania ( pamiec na karcie ) -255 w twoim przypadku, mnozny sie x2 bo to DDR. Czyli 510 efektywne masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

No kolega tez tak ma z R9200SE.

Karta do kitu, ale komuter widzi dwie. Jak na razie jemu to w niczym nie przeszkadza. wiecie jak to usunać, bo troszke denerwujące??

Edytowane przez przemek_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady :)

 

Za karte dalem tak jak za prawdziwego 9600 pro, czyli rowne 400 pln.

 

Moge pojsc i zrobic raban w sklepie, ale chcialbym wczesniej wiarygodnie sprawdzic, jakie mam czestotliwosci na karcie.

Jak to zrobic, wo wiadomo ze wiele narzedzi przeklamuje wyniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady :)

 

Za karte dalem tak jak za prawdziwego 9600 pro, czyli rowne 400 pln.

 

Moge pojsc i zrobic raban w sklepie, ale chcialbym wczesniej wiarygodnie sprawdzic, jakie mam czestotliwosci na karcie.

Jak to zrobic, wo wiadomo ze wiele narzedzi przeklamuje wyniki??

1358913[/snapback]

EVERESTEM sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pomaga aktualizacja Biosu płyty głównej, gdyż niekiedy jak jest wbudowana grafika, to może niewiadomo czemu czytać ,ze wbudowana to ta co akurat włożyłęś, poprostu sie coś śmiesznie robi. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe w karcie graficznej masz z tyłu 2 wtyki jeden taki normalny a jeden ten szerszy i własnie te secondary to jest ta 2 wtyczka (szersza, przewaznie biała) nom

1358746[/snapback]

i to jest to

nie ma się czym przejmować

ps. wejdź soebie na: właściwości pulpitu -> ustawienia, ile widzisz ekranów, powinny być 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzajcie zamętu, że chłopak ma coś nie tak i ma aktualizować bios czy co tam jeszcze. Tak ma być! Szkoda że kupiłeś nie pełnego pro. Teraz trzeba być cholernie czujnym i sprawdzać wszystko zanim się coś kupi, bo na każdym kroku chcą Cie wyr... eghmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehe

hehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehe

hehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehheheheh

ehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehe ale sie usmialem ------ ale wazne ze chlopak chce poznac co, jak i gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehe

hehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehe

hehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehheheheh

ehhehehhehehehehhehehehehhehehhehehehehhehehehehhehehhehe ale sie usmialem ------ ale wazne ze chlopak chce poznac co, jak i gdzie

1359053[/snapback]

no nie wiem czy to takie smieszne ze w sklepie zrobili kolege w bambuko! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami ci moze zle wyswietlic taktowanie.

Takze nie na 100% jest, ze cie oszukali.

1361301[/snapback]

wiem o tym. Ktos polecil mi Everesta - ten pokazuje mi już coś innego (bez żadnego podkręcania) rdzeń 402 MHz, pamięć 228 MHz (razy dwa, bo ddr = 456). To by wyglądało na to, że kupiłem okrojonego Radka 9600 z nominalnym taktowaniem 400/466 jakich wiele .. :cry:

 

nie wiem, czy robic raban w sklepie, czy krecic tą karte..Nadaje sie ona do tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analfabeta, i taktowania na tych radkach masz 400/600 ?

Bo Referencyjna plytka ati 9600Pro byla z BGA, przez jakis czas wszyscy producenci sie tego trzymali ,szafir,gigabyte,his all byly na bga.

Potem zaczeli wprowadzac te wynalazki a dalej juz niesledzilem tematu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...