Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

joł

Jesli chodzi o te moje zamieszanie w sprawie złych serii :kumpel ostatnio kupił athlona 3000 i ... 2100 to jest mac co moze wycisnac... a podzespoły ma w miare, procek tez BOX. I do tego 2 przypadek o ktorym pisał Majkel...

Aha no i do tego mozna dodac jako przykład "jak seria procesora wpływa na o/c" przypadki slabego oc winów z nowej serii.

 

 

A co do płyt to pod tym linkiem (poprawionym) jest saus na NF4:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2082

A co do testów tej płyty to wycisneli z niej max 260 chyba ;/

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

Jesli chodzi o te moje zamieszanie w sprawie złych  serii :kumpel ostatnio kupił athlona 3000 i ... 2100 to jest mac co moze wycisnac... a podzespoły ma w miare, procek tez BOX. I do tego 2 przypadek o ktorym pisał Majkel...

Aha no i do tego mozna dodac jako przykład "jak seria procesora wpływa na o/c" przypadki slabego oc winów z nowej serii.

A co do płyt to pod tym linkiem jest saus na NF4: 1444233[/snapback]

Popraw linka bo nie działa.

 

To jest druga płyta która ma takie rozwiązanie, i jest pewnie dużo lepsza od MSI. Ale lepiej poczekać na wysyp płyt z takim rozwiązaniem. Wraz ze wzrostem sprzedaży procesorów na tą platforme , raczej wszystkie firmy będą walczyć o ten segment rynku, bo na nim też da się zarobić. Niestety ja mam karte graficzną na AGP i to dobrą, i mi się nie widzi sprzedawać ją, ponieważ sporo już straciła na wartości i kupowanie nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie wiem po co kombinowac , kupic jakas dobra i tania mobo na nf3 do tego sempa 2600/2800 bo naprawde narazie 64 bity nic nie daja i jeszcze conajmniej pol roku nic sie tu nie zmieni , przy takich samych taktowaniach a64 i semp maja prawie identyczna wydajnosc - bo gora 5% roznicy a cena prawie 2 razy nizsza , nie mowiac ze sempy sie lepiej kreca jezeli kupujemy na chybil trafil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej płycie: Microstar MS-7135 K8N Neo3-F nForce4-4X Socket754 DDR400 PCI-Ex16/AGP SerialATA Raid Lan Sound 6ch. ATX

 

poprosze o opinie podparte FAKTAMI. Zgóry dziękuje.

1448170[/snapback]

Nie bierz tego pod żadnym pozorem, wejdz na strone sklep.komputronik.pl i zobacz jak ona wygląda. Lepiej sobie kup inną płyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupic płytkę pod s754 z gniazdem PCI-E. Pomórzcie mi bo mam kartę na PCI-E i chciałbym zapodkupic Athlon ka 64 własnie na s754.

1448388[/snapback]

no to wybor niewielki, gigabyte lub soltek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mnie juz sie nie podoba socket 754, pierwsza plyta epox padła bo zwarcie zrobilo agp z karta graficzna, bo wymyslili jakis glupi przycisk:{ ktorego musialem nie docisnac. A dzisiaj na solteku buszuje po necie i nagle kabel sieciowy jest odłaczony, no to dzwonie do kablówki co robia, a oni ze to nie z ich winy...okazało sie ze karta sieciowa na płycie padla :{

 

Jak jeszcze nie wiedzialem co sie popsulo to dobre bylo jak mi doradzali panowie z obslugi "zeby wejsc do internetu i sciagnac najnowsze sterwoniki":D A ja eee ale hehe nie mam internetu:D " aaa tak racja" :D

 

Naprawde nie macie zadnych problemów z socket 754, to zawsze mi sie wszystko musi psuc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub MSI lub ASUS

 

Jak zerknąłem, to najbardziej zachęcająco wygląda GB... 3 sloty ram, sekcja zasilania wygląda normalnie (sześć mosfetów), układ PCB wydaje się przemyślany i przyjazny. Zobaczymy jak z O/C, ale to w tym momencie całkiem dobry wybór. I do tego nie tak straszliwie droga.

 

ASUS też wygląda ok, ale jest duuużo droższy

 

@Absolut

 

To nie problemy z Socket 754!

Masz dobrą zasiłkę, która trzyma napięcia? Uziemnionego kompa? Listwę filtrującą? Jak wkładasz łapy do komputera, to zerujesz swój potencjał (sic... :P)? Padające komponenty to nienormalna sprawa, ale zdażają się na każdej platformie...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak ale gdyby to wina zasilki byla, to by sie spalila i karta dzwiękowa, bo chyba na tym samym napieciu idzie? Wszystko to stało sie podczas pracy na kompie to nie ma mowy, ze ja poraziłem pradem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak ale gdyby to wina zasilki byla, to by sie spalila i karta dzwiękowa, bo chyba na tym samym napieciu idzie? Wszystko to stało sie podczas pracy na kompie to nie ma mowy, ze ja poraziłem pradem:D

1448679[/snapback]

A jaki masz zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak powiem jaki zasilacz to zaraz bedzie, ze to na pewno wina zasiłki :]

Wczesniej mialem dwie inne plyty i pod ta sama zasilka i nic im sie nie spalilo, w ogole nic sie nie spalilo, wiec jak dla mnie to jedynie wina producenta ze oddaje plyty nie dostosowane do norm, bo chyba tak nie moze byc ze stare plyty sa lepsze od nowych przynajmniej pod wzgledem trwalosci:/

 

A jak np. za rok oddam plyte z ta zjarana karta sieciowa, to dostane zwrot kasy (oczywiscoe jak nie bedzie na magazynie, a zakladam ze za rok juz nie bedzie)?? Na razie sprawiłem sobie odzielna sieciowke, bo nie widzi mi sie czekac 3 tygodni bez kompa:]

Edytowane przez AbsoluT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak powiem jaki zasilacz to zaraz bedzie, ze to na pewno wina zasiłki :]

Wczesniej mialem dwie inne plyty i pod ta sama zasilka i nic im sie nie spalilo,  w ogole nic sie nie spalilo, wiec jak dla mnie to jedynie wina producenta ze oddaje plyty nie dostosowane do norm, bo chyba tak nie moze byc ze stare plyty sa lepsze od nowych przynajmniej pod wzgledem trwalosci:/

 

A jak np. za rok oddam plyte z ta zjarana karta sieciowa, to dostane zwrot kasy (oczywiscoe jak nie bedzie na magazynie, a zakladam ze za rok juz nie bedzie)??  Na razie sprawiłem sobie odzielna sieciowke, bo nie widzi mi sie czekac 3 tygodni bez kompa:]

1449232[/snapback]

Ty sie nie dziw że pytamy sie o zasiłke bo takie śą częśto objawy posiadania badziewia.

dodatkowo przedtem miałeś na pewno mniej prądożerną konfiguracje płyty mogły być zasilane np z 5v a teraz są z 12v. Dodatkowo zasiłka mogła do czasu pracować w miare poprawnie ale po paru latkach katowania coś sie w niej nadwyrężyło :D

A jeśli masz cienką zasiłke pali ci sie sprzęt a według ciebie to wina płyt to ok twoja sprawa. Tylk zastanawia mnie ile jeszcze płyt ci sie zjara zanim pomyslisz :mur:

 

A nie mówie że to wina zasiłki na 100% ale błby to mój faworyt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie dziw że pytamy sie o zasiłke bo takie śą częśto objawy posiadania badziewia.

dodatkowo przedtem miałeś na pewno mniej prądożerną konfiguracje płyty mogły być zasilane np z 5v a teraz są z 12v. Dodatkowo zasiłka mogła do czasu pracować w miare poprawnie ale po paru latkach katowania coś sie w niej nadwyrężyło  :D

A jeśli masz cienką zasiłke pali ci sie sprzęt a według ciebie to wina płyt to ok twoja sprawa. Tylk zastanawia mnie ile jeszcze płyt ci sie zjara zanim pomyslisz  :mur:

 

A nie mówie że to wina zasiłki na 100% ale błby to mój faworyt  :wink:

1449248[/snapback]

A ty Tomcat ... kiedy zamierzasz zmienić sprzęt ?? ...bo gdzieś tam po drodze czytałem że chcesz zmienić ?? Jaką konfiguracje planujesz sobie sprawić w razie czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Tomcat ... kiedy zamierzasz zmienić sprzęt ?? ...bo gdzieś tam po drodze czytałem że chcesz zmienić ?? Jaką konfiguracje planujesz sobie sprawić w razie czego ?

1449256[/snapback]

Pytasz na forum, chcesz skorzystać z doświadczenia i wiedzy innych użytkowników - ok, po to jest forum... Ale nie kwestionuj ich wypowiedzi, bo z Twoich jakaś wielka mądrość nie wynika. 99Tomcat grzecznie Ci odpowiedział, a Ty zaraz z boku...

 

Skończ ten OT, zaśmiecasz tylko forum i potem nic znaleść nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Tomcat ... kiedy zamierzasz zmienić sprzęt ?? ...bo gdzieś tam po drodze czytałem że chcesz zmienić ?? Jaką konfiguracje planujesz sobie sprawić w razie czego ?

1449256[/snapback]

Gdzieś w połowie lub pod koniec wakacji sempik 2800 do tego 1 lub 2 X 512 twinmoska na winbondach i płytka epoxa lub msi... Na razie funduszy brak :(

Dodatkowo napaliłem sie na wc :P

 

A teto mam sesje i inne sprawy :)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. Ten Gigabyte by może siadł bo i Graficzkę mam Gigabyta (GF6600 PCI-E) i moze by się to wsio jakos zgrało. Wogóle to płytki z tym Nforcem 4 4x chyba dopiero wchodzą na rynek bo tylko 3 są dostępne. Może ktoś z was którąś z nich posiada(chociaż wsumie juz pewnie by dawno na tym forum napisał opinię o tych mobo)?

Edytowane przez boryssobieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja miałem brać tego epox-a i procek (juz go miałem , ale miałem fart że był popsuty i kase mi zwrócili) i raczej odrazu pójde na platforme s. 939, zmieniajac procka na Venice 3000+ i mobo Epoxa na nForce 3 (z AGP). Wyjdzie za to 1000zł, więc dopłace to 200zł i wezme coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu widze teamt po[gluteus maximus]dł..

no to mam pytanie co sadzcie o płycie Abit KV8Ro czytalem recenzje oraz wypowiedzi uzytkownikow tej płyty i sadza oni ze płyta jest w miare dobra do o/c (Htt rzedu 300) wiec czemu polecacie caly czas epoxa czy msi ( z tych tanszych)

 

2 sprawa ktora mnie ciekawi to gigabyte K8ne (nf-4) ma ktos ta plyte ?? recenzji jakos sie nie moge doszukac... ;/jak z jej o/c ? i wogole ze stabilnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie z reguly potrzebne jest napiecie chipsetu dla htt 250-330? (DFI)

 

Mam zwykle twinmoski (nie winbondy) i kurcze nie chca w ogole chodzic na 1t:/ Czy ktos sie doczytal kiedy w koncu wyjda te Semprony E0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

semprony na nowym stepingu juz wyszly jakis czas temu - gdzies byl nawet cennik podany - a co do 1T to raczej wina procka i jego kontrolera ktory w sempach jest slaby - wiem bo mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

 

ASUS K8N-E Deluxe - bardzo stabilna i dobra plyta ALE NIE DO O/C >> NIE KUPUJCIE !!!

 

:P

Edytowane przez ghost00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie bedzie plyty 754 z obsluga dualchannel?? a moze juz jest??

1458565[/snapback]

LOL :lol: , ciekawe jakim cudem, przeca A64 mają w sobie zintegrowany kontroler pamięci, w przypadku s 754 jest on jednokanałowy, więc o dualu możesz sobie pomarzyć :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

sa plyty z dual channel - jasne ze sa - tylko ze wtedy musisz szukac w kategori 939 - to tym sie wlasnie rozni 754 od 939 ze nie ma dual channela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

socket A i dual hahaha - 1% wydajnosci? z 20000tys w 2001 na 20200 wynik podskoczyl - naprawde duzo daje.... a co do cache... poczytaj gdzies w necie jest test sempa 2600@2500mhz z 128kb cache...sam mialem bartka 2700mhz , zaminilem na 2600 i nie zaluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że semphi s.754 to okastrowane nieco A64 i mają naprawde wydajne jądro...

To właściwie A64 którym cache wycięto i zablokowano mozliwość wykonywania kodu 64 bitowego... I do tego technologia wykonania 0,09 oznacza że dobre egzemplaże kręca sie lepiej niż mobilki na s.A ... A ponieważ są wydajniejsze w przeliczeniu na 1 mhz to reszte dopowiedz sobie sam co jest wydajniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...