Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja tez chce zmienić swojego starego athlonka xp na coś nowego. Postawiłem na athlona 64 2800, ale zastanawiam sie jeeszcze nad płytą główną i prosze o rade. Zastanawiam się pomiędzy ASUS K8V SE Deluxe, MSI K8N Neo Platinum, Gigabyte K8NS PRO i ostatnio sie zastanawiam nad ABITem KV8 PRO 3rd Eye. Prosze o rade i nie kieruje sie głównie oc tylko ogólnie za całokształt. Odrazu mówie ze odpada dfi bo jest za droga.

Dzięki :)

1481574[/snapback]

Kazda plyta jest dobra i stabilna jesli nie krecisz. W tym wypadku patrzysz na cene i wyposazenie... Jezeli bedziesz chccial kiedys pobawic sie w o/c to bierz plytke na nForce3 bo Via to padaka do o/c :wink: Jednago nie kumam mowisz ze dfi odpada bo za droga a interesujesz sie gigabyte'em tanszym zaledwie o 30zl :?

 

 

może mi ktoś powiedzieć czy mam do tego kupić zasilacz dobry czy wymienić płytę główną a zasilacz styknie?

 

płyta zaniża napięcie o 0,58 V  z 1,5V ,ale nie wiem czy z powodu słabego zasilacza czy feralnej płyty głównej

ciagle restarty

1481968[/snapback]

Jak masz restarty to glownym podejzanym jest zasilacz,ale dla pewnosci pomierz napiecia miernikiem i wtedy napisz to bedzie mozna cos wiecej powiedziec :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny_ali na jakies podstawie twierdzisz ze płyty na VIA pod athlony 64 to padaka w o/c. Miales jakies przykre doswiadczenia czy piszesz tak bo ktos kiedys napisał cos podobnego ??

z testow wynika ze ABIT K8V pro to dobra plyta i wypowiedzi innych uzytkownikow swiadcza o tym ze jest to dobra alternatywa dla innych (drozszych) płyt....

Wytlumacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten abit jest ok nawet jak dla mnie mimo ze jestem zwolennikiem chipsetow nvidii , 300htt robi wiec zle nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny_ali na jakies podstawie twierdzisz ze płyty na VIA pod athlony 64 to padaka w o/c. Miales jakies przykre doswiadczenia czy piszesz tak bo ktos kiedys napisał cos podobnego ??

z testow wynika ze ABIT K8V pro to dobra plyta i wypowiedzi innych uzytkownikow swiadcza o tym ze jest to dobra alternatywa dla innych (drozszych) płyt....

Wytlumacz

1482325[/snapback]

Mam w podpisie to co widac :-| Wiec z chipami Via skonczylem swoja przygode na KT400 :) Brak blokady pci/agp to glowna bolaczka tych plyt ale moze ktos wynalazl juz sposob na to :roll: Jezeli ta plyta jest ok to zwracam honor chociaz uwazam ze nie jest atrakcyjna z finansowego punktu widzenia :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

Opłaca sie przesiadac ze starego dobrego bartonka na socket754??

Nigdzie nie ma już testów porównawczych ze starymi Xpkami :cry:

Jeżeli tak to co panowie polecają żeby było oszczędnie i jakies przyzwoite o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZarZax

 

Jasne że się NIE OPŁACA ! !

Poczekaj z 4-5 miechów ,jak się sprawa potoczy ,mają wyjść proce

A64 z obsługą DDR2 ,tak gdzieś pod koniec roku będzie dobry moment

wtedy walniesz sobie mobo+A643200+@4200+ 1,5GB DDR2 i będziesz miał spoko na 2 lata

mam nadzieję

 

Sam rok temu miałem Athlona XP 1700+@3300+ 2320MHz

w codziennych zastosowaniach mój obecny komp jest może 10% szybszy :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

Opłaca sie przesiadac ze starego dobrego bartonka na socket754??

Nigdzie nie ma już testów porównawczych ze starymi Xpkami  :cry:

Jeżeli tak to co panowie polecają żeby było oszczędnie i jakies przyzwoite o/c

1482972[/snapback]

Z tego co masz w podpisie to się nie opłaca. Narazie masz wystarczający komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie oplaca skoro takie wymiany z reguly nic nie kosztuja, a wydajnosc wieksza niz na starym Athlonie... Sam mialem mobila chodzacego 2400-2500MHz i DFI INfinity, wymienilem na DFI UT i semprona ktory chodzi na 2700MHz. I co? I zostalo mi jeszcze 20zl. Wiec nie krzyczcie tak ze sie nie oplaca. Wydajnosc wieksza, a tylko trzeba pokombinowac ze sprzedaza sprzetu i kupnem innych czesci, niekoniecznie nowych (ja kupilem 2miesieczne). B)

 

Przez rok bedzie to jedyna platforma dla mobilnych prockow, wiec mozliwosci beda.

 

Pozatym tak samo mozna mowic o nf4 ze sie nie oplaca, bo za rok bedzie inne gniazdo...

 

ZarZax chcial oszczednie a magx2k walnal mu konfig, ktory kupilby zaraz po wyjsciu na rynek i musialby zaplacic dobrych kilka tysiecy :huh:

 

A jesli chodzi o porownanie to np mozesz zobaczyc na ranking super Pi. W kategorii A XP prowadzi piotres, ktory ma wykreconego procka w kosmos (ponad 3gh). Popatrz sobie teraz na wynik kija w K8, ktory ma Semprona...nie dosc ze ustawiony o 300MHz mniej, nizej taktowane pamieci, brak duala, mniej cache'u a wynik prawie taki sam...

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak sie nie oplaca skoro takie wymiany z reguly nic nie kosztuja, a wydajnosc wieksza niz na starym Athlonie... Sam mialem mobila chodzacego 2400-2500MHz i DFI INfinity, wymienilem na DFI UT i semprona ktory chodzi na 2700MHz. I co? I zostalo mi jeszcze 20zl. Wiec nie krzyczcie tak ze sie nie oplaca. Wydajnosc wieksza, a tylko trzeba pokombinowac ze sprzedaza sprzetu i kupnem innych czesci, niekoniecznie nowych (ja kupilem 2miesieczne). B)

 

Przez rok bedzie to jedyna platforma dla mobilnych prockow, wiec mozliwosci beda.

 

Pozatym tak samo mozna mowic o nf4 ze sie nie oplaca, bo za rok bedzie inne gniazdo...

 

ZarZax chcial oszczednie a magx2k walnal mu konfig, ktory kupilby zaraz po wyjsciu na rynek i musialby zaplacic dobrych kilka tysiecy :huh:

 

A jesli chodzi o porownanie to np mozesz zobaczyc na ranking super Pi. W kategorii A XP prowadzi piotres, ktory ma wykreconego procka w kosmos (ponad 3gh). Popatrz sobie teraz na wynik kija w K8, ktory ma Semprona...nie dosc ze ustawiony o 300MHz mniej, nizej taktowane pamieci, brak duala, mniej cache'u a wynik prawie taki sam...

1483680[/snapback]

fakt- lepiej wymienić teraz dokładając ~100zł niż za pół roku dokładając ~500zl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele , ale w szczecinie jest pusto. nawet w najwiekszej hutrowni w regionie nie ma czesci :angry: plyty gigabyte i epox nie chce brac, a wysylkowe sklepy raczej nie wchodza w gre bo jak wysyslalem kolesiowi(klientowi :lol: ) starego kompa to cos mu sie niby uszkodzilo

 

no i dalej brak mi plytki , pamieci i k.graf :sad:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele , ale w szczecinie jest pusto. nawet w najwiekszej hutrowni w regionie nie ma czesci  :angry: plyty gigabyte i epox nie chce brac, a wysylkowe sklepy raczej nie wchodza w gre bo jak wysyslalem kolesiowi(klientowi :lol: ) starego kompa to cos mu sie niby uszkodzilo

 

no i dalej brak mi plytki , pamieci i k.graf  :sad:

1485149[/snapback]

Ja w logosie wziołem Epox-a tego co mam w podpisie na Słonecznym ;)

 

Zniżyli cene oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2800+, Gigabyte K8NS - chodzi tak jak na screenie czyli na 2,4 GHz przy napieciu 1,4 V.Screen

Mam tylko pytanie... Aktualnie pamieci mam ustawione na 240 MHz przy dosc slabych timingach, czy lepiej obnizyc im taktowanie i timingi czy pozostac przy atkualnym? Wynik z SuperPI jest dosc slaby ale to w wyniku zasmieconego systemu i cieniutkich timingow pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trendzik jak Ci sie to to kreci ?

1485871[/snapback]

W sumie ostro go nie podkręcałem. Standardowo chodzi na 200x10, a pamięci 200Mhz(400Mhz)

 

Przetaktowałem go nieznacznie na 220x10 = 2200Mhz, poszedł bez zająknięcia, działa stabilnie i temperatury też są niskie. Pamięci chodzą na 440Mhz.

 

Screen : FOTO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trendzik daj mu ostro w doope bo to co pokazales to trudno nazwac o/c :wink:

 

@Kubrat ile maks wycisnales ze swojego procka?? Jak nie sprawdzales to prosze sprawdz...Mam ta sama konfiguracje tylko ramy shitowate i 2,4GHz na stockowym napieciu wysypywal sie pod koniec liczenia :wink: Daj wiecej info czym chlodzisz? jakie masz tempy stress i idle? Co do timingow to musisz potestowac czy lepiej 240MHz i 2,5-3-3-8 czy lepiej 200MHz i 2-2-2-6 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubrat ile maks wycisnales ze swojego procka?? Jak nie sprawdzales to prosze sprawdz...Mam ta sama konfiguracje tylko ramy shitowate i 2,4GHz na stockowym napieciu wysypywal sie pod koniec liczenia :wink: Daj wiecej info czym chlodzisz? jakie masz tempy stress i idle? Co do timingow to musisz potestowac czy lepiej 240MHz i 2,5-3-3-8 czy lepiej 200MHz i 2-2-2-6 :wink: pozdrawiam

1486735[/snapback]

Maksymalnie wycisnalem wlasnie tyle - 2,4 GHz - wiecej jeszcze nie probowalem. Na 2,2 GHz szedl na napieciu 1,325 V screen. Nie wiem czy jest sens go bardziej katowac o pare MHz, choc musze przyznac, ze mam ochote:) Komputer caly czas pracuje na 2,4 GHz, temperatura normalnie to okolo 30-33 C w stresie okolo 38 C. Pamieci to Hynix i tu niestety nie ma zbyt duzego pola do popisu co do timingow - i tu najwiecej trace. Odczyt i zapis w everescie to 3650 MB/sek i 1350 MB/sek. Mam pytanie na jakim napieciu Twoj procesor chodzi na 2 GHz?? Moj na 1,275 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

Dobra qrna widze ze nie otrzymam odpwiedzi od !Execa wiec pytam sie innych posiadaczy Asusa K8N!! czy ktos aby zwiekszyc mozliwośc zwiększenia HTT podwyzszył czestotliwosc agp do 67 ?? i czy to dało jakis efekt ?? Narazie widzialem tylko jeden post na w ktorym koles pisał ze poprzez podniesienie agp do 67 mogl zwiekszyc HTT do 350...

Wydaje mi sie ze ta informacja mogłaby pomoc ludziom ktorzy szukaja dobrej plyty do o/c za mala kase...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że mój procek pójdzie na napięciu 1,4 V ?? ... standard 200x10 ?? Czy lepiej zostawić tak jak jest ?

1487873[/snapback]

Myślimy że nie -- a niebem nad Twoim miastem wstrząśnie potężna eksplozja!!!

 

 

 

 

 

 

 

ale tego się nie dowiemy jeżeli nie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie wycisnalem wlasnie tyle - 2,4 GHz - wiecej jeszcze nie probowalem. Na 2,2 GHz szedl na napieciu 1,325 V 1487169[/snapback]

Dobra jestem i mam jakies wyniczki :)

Procek jest gorszy od Twojego na 2,2GHz potrzebuje 1,35V a na 2GHz potrzebuje 1,3V tutaj w obrazkach :arrow:

2,2GHz 1,35V

2GHz 1,3V

 

@magx2k masz racje co do tych timingow ale gdyby trzeba bylo ustawiac 3-4-4-11 na 240MHz to juz by mozna bylo gdybac jak jest wydajniej a Kubrat nie podal na jakich jedzie :wink: pozdrawiam

 

@Kubrat czym chlodzisz swojego procka...box'em??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troszke moim prockiem i chyba nie jest taki cienki skoro 2GHz robi na napieciu 1,225V :blink: 2GHz 1,225V :mrgreen: pozdrawiam

 

EDIT

Rzucilem okiem na recka nowego sempa i zdziwila mnie platforma testowa:

 

Processor: Sempron 3100+ & 3300+, Athlon 64 2800+

Memory: 1 x 512-MB Corsair XMS PC3200 (2-3-3-7)

Motherboard: ASUS K8V Deluxe

Motherboard chip set: VIA K8T800

NVIDIA reference drivers: Forceware 71.89

Video Card: NVIDIA GeForce FX 5700 Ultra 128-MB

Hard-Drive: Seagate 120-GB 7200 RPM

IDE Interface: Serial ATA-150

CD/DVD: AOpen Combo Drive

Power Supply: Sparkle 400 Watt

DirectX 9.0c

Operating System: Windows XP Pro SP1

 

Ja nie wiem jak mozna cokolwiek krecic na czyms takim i pewnie dlatego tak slabo poszedl :mur:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magx2k masz racje co do tych timingow ale gdyby trzeba bylo ustawiac 3-4-4-11 na 240MHz to juz by mozna bylo gdybac jak jest wydajniej a Kubrat nie podal na jakich jedzie :wink: pozdrawiam

1488348[/snapback]

Ja sprawdzilem u siebie ze ram @ 260mhz 3-4-4-10 jest sporo szybszy od 3-3-3-6 @ 215mhz wiec mysle ze 240mhz @ 3-4-4-11 moze byc rownie szybkie albo i szybsze niz 2-2-2-6 @ 200mhz ale to sam musisz sprawdzic B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmeniajac napiecia komp kreci sie na 9*242 ,ale gdy podkrecie wiecej w primie

juz sa bledy , zmienie napiecie na ram ,procesor i nadal blad.Napewno nie chodzi o temperature procka,wiec co mam zrobic (i jak to zrobic).Mam płyte Epox 8KDA3J ,A64 2800+ ,512 MB GoodRam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was pytanie.

 

Podkręciłem mojego procka na 220Mhz x 10 = 2200mhz

 

HTT zmniejszyłem z 4x na 3x

 

czyli 220x10 i HTT= 3x

 

Czy musze zmieniać na 3x ?? Bo coś wyczytałem że on obsługuje do HTT : 1000

 

Więc myśle że HTT: 4x może zostać przy podkręcaniu ?? Może ktoś powiedzieć czy dobrze myśle, czy raczej się myle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...