Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Semprony E0 ( a dokładniej E3 chyba) będą a nawet być może już są w US ale narazie tylko 3300+

u nas za jakiś czas, ale byc może wszystkie za niedługo będą na wykastrowanych Venice

 

Turion to shit jeśli chodzi o o/c

za to Newark króluje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony E0 ( a dokładniej E3 chyba) będą a nawet być może już są w US ale narazie tylko 3300+

u nas za jakiś czas, ale byc może wszystkie za niedługo będą na wykastrowanych Venice

 

Turion to shit jeśli chodzi o o/c

za to Newark króluje  :D

1459869[/snapback]

Ten Netwark to na jaką platforme jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Netwark to na jaką platforme jest ??

1459951[/snapback]

Newark jest na 754. 1MB cache, 90nm rev E , nowa odmiana Athlona 64 Mobile. Tylko , ze narazie sa do kupienia 3700+ i chyba 3400+. Kosztuja sporo kasy, nawet w Stanach, a nie wiadomo jak beda sie krecic te wolniejsze modele (np 3000+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newark jest na 754. 1MB cache, 90nm rev E , nowa odmiana Athlona 64 Mobile. Tylko , ze narazie sa do kupienia 3700+ i chyba 3400+. Kosztuja sporo kasy, nawet w Stanach, a nie wiadomo jak beda sie krecic te wolniejsze modele (np 3000+).

1460054[/snapback]

Hmm, czyli jak widać to s.754 , to bardzo dobra inwestycja, tyle typów procesorów wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te NetWark napewno będzie można w polsce kupić ??

1460622[/snapback]

Newark :wink:

 

Moze byc ciezko z dostepnoscia w Polsce bo teraz np. nigdzie nie ma w sprzedazy wczesniejszych modeli A64 Mobile (clawhammer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką płyte na nforsie byście polecili ??

wymagania:

Full stabilna ... bootowanie resety wszystko ma działać

Jeśli oc to bardzo delikatne albo wogóle

 

Komp dla żony :-)ja bym sobie DFi lub MSI sprawił ... DFi odpada

cena do 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosimy o szczegoly - sam sie przymierzam do kupna takiej

1457889[/snapback]

Mam K8N Asusa i na poczatku jak ja kupilem to ledwo ledwo chodzila na htt 240 ale po wgraniu biosu z maja chodzi stabilnie na htt 260 i wycisnalem z niej tyle co widac w podpisie. Wiem ze slabo ale z drugiej strony procek tak podkrecony jest chlodzony tym pentagramem na najnizszych obrotach wiec jest cicho a pamiec i tak nie pojdzie wyzej (i tak trzeba bylo timingi rozluznic) a chce miec synchro bo strata z asynchro jest dla mnie za duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strata z asynchro ??????? blagam

1460924[/snapback]

Nie znasz sie to nie mow!

Moge w plycie ustawic ram albo synchro (400) albo asynchro(333) i wtedy przy htt pracuje mi na 212mhz przy nizszych timingach (2,5-3-3-6) a jesli synchro to mam 3-4-4-10. I synchro pamieci sa duzo szybsze wiec blaaagam pffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

najlepiej przeczytaj artykul rapry o synchro/asynchro na a64......blagam blagam blagam ..to nie soc A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przeczytaj artykul rapry o synchro/asynchro na a64......blagam blagam blagam ..to nie soc A

1460989[/snapback]

przeczytaj jeszcze raz moj post ale ze zrozumieniem.

u mnie przy htt260 synchro=260mhz asynchro=212mhz

czy twierdzisz ze ram pracujacy na 212mhz przy timingach 2,5-3-3-6 bedzie szybysz niz 260mhz 3-4-4-10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no ale kto normalny puszcza pamieci na 212 jak moze na 260 ? wogole to o czym ty mowisz ? po co masz puszczac na 212 jak mozesz na 260 ? czego to sie wogole tyczy ? to chyba kazdy wie ze pamieci pracujace na 260 sa szybsze od tych na 212 przy tych samych timingach itp >? a synchro asynchro nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej płycie głównej, to jakaś nowość chyba:

 

1461070[/snapback]

 

W sumie bardzo fajna plytka... bardzo fajnie sie kreci olega na niej spokojnie htt 290 wykrecil :)....

 

Tylko ze nie z komputronika bo tam drogo :P... moze TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kto normalny puszcza pamieci na 212 jak moze na 260 ? wogole to o czym ty mowisz ? po co masz puszczac na 212 jak mozesz na 260 ? czego to sie wogole tyczy ? to chyba kazdy wie ze pamieci pracujace na 260 sa szybsze od tych na 212 przy tych samych timingach itp >? a synchro asynchro nie ma tu nic do rzeczy

1461123[/snapback]

To ze wole miec htt260x9 synchro niz htt265-270 asynchro (215mhz ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze wole miec htt260x9 synchro niz htt265-270 asynchro (215mhz ram)

1461259[/snapback]

Koleś, kłócisz sie a racji nie masz :? Na dodatek wyskakujesz do robota z tekstami typu "Nie znasz sie to nie mow!". Akurat wie wiecej od Ciebie, wiec przynajmniej moglbys sie czegos nauczyc, jak juz nie chce Ci sie czytac...

 

To ze masz wyzsza wydajnosc przy pamieciach ustawionych 260MHz nie ma nic wspolnego z synchronicznoscia, tylko z prosta matematyka...ogarniasz?? 260>212 i dlatego jest lepsza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupia dyskusja o taktowanie pamięci, a takie emocje wywyłuje =] Panowie, wyluzujcie, idźcie się pomasować pod prysznicem albo co =]

 

A co do synchroniczności, to z tego co dotychczas pojąłem, na platformie A64 nie ma straty (bądź jest mała) wydajności, natomiast na AXP strata jest duża?

 

elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde trzeba powiedzieć jasno że w a64 nie ma czegoś takiego jak asynchroniczne taktowanie pamięci :mur: :mur: Kontroler jest wbudowany w procesor i zawsze jest "zsynchronizowany" z pamięcią. Co najwyżej mozna ustawić odpowiednie dzielniki dla pamięci ale w dalszym ciągu pracują one synchronicznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niczym. Na A64 pamięci zawsze pracują dobrze.

 

Nie trzeba ich do niczego synchronizować - tak jak nie trzeba synchronizować pamięci cache.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AMD 64 po prostu ustawia się szybkość pamięci (im więcej tym lepiej, to chyba jasne) i nie ma żadnego znaczenia czy wartość w Mhz dla pamięci odpowiada wartości FSB (lub inaczej HTT) czy nie. Obie wartości mogą być różne (uwzględniając zasady dzielników) i pojęcie syncho, asynchro (jak w socket A) nie istnieje (nie ma znaczenia) dla procesorów Athlon 64.

 

 

Przykład (dla tych co nie kumają, bo reszta wie doskonale):

 

Mnożnik procesora x9, pamięć ustawiona na 200Mhz (dzielnik 9):

FSB 200Mhz: RAM ma 200Mhz (DDR400) a procesor 1800Mhz

Mnożnik procesora x7, pamięć ustawiona na 166Mhz (dzielnik 11):

FSB 257Mhz: RAM ma 200Mhz (DDR400) a procesor 1799Mhz

 

 

Wydajność identyczna :D a kolega !exec myli pojęcia...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup semprona 2600+ OEM i mam w związku z tym pytanie. Czy trudno będzie dorobić zaczep do radiatora? Gdzieś na jakimś forum widziałem takie zdjęcia, ale niestety zapomniałem gdzie i teraz nie moge znaleźć :? . Chłodzienie z podpisu jest bardzo dobre i starczy moim zdaniem nawet do dużego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zkupiłem właśnie płytke dfi nf3 250gb i a64 2800+, narazie procek śmiga na 2400Mhz, HTT ustawione na 300 , pamiątki na 218Mhz (cl2.5 3 3 6), jakie można ustawić max napięcie na procka bo ja ustawiłem na 1.6 i jest super stabilnie ale nie wiem czy bezpieczniem, wydajność niezła chociaż zbyt wielkiej różnicy nie odczułem w porównaniu z bartonem (wykręconym na 2300Mhz), płytka bezproblemowa, tylko radiator na chipsecie wymieniłem odrazu na zalmana żółteg,o bo tamto badziewie nieźle się grzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...